Бременна на море???До кой месец??

  • 16 059
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 506
Искам да питам всички бъдещи мами-ще ходите ли на море и в кой месец от бременността??
На мен толкова много ми се ходи,а ме е малко шубе.... Rolling Eyes
В края на юли ще имаме възможност да отидем,но аз ще съм вече в 8месец..... newsm78 И си мисля,ако започна да раждам преждевременно????? #Crazy къде ще отида и кой ще търся като за Бургаските болници и  д-ри чета ужасни отзиви из форума  newsm78
Споделете вие какво мислите?

# 1
  • Мнения: 2 614
Сложно....ти го решаваш. Осмия месец е доста напреднала бременност.
Как ще ти се отрази дългото седене в колата знаеш само ти....
Аз ходих в края на 6-ия, затова не мога да споделя опит. Но се изморявах доста от дългото седене в 8-ия. Така че прецени за себе си "за" и "против". Който каквото да каже си е неговата случка, но ти си друг организъм и това как на теб ще ти се отрази - никой не знае. Консултирай се с лекаря си.... Peace

# 2
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Миналата година около нас имаше достта бременни на плажа.
Една беше в края на осмия,въобще не се притесняваше момичето. Peace

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Всеки сам си решава

# 4
  • София
  • Мнения: 5 079
Аз не бих рискувала... Моята бременност към самия си край беше много тежка. Но при всяка жена е различно, прецени сама за себе си, с оглед най - доброто за теб и бебчето (не на последно място) Naughty

# 5
  • Мнения: 135
аз бях в осмия месец на море миналата година,но карах сравнително лека бременност и всичко мина супер.верно че всички ме гледаха с усмивка на плажа но това е нормално.пази се от слънцето,че е много лошо,да не ти останат петна по кожата,и ако ти се чувстваш добре лека и приятна почивка

# 6
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Най-добре се консултирай с лекаря си.Аз ходих на плажа всеки ден,до деня преди да се роди Алекс.В морето не влизах,но последните дни и на пясъка не издържах много.Хич не ми беше удобно седнала.Так че,сама си прецени. Peace

# 7
  • Мнения: 4 784
Зависи от това каква бременност караш. Най - добре се консултирай с лекаря, наблюдаващ бременността ти.

# 8
  • Мнения: 1 512
Ти сама си решаваш,но не мисля че е много удачно и че ще ти е много комфортно - дълго пъпуване,парещо слънце и горещ пясък newsm78

# 9
  • Мнения: 506
Аз не се притеснявам от пътуването или от това как се чувствам,защото моята бременност е от най-леките-не съм имала до момента никакви притеснения или оплаквания свързани с бременността.Спокойно си пътувам с кола(даже шофирам),не се уморявам да седя,даже от жегата не се чувствам по-зле отколкото преди!Единственото,което ме притеснява е,че ако (не дай си Боже  Praynig Praynig Praynig ) нещо се случи,няма да имам добър специалист под ръка,към когото да се обърна!А ще съм на 4-5 часа път от моя доктор и това ми е най-големия проблем!
Иначе консултацията ми се пада точно преди предполагаемата почивка и задължително ще обсъдя подробно темата с лекаря си. Simple Smile
Благодаря ви за мненията!   bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 17 592
Лично аз не бих отишла.

# 11
  • София
  • Мнения: 17 592
Лично аз не бих отишла.

# 12
  • Мнения: 9 776
Имайки впредвид, че се чувствам добре, бих отишла на море, но това не означава, че ще се пека на плажа или ще се къпя в морето, а просто за идеята. Обичам да пътувам, да се разхождам по магазини, но дотам. Просто да разменя обстановката.

