Още жълтеем......

  • 1 425
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
При вас има и още едно усложняващо нещата обстоятелство - ако има несъвместимост на резус-фактора. Ти си отрицателна, а ако бебето е положително, това допринася за по-тежко протичане на жълтеницата. След като бебето се храни, добре е, не е прекомерно сънливо, наддава добре и се развива добре, няма притеснения за продължителността на жълтеницата. Тя ще мине - обикновено се изчиства до 10 седмици след раждането, т.е. може да си откарате три месеца с жълтеница.
Глюкозата не помага - билирубинът трябва да бъде свързан с белтъци и мазнини, за да може да се изхвърли от организма. Тях ги има в кърмата, но не и в глюкозата - в нея имаш само въглехидрати.
Хубаво е, че педиатърката не се тревожи и не те подлага на излишни стресове и манипулации. Има начини жълтеницата да бъде прекратена - преминаване на АМ или изцедена и загрята до 60 градуса кърма за 48ч и след това връщане към кърменето както обикновено - ще има бърз и траен ефект и е възможно да го чуеш като препоръка. Въпросът е, че е излишно, след като бебето по всички показатели е добре.

# 16
  • Мнения: 5 401
Абсолютно подкрепям Angel_Dust и hedraPeace

Защо не четете, бе хора!!! Буквално всеки месец пускам тези статия + статия + статия, ама няма кой да чете!!!  ooooh!

# 17
  • Мнения: 236
hedra ако знам че с изцеждане на кърмата и загряване ще се оправим ще почна веднага...само ме притеснява да не се научи бебо от шише и да не иска да суче после...........
А иначе досега нищо не сме правили,никакви изследвания за билирубин и се притеснявам ....иначе си хапва и наддава...за спането какво да ви кажа като всяко новордено спинка....ама май малко повечко...ох вече незнам ...а не ми се иска да му давам АМ че лесно се учат .... Thinking

# 18
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ще мине и без да правиш каквото и да било. Най-добре е да споделиш с педиатърката притесненията си и тя да те успокои - все пак тя е човекът, който е медицински отговорен за детето и има най-добър поглед над реалната ситуация.
Дори да се наложи да храниш бебето 48 ч със загрявана кърма или АМ (по лекарска препоръка! аз го споменях само защото се случва да го препоръчат, да не ти е изненадващо), можеш да даваш млякото по алтернативен начин, с лъжичка или чашка или с бебешка спринцовка за лекарства и тогава няма защо да се притесняваш за връщането на гърда.

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
По-добре се консултирай с лекар и направете изследвания

# 20
  • Мнения: 236
Здравейте момичета ,днес пуснахме изследвания на билирубина,
общия билирубин е 152,а дирекния 11.70 mol/l Shockedнаправо нямам думи...и сега запазих час при една много добра педиатърка...да видим какво ще каже..какво ли лечение ...дали няма да ни вкарат и в болница Sad...иначе малчо е добре ,кърмим се ...още е по поспалив...и жълтичък....дано се оправим вече ...че и ваксините пропускаме..не сме слагали още хепатитната ,а то дойде времето за другата...не че е толкова важно..малко ще сме по назад ...важното сега е да се оправим вече че ставаме и на 2 месеца ..а сме с пустата жълтеница Praynig

# 21
  • Попово
  • Мнения: 687
и при двамата ми сина жълтеничката продължи около 40 дни, през това време им правеха изследвания за нивото на билирубина, премина си от само себе си  Peace

Общи условия

Активация на акаунт