АПРИЛче иска на море - дупето да си пече

  • 14 310
  • 283
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 2 631
Енви, направо се включи с тежката артилерия  Hug Благодаря за темичката, а заглавието е супер  Heart Eyes
Аги, за съжаление и при нас беше така - отгледан е без гарм любов, но с течение на времето определено се промени и след като си имаме дете е много мил   Blush Преди дори не искаше да имаме деца, защото не знаел как ще се държи с него и нямало да може да се справи (визирайки собствения си баща),но сега вече мисли за 2ро Crazy
Мамче, да е живо и здраво детенцето  Hug

# 271
  • Мнения: 2 149
Е, Наде, то оставаше без дете сама вкъщи и да го караш да готви или чисти  Laughing Не че няма такива жени!Ама ти не си такава Peace
Една позната женена за наш приятел дръпнала 2 бона от картата и си купила телефон/не мога да кажа какъв/ - върнал се той от работа и  тя му казала какво е направила , "Да се оправя с бюджета". Ако ме питате качила му се е на главата, но въпреки това лоша дума май не е казал за нея hahaha Пушеше по време на цялата бременност, после не кърми детето и му имеше в лицето, само  пазаруване в Мол-а й помага да не откача, Сваровски и Бенетон...абе живот си живее, а той и целува краката CrazyВ потрес е изпаднала цялата компания.

О, Саш не че не е бил обичан. Обичат го много, но адекватно не е показвано. И това води до неразбиране как да се държи сега със своето дете.

# 272
  • Мнения: 404
Добро утро съфорумки Hug.
Енви, ти верно с тежката артилерия се включи.Тъкмо днес и аз мислех да те "посръчкам" Wink
Благодаря за прекрасната темичка, чувствам се лично поласкана/дори и да не е така Embarassed/.
Честит празник на Хамериканките ни.  bouquet
Ние си разпределяме домакинските задължения, все пак и двамата сме работещи и изморени вечер.Така си го ошлайфах още отрано, на 20 години го подпуках и сега си ми е послушееееен Heart Eyes.Е мрънка понякога като мие чините ама предпочитам да помрънква, отколкото да мия Peace.Чистенето е изцяло негово задължение Embarassed/това остана задължение по наследство от бременността ми/, е имам забележки ама тихомълком си допочиствам.Готвенето си е изцяло мой приоритет ама и аз си обичкам това задължение, не ми тежи.

# 273
  • Мнения: 2 631
Е мрънка понякога като мие чините ама предпочитам да помрънква, отколкото да мия Peace.Чистенето е изцяло негово задължение Embarassed/това остана задължение по наследство от бременността ми/, е имам забележки ама тихомълком си допочиствам.Готвенето си е изцяло мой приоритет ама и аз си обичкам това задължение, не ми тежи.

hahaha hahaha hahaha Все едно аз съм го писала  hahaha hahaha hahaha

# 274
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Добро утро и от мен Hug
Честит празник на американските ни априлки  bouquet

Мамче, живо и здраво да е детенцето!

Енви току зачезне и после се появява с гръм и трясък Grinning Страхотно заглавие на новата темичка  bouquet

Това за мъжете май вече не веднъж сме го обсъждали, аз не веднъж съм се оплаквала, така че няма пак да го правя, че да не ставам досадна. Но  не мога да приема, че когато и двамата родители вече са на работа майката пак трябва да търчи и по гъза на мъжа си, освен по детето и че трябва да е с "работен ден" от 24 часа - 8 в работата и останалите вкъщи Naughty Вече взех и аз да "вдигам гири" вкъщи, щото най-малкото физически не издържам на подобно темпо, ефекта не е грандиозен, но поне има някакъв Crazy

Янче, дано вече е по-добре Симонка Hug

Аз с нетърпение очаквам утрешния ден - Маги си идваааааааа Grinning Grinning Grinning

Лек петъчен ден от мен, после ще пробвам пак да ви навестя

# 275
  • София
  • Мнения: 1 802
Честит ви 4ти юли!   bouquet

Ние няма да го отбелязваме с нови фойерверки, нали?

