Да ама тук падат долари, а знаете курса на долара Grinning
Не определено , нямам такива приятели, ама аз имам и само 2 приятелки де. За родителите купуваме подаръчета, за кръсници и кумци само на децата и бутилка алкохол за родителите. а миналата година голям срам и смях нито мойте родители , нито на съпруга ми даваха да плащаме каквото и да е било " а да бе ще сменяте долари на този нисък кърс"  Laughing и чак 7 дена преди да ис тръгнем взехме , че сменихме $200. Единствения коментар беше " спестените пари ги изпозвайте да си купите билети другата година " / много им липсва внучето/

И ние сме така!
Интересна се оказва темичката!
Проблеми има само свекърва ми , която е тук, с майка си. Майка представете си , а постоянно крънка от едното дете/ свекито/ , за да дава на другото - синче с осем години по-голям от свекърва ми.
Бабичката е на повече от 75 години и да си кажеш "е старост " и да се съжалиш над пенсийката и от 100лв, пак не е нормално всеки месец да се изпращат по 200 и повече евро и все да няма!!!

Приятелки имам две - едната със собствен бизнес, а другата с доста над средната заплата за страната и още е без деца.
Та и двете правят по-големи подаръци за мен и детето ми , отколкото аз на тях...то чак ми става неудобно