Доколко сме собственици на терасите си

  • 17 994
  • 109
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 45
... Това е твоя дом и ако искаш можеш и секс да правиш на собствената си тераса ...

Да прави, стига мъжът й да не си насочва "чучура" извън терасата  Mr. Green

 Joy Joy  Joy

а, ако все пак го стори, защото все пак е неговата тераса и неговият "чучур", да се подсигури първо, че съседката не е простряла свежо, изпрано пране току що  Mr. Green

# 76
  • Мнения: 2 577
Когато живееш с други хора трябва да се съобразяваш както ти с тях, така и те с теб.
Учудва ме, че някои мислят така: аз съм си вкъщи, ще правя каквото си искам. Е, не си си вКЪЩИ, а в апартамента, а това има ГОЛЯМО значение.

Когато видях от няколко такива измивания на терасата ми какво направих на прозорците на терасата на съседите долу - спрях. Мия си терасата с парцал. Не е голяма жертва от моя страна.

Съседката вече не си тупа парцалите под дрехите ми - сети се и тя, купи си прахосмукачка...
Живяла съм в къщи, сега в апартамент. Виждам огромната разлика и винаги съм на принципа - ако нещо на теб няма да ти е приятно, него прави и ти на другите в блока. Това е.

# 77
  • Мнения: 4
Dona Bonbona, ами да ти кажа честно незнам  дали е разрешено, но и да е забранено не съм чувала. Ами в собствената си кола мога да правя каквото си поискам естествено,че трябва да се съобразявам къде съм паркирала. Аз съм засичала хора да правят секс в колите си - случайно разбира се! Но за законите в Италия трябва да питаме някой, който живее там.

# 78
  • Мнения: 4
Явно не сте ме разбрали правилно. Естествено, че трябва да се съобразяваш с определени неща, но при положение, че не нанасяш щети нито на прането на съседа, нито водата се изтича на терасата му, а просто искаш да си измиеш собствения балкон не виждам, защо някой трябва да идва и да ти вдига скандали.

# 79
  • Мнения: 191
Явно не сте ме разбрали правилно. Естествено, че трябва да се съобразяваш с определени неща, но при положение, че не нанасяш щети нито на прането на съседа, нито водата се изтича на терасата му, а просто искаш да си измиеш собствения балкон не виждам, защо някой трябва да идва и да ти вдига скандали.
Много точно!Първия път като бяхме новодомци имах такъв съсед-избиваше комплекси-дойде и прояви един куп тъпи претенции.Намерихме начин да го накараме да забрави за тях,но се чуствах гадно от такова начало на съжителството ни.

# 80
  • Мнения: 603
9. промяна на дъждовната канализация и включването в нея на битови отпадъчни води;
Това няма нищо общо, това означава да не си пъхнеш отходната вода на мивката към улука за дъждовната вода.
Ако беше чела внимателно темата щеше да видиш, че има общо...

Ако водата се стича навън през чучур, който да прави поразии върху нейното пране е в правото си да се сърди, но ако се стича по вътрешна тръба не може да има претенции. В нашият блок водата се стича по вътрешна тръба и дори съм си вързала пералнята там (защото жилището е малко и няма друго възможно помещение). До сега никой не ми е претендирал.

Това не е улук за дъждовна вода, това е дебела тръба - около педя, която е предназначена точно за оттичане на вода от балконите. Тази тръба е вързана директно към канализацията на града и няма нищо общо с чучурчета излизащи от балкона. Така че, право е момичето - няма нищо общо.

Последна редакция: пт, 27 юни 2008, 21:40 от ВерчИтУ

# 81
  • Мнения: 6 155
"...предназначена точно за оттичане на вода от балконите..." - именно, точно дъждовна канализация си е, без значение къде се оттича.
Нали не мислите, че дъждовната канализация са само чучурчета? Или пък са предвидени чучури и тръби на балконите с друга цел? А може би тръбите за оттичане на вода от балконите трябва да се излива пред входа? Логично, че ще е включена в канализацията.
Така че, момичето не е право - има  общо:
1. Защото болдната част, която съм посочила и тя е цитирала се отнася за твоето мнение
2. Защото тръби и чучури, чието предназначение е отвеждане на вода от балконите са "дъждовна канализация". И в този смисъл, включването на пералнята ти към тази тръба /пък ако ще да е и 1м. дебела/ е нарушение /ако живееше в Сф, но предполагам в Русе също има такава наредба/.

# 82
  • Мнения: 603
Ок права си, и? Да си метна пералнята на средата на едната стая, в която живея ли? Мнението ми по темата беше едно и то нямаше нищо общо с включването на моята пералня в "дъждовната или друга канализация". Просто дадох пример за течаща вода (два пъти в седмицата) по вътрешна за блока тръба. Що се хванахте за това, не ми стана ясно...

# 83
  • Мнения: 6 155
Що се хванахте за това, не ми стана ясно...
Цитирах част от наредбата и удебелих 2 точки, които имаха връзка с водата и балконите.
Не съм имала за цел да коментирам твоята ситуация. Ако исках, щях да го направя много по-рано. Мисля, че е ясно как и защо се разви "диалога"...

# 84
  • София
  • Мнения: 6 803
Явно аз не съм наред. Съвсем нормално ми се струва да си измиеш терасата с кофа вода. Не съм забелязала нито на мен да ми тече и пръска в терасата от горната, нито от нашата  на долната тераса. Какви дъждове, какви 5 лв?  Shocked Ако 1 месец не вали? Или ако завали докато съм на работа? Да тичам да мия терасата ли?Ама хайде стига глупости!!! Нали чучура за това е направен, за да не тече в долната тераса. Много определен вятър трябва да има, за да влезе водата точно в комшиите отдолу.  Stop В наредбата не прочетох да е забранено миенето на терасите, освен това никой не може да каже с каква вода си мия терасата, нали? Може пък да събирам дъждовна, специално за целта. Whistling
Плюс това, не мисля, че някой, който не плаща за чистачка и асансьор може да ми дава тон в живота, както се случва обикновено.

# 85
  • Malgrat de mar
  • Мнения: 131
Съвсем нормално ми се струва да си измиеш терасата с кофа вода.
Спора е излишен,неможем да се убедим взаимно в правотата си.
Явно тези наредби които са цитирани са някакви социалистически отживелици от времето когато наистина глобяваха за капеща от терасата вода.

# 86
  • София :(
  • Мнения: 215
wega, още утре те вземам да живееш над нас ако проблема ще е една кофа вода по някое време Grinning, защото ние си имаме една съседка дето освен, че е скандалджийката на блока , си мие балконите по 5 пъти на ден, трите от тях между 14 и16 часа, че до това лято използваше и чешмата на чистача, т.е. миеше ги на гърба на всички останали с маркуч, проточен през цял един етаж. Да не коментирам дребната подробност , че терасите са остъклени, с PVC дограма, та какво точно мие по 15-20 мин по няколко пъти на ден си остава загадка. Още повече , че кучето ,което уж е нейно, живее в общите части на мазето, до апартамента не припарва. Но нали се сещаш, че защото си отстаяваме правото да не и плащаме водата за лукса, сме най- черните . Хич да не ти пука, ще се съобразяваш с тези, коита се съобразяват с теб, другите да си гледат работата.

# 87
  • Мнения: 2 448
Тези блокове с чучурите са абсурдни и винаги съм се чудила как изобщо е позволено такова строителство.  ooooh!

# 88
  • София
  • Мнения: 6 803
Тези блокове с чучурите са строени преди 30 години и повече, тогава така са се строили. Peace

# 89
  • Мнения: 2 448
Тези блокове с чучурите са строени преди 30 години и повече, тогава така са се строили. Peace

Знам кога са строени. Но да не би преди 30 години да е било нормално като минаваш покрай блок да те залее вода от случайно измиваща се в момента тераса?  ooooh!
Идеята е абсурдна независимо от времето когато са строени.

Общи условия

Активация на акаунт