# 13
  • Мнения: 433
Щом бременността ти е лека - може би е излишно да се притесняваш. 8 месец е в края, но пък морския въздух и смяната на климата ще ти се отразят много добре - а ако се осмелиш да плуваш - и плуването.
Ще ходиш на морския бряг рано сутрин, към 10-11 ч вече стягай багажа да се прибираш на сянка под стени - не под чадър! После - след 17 ч. По обед - мързелуване на хладно. Сутрешното плуване в прохладна вода е чудесно, моя син още в корема май се влюби в морето  Laughing  Но всяка сутрин шофирах от Бургас до Каваците на по-чисто море. По обед се прибирах. Бях в 7 месец.

# 14
  • Мнения: 53
Според мен, консултирай се с лекаря си. Прецени колко дълго ще трае пътуването ти до морето и дали си струва да се поема такъв риск. Тъй като ще си в напреднала бременност, ако решиш да ходиш проучи къде е най-близката болница, за да си по-сигурна, ако получиш контракции. За мен лично не са проблем толкова разстоянията, колкото факта, че пътищата ни са лоши.  

# 15
  • София
  • Мнения: 44 103
Аз също не бих.

# 16
  • Мнения: 506
Щом бременността ти е лека - може би е излишно да се притесняваш. 8 месец е в края, но пък морския въздух и смяната на климата ще ти се отразят много добре - а ако се осмелиш да плуваш - и плуването.
Ще ходиш на морския бряг рано сутрин, към 10-11 ч вече стягай багажа да се прибираш на сянка под стени - не под чадър! После - след 17 ч. По обед - мързелуване на хладно. Сутрешното плуване в прохладна вода е чудесно, моя син още в корема май се влюби в морето  Laughing  Но всяка сутрин шофирах от Бургас до Каваците на по-чисто море. По обед се прибирах. Бях в 7 месец.
Ами аз по принцип винаги си спазвам този режим при почивка на море-не толкова заради мен,а по-скоро заради дъщеря ми(тя е на 5г) и ме е страх да я държа в най-големия пек на плажа.Ходенето на море пак заради нея го обмислям сериозно-до сега не съм я лишавала от това удоволствие....     (Не че на мен не ми се ходи  Wink )

# 17
  • София
  • Мнения: 44 103
А не можеш ли да я пуснеш с тати?
Аз именно заради преждевременно раждане на напълно непознато и далечно раждане не бих рискувала....

# 18
  • Мнения: 27 524
За мен - до края на 7-ми. След това не бих рискувала. Лично шубе просто, не е правило  Peace

# 19
  • Мнения: X
аз също не бих отишла. карах много лека бременносткато цяло, но последния 1-2 месеца просто изведнъж започва да тежи много..А и пътя е много.Накрая не е добре да се натоварваш.Освен това, морската вода (ако говорим за нашето море) е мръсна, и не бих се къпала.В този смсъл само ще си умирам от яд гледайки другите във водата..ама аз съм си малко паника де Simple Smile

# 20
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Аз също бях на море в 8-мият месец. Спряхме да кръстосваме държавата когато остана 1 седмица до 9-тия месец  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 204
Аз до средата на 8ия бях на морето. Доктора ми каза последните 45 дена да не пътувам.

# 22
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ми индивидуално, ти си решаваш.
При мен лично като влязох в 8-я месец и ме подгони параноята, че мога да родя и по-рано \родих си на термина де\ и заминах при родителите ми \там раждах\. Иначе не съм спирала да плажувам през цялата бременност. И пътя не ми пречеше всеки месец пътувах \шофирах\ по 360км \в едната посока за консултации\.

# 23
  • Мнения: 487
Приятна почивка, според мен няма проблем. Имам познати които  бременни са летяли презокеана в тези месеци.

# 24
  • Мнения: 4 753
Имам една позната, която замина на море, когато влезе в деветия месец... но всичко си е до човек...

# 25
  • Мнения: 506
Еййй,благодаря ви много!!! newsm51
Вдъхнахтуе ми надежда за почивка!  Heart Eyes Heart Eyes Аз по принцип си Падам малко луда глава,а не искам да рискувам в този момент,за това ми беше необходимо до чуя вашите мнения!!!! newsm10
Е,все пк последната дума ще има доктора!!!

