Питахте ли голямото дете дали иска братче/сестричка?

  • 5 615
  • 90
  •   1
Отговори
# 60
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 186
Тъй като най-близките ни приятели бяха с по две деца, и то малките - на възрастта на Радо, той много искаше и ние да сме четирима.
Обикновено чужди хора го питаха какво иска - момиче или момче. На мен един път ми писна да обяснявам и изтърсих "Това да не е концерт по желание". Явно много му хареса израза и стана неговия дежурен отговор на такива питанки Laughing

Като родих малкия и баща му му казал, Радо започнал да скача и да крещи " Е сега ще има с кой да ритам" Laughing

# 61
  • Мнения: 809
Не сме го питали, но той ни постави трудна задача.
Да му родим кака. Crazy

# 62
  • Мнения: 579
Мен нашите са ме питали и съм казала, че искам сестра.А майка ми като била бременна,докторът й казал,че ще е момче,а аз "Не,бе,момиче е!"...Имам сестра.  Mr. Green
...И като са я донесли в къщи съм казала "Ама аз неисках такава сестра,дето не може да си играе с мен"  Grinning

# 63
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 840
Не сме го питали, но той ни постави трудна задача.
Да му родим кака. Crazy

 Joy Joy а сега, де Thinking и да се похвалиш ако успеете!

# 64
  • Мнения: 491
Да, питахме я - беше на 3 и нещо, и каза, че иска сестриче. Когато разбрахме, че ще е момче веднага я информирахме. Тя се тръшна на земята и започна да реве неутешимо. Но разбира се, веднага я убедихме, че и братчетата са хубаво нещо, и че щъркелът не приема рекламации Wink
Сега много се радва на братчето си, но продължава да иска и сестриче. Thinking

# 65
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Бяхме питали баткото няколко пъти, но забременях случайно. Съобщихме му чак когато бях в 4 месец.

# 66
  • София
  • Мнения: 39 766
Да, питахме я - беше на 3 и нещо, и каза, че иска сестриче. Когато разбрахме, че ще е момче веднага я информирахме. Тя се тръшна на земята и започна да реве неутешимо.
И Дияна трудно прие факта. Ковачева в началото не беше сигурна в пола, Дияна беше обнадеждена Simple Smile Димитрова от "Фемина" обаче отсече - момче. Дияна беше нещастна. Димитрова я успокояваше, че и момченцата са хубаво нещо Simple Smile След това и още един лекар от "Фемина" развали щастието на щерката.
Но в крайна сметка Дияна е една много щастлива кака Simple Smile Имала най-хубавото братче Simple Smile

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 185
Питах баткото, защото се страхувах как ще го приеме  Simple Smile На каката само и съобщихме. И двамата бяха много доволни. Не можах да угодя на всички с пола  Joy но сега го глезотят и му се радват. Нямат претенции.

# 68
  • Мнения: 3 886
Голямия много искаше още преди да забременея със сестра му.Сега и двамата постоянно ми пилят че искат още1  бебе момченце  Shocked Shocked

# 69
  • Мнения: X
Не!
Аз имам две деца, защото толкова искам аз, това си е лично мое право и потребност. Не питам едното иска ли другото, не очаквам да са "най-добри" приятелки, не считам, че голямата, трябва да ми помага в отглеждането на малката. Това, на което държа е, да знаят, че са опора една за друга, най-близките на този свят, и когато нас с баща им ни няма, те са това, което остава.

# 70
  • Мнения: 604
Една от причините да искаме второ детенце е, че
 дъщеря ни беше самотна!Оказа се че тя
е много щастлива от факта че ще става кака но.......
за кратко!Изгубихме братчето Sad

# 71
  • Мнения: 3 268
Ичони,желая ти от сърце следващия път да имате едно прекрасно бебче!Случват се тези неща,и аз съм го преживяла.В четвъртия месец загубих бебето.Трудното беше,че трябваше да го обясна на сина си,който тогава беше на 7г. и вече тръпнеше в очакване.Но после ни се роди най-прекрасната дъщеря на света.

# 72
  • Мнения: 4 915
Не съм, естествено.
Не става въпрос дали иска кукла или куче.

Става въпрос за дете, и решението за второ/трето и т.н., е на родителите. Зная, че за семейството ни е е радост и щастие да сме четирима, децата да не растат без братче/сестричка, родителската ни любов ни да е удвоена...Не смятам, че бих питала някого друг, освен сърцето си и съпруга си дали искаме две/повече деца.  Wink

# 73
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Не сме я питали,но тя сама си иска братче или сестричка,дори няма претенции детето,само да не била самичка.Казах й,че това  е много сериозно решение ще го вземем всички заедно когато му дойде времето.

# 74
  • Плевен
  • Мнения: 239
Не сме го питали,но когато е виждал бебенца винаги е казвал,че иска и ние да имаме бебе. Да си вземем бебе. Laughing
Е,сега живот и здраве ще имаме.

Общи условия

Активация на акаунт