Болни деца в ясли и детските градини

  • 13 714
  • 232
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 827
Аз пък не разбирам на кой му хрумна да спори чие дете е калено и чие не Thinking
А в края на краищата има ли значение? Факт е, че просто има деца, които боледуват повече и такива, които боледуват по-малко. Въпросът е кой къде намира причините за болестите на децата си и това, че за "малцината" родители, подписали съответната петиция, са повечето "безотговорни" други родители, с което, сори, ама не мога да се съглася, най-малкото, защото е недоказано и n-брой пъти го написах, но темата отново и отново отхвърча в някакви безумни спорове за какво ли не, само не и за адекватността на тази реакция на малкото отговорни родители!

закляването е медицински термин ...
закаляването НЕ е само медицински термин, съществува си и като съвсем нормална дума от общоупотребимата лексика със значение на физически и нравствено издържлив, закален, привикнал - Тълковен речник на СБЕ, издание на Gaberoff.

Ако не друго, поне спрете да обвинявате и да подигравате нещастните майчета, че не си закаляват децата!
Аз ли само се обиждам от "нещастни", употребено към майчета тук, щото не си закалявам детето, хеле пък по някакви учебници?

# 196
  • Мнения: 7 640
и аз да се попеня по темата Twisted Evil
В нашата ясла НЯМА контрол за болни/здрави деца. Разчита се на съвестта на родителите.
Вярно е, че скупчването на много хора на едно място благоприятства разнасянето на зарази, вярно е, че може детето да е било добре и да вдигне Т през деня, но при нас имаше случай на дете на АБ, за което родителите твърдяха, че е добре. Сестрата беше се усъмнила по миризмата на урината Shocked, майката отричаше до последно, носи мед. бележки и така и не го спряха от градина.
Е на какво прилича това #Cussing out

# 197
  • Мнения: 46 572
закляването е медицински термин ...
закаляването НЕ е само медицински термин, съществува си и като съвсем нормална дума от общоупотребимата лексика със значение на физически и нравствено издържлив, закален, привикнал - Тълковен речник на СБЕ, издание на Gaberoff ...

И аз така знам, но явно Дренка има други речници newsm78

Аз ли само се обиждам от "нещастни", употребено към майчета тук, щото не си закалявам детето, хеле пък по някакви учебници?

Не се обиждам, но си променям мнението за авторът на думите  Sunglasses

# 198
  • Мнения: 827
и аз да се попеня по темата Twisted Evil
В нашата ясла НЯМА контрол за болни/здрави деца. Разчита се на съвестта на родителите.
Вярно е, че скупчването на много хора на едно място благоприятства разнасянето на зарази, вярно е, че може детето да е било добре и да вдигне Т през деня, но при нас имаше случай на дете на АБ, за което родителите твърдяха, че е добре. Сестрата беше се усъмнила по миризмата на урината Shocked, майката отричаше до последно, носи мед. бележки и така и не го спряха от градина.
Е на какво прилича това #Cussing out
Ами сестрата, която се е усъмнила по урината, дава урината за изследване в РИОКОЗ, оттам връщат становище и ако то покаже, че детето е на антибиотично лечение или има друг проблем, с бележката, издадена от лекаря, отиват при съответния лекар и си понася съответното наказание. Това виждам като решение.
И как така няма контрол, пък има сестра?

# 199
  • Мнения: 415
За последен път ще се опитам да се обърна към майките на "кекавите" и "незакалени" деца.
Опитайте се да промените нещата. Опитайте се да не обвинявате никого , просто няма смисъл. Детето ви ще продължава да боледува. Както сами виждате , няма да промените мисленето на родителите на сополивите деца. След като сте убедени , че се храни здравословно , че е "калено", обърнете внимание на емоциите на децата си. Там се крие решението на проблема ви.
Говоря ви само от личен опит - пак казвам , аз също бях във вашето положение , аз също обвинявах кого ли не , но това не ми помогна.
Ако мислите, че това са глупости, не коментирайте , продължавайте да се тормозите и да тормозите децата си.