# 26
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 384
Бях на море двайсетина дни преди да родя Александра.Даже влезнах и във водата до кръста.Съответно бях питала и лекарката.Само ме посъветва да си взема бусколизин или но шпа ако ме заболи корема да пия.С малкия ходих бременна в 5 месец и пак се къпах в морето.Така,че всеки сам решава.Щом нямаш никакви оплаквания газ към морето.

# 27
  • Мнения: 8 230
Ние плануваме море за последната седмица на юли. Тогава ще съм в 8-я месец. Само че ще бъдем само 3-4 дена край Варна. За мен това е час и половина път с колата, което не е много. Предният път в 9-я месец имах 2 пътувания до Варна и не ми е било проблем. По принцип не съм много по морето, но ми се иска да заведем малкия за малко. Мисля да сме на плажа сутрин до към 11ч и след обед след 17ч. През останалото време нани-нани в стаята. Аз лично няма да рискувам да плувам въпреки че за мен ходенето на море е точно за плуване. Мразя да се пека на слънце, така че ще си стоя кротко на сянка под чадъра или ще правим замъци с малкия. Мисля че няма да има някакви проблеми при такъв режим. Край морето може и да е по-прохладно, че тук каквато жега е.

# 28
  • Мнения: 764
Всичко зависи от бременността ти и съветите на наблюдаващия те лекар.
Аз ходих на море в края на седмия месец. Чувствах се чудесно.
В средата на осмия отидох до о-в Тасос за няколко дена -  аз сама го реших, защото се чувствах добре. Понесох и пътя и тамошните разходки без никакви проблеми. 
Просто човек трябва да бъде внимателен, да не се излага много на жегите, да се къпе в ранните часове и повечко да си почива.  Интуицията би трябвало да ти подсказва какво можеш да направиш.
Пожелавам приятна лятна почивка и леко раждане! Simple Smile

# 29
До колкото знам, не е хубаво да се ходи на море, особено в последните месеци.
А и на бебето му пречи пряката слънчева светлина. Доказали са, че могат да реаргират на по-ярка светлина и си крият очичките. Все пак кожата ни е прозрачна.
Също така морската вода не е особено чиста и могат да се получат различни инфекции, което си е доста неприятно.
Реши си сама, но прецени рисковете "на живото предаване". Ако все пак решиш да отидеш ти пожелавам приятно изкарване и безпроблемна почивка.

# 30
  • София
  • Мнения: 191
И аз смятам, че щом бременността ти е лека няма проблем  bouquet.
Аз също мисля да ходя на море през август ( тогава ще съм в седмия месец)  Simple Smile.

# 31
  • Мнения: 95
Живея на морето, но тази година няма да ходя на плаж.

# 32
  • Мнения: 2 723
Aз бях в края на осмия месец, когато ми се наложи да пътувам в чужбина...
КОнсултирах се с гинеколога си и той ми разреши.
За три дни смених 3 самолета, не съм се чувствала зле в нито един момент.
Така че много зависи от състоянието ти, а и в най-лошия случай, ще родиш на морето, голяма работа  Mr. Green

# 33
# 34
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Бих ходила ,но само сутрин и вечер след 16 ч.

# 35
  • Мнения: 506
Не мисля(ако изобщо отида) да стоя много по плажа...Не съм фен на дългото пържене под жаркото слънце-не го правя в нормално състояние,та какво остава сега...Аз по принцип обичам да плувам рано сутрин и после за малко под чадъра(докато дъщеря ми си поиграе) и след това на хладно в хотела!
Иска ми се малко да се махна от вкъщи-да сменя обстановката и да избягам От жегата в града! smile3515

# 36
  • Мнения: 2 663
Бях за месец на морето миналата година, бременна в 7 месец
Ходехме на плаж само сутрин и след 18:00, но ползвахме басейна по всяко време на деня.Особено в адските жеги не мърдах от джакузито, мъжа ми ми сложи чадър, за да не ме пече и се чувствах страхотно

