Болни деца в ясли и детските градини

  • 13 715
  • 232
  •   1
Отговори
# 180
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 509
Няма как да не драсна два реда, темата е от любимите ми  Mr. Green

Не съм съгласна, че децата карат болестите по- леко  Naughty При мен не всяка хрема минава в кашлица, но при дъщеря ми всяка втора хрема води до пневмония  Tired
Не съм съгласна, че всичко е до имунитет. В момента детето ми е вкъщи, от три месеца не сме имали здравословни проблеми, дори "обикновен" сопол. Докато посещението на ясла неминуемо водеше до тежки разболявания.
Няма да правя генерални изводи. Моите собствени изводи са, че болните деца в яслата, както и в не малка степен персоналът в детските заведения, са виновни детето ми да боледува  Crossing Arms Да, за 8 месеца миналата година, когато я гледах аз, също се разболя( една хрема и 2 дни повръщане), но в сравнение с болестите, донесени от яслата, това беше направо песен.

# 181
  • Мнения: 17 410
Като сте се хванали за това закаляване, колко от вас го правят точно както си е по учебник- от 3м възраст, със специалните му там закалителни процедури, темпериране на въздух и вода и т.н?
Кърменето пък хич не е показател, ще ме извинявате Peace
И да, напълно вярно е написаното от ТАрталета.

# 182
  • Мнения: 982
Тарталета, това имах предвид, като казах, че "едните сополи", които явно се смятат за мнооого безобидни, могат да доведат до усложнения при доста дечица.

Разбира се, сега ще ти обяснят как е имало някаква причина детето ти да боледува в яслата, но това не са били болните деца.

# 183
  • Мнения: 3 929
И в крайна сметка, не успяхме да "открием", кой е виновникът нашите деца да боледуват. Толкова много пъти съм си задавала този въпрос, но отговор така и не намерих. Имам предвид - ясен, окончателен, обоснован.
Факт е, че моят син започна много да боледува, когато тръгна на ясла. Колкото и да съм се старала (и продължавам да се старая) да го гледам добре - всеки ден поне по 2 пъти на разходка го извеждах, когато беше бебе, кърмих го до 2,7 год., храни се сравнително пълноценно - супи, салати, готвено от мен, плодове, зеленчуци. Но живеем в среда, в дом, в който се пуши постоянно и не се проветрява през студените месеци. Убедена съм, че средата, в която живее, отглежда се и расте едно дете, е решаващ фактор - не само физически като въздух, храна и т.н., но и емоционално - наличие на караници, стрес, отсъствието на родителите особено на майката.
Това, което аз установих, докато растеше моят син, е, че неговият имунитет е силно намалял вследствие на одимения от цигари дом, в който расте, вследствие на раздялата му с мен, когато тръгна на ясла, мъката, която е преживял, виждайки ме да си тръгвам, а той да остава в яслата. Като прибавя и това, че бях поставена под "тормоз" да навличам детето си излишно, че иначе...тежко ми и горко, ако се разболее...И попаднало детето в една малка среда като яслата, в която почти цял ден играе в една затворена стая, която несе знае дали се проветрява, в която са събрани на едно поне 20 деца - кое болно, кое здраво. Ами всичко това в съвкупност "разболява" децата ни. Факт е, че докато си гледах детето вкъщи, боледуваше по-малко, но пак боледуваше.
Какво да ви кажа, с тази петиция авторката доникъде няма да стигне. Няма да коментирам оформлението й. Няма да спрат родителите да водят болните си деца на ясла с лекарствата им. Няма да спрат родителите на здравите деца да роптаят. Май мерки трябва да се вземат на по-високо ниво. А именно - да увеличат броя на болничните, защото 40 дена са крайно недостатъчни, за да "покрият" всяко боледуване на децата ни, които посещават детски заведения. И затова ще има родители, които са "притиснати" и водат децата си болни на градина. Всеки знае за себе си. Изключвам тези, които имат възможност да си гледат болните деца, но не го правят.

# 184
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
И в крайна сметка, не успяхме да "открием", кой е виновникът нашите деца да боледуват. Толкова много пъти съм си задавала този въпрос, но отговор така и не намерих. Имам предвид - ясен, окончателен, обоснован.
Зависи от детето. Това е според мен. Аз кърмих дълго, чорапогащник съм обувала на беба сигурно не повече от 10 пъти, тя шляпа боса цяла зима в къщи, изяжда поне половин килограм плодове на ден целогодишно...И не се разболява. Praynig Но съм сигурна, че не е от всичко това, което правим с нея...просто си е такова дете. Прилича на баща си за моя радост, защото аз бях много болнава.
 Иначе е на ясла от 11 месечна, т.е. вече почти 2.5 години. През това време е вдигнала само 2 пъти температура, като на другия ден и нямаше нищо. Пила е само 2-3 лъжички антибиотик до сега. През това време минаха доста болести, оставаха по 4-5 деца в групата...Виждах, че водеха деца със сополи и с кашлица...Пиша това за успокоение на майки, които много се притесняват дали да пуснат детето в ясла или градина. Пожелавам ви такова дете!
 П.С. Иначе и според мен е кофти да се водят болни деца в яслата, въпреки, че и аз много се притеснявах в началото как ще се оправя ако трябва да отсъствам много от работа. При мен това би било проблем, а обичам работата си и колегите. Wink Затова съм склонна да разбера някои майки, но наистина не е добре за другите дечица.

# 185
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 509

Това, което аз установих, докато растеше моят син, е, че неговият имунитет е силно намалял вследствие на одимения от цигари дом, в който расте, вследствие на раздялата му с мен, когато тръгна на ясла, мъката, която е преживял, виждайки ме да си тръгвам, а той да остава в яслата. Като прибавя и това, че бях поставена под "тормоз" да навличам детето си излишно, че иначе...тежко ми и горко, ако се разболее...И попаднало детето в една малка среда като яслата, в която почти цял ден играе в една затворена стая, която несе знае дали се проветрява, в която са събрани на едно поне 20 деца - кое болно, кое здраво. Ами всичко това в съвкупност "разболява" децата ни. Факт е, че докато си гледах детето вкъщи, боледуваше по-малко, но пак боледуваше.

Аз съм пушач, мъжът ми не пуши. Вкъщи никога не е одимено, понеже пуша или на терасата, или в краен случай в кухнята. Не съм навличала излишно детето си. Нито пък вярвам в сказанията за стреса, който предизвиква вирусите да се лепят върху децата  Naughty Това за мен не са основателни доводи и поводи за успокоение за боледуващото ми дете  Naughty

# 186
  • Мнения: 14 654
Като сте се хванали за това закаляване, колко от вас го правят точно както си е по учебник- от 3м възраст, със специалните му там закалителни процедури, темпериране на въздух и вода и т.н?
Убедена съм, че поне половината от тези, които твърдят, че децата им са калени имат предвид, че им разрешават да пият студени неща от хладилника, не ги завиват с юрган и не сменят тениската като детето се запоти  Mr. Green
Всъщност думата каляване има друг смислъл, тези неща, с които се изтъкват майките на "калени" деца са нещо обичайно, а не изключително.

# 187
  • Мнения: 2 807
Като сте се хванали за това закаляване, колко от вас го правят точно както си е по учебник- от 3м възраст, със специалните му там закалителни процедури, темпериране на въздух и вода и т.н?

Аз  Blush


...Всъщност думата каляване има друг смислъл...
Янечек, какво е калено дете според теб?
Просто любопитствам  Hug


За каляването - калявам си детето от няколко месечно...
...Купувах и още се излъгвам да купувам т.нар. "био" храни, но колко са "био" като че ли никой не може да ми гарантира. Плодове яде като ламя, сладолед - с голямата лъжица директно от кутията, пие кисело и прясно мляко от хладилника...
Накратко казано не ми се струва, че я държа под похлупак... Убедена съм, че близкия контакт с болен, увеличава многократно вероятността (да не кажа задължителността) от разболяване.

Това, да не си дадеш болното дете на детска е не само морал (морала не зависи от парите ти - или го имаш, или го нямаш), но и здрав разум - все пак едва ли там ще се грижат така добре за него, както аз у дома.

Tani4ka_04, все едно мен си цитирала  Wink  Hug

# 188
  • Мнения: 17 410
Маминка, браво! Обаче защо тогава си извадила думите на Янечек от контекста, се чудя.

# 189
  • Мнения: 46 572
... Това, което аз установих, докато растеше моят син, е, че неговият имунитет е силно намалял вследствие на одимения от цигари дом, в който расте, вследствие на раздялата му с мен, когато тръгна на ясла, мъката, която е преживял, виждайки ме да си тръгвам, а той да остава в яслата. Като прибавя и това, че бях поставена под "тормоз" да навличам детето си излишно, че иначе...тежко ми и горко, ако се разболее...И попаднало детето в една малка среда като яслата, в която почти цял ден играе в една затворена стая, която несе знае дали се проветрява, в която са събрани на едно поне 20 деца - кое болно, кое здраво. Ами всичко това в съвкупност "разболява" децата ни ...

Поне си открила причините  Peace
Аз също съм пушач, но не си позволявам да го правя вкъщи, само на балкона и след това се мия.

