АПРИЛче иска на море - дупето да си пече

  • 14 315
  • 283
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 143
Чаено момиче сещам се и при нас е така.За баща им какво да кажа аз мога да изляза и с двамата и да се натоваря като магаре,а той с едното не излиза,и ако помогне с нещо казва ,че ми е свършил работата  Tired .

# 256
  • Мнения: 2 149
Да бе, ясно е, че като съм си вкъщи е нормално да ударя един парцал, да сготвя, за мен това не е тежест. Тежест е , че Тони ми виси на ръцете, защото е станал доста див и вироглав. Тук всеки ден трябва да отида, за да му взема кухнята - отнема ми ако отида и се върна около 40 минути. И трябва да напазарувам нещо, понеже ние нямаме възможност да отида в Метро или другаде, за да напазарувам за 300 лв и да забравя основните продукти и да взимам някой плод и зеленчук само, хайде още 20 мин. А детето иска да играе естествено. Че то е нормално да е час-два навън. И да се нахраним, да се учим на гърне, да пикае по пода и да го мия, да мята играчки - много добре знаете какво е. И сега определено следобед ми става зле - от жегата ми се подуват краката и имам малко смущения мои си по сърцето, трябва да легна за час-два. Хайде, да сготвя, докато не се е събудил Тонката, салата да направя....и какво стана? Липсва ми пералнята, една кофа пране за простиране /защото сушилня нямаме/ и да се сгъват дрехи...А вечерта той няма да го изкъпе - хайед къпи детето, нахрани ги, поиграй с него и моето ядене е вкоченено, боли ме стомах от глад и т.н. Събота-неделя се почва едно лежане...оплаках се.




# 257
  • Мнения: 7 605
Добре де Аги, Щом така или ина4е паzаруваШ и готвиШ, zаЩо вzимаШ кухня, като ти отнема толкова време?  newsm78  Ми zарежи я таz кухня и му дай от ваШата храна  Peace  Тук няма кухни, готвя всеки ден zа вси4ки нас (мъжът ми има вътреШен проект и си ба4ка от вкъЩи, та се храним 3мата zаедно). На обяд 4есто готвя по лесни неЩа, които стават бърzо и/или не са трудоемки, т.е. става и с детето. Но няма да е zле да нау4иШ Тони да се zанимава и малко zнам, поне zа 15, 20 минути докато си в кухнята. Нека свикне сега, zаЩото после като се появява бебето и го кърмиШ по 45 минути в на4алото, пак няма да можеШ да ти4аШ след него и ако се нау4и 4ак тогава да се zанимава сам, Ще го свърzва с бебето и може да ревнува  Confused

# 258
  • Мнения: 357
Ох, момичета ,   и аз днес яко се уплаших. След първия взрив с един скок с мъжа ми бяхме на балкона. И в нашия квартал се чу доста силно. Данче, представям си при вас  Tired Имахме и прекрасна гледка към въпросната гъба , което още повече ме панира. Много ме стресира това, че не знам какво става . Към 10 часа се метнахме със Сашко и майка му на колата и отпрашихме на вилата им. Влязох в релси с три валериана и един валидол. Ако не друго сега поне ще спа като пън , толкова съм уморена. Добре че Ема нищо не разбра, за нея днешният ден беше изпълнен само с положителни емоции .

А за помоща на половинката - не готви, понякога събота или неделя пуска прахосмукачка и бърше прах, не разхожда Ема сам / не съм го карала/. НОоо като се върне от работа поема Ема - играят, четат книжки или единият гледа ТВ , а другият е на компютъра  Grinning.