# 37
  • Мнения: 76
терминът ми беше  28.09 а аз до края на август почти бях на морето и не съм имала никакво неразположение

# 38
  • Мнения: 1 572
и аз ходех до 7-мия месец без проблем само си закривах корема да не се пече

# 39
  • Мнения: 227
Аз ходих на море в 7мия месец и нямах проблеми...но не бих отишла в девети месец например...Simple Smile просто едва ли ще ми е до море тогава от тежестта и дискомфорта...  Laughing Peace

# 40
  • Мнения: 63
Аз съм в 9-ти месец и още ходя на море от 8:30 до 11. След 11 не мога да издържа много жега ми става независимо че съм под чадъра. Много е важно да си мажеш корема с крем против изгаряне ако не си с цял бански. Аз си го мажа  30 мин преди плаж с Euserin 30 фактор и съм много доволна. Не се отмива дори и като си във водата.

# 41
  • Мнения: 2 478
Аз забременях в края на юни и не съм спирала да ходя на плаж до септември.С единствената разлика,че стоях предимно под чадъра и не се къпех в морето.

# 42
  • Мнения: 11
az sam v veche v devetia mesez (37 s. ) i oste hodia na more.Stavam sutrin rano okolo 7 - 7. 30 i varvia vav vodata, posle pluvam ( pomaga na bebeto da zaeme pravilna posizia, i akusherkata ni go preporacha na kursa) i kam 8. 30 - 9 h se pribiram vkasti.No vse pak konsultirai se s ginekologa si.Vav vseki sluchai ispolsvai krem s visok faktor..veselo more

# 43
  • Мнения: 9 814
Родих през септември, през летните месеци вече в доста напреднала бременност много хора ме караха да ходя на море, но честно казано със съпруга ми преценихме, че не си заслужава риска.

Ако, си от морето- да, ходи на плаж. Но, да пътуваш 450 км....

# 44
  • Мнения: 506
Родих през септември, през летните месеци вече в доста напреднала бременност много хора ме караха да ходя на море, но честно казано със съпруга ми преценихме, че не си заслужава риска.

Ако, си от морето- да, ходи на плаж. Но, да пътуваш 450 км....
За съжаление не живея до морето  Cry
На 300км съм от там....Та за това само се чудя newsm78

# 45
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Миналата година ходих цяло лято.Забременяла съм май месец.

# 46
  • Мнения: 676
Аз ходих до последно, раждала съм края на септември, но пък съм си от Варна.

# 47
  • София
  • Мнения: 17 592
Лично аз бих пропуснала това пътуване.

# 48
  • Мнения: 703
Аз бях на море последните 2 седмици на 8-я месец. Когато се върнах тук- в София тъкмо влизах в 9-я, вече спокойна че мога да раждам Wink
Аз не съжалявам- често спиране по пътя, ходене на плаж докъм 11-11.30, слънцезащита, не виждам нищо драматично, особено ако ти е лека бременността  Peace
Ще имаш едно чуство "ами сега ако тръгна да раждам", но просто разучи телефон или координати на бургаското родилно за лично успокоение. Аз имам приятелка в Бургас- АГ и през цялото време се успокоявах с нея, въпреки че не я знаех нито къде живее, нито дали си е на стария телефон  Laughing Ама се успокоявах с нея де!
Аз лично нямах проблеми, само една вечер малко ме заболя корема, ама бехме прекалили с разходките, а и в Созопол все някакви стълбички и хълмчета- нагоре-надолу...та така!
Успех, каквото и да решиш Grinning

# 49
  • Мнения: 9 903
аз съм на морето все още. Ходя на плаж сутрин, добре намазана, седя под чадъра или си топя краката. Не се къпя само защото не ми се търсеше подходящ бански за 10 топвания.
Пътуването не  е проблем, ако се подходи отговорно към него. Аз изобщо не усещам пътя.