Мum-че, да е живо и здраво момченцето на приятелката ти!   bouquet

За мъжете - Ст няма да го коментирам, не ми се пише толкова дълго, факт е, че всяка вечер прави вечерята, защото 3ти месец вече съм в стачка, вечер си пие бирата навън и /ужким/ гледа Станимир, но е факт, че когато бях в болницата, вчерашния тежък ден - няма прегръдка, няма нежност, няма мила дума.... стоя си вкъщи от зор заман, а когато Стаско е при майка той е цял ден навън / в неделя си пра стелката на колата близо 3 часа/. Криво ми е, но като чели вече не ми пука, надявам се в следващия живот да си намеря мъж.

За детската кухня - на мен ми отнемаше средно около час и половина да отида и да я взема, ако останеме на площадка и пазаруваме, времето се удължава с още 1-2 часа. Този месец няма да взимам храна заради жегите, иначе е огромно удобство и улеснение. Все пак готвенето пак ми отнема 1-2 часа, та дали ще е навън или до печката - въпрос на предпочитание. Да ти е кухнята на 20 мин време е несбъдната мечта за мен  Mr. Green

# 276
  • Мнения: 2 149
Данчееее, Данчееееее! Аз за другия живот няма да го оставя. Ако не го устройва някого ситуацията - няма време за губене - майната му. Затова нека сме живи и здрави, ама ако ме стегне шапката ще му мисля Wink

Бабъл, радвам се, че си нетърпелива! Аз няма на кого да оставя Тони за 2 дни дори без да ми се обадят 100 пъти какво да яде, къед се е къпал, как не са спали от него и т.н. Последния път ми стана толкова криво, че майка ми мрънка как не е спала, и аз казах, че си го взимам, та се получи да теглим детето на вратата, защото тя схвана, че всъщност е нормално да не спи . Той пък слушал и спал цяла нощ.

# 277
  • Мнения: 79
Честит 4-ти юли на всички мами, живеещи в Америка!  bouquet

Нуни,да е жива и здрава малката Мартина и мама и тати,за да й се радват!
Данче,ти май наистина си била най-близо до вчерашните гърмежи.Момичета от София дано се е разминало вече и да остане само уплахата,което не е малко също,но все пак дано няма повече такива ужаси!!! Praynig
Черепахче,по-добре ли е вече Симонка?

# 278
  • София
  • Мнения: 1 531
Здравейте!
Аз сега се класирам на работа, че бях на консултация. Всичко е наред с бебочето.

Нашия татко е средна хубост - чисти с прахосмукачката и прах редовно, но останалите подробности като миенето на кенефа, банята, огледалата, кухнята и др. такива гадости са мое задължение. Също много мие чинии. Но пък не готви. Прави само салатата. Трябва повече да го строявам и аз.

Сега сме в процес на реорганизация на задълженията заради появата на бебето. Например сега къпем Соня и двамата в коритото. Искаме занапред да я къпе изцяло той под душа. Нея много я е страх под душа, защото първия път като я къпах там се подхлъзна и много се изплаши. Сега съм й купила една гумена постелка жаба, на която да не се пързаля и 10 дена на морето се къпа без проблеми. Сега махаме коритото от нас и продължаваме с жабата под душа.
Иначе съвета на Татянка да ги научим да се занимават сами много ми хареса. И при нас вечер докато готвя нещо набързо Соня ми види на крака и не иска да се занимава с нищо. Ще помисля по въпроса.

# 279
  • Мнения: 7 605
Добро утро и от нас  Hug

Надявам се 4е софийските мами имаха спокойна ноЩ, аz предпо4итам да не коментирам какво мисля zа слу4илото се в4ера.