# 200
  • Мнения: 7 640
Ами сестрата, която се е усъмнила по урината, дава урината за изследване в РИОКОЗ, оттам връщат становище и ако то покаже, че детето е на антибиотично лечение или има друг проблем, с бележката, издадена от лекаря, отиват при съответния лекар и си понася съответното наказание. Това виждам като решение.
И как така няма контрол, пък има сестра?

Твоето детенце май не е на ясла Simple Smile
е как така сестра- ами за сведение, в ДЯ за децата се грижат мед. сестри, не лелички, госпожи и пр. Sunglasses
 Иначе - за какво говориш- каква урина да дава, кой ще я плаща, отелно- за какво да я изследват- за наличие на АБ ли newsm78 Тука за едни глисти скочиха, ти...

Става въпрос за съвестта на родителите.

соско, да поспорим, ако искаш. Щото моите са близнаци, ходят в една група, живечт в една къща, а боледува само едното Crossing Arms
Определено има значение как е отглеждано едно дете, но по-скоро имаш късмет твоето да не е от боледуващите.

# 201
  • Мнения: 415
соско, да поспорим, ако искаш. Щото моите са близнаци, ходят в една група, живечт в една къща, а боледува само едното Crossing Arms
Определено има значение как е отглеждано едно дете, но по-скоро имаш късмет твоето да не е от боледуващите.

Готова съм да споделя моя опит , не искам да споря. Да намерим подходящо място , защото темата не е за това!
PolarFox , вече не боледува , а преди не искам да си спомням... Ами , много просто , децата възприемат нещата по различен начин !

# 202
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 509
Ами сестрата, която се е усъмнила по урината, дава урината за изследване в РИОКОЗ, оттам връщат становище и ако то покаже, че детето е на антибиотично лечение или има друг проблем, с бележката, издадена от лекаря, отиват при съответния лекар и си понася съответното наказание. Това виждам като решение.

О, да! Това звучи като сценарий за филм... Гарантирам, че това никога никъде не би се случило на практика  Stop Сестрата ще носи проби от урина, РИОКОЗ на драго сърце правят изследване на нечия урина просто така, разнасят се бележки на доброволни начала и т.н. Дъра- бъра...

# 203
  • Мнения: 7 640
соско, да поспорим, ако искаш. Щото моите са близнаци, ходят в една група, живечт в една къща, а боледува само едното Crossing Arms
Определено има значение как е отглеждано едно дете, но по-скоро имаш късмет твоето да не е от боледуващите.

Готова съм да споделя моя опит , не искам да споря. Да намерим подходящо място , защото темата не е за това!
PolarFox , вече не боледува , а преди не искам да си спомням... Ами , много просто , децата възприемат нещата по различен начин !



ок
и възрастта има значение, също.
Определено всеки организъм приема нещата различно.

# 204
  • Мнения: 827
Твоето детенце май не е на ясла Simple Smile
е как така сестра- ами за сведение, в ДЯ за децата се грижат мед. сестри, не лелички, госпожи и пр. Sunglasses
 Иначе - за какво говориш- каква урина да дава, кой ще я плаща, отелно- за какво да я изследват- за наличие на АБ ли newsm78 Тука за едни глисти скочиха, ти...

Става въпрос за съвестта на родителите.
Нещо започвам да се повтарям...
Напротив - моето дете Е на ясла и там има сестра (има и "лелки", бтв) - с медицинско образование и доста опит, следователно има контрол, като прецени, че детето е болно, не го приема! Ако го приеме, а то е болно - значи тя не си върши работата! Ако обаче детето има бележка от лекар, че не е болно, то и майка му НЯМА болничен, следователно трябва да е на работа. Ако според сестрата, която по мирис на урината му прецени, че детето е болно, нейна работа и отговорност е да предприеме съответните мерки! Изследванията за урина не струват хиляди левове - ако в такива случаи няма друг регламент, то мисля, че ще е напълно приемливо за всички родители от групата да съберат обща сума, с която да се покриват такива инцидентни изследвания. А за какво да изследват урината - не знам, не ми е и работа да знам, но е работа на медицинския персонал да знае.

Съвестта на родителите е нещо много разтегливо особено за тези, които са потърпевши.
И какво стана всъщност - въпросната майка призна ли, че детето е на антибиотик? И много искам да разбера кой лекар се подписва, че едно дете е здраво и може да ходи на ясла, докато е на антибиотично лечение и издава съответния документ.

