Питахте ли голямото дете дали иска братче/сестричка?

  • 5 619
  • 90
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 447
Когато я попитахме тя ни отговори,че не иска нито едно от двете,защото щели сме да купуваме играчки на бебето,а на нея не.
По късно когато забременях беше много щастлива,че ще става кака.Сега постоянно търси малкия и често се заиграва с него.

# 76
  • Мнения: 2 312
Не мога да си позволя 3 годишно дете да ми прави семейното планиране!

# 77
  • Мнения: 942
Не съм, естествено.
Не става въпрос дали иска кукла или куче.

Става въпрос за дете, и решението за второ/трето и т.н., е на родителите. Зная, че за семейството ни е е радост и щастие да сме четирима, децата да не растат без братче/сестричка, родителската ни любов ни да е удвоена...Не смятам, че бих питала някого друг, освен сърцето си и съпруга си дали искаме две/повече деца.  Wink

PeaceНапълно съм съгласна с Free Soul,а и когато забременях с Мони ,кака Ники беше на годинка и едва ли можеше да има някакво мнение Simple Smile Сега много се радва на бебка,само когато я кара да играе с нея ,а Мони седи и я гледа упулено се сърди и идва при мен нещатна и казва "Мамо,Мони гай няма"и почва да реве ,4е искала бебе Мони да играе:hahaha:

# 78
  • София
  • Мнения: 2 437
Не не съм го питала дали иска, нито пък какво да е  Laughing
И определено ми беше неприятно, когато го питаха. Но както за всичко останало си е до дете, до начин на възпитание, до взаимоотношения  т.н. Важното е родителят да прави всичко с мисъл и премислено. Peace

# 79
  • Мнения: 2 090
Преди няколко дни питах ''голямото'' си 2 годишно дете дали иска братче,отговора беше категоричен и твърд:НЕ hahaha...много ми е интересно какво точно разбра от въпроса,че беше толкова сигурен в отговора си

# 80
  • Мнения: 6 461
Ами ...втората ми бременност се оказа изненада.Имам предвид че не беше планова ,но за това пък желана Grinning
Та вече при свършен факт казахме на Тошко ,че ще става батко Laughing

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Да, бих го питала какво мисли по въпроса.
Да, бих се съобразила, ако каже "добре"

В тази тема разбрах, че Янита и Каспър очакват бебета... Много се радвам

аз също  Hug Леко бременеене,момичета!

# 82
  • София
  • Мнения: 1 163
според мен няма дете, което рано или късно, да не поиска брат или сестра.
Сещам се обаче когато Мариана Векилска  беше бременна, по новините имаше "интервю" с голямото дете, попитаха го дали иска братче или сестриче, а то отговори че НЕ иска, на въпроса защо?, то каза "защото искам всичко да бъде само за мене" или нещо такова Sick. Е няма как да не го помня това.
Другия поривоположен случай, който помня е с едно момченце в градинката, без да съм го питала изтърсва че много искало майка му да му роди братче, обаче тя му казала че това не било концерт по желание /в смисъл второто дете/, което си е истина де Sad

# 83
  • Мнения: 2 622
Не сме питали,разбира се.Пък и детето беше две годишно кагато забременях и нямаше как да си каже "мнението" Mr. Green

# 84
  • Монтана
  • Мнения: 220
Ивайло,като разбра,че ще става батко,каза,че иска братче,щото момичетата били много капризни...  Joy
Е,сега търпи капризите на малката,но това не му пречи да я обича.
  Two Hearts

# 85
  • Мнения: 625
Моето дете поиска да си има братче или сестричка почти в периода в който аз бях готова за това.Сега вече добре знае,че чакаме бебе,но държи да си има братче ,а не сестричка.Е,оказа се,че и това желание ще му се изпълни.

# 86
  • София
  • Мнения: 847
Честно казано, въобще не ми хрумна да я питам... Но беше много горда  с брат си, като се роди, и сега му е орлица-закрилница...

# 87
  • Мнения: 7 201
Да, питам я. За сега е обещала даже и да става нощем и да го преповива и да ми го носи...
...
Иначе решението ние сме си го взели и сега вече само ще работим по въпроса...
Peace Такъв е и моят отговор.
ПП:Още преди да го бяхме питали сам искаше да има братче/сестричка.Но...още няма. Confused

# 88
  • Мнения: 6 390
Не, не съм питала, и много се дразнех докато не се знаеше какво чакам, като чужди хора питаха каката ни ... а ти какво искаш да имаш...че да не е за нея другото, третото... петото ми дете...
Без значение дали са на 2, на 12 или 22г. не мисля че големите деца им влиза в работата да регулират броя и вида на братята и сестрите си...

# 89
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Мммф, мен ме питаха, казах Не. После пък ми казаха, че нямам, щото съм била казала Не  Crossing Arms Години минаха, докато разбера, че причината била другаде  Confused Тъй, че леката с питането. Аман, бе, за мен детето ми е малък пикльо и няма да има право на мнение дълго време

Общи условия

Активация на акаунт