# 50
  • Мнения: 4
Цитат
дали да ходя на море? след 1 седмица влизам в деветия п1к ми казаха че горещината не била хубава за сърцето на бебето? как мислите?
dali da xodq na more? sled 1 sedmica vlizam v devetiq p1k mi kazaha 4e gore6tinata  ne bila xybava za sarceto na bebeto? kak mislite?

-----------
Пишете на кирилица.

Последна редакция: сб, 20 юни 2009, 16:13 от AnMary

# 51
  • Мнения: 9 436
Цитат
dali da xodq na more? sled 1 sedmica vlizam v devetiq p1k mi kazaha 4e gore6tinata  ne bila xybava za sarceto na bebeto? kak mislite?


А,ти мислиш ли,че е редно да отидеш на море в 9-я месец.Сама си отговори на този въпрос.Аз лично не бих си и помислила за море,ако съм в 9-я месец.Представям си жега и аз в колата с големия корем, пътуваща 5-6 часа.Ужас ooooh!

Ако обаче се навиеш,си вземи и багажа за родилното за всеки случай,защото си е нож с две остриета.

# 52
  • Мнения: 4
prava si!!! blagodarq za saveta

----------
Пишете на кирилица.

Последна редакция: сб, 20 юни 2009, 16:13 от AnMary

# 53
  • Мнения: 9 436
Леко раждане  Hug

# 54
  • Мнения: 506
Ходих на море мин.г. в 8-я месец-нямах никакви проблеми  Peace Но моята бременност като цяло беше много лека и безпроблемна,никога пътуването не ме е притеснявало,пък и като си с кола винаги можеш да спреш и да се поразтъпчеш.Много го мислех това море миналото лято...Но след като се консултирах с моя гинеколог и той ме успокои,че няма проблем,направо събрах багажа и гааааз   car003 Изобщо не съжалявам-изкарахме си страхотно!  Peace
Обаче в 9-я месец.....честно казано не бих рискувала,не за друго,ами защото ако тръгна да раждам ще е на напълно непознато място,при съвсем непознат доктор  Rolling Eyes Не бих отишла....  Peace

# 55
  • Мнения: 269
На твое място, бих пропуснала почивката на море тази година. Но, ако все пак решиш да плажуваш, прави го рано сутрин или след 17,30 часа.
Желая ти леко раждане.

# 56
  • гр.София,кв.Овча купел
  • Мнения: 11
И аз ще го пропусна тази година,не ми се мисли 7-8 месец, като кит на плажа  и в тая жега...,страх ме е  и да не лепна нещо от пясък,от вода...че аз съм един Марко Тотев...всички гадости привличам.. Sadно това си е мое решение,а вече ти ако решиш,весело изкарване и стискам палци всичко да е ок fingerscrossed
Леко раждане и най-хубавото бебче на финала   ylinfantPeace

# 57
  • Мнения: 8 999
Ходих на море от средата на седмия до средата /дори почти края на осмия месец/. Изобщо не съм си мислила за преждевременни раждания или други усложнения. Просто се наслаждавах на почивката.
Ако се чувстваш добре, отивай и си прекарай приятно!

# 58
  • Мнения: 4 433
Питах първо лекаря,който ми следеше бременността и тогава отидох.Бях в 3тия месец,а след това с големия корем не съм,то и месеците бяха студени вече.

# 59
  • Мнения: 276
В началото на 9тия месец бях на море.

# 60
  • Мнения: 2 013
Миналата година ходих,бях в 5м.Но в толкова напреднала бременност не бих отишла на море,от страх да не родя там.

# 61
  • София
  • Мнения: 39 761
Авторката на темата е била бременна точно преди година. Синът й е вече на 9 месеца.
Leidi_Emi е повдигнала тема от преди година. И мисля, че си е взела поука относно ходенето на море в 9ти месец

Общи условия

Активация на акаунт