38 г.с. и нищо???

  • 15 860
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 555
Наместването значи, че главичката се позиционира ниско долу и бебето се приготвя за раждане. Такива думички като "трябвало" еди кога си да стане не мисля, че са уместни.  Peace Моят корем така и не падна, 2 дена преди раждането имах контракции почти регулярни. Когато лекарката ми ме прегледа преди да ме приемат в болницата - шийката беше изгладена, имах разкритие 2 см, главата на бебка въобще не беше наместена и не беше ниско долу. Лекарката ми ме предупреди, че главичката и е голяма, още не се е наместила, може и да не се намести правилно и е възможно тежко раждане и да се стигне до секцио. Ама мен пък повече от секциото ме е страх.  Crazy В крайна сметка - получих пълно разкритие много бързо, родих нормално, единствено напъните продължиха малко повече, предполагам поради гореизброените причини. Мога да кажа обаче, че си беше леко раждане и мина перфектно.

Така че това не е индикатор според мен, че ще преносиш, ще имаш тежко раждане или, че се налага секцио ...

Бъди спокойна! Пожелавам ти леко, бързо, безпроблемно раждане!  Peace

# 31
  • Мнения: 39
Принципно ми е много спокойно, просто вчера след консултацията останахме с едно такова чувство на неотговореност.
Живот и здраве, каквото има да става, ще стане Grinning

# 32
  • Мнения: 991
И аз бях така. Бебето високо, никакви контракции и на всичкото отгоре проблем с кръвното. Когато ме погледнаха най-сетне (моя доктор за нищо го нямаше тоя ехограф, много рядко ме гледаше) в 39-тата седмица на ехограф, се оказа, че околоплодните води са силно намалели до опасни за бебето нива, а пъпната връв е омотана около вратлето. Алтернативите бяха спешно да се предизвика раждане или секцио. Същия ден следобяд ме срязаха, защото по мнение на лекаря ми с бебе толкова нависоко, толкова малко околоплодни води и пъпната връв около вратлето предизвиканото раждане така или иначе щяло да се превърне в секцио по спешност. 

# 33
  • Мнения: 553
баткото не беше слязъл в таза при започнали редовни контракции и 4см разкритие.. пък слезеее  Thinking Party Flutter  и излезеее  Hug

# 34
Аз съм в 36-та г.с. и бебето още не се е обърнало,а за наместване е още рано, не се притеснявай , сигурно ще го направи newsm12

# 35
  • Мнения: 686
Аз не съм раждала, но бебето ми беше седалищно в 34 г.с., в края на 36 г.с. се беше обърнало а от днес съм в 39 г.с. и няма никакви признаци за наместване/слизане, смъкване/. Обаче моя д-р си говори за нормално раждане, а и много мами са родили без да е слязло бебето. Доколкото успях да прочета по този въпрос: слизането/наместването е станало едновременно с първите контаракции и началото на раждането.
Успех и не се шашкай - 2 седмици са много време.

# 36
  • Мнения: 2 614
ма вероятност и термина да не е изчислен правилно, така че нямаш място за притеснение. Нали ти следят състоянието на плацентата и околоплодните води. Щом има достатъчно, и на бебето му е добре вътре няма страшно, все ще излезе  Mr. Green
А сега по-сериозно, горе главата, не се травмирай излишно. Секцио-несекцио - крайния резултата е важен.... И твоето и на бебето здраве и спокойствие. Щях да те посъветвам да се разхождаш много, но предвид Т навън не е най-доброто, което можеш да направиш за себе си. НО пък можеш да се разхождаш вечер или рано сутрин, тъкмо калабалъка от коли и хора е намалял  Hug Peace

# 37
  • Мнения: 3 092
Пожелавам ти да родиш както искаш , също така да не се тревожиш излишно .
Леко раждане !
На твое място обаче бих потърсила и друго лекарско мнение  Thinking   

# 38
  • Мнения: 953
Моето бебе слезе и се намести в 39 седмица. И аз бях сигурна че ще пренося , а родих два дни преди термина. Наместването, контракциите могат да станат в часовете непосредствено преди раждането, не се тревожи от сега.
 До термина имаш още 2 седмици, знам че нямаш търпение, но има още време.
По въпроса какво е това наместване - бебето слиза ниско долу и притиска шийката на матката, готово е за своята поява.
Може да ти се стори че корема ти се е "смъкнал" надолу, но съвсем не е задължително.

Смъкване на бебето –придвижването на бебето към таза в подготовка за раждането. Може да стане по всяко време -  от няколко седмици до няколко часа преди да започне самото раждане. Ще откриете, че ви е по-лесно да дишате  и киселините ви намаляват. Но натискът от главата на вашето бебе върху пикочния ви мехур, може да Ви накара да уринирате по-често.
 

Ето ти още материали свързани със симптомите преди раждане:

http://www.fema-bg.com/index.php?m=1245&lang=1

А на твоята докторка много поздрави, това че бебето ти е с надолу с главата, но все още високо в 38г.с., при условие че всичко друго е наред не е показание за секцио.

Последна редакция: ср, 25 юни 2008, 13:37 от Candy girl

# 39
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
Не се притеснявай! Та ти си 38г.с. имаш 2седмици пък може и да преносиш. Щом бебчо е застанал в изходна позиция...

Да ти разкажа една две такива истории.
Докато лежах за задържане с каката имаше 2-3 мами, от други градове по-малки, които бяха изпратени в София по същата причина. Родиха нормално и всичко е ОК. Наслади се на последните си дни на спане и почивка.

Общи условия

Активация на акаунт