# 205
  • Мнения: 827
Ами сестрата, която се е усъмнила по урината, дава урината за изследване в РИОКОЗ, оттам връщат становище и ако то покаже, че детето е на антибиотично лечение или има друг проблем, с бележката, издадена от лекаря, отиват при съответния лекар и си понася съответното наказание. Това виждам като решение.

О, да! Това звучи като сценарий за филм... Гарантирам, че това никога никъде не би се случило на практика  Stop Сестрата ще носи проби от урина, РИОКОЗ на драго сърце правят изследване на нечия урина просто така, разнасят се бележки на доброволни начала и т.н. Дъра- бъра...
Ми като гледам тук на драго сърце се раздава правосъдие и се употребяват определения за тоз и оня родител, докога?
Изобщо не ми е работа как, какво и кой ще го прави - има си правилници, наредби, чудеса - ако не се спазват, има и санкции, ама така просто да се примиря, че е нормално някой да не си върши работата - еми не ми се вижда приемливо!

# 206
  • Мнения: 7 640
аз не съм чела цялата тема, извинявай.
КОя е вашата ясла, ако е удобно?
Принципно групата се обсужва от 2 м.с. и една лелка без мед. образование.
Съгласна съм, че трябва да връщат болните, но не го правят. За разлика от други места, където пък преиграват, за да стоят с по-малко деца Twisted Evil

Урина няма как да се вземе и даде, наистина ли го вярваш Sunglasses. При нас родителите не се познаваме, какво остава за събиране на пари. А и това НЕ се прави в нашата по никакъв повод. Нерегламентирано е.

Иначе- не си признаха за АБ, мед. бележка е нужна за извиняване на отсъствия, това дте не е осъсътвало, подпис от лекар му не трЕбе.

# 207
  • Мнения: 24 467
"...И много искам да разбера кой лекар се подписва, че едно дете е здраво и може да ходи на ясла, докато е на антибиотично лечение и издава съответния документ."
Възможност такава- личния педиатър пише, че детето е здраво, понеже толкоз го е прегледал /случаи аналогични една камара/, а друг, при частен прием, установява заболяване и изписва лечение.
Не виждам как ще се направи изследване на дете без съгласие от страна на родителите. Кой, да речем, ще разпише амб. лист? Там е предвидено "родител".
Наистина не е много лесно една сестра в яслата да установи наличие и вид на заболяване у децата, посещаващи детското заведение.

# 208
  • Мнения: 827
аз не съм чела цялата тема, извинявай.
КОя е вашата ясла, ако е удобно?
Принципно групата се обсужва от 2 м.с. и една лелка без мед. образование.
Съгласна съм, че трябва да връщат болните, но не го правят. За разлика от други места, където пък преиграват, за да стоят с по-малко деца Twisted Evil

Урина няма как да се вземе и даде, наистина ли го вярваш Sunglasses. При нас родителите не се познаваме, какво остава за събиране на пари. А и това НЕ се прави в нашата по никакъв повод. Нерегламентирано е.

Иначе- не си признаха за АБ, мед. бележка е нужна за извиняване на отсъствия, това дте не е осъсътвало, подпис от лекар му не трЕбе.
Мойта мома е в частна ясла - http://www.yasla-pinokio.com/, писала съм и в темата за частни ясли, за да не оспамвам повече.
Моя колежка имаше проблем с мед. сестрата в градината, в която е голямата й щерка, и знам, че тя извади мед. бележки от двама лекари, че детето е здраво, защото я бяха побъркали да я връщат. Затова реших, че за такава бележка иде реч, иначе като не е отсъствало, естествено е да няма ooooh!
А за взимането на урина или секрети за глисти, или каквото и да е - според мен трябва да има правилник как и какво може и трябва да се изследва, за да посещава едно дете ДЯ/ДГ. И просто не трябва да приемат деца, които са болни, това трябва да е задължение на сестрите, а защо не го правят - идея нямам newsm78

# 209
  • Мнения: 17 410
Хич няма да ви чета глупостите повече Grinning НЕ сте ми свахнали иронията, карай! Пожелвам здраве на всички!

Общи условия

Активация на акаунт