КЛУБ "РОДИТЕЛИ-ЧАСТНО ОБРАЗОВАНИЕ" 9 - ВИСШЕТО ОБРАЗОВАНИЕ

  • 54 401
  • 272
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 639
Лени, браво, радвам се, че сте взели решението вече! Hug Добро, лошо, за един Овен е важно да има план да изпълнява Wink Пожелавам да намерите място (училище/клас), където Лъчи да се чувства добре! Hug Hug Hug

# 181
  • Мнения: 7 263
Габи мерси милааа  Hug
Снощи ни зарибяваха и за вашето школо - много хубави неща ми разказа госпожата, но .... няма да е в ЧУ поне за сега.
Решихме, че до 4-ти клас ще учи нейде из квартала - където го вземат  Crazy Crazy Crazy демек който се излъже. Щото ние няма да си признаваме без бой за котката в чувала  Confused Mr. Green
Странно нещо е детското сърчице - Лъчи беше толкова нахокван там, толкова ... как да каже не точно пренебрегван, но му се отреждаше известна позиция на аутсайдер, защото е малък, защото е непослушен и т.н....
И въпреки това се разплака  Cry Cry Cry Cry Cry
Разплака се одеве като му казах със сълзички - искал при Хриси - тя била много добра ............  #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire ето това не исках да му причинявам, ето за това ...... карай обещах си да не падам на тяхното ниво!

Хриси беше учителката по немски - тя така или иначе щеше да бъде заменена с друга, защото такъв е реда при тях и въпросната Хриси водеше май само мъничките, но както и да е.
Стана ми много гадно ......

# 182
  • София
  • Мнения: 2 020
Мама Веси, поздрави и от нас за Изи.  Hug

Лени, дръж се! Смятам, че си взела правилното решение. Да знаеш, че детенце ще се съвземе по-бързо от теб, така че не се притеснявай излишно!  Hug   bouquet

# 183
  • Мнения: 7 263
sophsan дано си права - много му е наранено сърчицето явно, ако имах идея какво ще му коства това приключение щях да му го спестя.
Заспа си разплакан ..........

Благодаря ви още веднъж - на всички! Hug Peace

# 184
  • София
  • Мнения: 2 020
Така ще бъде, Лени! Peace Просто опитай да не му показваш колко ти си наранена. Децата са много сугестивни в това отношение, като попивателни са за емоциите на родителите си, особено на майките си.   Hug

# 185
  • Мнения: 967
Лени чак се просълзих, миличките дечица. Те по-бързо се справят от големите, защото имат по-запазена нервна система. Но въпреки това няма как да не остане горчивина в мъничките сърчица.

Вземи си един ден отпуска и отидете някъде с момчетата, малко да разпуснете нервната система. Нали знаеш всичко се оправя или купува, само нервите няма кой да ти ги върне. Всичко ще е наред.

Между другото видях темата за у-щата в Младост. Ти вече имаш представа, не си съвсем като в небрано лозе, бая проучвания имаш зад гърба си. Мен най-много ме впечатли от разказите 125-о

# 186
  • Мнения: 7 263
Софи, аз изобщо не му казах причината. Започнах го отдалеч, казах му че с тати сме решили да намерим още по-хубаво училище. Че там ще има нови приятели, тук нещо зацепи .... и там вече имал трима  Sad
После му казах, че може би ще има и добри госпожи \ ама и аз как обещавам наедро - няма 6-5\....
Уффф много тягостно да лъжеш детето си и да го гледаш в очите ....
И като стигнахме до Хриси .....
В интерес на истината тя имаше големи затруднения с него и като че ли по този повод не го долюбваше, но го научи на страшно много.....

Радмилка - аз вече си рева и аз - ама той поне заспа.
Да аз правих проучвания защото нали още от началото бяха ту така ту иначе...
Най-много и ние клоним към 125-то, да видим те дали клонят към нас  Wink
И още има един важен проблем там - не съм много запозната с района, трябва ми и занималня вече при това положение!
Докато около 144 и 81-во има 2-3 занимални, за там не съм чувала нищо и сега ровя, но нищо не намирам....
продължавам да търся....