# 259
  • Мнения: 286
Добър вечер момичета,ако сте ме забравили аз съм майката на две щури близначета които ме подлудяват по цял ден Mr. Green
Чаено момиче,моят мъж хем не е от най-помагащите,хем пък много пъти извежда сам близнаците на вън да играят,води ги на барче,облича ги,храни ги,приспива ги само неиска да им сменя памперсите иначе всичко прави когато си е в къщи или има възможност,дори ако аз се занимавам с тях набързо ще спретне нещо да хапнем,немога да се оплача като че ли а когато сме на форумска среща тича след тях като луд аз да си кажа 2-3 думи с форумските ми приятелки от Благоевград,че той направо си е за пример човека Blush

Момичета разгледах малко снимки,на почивки ходите виждам,ние малко ме е срам да кажа съвсем на скоро заведохме близнаците за пръв път малко на балкан за два дена през които доста потичахме след тях почти не се видяхме с мъжа ми но на фона на щастието и удовлетворението на децата се чувствахме и ние много щастливи Grinning
Нашите момчета за доста щурички и неспират да правят бели и за секунда,втора седмица сме на вълна учене на гърне и ходене без памперс а от 2 дни ходят на ясла,малко плачат като влизат,но после ми се струва че се успокояват бързо впечатлението ми е че доста добре се адаптират,на повечето от вас това се случи доста отдавна мисля но ние чак сега тръгваме на ясла Simple Smile

Лека и спокойна вечер и най-вече на Софиянци! Peace

# 260
  • Мнения: 2 631
Добро утро!
Честит празник на американските ни майчета и техните семейства!
И аз се радвам като имате празник, че американските борси тогава не работят  Mr. Green


Аз сипвам по едно кафенце и не мога да не се похваля, че детето ми е спало (и още спи) без да се събуди, това просто и за мен е празник  Hug



Аги, Татянка ти го е казала за кухнята - защо му вземаш след като готвиш?  newsm78
А за таткото - безценен ми е, само не готви, защото твърди, че н еможе, и не го къпе  Peace Всичко останало, каквото се сетиш го правим заедно най-често  Hug
Мисче, новото детско заведение в Чайка ми хареса много, на 12ти сме на РД там, ще кача после снимки да го видиш  Peace В момента бих празнувала там, макар че нашето кръщене беше миналото лято и се събрахме в БМ на плажа, имаше и люлки, но определено към момента това в Чайка е супер. Представям си колко ти е криво, че си тръгвате...Поне на мен би ми било де  Hug

Хайде, момичета, петък е!  Mr. Green
Енвииииии  Whistling

Последна редакция: пт, 04 юли 2008, 11:55 от Смин

# 261
  • София
  • Мнения: 3 648
Добро утро и от мен! Събудих се тая сутрин запечатана - мъж ми превантимно затворил прозорците! Слава богу всичко е наред/ надявам се!
Събуди ме едно " Мамо, пи!" и това е от вчера! Не смея на се похваля, но от вчера казва! Станах бързо - пампа беше сух и пишка в гърнето!

По темата за таковците - не трябва да толерираме кръшкане от тяхна страна! Вярно, че работят и изкарват парите, но...това не ги освобождава от помощ в домакинството и най-вече от помощ с децата! Познавам такива мъже - явно е някакъв тип ли що ли, но ако не им викнеш, да се скараш тях, хич и няма да се занимават с детето, сякаш считат, че това е само твоя привилегия! Според мен това трябва да не се допуска още от начало! Аги, пожелавам ти и от тая гледна точка момиченце - дано легне на сърце на Саш! Но наистина се опитай да го въвлечеш в отглеждаенто, защото като се появи бебето...просто няма да смогнеш!

Днес пътуваме за Троянския балкан! Ураааааааа!

# 262
  • Мнения: 766
Добро утро Simple Smile
Весел празник на американките днес
Шошка снощи не видгна температура и съм си починала, дано и днес няма и да е в настроение.
 АГи, аз много не мрънкам, да не кажа никак, но Черепаха не е от най-помагащите, да не кажа никак. Той примерно си мисли че върши да кажем 30-40% от работата в къщи по чистене и гледане на Симона. Но всъщност му се събират сигурно към 10%. Вече съм с хронична умора.  Но вината е в мен де, така съм го научила. Като поискам нещо да направи го прави, трябва по-често да искам. А самоинициатива да прояви е рядкост, води някакви вътрешни битки, но почти винаги Пц-то побеждава.

