Необходими ли са детските седалки за кола???

  • 16 394
  • 247
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 2 849
Разбира се ,че са необходими .Виктор пищеше в началото в стола,но свикна.Сега сам сяда и чака да го закопчея с коланите ,винаги има под ръка играчки,книжки .

# 226
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Благодаря ви много за предложенията.
Замислям се за друго столче(тези, които съм показала са подобни на използваните от нас досега, просто нямам много време да ровя в нета в момента, за да намеря точният модел).
Малкият като беше по - малък, аз си го държах в ръце, при пътуване(до към 8месечна възраст), а и той често заспиваше почти веднага като тръгнем, та не сме имали проблеми.Пробвала съм със спиране и да му кажа, че ако не седне на стола няма да продължим пътуването, обаче върши работа за 5 минути и после пак трябва да спирам.Ще опитам и варианта да го сваля от колата и да му кажа, че няма да пътуваме ако не седи в столчето.Той заспива(когато пътуваме по - дълго), обаче докато е буден постоянно шава и не му се седи на едно място,изпитвам ужас, като го видя да отваря прозореца, а се е научил и вратата да отваря ooooh!.Вариант за ДВД в колата ми се струва удачен, но може би ще е със следващата кола Embarassedзащото сега карам доста старичка кола, на която едва ли може да се сложи Embarassed
Благодаря за предложенията, най - вероятно ще му купя някакво столче тип като тези, които сте ми показали, пък дано то да свърши работа.Смятам, че столчето е не само задължение по закон, а и необходимост за безопасността на детето и затова - благодаря много за предложенията  bouquet

# 227
  • София
  • Мнения: 44 246
Може да го заведеш той да "избере стола" а и да  го пробваш дали наистина му е удобен, за ДВД-то мисля, че във всяка кола може да се сложи...
А на вратата трябва да има едно палче, предпазител за деца като се натисне и вратата се отваря само отвън....не е новост, така че може да го има и при вас....

# 228
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
А на вратата трябва да има едно палче, предпазител за деца като се натисне и вратата се отваря само отвън....не е новост, така че може да го има и при вас....
Shocked Shocked Shocked
Зф първи път чувам, честно не знаех.При нас е астра от 93та година EmbarassedМоже ли да се купи допълнително и от къде?Благодаря предварително  bouquet

# 229
  • София
  • Мнения: 44 246
Ами то трябва да си го има....то е от страни на вратата...не вътре, а там където си е механизма на ключалката, на задните врати е.....едно малко лостче мърда се нагоре-надолу има май и картинка малка някаква....пфу, че не мога да го обясня..според мъжа ми би трябвало да има и на вашата кола...

# 230
  • София
  • Мнения: 6 371
А на вратата трябва да има едно палче, предпазител за деца като се натисне и вратата се отваря само отвън....не е новост, така че може да го има и при вас....
Shocked Shocked Shocked
Зф първи път чувам, честно не знаех.При нас е астра от 93та година EmbarassedМоже ли да се купи допълнително и от къде?Благодаря предварително  bouquet

със сигурност го имате. това си е функция на вратата.

# 231
  • Мнения: 2 807
Необходими и задължителни дори... поне за моите три човечета  Peace

# 232
  • Мнения: 3 405
Ами то трябва да си го има....то е от страни на вратата...не вътре, а там където си е механизма на ключалката, на задните врати е.....едно малко лостче мърда се нагоре-надолу има май и картинка малка някаква....пфу, че не мога да го обясня..според мъжа ми би трябвало да има и на вашата кола...

Добре си го обяснила. Блокировка задни врати се нарича. Има картинка и от нея си личи много добре за какво става въпрос Simple Smile

Eто картинка с означение на мястото Simple Smile

Последна редакция: пн, 14 юли 2008, 08:14 от Анджелина

# 233
  • София
  • Мнения: 4 868
Моето дете се вози в различни коли. Не може във всички да е монтирано столче. Затова се сваля след всяко возене и стои вкъщи. Столчето е най-удобно да си стои в колата, но понякога е просто невъзможно да стане, както е при нас.

И в двете ни коли стоеше монтирано по едно столче, сега сме сложили повдигащи седалки. В колата на свекър ми също има допълнителна седалка в случай, че се наложи да вози дете. Когато се налага да возя някой от приятелите на Габриела, взимам още една седалка в моята кола. Когато се е налагало, сутрин съм оставяла седалката на Габриела в детската градина, за да се вози в нея в колата, която ще я прибере следобед. И други родители съм виждала да правят същото. Възможно е.

# 234
  • Мнения: 125
Естествено, че са необходими! Децата са най - уязвими при евентуален удар, бил той и с 20км/ч...да не говорим, че и едно по-рязко натискане на спирачката може да направи голяма беля! Аз лично не мисля да си рискувам здравето и живота на детето като не го слагам в такава седалка! Peace И направо ми става лошо като видя 3-4 годишно дете право между предните седалки...

Последна редакция: пн, 14 юли 2008, 14:36 от бръмбъзъче

# 235
  • Мнения: 7 640
Ако не може да си организирате така нещата, че да има столче в колата-тогава не возете детето! И за 1 пресечка става беля, няма оправдание за това, че возиш дете без столче. Колата е лукс, без който може да се живее. Когато има желание и здрав разум-намира се начин столчето да е налично. Който е склонен да играе хазарт с живота на детето си винаги ще си намери оправдание защо рискува живота на най-скъпото си.

 Peace

това за разходките по терасата без парапет също ми хареса.
И аман от безотговорни хора.
Щото ако утре някой удари кол а с необезопасено дете и то пострада, кой ще е виновен Twisted Evil

# 236
  • Мнения: 14 654
Е да, възможно е, стига да имаш десетина столчета на разположение. На мен не ми пречи да си качвам седалката до нас след всяко ползване. Така винаги съм сигурна, че ако се случи детето ми да се вози в чужда кола, ще е обезопасено. Не е тежка и не е трудна за монтаж, а и няколко еднакви седалки за единственото ми дете са абсолютно излишни.

# 237
  • Мнения: 2 829
Янечек, ето, ти си пример, че и с едно столче и няколко коли има начин столчето да е винаги в колата когато и детето е там! Все едно е дали имаш едно столче и 3 коли или 5 коли и 10 столчета-важното е, когато детето се вози в кола (коя да е кола, независимо дали е моята кола или съм пратила съседката да го вземе от градина с нейната си кола) в колата да има столче, столчето да е правилно монтирано и детето да е вързано с колан. Всеки да процедира така, както може и както му е удобно, но да се намират извинения за това че "само тоя път' или "за 2 пресечки" детето се вози необезопасено-това е безотговорно. Напомня ми за едни познат, който имал презерватив в джоба, ама "нямал време" да го сложи. Както само от веднъж можеш да се заразиш с венерическа болест, така и само за една пресечка може да стане беля.

# 238
  • Добрич
  • Мнения: 958
Докато не започнат масови проверки и глоби, няма да се промени съзнанието.
Макар, че според мен не е това начина - всеки трябва да го има в главата си.

# 239
  • Добрич
  • Мнения: 5 463
Докато не започнат масови проверки и глоби, няма да се промени съзнанието.
Макар, че според мен не е това начина - всеки трябва да го има в главата си.

Съгласна съм. На повечето българи трябва да им излезе от джоба, за да им влезе в главата ако мога така да се изразя.

Общи условия

Активация на акаунт