продажба на ипоткиран имот

  • 2 920
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 621
notar сигурно добре знаеш че за да се прехвърли имот , трябва удостоверение от агенцията по вписванията че имота няма тежести, дори и купувача да се съгласи на "добра воля" , при нотариуса няма как да стане без този документ, а там задължително ще пише че е ипотекиран в полза на еди коя си банка. Няма как да продадеш ипотекиран имот без знанието на банката

# 16
  • Мнения: 46 515
Никол , от това изречение останах с впечатление че се продава поради невъзможност да се плащат вноските .. а не поради желание да се купи по голям или по скъп ... ???? newsm78
Ще е добре ако не съм разбрала правилно нещата в конкретния случай ... Confused Tired

Кредитът се погасява, защото той е отпуснат за конкретен имот, при определени условия (доход към момента и т.н.) и после се подават документите за новия, които пак си минават по реда - Кредитен съвет, одобрение, нов договор ...
Наказателната, ако я има като точка в договора се плаща винаги, без значение дали се погасява предсрочно, защото не могат да си внасят вноските или са събрали парите и просто искат да се разплатят с Банката.

# 17
  • Мнения: 5 462
Никол , от това изречение останах с впечатление че се продава поради невъзможност да се плащат вноските .. а не поради желание да се купи по голям или по скъп ... ???? newsm78
Ще е добре ако не съм разбрала правилно нещата в конкретния случай ... Confused Tired

Наказателната, ако я има като точка в договора се плаща винаги, без значение дали се погасява предсрочно, защото не могат да си внасят вноските или са събрали парите и просто искат да се разплатят с Банката.
Е добро утро това го знае всяко дете както се казва ..

# 18
  • Мнения: 592
notar сигурно добре знаеш че за да се прехвърли имот , трябва удостоверение от агенцията по вписванията че имота няма тежести, дори и купувача да се съгласи на "добра воля" , при нотариуса няма как да стане без този документ, а там задължително ще пише че е ипотекиран в полза на еди коя си банка. Няма как да продадеш ипотекиран имот без знанието на банката
Не, нефертити, не знам и така ги прехвърлям - изобщо не е задължение на нотариуса това и не ми трябва удостоверение за тежести - купувача да не спи!!! Още в римското право е казано! А аз мога да ти кажа от практиката доста случаи в които се издава удостоверение за тежести - Чисто!!!- в повечето случаи е неволно. Кво правим тогава!? А когато има - да, пише се в нотариалния акт - за да си вържат съдиите по вписвания гащите, жалко но факт!

# 19
  • Мнения: 784
За купувача на такъв имот е много важно следното:

1. Да знае точния размер на кредитното задължение на купувача към момента на предсрочното погасяване (демек с всичките му наказателни лихви и неустойки);
2. Да преведе лично тази сума по сметката на кредитополучателя, с която се обслужва кредита, а не по някоя друга сметка в същата банка
3. Да има входираната и одобрена молба за предсрочното погасяване от кредитополучателя до банката - защото превеждането на определена сума по сметката не означава, че банката автоматично ще погаси с нея кредита.

При издължен кредит, дори да не е вдигната ипотеката, банката няма никакви права върху имота!  

# 20
  • Мнения: 46 515
Е добро утро това го знае всяко дете както се казва ..

Добро да е, написах го, защото го беше включила в цитата и не разбрах кое от двете (връщането на кредита или на наказателната) те навежда на мисълта, че са затруднени в погасяването.
Няма смисъл да гадаем - причини много, жената си знае  Peace

П.П. Нашият например го погасихме, рефинансирахме всъщност, защото ни предложиха много добри условия в друга банка Simple Smile
Бяхме подали документи на 3 места, одобриха ни навсякъде, но изтеглихме от 1, после в статиката ще влязат 3 одобрени кредити, от които 2 са отказани (щото, както четох в една статия, хората не могат да плащат вноските)  Laughing

notar, едно е, когато се крие нещо с цел измама, и съвсем друго двете страни да седнат, да го обсъдят и да го оформят документално (както авторката иска да направи). Ние купихме апартамент с ипотека. Банката, която ни отпусна кредита вписа нейната втора поред и след превеждането на сумата Продавачът си я погаси. Нямаше нищо неморално.

# 21
  • Мнения: 5 462
Е, малко наказателна лихва има,но няма как...........
[/color]Никол.. де да знам аз така го приемам

# 22
  • Мнения: 46 515
И ние си я платихме, няма как, но това не беше, защото не можем да си плащаме вноските, явно затова не го разбирам в този смисъл, но всичко е възможно, дано няма проблеми жената все пак  Hug

# 23
  • Мнения: 592
така е, Никол -  Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 958
Ох, не съм разбрала, че моята мотивация за продажба се обсъжда толкова...Ами ще купуваме на по-добро място и искаме да е тухла. Сега продаваме панел.

А за наказателната лихва - написах "няма как..", понеже за потребителските кредити мисля я премахнаха, а за ипотечните, не. Това е. Няма драма.......Нашите вноски са много малки, понеже не ни достигаха доста малко пари когато купувахме, но сега се чудя защо сглупихме да не вземем потребителски тогава - май заради по-ниските лихви беше............

# 25
  • Мнения: 5 462
Еее чудесно тогава , първоначално си помислих че хората каталясват от повишаването на вноските  Tired!!!Това обаче е добър знак , щомм като вече могат да избират по хубаво и по голямо жилище макар и на кредит .. е това вече е добър знак !!!Значи хората се позамогват !!!Браво !!!Значи в Бг нещат отиват към по добре !!! PartyСлава богу !!! Peace

# 26
  • Мнения: 46 515
Еее чудесно тогава , първоначално си помислих че хората каталясват от повишаването на вноските  Tired!!! ...

Те се вдигнаха съвсем леко (нашата с 15 лв.), но пък преди това лихвата 3 пъти я сваляха (с 1/4 олекна първоначалната вноска).

mila71, това да се чува, успех!  bouquet

# 27
  • Мнения: 5 462
Ейй не думай , само с 15 лв. Shocked Rolling Eyes Embarassed ????Че коя тая банка дето сваля вместо да ги повишава ??? newsm78Не знаех че има такова нещо . ThinkingКажи коя е тая банка , че не че и на мен не ми се живее на по широкичко  ooooh!ама пусти пари все не ми стигат .Не ми се живее цял живот в кокошарник и аз искам да се позамогна като бял човек да поживея така да се каже ... Party

# 28
  • Мнения: 4 300
Дано да е скоро времето, в което продажбата на ипотекиран имот ще е нещо нормално и обичайно, кредитът няма да е мръсна дума и разплащанията няма да са кеш, в брой и на ръка Laughing

# 29
  • Мнения: 5 462
Дано да е скоро времето, в което продажбата на ипотекиран имот ще е нещо нормално и обичайно, кредитът няма да е мръсна дума и разплащанията няма да са кеш, в брой и на ръка Laughing
E  кога пък са били мръсни думи Рокси ???

Общи условия

Активация на акаунт