Последна редакция: пт, 04 юли 2008, 08:19 от Черепахова

# 263
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Добро утро!
Софиянки, ужас! Добре, че се разминахте само с уплаха. Представям си аз как щях да се панирам, добре че вече сме по-на ниско, че преди тоз 11ти етаж беше ад при земетресение.
Таткото помага, ама не много. Мие чинии, вдига масата, може да надроби салата. Пазари, пращам го за глупости по 100 пъти. Чисти от време на време, обачеееее не си върши мъжката работа. Да оправи колата, да монтира разниработи из къщи и така натък, това ме вбесява.!!!! 2 месеца откакто разбиха колата още не е купена нова ключалка, от 3 години е огъната вратата пак така, маслото не е сменял от 2 години. Чисти и просто ми потроши колата, само кара и не прави Twisted Evil
О, да имаме теч в кенефа, даже вече два..е, познайте има няма 3-4 месеца вече си тече #2gunfire

Ники е болен, добре че майка ми е в отпуска и го гледа. Не знам дали ще затваря ДЯ, ама ако затвори Sick, баси нямаме вариант. Майка ми гледа в свободното си време племенника, ако са двамата ще лудница.
Иначе, аз взех да се кефя на работата си, а колегите са супер, шефа и родата му дето работи, тоже! Дет са вика пуууууупуууе, още чакаме пари де Mr. GreenАйде спорен ден, все пак е петък!
Честито хамериканки!!!

# 264
  • Мнения: 1 147
Добро утро и от мен Hug
Честитпразник на американките ни  bouquet
Аз не мога да се оплача от мъжлето ми - върши всичко освен готвене, спокойно мога да оставя Кало на него да го гледа, стига да съм им подсигурила ядене Simple Smile - занимава се с него, извежда го, храни го, къпе го, приспива го, ... в домакинската работа върши каквото го помоля, без да възразява.  И аз съм на мнение, че гледането на децата е общ ангажимент ... А да не говорим, когато и двамата родители работят, тогава и другите задължения трябва да се споделят.

# 265
  • Мнения: 2 149
Ей, Смин, страшно кафе, припи ми се!  Heart Eyes
jinjer, защо те е срам да го кажеш това за Балкана? Не те разбрах....не винаги хората имат възможност да водят себе си и децата си по почивки, в крайна сметка ние с едно и се оплакваме за парите понякога, а вие с две наведнъж какво да кажете.  Може да им давате много повече, отколкото дават тези с моретата и планината.

Вчера нашите дойдоха. Вече няма да правя грешката да каня роднини. Като дойдат приятелите - веселба, Тони рита една надуваема топка с мъжете и е див подивял с нея, ние си режем салата и е веселие. Баща ми дойде, започна да мрънка защо в мивката ми имало няколко чинии как да си накиснел доматите в студена вода. После защо детската била разхвърляна, аз какво правя по цял ден. /да не пропусна - като ми е тежко що съм родила дете и защо съм се прецакала с второ Twisted Evil/ Сега, Тони искаше да се занимава с него, той си цъкаше нещо на телефона /страст му е/, майка ми закъсня след работа, ние умрели от глад, а тя реши, че салата ще яде тепърва. Саш дойде и седна - я, детето било босо  Laughing що така. После се оказа, че аз им топля яденето, сервирам, а те мрънкат - единия за обстановката в София, баща ми плюе медиите и целия свят ooooh!, майка ми плюе баща ми, че не бил никакъв гражданин....леко казано побеснях. Тони започна да извисява тон и настана яка лудница, в един момент грабнах гънето, яденето на детето, и си отидохме в спалнята - нахранихме се, теглих му един душ и го облякох за сън. И те включиха, че може би физически са си живи и здрави /все така да са/, пък на мен ми тежи, и мирясаха.
По-мил и еротичен мъж от моя нямаше след това Joy, държа се като попски котарак по Коледа и само където масаж на краката не ми предложи.
Явно ще обръщам дебелия край.

/абе като гледам сестра му как се отнася с бебето си - ще ви настръхне косата ако видите -  и сега се замислям - у тях жените винаги са били перачки, гладачки, готвачки, чистачки, а мъжете нищо не правят вечер. Но като съм се гаджосала за него не съм обръщала внимание на тези подробности. Отгоре на това май все пак не са били деца, които са усещали истинска обич. Нали се сещате как им упуваме маратонки и бодита, близалки и балони, но с поведението си релно не показваме любов. Това се наблюдава при много семейства, много деца се отглеждат с реална неприязън. И сега забелязвам, че Саш реагира по определен начин, чак се чудя откъде го копира, а то се досетих - ами от поведението на свекърите към нега и сестра му едно време. Не че го опрадвавам, разбира се, но си го обяснявам така./

Вени, и аз смятам, че с ходене на работа не им се изчерпват задълженията. Да го кажем така - не носи достатъчно пари, че да живея спокойно, не съм домакиня по професия - фризьор, пазар в мола и т.н., че да ми иска да го гледам като майка и него. Не ме пита на коя дестинация да се спрем за почивка това лято, или къде да ми купи къща. А за грижа към детето - ами като тръгна на работа и вечер се приберем какво ще си кажем "Аз работя, и аз работя. Ами значи децата да се оправят сами!" Joy  Както и да е, дълго стана....

Танче, ама тук детската кухня си е супер - заешко, телешко, пилешко, зеленчуци и разнообразие в менюто. Как да му готвя телешко и заешко. Имаме и домашен заек по фризерите, но там му готвят диетично. Ако не взема кухня спокойно му давам от нашата храна , разбира се!  И кухнята е 1 лв на ден. Като му сготвя нещо той ще трябва да го яде няколко дни, а аз съм против да се храни с едно ястие няколко пъти.



Олеле, верно имат празник Хамериканците днес! Да им е честит!  Важна дата в изсторията е това. Но нашите приятелки тук не празнуват ли българските празници  Wink Честит им почивен ден и празник на техните американски любими хора! И това ме подсеща, че на моята приятелка племенникът й има Рожден Ден! Сега ще звъня! Олеле, и диригентката ми е днес родена, и един приятел....голям празник!

# 266
# 267
  • Мнения: 2 149
Йе, йе, йе! Мерси!  bouquet

Тони уж 'свиреше' на едни бирени бутилки с пръчицата на ксилофона, обаче по едно време започна да ги мята из кухнята и като започнаха да се пръскат по плочките не питайте какъв вой се чу! Изметох, сега започвам да хвърлям разни неща - ама много джиунджурии съм събрала, писна ми само да подмятам капази и купи, 6 вида чаши, не 8 вида по няколко от всеки - всичко на боклука - по-добре да имаме 2 комплекта, но читави.

Чувам го как рисува по мебелите в детската , ставам!  Crazy

# 268
  • Мнения: 79
Здравейте,момичета!
Рано,рано тази сутрин моя много близка приятелка роди момченце с прекрасното име Ангел. За негово и нейно здраве ви черпя с разхладителни напитки cheers  beer  Drunk
Възхищавам ви се работещи мами как се справяте с децата, работата в службата и в къщи и имате време за форума smile3501 Аз работих един месец, през който почти нямах време да ви чета,а да пиша още по-малко, но от вчера съм отпускарка отново и се надявам да намирам време за четене и писане,че ми липсвате. Hug

# 269
  • Мнения: 1 027
Добро утро  Hug
Честит празник на приятелките от Щатите   bouquet
Енви, супер заглавие си измислила за новата тема, а и списъка много ми допада как си го оформила   bouquet
Мъжа ми излиза за работа в 7.30 сутринта и се прибира след 21 ч, а аз съм по цял ден сама вкъщи, защото Стенли е на ясла и грях ми на душата, като се прибере да искам от него да свърши нещо  Naughty През почивните дни се занимава със Стенли, помага ми не мога да се оплача  Peace Не съм забравила и в началото като имах лекции и изпити е гледал Стенли сам по цял ден, а той е бил само на няколко месеца. Като започна и аз работа може и да си разделяме домакинската работа  Thinking
Ние довечера пътуваме за Пловдив, че утре сме на сватба и ще се върнем в неделя.
Къде е Юлчето  newsm78

Мамче, да е живо и здраво детенцето с прекрасното име  Hug

Общи условия

Активация на акаунт