Необходими ли са детските седалки за кола???

  • 16 358
  • 247
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 44 129
Докато не започнат масови проверки и глоби, няма да се промени съзнанието.
Макар, че според мен не е това начина - всеки трябва да го има в главата си.

Съгласна съм. На повечето българи трябва да им излезе от джоба, за да им влезе в главата ако мога така да се изразя.

Ами то това е начина по цял свят. и действа. не че там всички са много съвесни, ама ей така чрез глоби и отнемане на точки им е набито в главите, че така трябва....и не само за столчетата ми за много неща....
Навсякъде има хора и хора, който не може да проумее нуждата от нещо, когато тя е задължителна му се налага чрез санкции...и постепенно става нещо естествено за цялото общество....
Нали като ти кажат , че без кошница няма да ти изпишат детето от болницата, ще отидеш с такова в колата...няма къде да ходиш..

и пак има и изключения....

# 241
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И направо ми става лошо като видя 3-4 годишно дете право между предните седалки...
По телевизията даваха как едно дете стои право между предните седалки и при рязко спиране изхвърча от предното стъкло. Може би тези родители, които си оставят децата в тази позиция на возене трябва да го гледат и тогава ще се замислят на каква опасност поставят децата си.

# 242
  • Мнения: 1 541
По телевизията даваха как едно дете стои право между предните седалки и при рязко спиране изхвърча от предното стъкло. Може би тези родители, които си оставят децата в тази позиция на возене трябва да го гледат и тогава ще се замислят на каква опасност поставят децата си.

Тези родители са на принципа, че това са глупости, на тях не може да им се случи, 'щото карат внимателно и тн. Не можеш да си представиш какви безумни доводи могат да се измъкнат  Tired

Само здрави глоби и други санкции ще оправят нещата!

# 243
  • Sofia
  • Мнения: 8 221


Тези родители са на принципа, че това са глупости, на тях не може да им се случи, 'щото карат внимателно и тн. Не можеш да си представиш какви безумни доводи могат да се измъкнат  Tired

Само здрави глоби и други санкции ще оправят нещата!


Май си много права като се замисля.

# 244
  • Мнения: 14 654
но да се намират извинения за това че "само тоя път' или "за 2 пресечки" детето се вози необезопасено-това е безотговорно.
Аз пък не смятам за безотговорно да си повозиш детето без стол от градината до дома, ако става дума за кратко разстояние и ненатоварени улички, най-често еднопосочни. Вероятността тъкмо там да катастрофираш и то така, че да се потрошиш, е нищожна. Е, ако има ефективни глоби или други санкции, такива гледки ще са рядкост  Mr. Green

# 245
  • Мнения: 2 829
Янечек, преди години бих се съгласила с теб.... Но след това видях катастрофа на спокойна, еднопосочна улица (оказа се, че не всички знаят че е еднопосочна и не всички уважават знаците), за щастие без деца в колите. От тогава знам, че колкото и да е нищожна вероятността от тежка катастрофа на такова място я има. Понякога може като спреш отзад в теб да се надене невидял че спираш рали състезател....
Разбира се, може цял живот да си шофьор и да нямаш нито една катастрофа (дай боже всекиму)....

# 246
  • Добрич
  • Мнения: 958
Толкова предпоставки за произшествия може да има, па макар и на еднопосочна улица. Например, скорошна дупка, която налага внезапни, остри спирачки /пък отзад, ако има някой, той дори и да не е състезател се е нацепил върху вашата кола/; изрязан асфалт, подготвен за ремонт, но все още не му е дошъл момента; хамав, неориентиран пешеходец, който не знае накъде отива и защо е тръгнал или опитващ се да пресече на отсрещният тротоар, понеже на неговия няма място от спрели автомобили и т.н. и т.н.
Извинения и оправдания винаги ще се намерят, защо нямаме седалка за децата в колата, взжното е, че нямат почва.

# 247
  • Мнения: 967
2-3 страници нагоре първият ми пост. 40 км/ч, пълни спирачки, разбит нос на чуждо дете  от собствен опит, можеха и да ме съдят!

Общи условия

Активация на акаунт