# 187
  • Мнения: 4 877
Лени, Лени, гледай напред! В такива моменти още повече се нахъсвам. Вчера се чудех дали да ти кажа - на мен веднъж ми се случи да не ми харесат детето. Обикновено винаги е номер 1 или се стреми да бъде. Доста говорихме с въпросната госпожата, която направо го отряза (не е в у--ще). Аз имах чувството, че определено нещо е объркала децата. Всичко, което ми каза за него, абсолютно не отговаряше на истината. Но след 2 месеца терзания, решихме, че просто не са се харесали. Направо се измъчи детето, ние още повече. Не можех да го позная. Накрая прекратихме тази агония. Намерихме нова учителка, детето пък си беше така нахъсано да се докаже, че тръгна с такъв старт.  bowuu Сега ходи да  дразни бившата си учителка - по-скоро нещо изтърсва по детски.  Joy Joy Joy
Жалко само, че не прекратихме нещата по-рано.
Добре, че стана така. Имаме си такава готина нова учителка. Ако не бяхме изпаднали в това състояние, едва ли щяхме чак толкова да се задълбочаваме в тази област. Сега адски се кефя как дерзае. И между нас да си остане - понеже новата ни учителка е класи над другата, малкият само снове и роптае как можело такова нещо - учителка (за бившата), а да го учи по грешен начин. Аз пък не се обаждам, защото ми е кеееееееееееф.  hahaha hahaha hahaha hahaha

Последна редакция: чт, 03 юли 2008, 01:13 от май :)

# 188
  • Мнения: 40
Лени, взела си правилно решение, наистина постъпката им е много гадна , щом като се отнасят толкова безотговорно с приема на децата много си съмнявам и в обучението им.
Немски детето винаги може да научи , разбира се че има и други начини.
А пък щом като учителите по другите предмети са тези от ДУ , не мисля че е нещо по-различно.Напълно е възможно другото училище да се окаже по-добро.

Наистина, заведи ги някъде , купи им по един подарък и баткото си го е заслужил , кажи и на двамата,че  се гордееш с тях и си много доволна  от резултатите от изпитите им ,но просто него си решила да запишеш в друго по-хубаво у-ще.

Децата бързо забравят, още повече ако им се поотвлече вниманието. Да есента има доста време ,ще свикне с мисълта , а после бързо ще си намери нови приятели.

И моят син искаше да го запиша в училището където са почти всичките му приятели от предучилищната, но прие нещата такива каквито са и вече си мечтае за нови .   

# 189
  • Мнения: 7 263
Обикновено винаги е номер 1 или се стреми да бъде. Доста говорихме с въпросната госпожата, която направо го отряза (не е в у--ще). Аз имах чувството, че определено нещо е объркала децата. Всичко, което ми каза за него, абсолютно не отговаряше на истината. Но след 2 месеца терзания, решихме, че просто не са се харесали. Направо се измъчи детето, ние още повече. Не можех да го позная. Накрая прекратихме тази агония. .....

Жалко само, че не прекратихме нещата по-рано.


Същата беше историята на Боби от 1 до 4-ти клас. Но аз нали съм инат и исках да и докажа, че бърка относно Боби и че той е много умен и т.н......
Е доказах най-накрая.....
Но това ни костваше много мъки, много упреци \ от моя страна към детето \ в началото съвсем неоснователни..... Цели три години, чак тази година вече разбрах за какво наистина идва реч и му казах да учи колкото може за да се изнесем от това училище през парадния вход и да докажем, че не сме магарета.....
Доказахме.....

Да де ама тази история ни остави горчив вкус на всички и това е причината поради която, не искам да подложа и Лъчи на същото!
Не защото много са ме уплашили .......... или пък съм им повярвала ............
D-2 благодаря ти.

# 190
  • Мнения: 4 877
МОМИЧЕТА ОТ СОФИЯ,

ПУСНЕТЕ НОВИНИТЕ НА НАЦ. ТЕЛЕВИЗИЯ.





Взрив във военен склад
(ОБЗОР)
http://focus-news.net/
03 юли 2008 | 07:42 | Фокус
София. Силна експлозия се чу тази сутрин около 6.30 часа в цяла София. Последователните силни гърмежи дойдоха от експлозия във военен склад в “Челопечане”. На мястото на инцидента бяха изпратени екипи на “Гражданска защита”, полицията и Бърза помощ.


 Нивото на въглероден диоксид е в допустимите норми

03 юли 2008 | 08:05 | Агенция "Фокус"
София. От Министерството на извънредните ситуации са извършили контролни замервания за въглероден диоксид, при което е констатирано повишение, но в безопасни за здравето на хората норми. Това съобщиха за Агенция “Фокус” от Национална служба “Гражданска защита” на Министерство на извънредните ситуации във връзка с възникналия към 6.30 часа в района на Челопечане пожар с последвали взривове. "Гражданска защита" препоръчва на хората в непосредствена близост до района на инцидента да уплътнят и затворят прозорците на домовете си и да стоят далеч от тях. По данни на Агенцията за ядрено регулиране няма източници на радиоактивно и йонизиращо лъчение.
За сега няма постъпили сигнали в "Гражданска защита" за бедстващи или пострадали граждани. Районът е отцепен и ограден от МВР и достъпът е ограничен.

Последна редакция: чт, 03 юли 2008, 09:42 от май :)

# 191
  • София
  • Мнения: 2 020
Точно гледах по Нова телевизия и се дивя какво става и как е възможно!!!!!!

# 192
  • Мнения: 4 877
при нас се чуха първите взривове. Всички прозорци и врати се хлопнаха. Всичко се разтресе. Помислихме, че е заметресение или яка буря.


Летището отмени полети и зареждане на самолети
03 юли 2008 | 08:42 | Агенция "Фокус"
София. Тази сутрин около 6.30 часа в дежурния център на столичната пожарна е подаден сигнал за взривове в района на полигона за обезвреждане на боеприпаси в близост до с. Челопечене. На мястото на инцидента са изпратени 4 противопожарни автомобила, аварийно-спасителен автомобил и линейка с 25 пожарникари. До този момент няма данни за пострадали. Районът около полигона е отцепен от полиция, съобщиха от МВР.
Организиран е щаб с представители на местната власт, МО, МВР, МИС . Създадена е организация за осигуряване на резерв от сили и средства от СД”ПБЗН” и ОД”ПБЗН” – София. Ръководството на Аерогара – София е отменило полетите и зареждането на самолети.
В ГД”ПБЗН” работи централният оперативен щаб. Поддържа се постоянна връзка с компетентните органи и се следи обстановката.

 Летище София ще остане затворено до 14,30 часа
03 юли 2008 | 09:29 | Агенция "Фокус"
София. Във връзка с възникналата извънредна ситуация Летище София ще бъде затворено до 14:30 ч. Този час може да претърпи промяна в зависимост от развитието на ситуацията по-нататък, съобщиха за Агенция “Фокус” от летището.
При необходимост решение за промяна на часа ще се вземе от ръководствата на Летище София, Гражданска защита и Министерство на отбраната.
Всички пътници се пренасочват към зала „Пристигащи” на Терминал 2 с оглед на тяхната безопасност, съобщиха от Министерството на транспорта.

Последна редакция: чт, 03 юли 2008, 09:33 от май :)

# 193
  • Мнения: 96
Мамо Веси, относно ранното профилиране, по-конкретно музикалното, аз съм сигурна в това, от което ти се опасяваш - че подготовката по немузикалните предмети е на ниско ниво. И не че децата са глупави, просто музикалните занимания поглъщат цялото им свободно време. Няма никакъв начин да не е така - музиката изисква абсолютно посвещаване, ако се стремиш да си добър (а в това училище все пак такъв е стремежът). Математиката, например, мисля, че се учеше само до 8 клас. Не знам дали аз бих насочила детето си натам (а съм пристрастна към музиката, да кажем, професионално пристрастна!). По няколко причини:
- ще се научи на труд (наистина къртовски труд), но ще е за сметка на цялото свободно време (особено ако свири на пиано или цигулка, които изискват най-много време за упражнения)
- ако завърши музикално училище, а след това осъзнае, че има по-силни интереси другаде, почти няма шанс за успешна подготовка за кандидатстване (или пък процесът на подготовка ще е доста дълъг)
- съмнителна е възможността за добра професионална реализация след Консерваторията (тук имам предвид и финансовата страна). Имам и познати музиканти (много добри, ама наистина много добри), които не успяват да пробият и в чужбина. Говорят за домогване до позиции с помощта на всякакви средства, с отпадане на всякакви морални задръжки...

Казваш, че имаш много познати музиканти от музикалното и Консерваторията с доста широка обща култура. Моите наблюдения са, че такива хора (а също и интелигентните музиканти, защото не всички са такива) са от немузикантски семейства, които им дават по-различния поглед/интереси.

Все пак, ако детето е убедено в призванието си още на тази възраст, мисля, че бих го подкрепила. Ако е просто интерес+качества, бих го насърчила да ходи на частни уроци при много добър преподавател.

И със закъснение - честит рожден ден! Хубава дата - на тази аз се омъжих:)

Последна редакция: чт, 03 юли 2008, 10:33 от rumche

# 194
  • Мнения: 7 263
Сега слушаме и ние тук с колегите.
Удивлявам се наистина как е възможно!
Интересно е че нищо не сме чули, усетили в къщи....
Сега звъннах на Боби да затвори всички прозорци, но не му обяснямах много подробности.
Слушах и Влади Прелезов....
Истината е тази, че наистина вече никой не им вярва - защото никога няма проблем, защото никога няма виновен и т.н.

Момичета след толкова оплаквания и сълзи / сутринта станах с подути като китаец очи/ чакайте сега да ви похваля нещо.

В понеделник и вторник се наложи спешно да пласирам Лъчи / така известния ви вече ХиперСуперМегаДив/ някъде за през деня.
И понеже бяхме си планирали нещата иначе - за спешност прибягнах към Оксиния, където също е добре позната персона, защото там посещава курсовете им по английски.
Та днес сутринта докато му слагам работите в раницата виждам нещо прекрасно...
Ако е в къщи довечера ще го снимам - ама така ме е яд, че не зацепих сутринта да го направя.
Страхотна апликация на две кончета направена обемна върху основа от ролка тоалетна хартия - отгоре залепени главите на кончетата и на гърба на ролката - опашчици. Майка конче с малкото му конче Flutter Flutter Flutter Казвам ви страхотна красота - и то така направено...... абе красотаааа
Питам изумено - Ти ли го направи това?!
- Искам да ми го подариш Hug Hug Hug
А той ми казва, че не може да ми го подари, защото е работил в екип  Mr. Green Heart Eyes с Рали  Flutter и днес трябва да го занесе, за да може и Рали да го покаже в къщи....
Питам дали някой им е помагал или само двамата са изрязвали, лепили и оцветявали. Той каза че им е помагала една от какичките... мис Софи да речем.
Падна ми шапката ще знаете - всичко това с мойто шугаво дете, дето нали вие поне тука знаете какво е, да не обяснявам пак Twisted Evil
При това в сравнително стресова обстановка, защото беше предвидено до средата на месеца да е при баба си, и след това да е по детски центрове но така се наложи....

Много ми стана леко на душата - значи има надежда и на нашата улица да изгрее слънце. Вярно че момичетата в Оксиния го познават много добре и явно затова още така на прима виста са се справили с него!

От средата на месеца пак ще ходи в детски център, силно се надявам там също да поизгладят някой и друг чеп с по-голямата ютия  hahaha hahaha hahaha

Общи условия

Активация на акаунт