Доколко сме собственици на терасите си

  • 17 998
  • 109
  •   1
Отговори
# 45
  • Malgrat de mar
  • Мнения: 131
Тези чучури иначе нямаше да ги правят.
Чучурите са за да изтича дъждовната вода ,която може да влезне евентуално при дъжд.
Ето ни терасата на жилището в Испания-няма чучур,няма разделение между терасите.Ако лисна вода ще намокря по хоризонтала поне още  2 тераси....
Пък и нещо не ми идва от вътре да орезиля градинката отдолу..
Въпрос на култура.

# 46
  • Мнения: 19 501
Емили, винаги в чужбина съм се възхищавама на добре уредените междублокови пространства и общи части. Подчертавам - в блокове с ОБИКНОВЕНИ ЖИЛИЩА - НЕ ПРИ СКЪПИТЕ ИМОТИ. Е това у нас защо го няма! Пиша това по повод на снимката ти и си мисля, ако на люлинци под балконите им имаше такива градинки, дали аджеба щяха да си хлърлят торбичките с боклука и фасовете през прозореца?

# 47
Щом няма пране защо да не я миеш?!? Ние сме на последен етаж и трябва да се съобразявам (така ме посъветва съседката ни под нас) когато простирам - всичките простори са извън парапетите и ако (недай си боже!) съседите надолу по етажите са простряли, аз трябва да чакам да си ги приберат (особено ако е цветно прането ни) и тогава да простирам.... Ужас! Затова смених мястото на простора - не искам да влизам в излишни конфликти,  пък и наистина е нехигиенично.... Терасите са и частна собственост, но само колкото да плащаш данъци. Едно време помня майка ми колко се е разправяла със съседите точно за терасите - миене, простиране и т.н.

# 48
  • Мнения: 45
Тези чучури иначе нямаше да ги правят.
Чучурите са за да изтича дъждовната вода ,която може да влезне евентуално при дъжд.
Ето ни терасата на жилището в Испания-няма чучур,няма разделение между терасите.Ако лисна вода ще намокря по хоризонтала поне още  2 тераси....
Пък и нещо не ми идва от вътре да орезиля градинката отдолу..
Въпрос на култура.


  bouquet

Хубаво нали, момичета?  Flutter
Че и чисто..... не само терасата, а и наоколо! Peace

Последна редакция: пт, 27 юни 2008, 10:37 от Dona Bonbona

# 49
  • Мнения: 2 962
При теб нещата са дооооооста различни... smile3525

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Е да де ама тези под теб също плащат данъци за терасите си нали? Те защо да търпят мръсната вода от някой по-горен етаж в/у прането, терасата или прозорците си.

# 51
  • Мнения: 45
Щом няма пране защо да не я миеш?!?


А защо я миеш? Защото е мръсна, нали? А замисляш ли се къде отива тази мръсна вода, след като напусне твоята собственост??  Thinking

# 52
  • Мнения: 957
Ние не говорим за Испания а за блока в София където положението е много по различно, ако ти кажа честно съм живяла  в Лос Анджелис съм живяла...балкона ни беше подобен на вашия, но дървен и съм си го мила със маркуч , и не съм имала никакъв проблем изобщо.
Дона Бонбона ...на 16 години прекъснах да се интересувам от чистотата и на другите...нямаше смисъл, след всяко почистване на градинката зад блока..след около 15 мин...положението беше същото като преди почистването.Дъжд в на никой от комшиите ми не влиза дъжд,като за наводнение.
...и друго се бях сетила, в щатите хората си мият колите, дворовете пак с тази питейна вода.
и в белите държави изобщо не са чували за простиране.
.........моповете и парцалите може да си ги използваш вкъщи, мръсотията във вкъщи и на балкона по принцип е в   пъти по различна...

# 53
  • Мнения: 45
Ние не говорим за Испания а за блока в София където положението е много по различно, ако ти кажа честно съм живяла  в Лос Анджелис съм живяла...балкона ни беше подобен на вашия, но дървен и съм си го мила със маркуч , и не съм имала никакъв проблем изобщо.
Дона Бонбона ...на 16 години прекъснах да се интересувам от чистотата и на другите...нямаше смисъл, след всяко почистване на градинката зад блока..след около 15 мин...положението беше същото като преди почистването.Дъжд в на никой от комшиите ми не влиза дъжд,като за наводнение.
...и друго се бях сетила, в щатите хората си мият колите, дворовете пак с тази питейна вода.
и в белите държави изобщо не са чували за простиране.
.........моповете и парцалите може да си ги използваш вкъщи, мръсотията във вкъщи и на балкона по принцип е в   пъти по различна...

Нищо лично, bebe_efi  Hug, но не знам къде си живяла в Лос Анджелис. По принцип малко са градовете на тази земя, където човек няма да намери части, квартали, които по нищо не отстъпват на т.н. наши "престижни", като Белите Брези, например.  Joy Там обаче ги наричат не рядко "гета", и обикновенно са населени с определени националности.  Wink Така че не ми давай за пример тамошните изключения, които при нас, в България, са в реда на нещата.  Naughty

# 54
  • Мнения: 19 501
Ами то затова под балконите в София ситуацията не е тази от Испания, защото там живеят други хора а тук - ние, дето мислим, че сме център на вселената и всички трябва да се съобразяват с нас. Аз в момента живея в къща с няколко огромни тераси и трябва да ти кажа, че ако ги миеш с мопа редовно, си е чисто и хубаво. А като люргам кофите с вода, която след това пада кална отдолу върху сенника и масата със столове трябва да ги чистя после тях. Та такива ми ти работи....

# 55
  • София
  • Мнения: 383
Ами и аз съм мила с маркуч тераса на последен етаж в центъра на Атина, но с оттичане във водосточна тръба, където да се излива водата и се мие внимателно, за да не пръсне и капка извън балкона, щото глобата е яка.
Пак ще кажа една народна мъдрост - който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание. Така че си вземи отделен моп за терасата, мисля, че ще ти реши проблема.
А Щатите са най-големите разсипници на природни ресурси и те изобщо не ми се коментират в случая.

# 56
  • Мнения: 957
София не  е гето. Там няма гето..а по скоро мехикански махали и бедни квартали, в които пак е чисто и зелено и няма опънати гащи на простора.
Не искам да се хваля ,но съм живяла в къща и в апартамент там и то във хубави райони. В хубавите райони по принцип има предимно къщи, блокчетата и в лошите и добрите квартали са максимум на 3 етажа . По  късно ще дообясня на проявилите желание ,защото трябва да тръгвам за работа.

# 57
  • Мнения: 18 542
Ами така е като сме наблъскани в тези блокове - хора най-различни.
Надали някой те е натикал насила в "тези блокове"...Дори и да не е забранено миенето на балкона, щом пречиш на съседите като от чучура се стича вода по техните прозорци, не е редно.

# 58
  • Мнения: 4 965
... Подчертавам - в блокове с ОБИКНОВЕНИ ЖИЛИЩА - НЕ ПРИ СКЪПИТЕ ИМОТИ. Е това у нас защо го няма! Пиша това по повод на снимката ти и си мисля, ако на люлинци под балконите им имаше такива градинки, дали аджеба щяха да си хлърлят торбичките с боклука и фасовете през прозореца?

Живеем в съвсем обикновен блок - пред входа имаме разкошна градинка - с няколко къта, с лехи, цветя, вкл. и огромни кашпи (комшиите ги изнесоха от тях). Направихме си я сами, заедно със собствениците на магазините под блока и я поддържат няколко комшийки (съвсем доброволно и след работа, а всички останали се включват и помагат; снощи косиха тревата); от "обратната страна" на блока пък имаме оградени тревни площи (един комшия импровизира ограда от тел, а собствениците на магазините следят да не се бута и да не се цапа). Нямам в момента снимки, но бих качила с удоволствие).
Въпросът е в самосъзнанието - правим си, поддържаме си - ние сме собствениците и задължението за това си е наше, все пак...

# 59
  • Мнения: 46 535
Собственик си и можеш да правиш какквото искаш, ако нищо не излиза от нея.

... ако на люлинци под балконите им имаше такива градинки, дали аджеба щяха да си хлърлят торбичките с коклука и фасовете през прозореца?


Офисът ни е в центъра, стара кооперация, населена с адвокати, архитекти и подобни, дърветата целогодишно са окичени като коледни елхи с пликове боклук, а долу е оживена спирка Crazy за състоянието на общите части е излишно да споменавам  ooooh! живяла съм и в Хиподрума, там разпространено беше да си мяташ боклука през улицата, от мързел да пресекат малката уличка, каквото влезе в кофата - влезе, другото да се оправя  Tired

Но достатъчно съм обикаляла по кварталите, за да видя, че всичко е относително и да, има места, на които наистина е чисто  Peace затова като тръгнахме да купуваме - гледах общите части и около блока, като видиш, че няма нищо, явно се поддържа.
Терасата не си мия, сложили сме си теракот и го поддържаме, както и този в стаите - прахосмукачка и гъба моп след нея, невъзпитано ми се струва да тече и да пръска по блока надолу, а ако духне вятър и по прозорците на съседите. Торбичките с боклука никой не съм видяла от моя блок конкретно да си го хвърля, а ако има хартийки или фасове, чистачката непрекъснато обикаля и събира. Пред входа има божури, а по стълбите често е по-чисто, отколкото вкъщи  Whistling
Това е под едната ни тераса, това виждам от другата. Тези са от пред блока:
http://i40.photobucket.com/albums/e239/ceco_vath/snimki/11.jpg?t=1203725398
http://i40.photobucket.com/albums/e239/ceco_vath/snimki/19.jpg?t=1203725421
http://i40.photobucket.com/albums/e239/ceco_vath/snimki/23.jpg?t=1203725518

В Люлин 8 съм Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт