Хората постоянно спестяват истината ...

  • 4 194
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 448
Вие правите ли така ?
Спестявате ли истината ?
Нужно ли е да говориш глупости на някой , дори и когато не ти искат мнението ?

Ами ако някой каже / покаже нещо на мен, обикновено усещам, че иска да изкажа мнение. Така, че доста истини съм спестила. То пък не е необходимо да му извадя очите на човек с истината.

Цялата истина казвам само на себе си.

На хората, които ме интересуват, не пестя да казвам истини само когато са хубави.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 271
Има разлика, според мен. Да спестиш истината наистина е проява на добро възпитание. А да лъжеш някого, както във въпросната реклама, си е лицемерие. Не могат да се сравняват двете неща.

# 17
  • Мнения: 1 212
И спестявам и не - зависи от ситуацията и от човека .
Другият въпрос повече ме затрудни / давам ли мнение, когато не ме питат/ - бих казала :не, но няма да бъда обективна. Случвало ми се е .
Не се сърдя като ми говорят глупости , четка ми самолюбието и ме разсмива  Laughing

# 18
  • Мнения: 4 841
Когато искат мнение, хората обикновено не искат да чуят истината, а да затвърдят своето мнение.
Пък и истината има толкова много ъгли, от които да я погледнеш...

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
И аз като pasinet, държа истината само за себе си. Наричам го такт. Не обичам да засягам хората, истината понякога боли. И не правя разлика между близки за мен хора и не толкова близки.

# 20
  • Мнения: 5 940
Не съм от най-тактичните. Почти всичко си казвам, дори и на не толкова близките. Това очаквам и от околните.
За външен вид, за неуместно държане, за грешка, за несъвместимост във възгледите не бих излъгала, ако ме попитат с цел просто някой да се почувства добре. Но и не бих си дала мнението, ако не ми го искат.

# 21
  • Мнения: 42
Не казвам на хората неща, които биха ги наранили. Понякога имам чувството, че то ми пречи. Мълча си пред всички, а не получавам същото.

# 22
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Кофти е да смяташ мнението си за категоричната истина

# 23
  • София
  • Мнения: 1 176
Кофти е да смяташ мнението си за категоричната истина
Определено.

Одобрението ми е неспестено.
Неодобрението ми е спестено.
Истината ... е друга. Често.

# 24
  • Мнения: 13 512
Кофти е да смяташ мнението си за категоричната истина
чувствам седлъжна да кажа това,което мисля. дори и да знам,че няма да им стане хубаво. Но хората, които искат съветите ми и мнението ми ме познават мнго добре и именно заради това го правят- защото знаят, че не бих им спестила нищо.

# 25
  • Мнения: 17 546
Аз предпочитам да си замълча , а ако не мога казвам директно , каквото мисля .
Отделно никак не понасям да ми говорят на мен , краен реалист съм ... не казвам , че това е добрият и печеливш вариант  Stop
Това мисля и аз. Хората се стряскат от откровеността ми обаче Thinking А каквото и добро да кажат за мен - просто не вярвам, защото имам свое мнение за себе си. За кофтите неща се замислям, но само тези, които смятам за наистина правилни забележки, приемам. Абе не съм лесна и аз, каза ми го един човек преди много години и е прав!

# 26
  • Мнения: 3 405
Нека не ми я спестяват. Да си казват направо.
Не като вчера да шикалкавят и да не си вдигат телефоните, защото трябва да ми се обадят с отказ по един въпрос. Загубиха ми време, съответно и пари. Ако бяха прями щях да реша въпроса още същия ден, вместо да разбера чак вечерта, че няма да стане.
Затова и аз не спестявам.

# 27
  • Мнения: 740
Не се бъркам в живота на хората, както не позволявам и те да се бъркат в моя.
Ако ми поискат мнение или съвет, истина не спестявам, но не съм и груба. Всячески избягвам да нараня човека срещу себе си.
На дадени похвали, препоръки и съвети, непоискани от мен - не обръщам внимание. Имам ясна представа за себе си и за възможностите си.

Понякога щраусово спестявам истината на самата себи си. Мразя се, за което.

# 28
  • Мнения: 2 448
Абе не съм лесна и аз, каза ми го един човек преди много години и е прав!

A, то лесни хора няма.  Wink
На мен като са ми казвали, че съм "серт п....ка" при всичкото спестяване на истина, на което съм способна, кво ли ще е , ако взема да ръся истини на ред.
С годините обаче забелязвам, че мога все повече да замълчавам и да съм тактична. Може би щото ставам непукист  и го няма оня младежки плам да си кажа мнението задължително.  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 14 654
Е, случва се да поспестя някой и друг неприятен коментар. Ако обаче видя, че задникът на някоя от сестрите ми е дебел - ще и го кажа докато е време.

Общи условия

Активация на акаунт