Рени, мъжът ми ако приготвя ядене на Милена, я слага на плота в кухнята да гледа какво прави и тя много се кефи  Grinning Ина4е ако имате място, можете да й вzемете една кухня zа Коледа (или като подарък от бебето), при нас това е много търсена игра4ка, благодарение на която имах ве4е доста "свободни" 4асове  Mr. Green Друга идея е да имаШ неЩо (игра4ка, книга, пъzел) което й даваШ само в определени моменти, например когато ти си в кухнята, й вадиШ неЩо което ина4е е прибрано.
Докато гладя, пускам диск с детски песени и пеем и танцуваме  Crazy

4естит праzник на американките   bouquet  Да са живи и zдрави вси4ки приятелски бебета   bouquet

Аги, имаШ ли фриzер? Аz винаги готвя малко пове4е, и винаги ми остава поне една порция zа Милена, която zамърzявам. Та като ме мърzи да готвя, или нямам време, вадя неЩо от фриzера и го топля в микровълната. Имам предвид, 4е не е необходимо да готвиШ 7 дни в седмицата, zа да има детето раzнообраzна храна  Peace При мен всеки обяд е наготвен zа 30 минути.

# 280
  • Мнения: 2 149
О да, имаме фризер, но все не се сещам да му прибирам ядене. Колко му е и една дата да слагам отгоре, за да не е много старо всъщност. Добра идея, Танче! Peace

Абе тези взрирове вчера - като гледах по новините на какво приличат къщите на хората - горкичките! Praynig А тази Емел Етем щях лични да я оскубя цялата ако ми се появеше наяве! #2gunfire Направо не ми се мисли кой ще поеме сега вината и щетите по имотите на хората. Автокъщите вият сигурно от ужас.... Не е истина!
Краднали са яко и са си покрили следите. И това са политиците , не са случайни хора я.

# 281
  • София
  • Мнения: 1 802
За замразяването на храна - макар, че този въпрос го дъвчем от както захранихме децата - не мога да се абстрахирам, че това е стара храна, вредна, а и вкуса като е променен ми се струва мн гадна. Пробвах 1-2-3 пъти - не мога да му давам такова нещо да яде, то аз не мога да го лизна пък на детето си го давам.

До вчера не работеха колони на рс-то, но сега са ок и ще пусна да погледам, предполагам, и послушам Милена  Heart Eyes

# 282
  • София
  • Мнения: 1 531
Татянка, имаме кухня на Фишер прайс, която седи на видно място в хола ни. Наистина е много хубава играчка и Соня се занимава с нея. Просто проблема е, че Соня цял ден като не е била с мен вечер не ме изпуска за секунда и ми виси на крака. Когато баща й я занимава е по-добре.

И аз не съм фен на замразената храна, но като беше по-малка й давах.
Мен ме притеснява, че Соня не яде манджи. Освен супа яде някакви сухоежбини и набързо приготвени неща като яйце, кюфте, кус-кус, палачинки. Хич не си пада по готвените манджи, а ми се иска такива неща да яде. Но аз съм си виновна, защото не готвя много такива неща.

# 283
  • Мнения: 766
Шошка е добре, не знам какво беше това чудо за една нощ. Е кашля и е сополива, ноп си е в настроение. Цяла сутрин бяхме в зоопарка, хем може да се разходим, хем не пръскаме базили на площадката.

Симона винаги участва в истинското готвене. Измислила съм разни неща, които тя върши : дроби сирене на салатата; попарата си я прави сама; давам и да слага сол и олио, под контрол; мие зеленчуците, даже не се налага да домивам; като беля картофи и давам половинка да го бучка с клечки за зъби и прави таралеж, бели варени яйца, бърка сурови. Могат да ме съдят за експлоатация на детски труд.

Новите приятелски бебчета да са живи и здрави Hug

За Юлчето и аз се бях притеснила и затова и влезнах в последните публикации. От тях разбрах,че са на почивка в Сандански Wink

Общи условия

Активация на акаунт