Като сте се хванали за това закаляване, колко от вас го правят точно както си е по учебник- от 3м възраст, със специалните му там закалителни процедури, темпериране на въздух и вода и т.н?

Не ме интересуват учебниците, единственото, което е от значение за детето е да има ефект  Wink а мен кален е обратното на изнежен, среден варинат няма. Чела съм за термина "каляване", в този си баш смисъл не бих го прилагала, защото е неприятно на самото дете, както и друг път саъм казвала, ако някой ме съблече на отворен прозорец зимата, ще го набия  fight въпреки, че тя до 3 г. ходеше чисто гола вкъщи, не знам дали това се брои  Mr. Green

# 190
  • Мнения: 2 807
Маминка, браво! Обаче защо тогава си извадила думите на Янечек от контекста, се чудя.

Ами защото:
 - > калявам децата си не от няколко месечни, а още малко след раждането;
 - > спят само по бельо, без завивки не само през зимата (повечето нощи ), но и през лятото;
 - > Мони още е на кърма, Дани и Ива не са кърмени до 2 годинки;
 - > за здравословното хранене - мисля, че това включва храните и напитките, които децата приемат, а не е само липсата на химикали в храната;
 - > когато са се разболявали, не е било от таткото;

Т.е. "извадила" съм думите на Янечек, които не са 1:1 с това, което аз правя, при все че по принцип е така  Wink



...тя до 3 г. ходеше чисто гола вкъщи, не знам дали това се брои  Mr. Green
Никол, ами според мен се брои  Grinning

И моите цяла зима са по потници и/или къси ръкави (температурата в стаите 20-22 градуса), та дори и без чорапи (чоропогащи на Ива съм обувала, само когато зимата - навън обаче - е била с рокля/пола).

Иначе не съм ги събличала голи на отворен прозорец зимата (както и други подобни крайности според мен) - надявам се Дренка да не  се чуди защо не съм спазвала абсолютно всичко написано от книгите за закаляването  Laughing

# 191
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 378
Според мен трябва да се промени броя на дните, които могат да ползват родителите, за гледане на болните си деца и регламента за тяхното ползване.
Отказвали са ми издаване на болнични, за дете с 39 градуса Т, защото съм надвишила разрешените дни. За бронхит се полагат 10 дни и просто няма начин (освен ако педиатъра напише фалшива диагноза) за болнични за другите поне 10, които лекарят иска детето да си остане у дома, за да закрепне или се изчистят някакви остатъчни секрети, евентуално. Все пак, в този момент то е здраво, нали?
В нашето семейство правим достатъчно еквилибристики, за да стоят децата у дома, дори при съмнение за заболяване. Правили сме и изследвания от собствения си джоб, когато се е налагало. Но знам как стои и административната страна на нещата. Докато тя не се промени, не може да се направи много.
Докато четях темата, пред очите ми изплува една масивна бяла сграда в центъра на София. И надписа, поставен на фасадата.  Hug

# 192
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Никол, а аз си мислех че само моята ходи гола и боса посред зима. Че и на земята спеше.
А за завивките - не може да ги търпи още от раждането, та и до ден днешен.

Не съм й прилагала специални закалителни процедури, тя сама се оправя.

А малкото ми дете се отглежда на село, и се разболява всеки път като отидем да го видим. Имам пред вид, че здравата ни кака всъщност се явява вирусоносител, без самата тя да се разболява.

# 193
  • Мнения: 17 410
Тъй, без да искам да споря( щото няма смисъл)- закляването е медицински термин със съответните принципи и....да не се повтарям, писала съм го. Обратното на изнежен не е кален, Никол. Ако не друго, поне спрете да обвинявате и да подигравате нещастните майчета, че не си закаляват децата!  Най- малкото защото самите вие не го правите,  нищо че някои от вас непрекъснато се самоизтъкват, че чак стават смешни с това хранене и "закаляване" Laughing
Да, това  е много неприятен момент- с второто, обикновено по- малко дете. Даже понякога възрастните също се заразяват.

# 194
  • Мнения: 14 654
Нещо като Дренка щях да напиша и аз. А като дете, което е калявано в истинския смислъл на думата, мога да кажа какво точно означава това  Mr. Green Както и че е адски неприятно и потискащо и не бих го приложила на свое дете, най-вече инверсните бани.
Вашите калени деца правят същите неща като моето некалено, разликата е в това, че за мен това е нормално, а за вас сякаш е особено постижение. Все едно има надпревара чие дете ще ходи по-разсъблечено през зимата, ще яде сладолед и няма да излиза от морската вода през лятото.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт