КЛУБ "РОДИТЕЛИ-ЧАСТНО ОБРАЗОВАНИЕ" 9 - ВИСШЕТО ОБРАЗОВАНИЕ

  • 54 445
  • 272
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 4 877
Сега слушам Дарик http://dariknews.bg/
В 11 ч. БНТ ще имат извънредна емисия.


http://focus-news.net/?id=n991818

Последна редакция: чт, 03 юли 2008, 10:43 от май :)

# 196
  • Мнения: 7 263
май Simple Smile не мога да се кънектна ".... to many users...."  Sad
Предавай в ефира, ако има нещо важно и наистина безпокоително. Наистина смятам, че не е нужна паника, но информация трябва да има.

# 197
  • Мнения: 96
За мен изумителното (относно инцидента тази сутрин) не е случването на самия инцидент, а че повече от час, ако не се лъжа, липсваше информация от компетентни лица относно това какво се случва и доколко е опасно. Безумие! Поне да си вдигнат прегрелите до червено телефони и да кажат, че правят проверка, а не после да обясняват, че не са се обадили, защото не искали да дават информация, която после да опровергават (приблизителни думи на не-помня-кой). И аз мисля, че място за паника няма.

Лени, относно вашия проблем с "Шилер" - със закъснение коментирам, защото със закъснение прочетох за него. Преди време проучвах за държавните градини с немски и ме свързаха с една жена от асоциацията. Не можа да ми даде много информация за градината, за която питах, но пък ми каза, че може да ми съдейства за място за училище. Беше преди около 2 години, но едва ли положението с възможността за такъв сорт "съдействия" е по-различно. С две думи, предубедена съм към тях.

Радвам се, че вече подхождаш прагматично.

(Съвсем, съвсем в скоби. Сетих се, когато преди време ти бях писала на лични за колебанията си между две частни градини; от едната ти май имаше впечатления. Очаквах да ми отговориш коя от ДВЕТЕ ти би избрала, а ти ми писа да помисля за "Шилер"Simple Smile Честно, съвсем ме хвърли в оркестъра (така ли се казваше?). След много време, посветено на размисли, бях свела колебанията си само до две градини и очаквах ти да ми опростиш още повече избора, а ти...Simple Smile Май сега е подходящото време да те питам:))

# 198
  • Мнения: 4 877
Гледам БНТ:
Запрашеността над София е 7 пъти над нормата, казаха по БНТ. Препоръчаха хората, които са с алергии и дихателни проблеми, да не излизат, а другите да вземем мерки. Няма замръсяване.
Прахът ще се увеличава през деня.


Съвет: Да се стои в затворени помещения, ако се излиза с мокра кърпа и за кратко - става въпрос за района около взривовете.

Преди малко казаха, че вече няма взривове, но точно се включи Мария Чернева и опроверга тази информация. Дори се чу по-силен взрив.

Сега се включиха от летището - хората са изнервени. Не е ясно дали ще има полети и след 14,30 ч.
Обезопасени са 2 терминала.
Имало е среща с авиокомпаниите. Засега анолират полети. 2 самолета са кацнали на летище Пловдив - единият е австрийски, другият май казаха за Аерофлот.

Вятърът е много слаб и няма да се усилва. Предполагат, че проблемният облак няма да навлиза над СОфия - каза синоптикът на БНТ.


Опитвам се да намеря прессъобщението на Гражданска защита, което изчетоха по Дарик. Изглежда са го пуснали само  на медиите, няма го на сайта на ГЗ. По Дарик прочетоха да не се извеждат децата навън от родителите и ДГ, но важи и за източните квартали на София. Навън да се излиза с мокра кърпа и при необходимост да се сложат мокри чаршафи на прозрците - стандартните съвети.
Ако мернете съобщението на ГЗ - метнете го тук.


„Кремиковци” е в първа степен на опасност, която означава „предупреждение”, съобщи за Дарик Огнян Атанасов, директор „Администрация и връзки с инвеститорите”.

Интересна информация е за една бензиностанция в района, всички там са евакуирани.


Натоварено е движението по „Цариградско шосе”, по бул. „Брюксел”. Интензивно е движението и по южната дъга на Околовръстния път. Затворен за движение е участъкът от разклона за „Кремиковци” и северната дъга на Околовръстния път, както и Кремиковско шосе. Ако нямат неотложен необходимост, гражданите да не пътуват към летището, за това призова в ефира на Дарик Любка Марионова от КАТ Пътна полиция.
Движението от северната дъга на околовръстния път на София е пренасочено по Южната дъга, съобщи подп. Красимир Костов от КАТ.


От Гражданска защита са препоръчали на Столична община днес да не се приемат деца в детските градини в районите "Кремиковци", "Нови Искър" и гара Нови Искър, съобщи заместник-кметът по образование в общината Йорданка Фандъкова. Детските градини в селата Челопечене и Чепинци са затворени от началото на седмицата за ремонт.

Последна редакция: чт, 03 юли 2008, 12:32 от май :)

# 199
  • Мнения: 7 263
rumche била съм напълно добронамерена да ти кажа тогава. Всъщност аз именно тогава узнах за тях от един родител, чието детенце учеше там. Той ми разказа / много точно / всичките им плюсове и минуси. Аз претеглих нещата и прецених, че това е много подходящо за детето ми. В интерес на истината продължавам да смятам, СИГУРНА съм че детето ми ще се справи!
Това с което се опитват да ме уплашат там, всъщност е нормалното ежедневие на едно учениче - просто не мога да разбера грандоманщината им. Всяко дете ходи на училище, на занималня /където се подготвя/ и евентуално след това на езикови курсове.
Моят син със всички преекспонирани от тях недостатъци СЕ СПРАВИ перфектно през най-трудната и стресова подготвителна година. Защото се промени целия му стереотип за дневна програма, за авторитети и т.н.
Той издържа тестовете, но по-важното е че беше научил доста от езика, наред с една много добра подготовка и за българската учебна програма. А наред с всичко това извънредно ходеше и на английски, където също така завърши годината успешно!
Тоест аз съм с пълното и ясно съзнание, че ако на тези хора им се ЗАНИМАВАШЕ с детето то ЩЕШЕ да се справи. Но тъй като видях явното им и силно нежелание, явната им и силна вяра в собствената им непогрешимост, отношение крайно неприятно и тенденциозно във всяка една житейска ситуация, камо ли пък отнасяща се до дете, прецених че е по-разумно / не по-правилно/ да запиша детето си другаде. Вече открих и евентуална занималня с езика, сега съм в търсене и на учител /имам един два телефона, ще започна да ги проучвам вече/. Детето ще научи езика, оптимист съм в това отношение, защото явно са наследили от баща си дарбата да учат езици с лекота.

И така извън скобата - нашия случай е все пак частен и не е задължително да се случи на всеки, изнесох го за да има информация пък всеки да може сам да преценява.
Колкото до съдействието .... мдааааа вече ми става все по-ясно какво означава и цената която се плаща!
Няма лошо, живеем в свободна страна и аз реших да платя за нещо друго - свят широк, пазар също!

май Simple Smile и аз тъкво слушах, че вече нещата са овладяни и не се очакват повече взривове, въздуха над района на взривовете бил силно запрашен, но нямало вредни емисии над нормата.

# 200
  • Мнения: 96
Лени, убедена съм, че си била напълно добронамерена. Просто ми стана смешно как аз те питам: "A или B", a ти ми отговаряш "С"Simple Smile

А за детето ти - и аз съм убедена (доколкото мога, само по впечатления от думите ти), че ще се справи - с адекватен подход. Явно те не го владеят.

По повод вашия случай се замислих за тези тестове за училищна готовност. Откровено казано, не мога да им се доверя. И изобщо ми се губи смисълът им. Признавам си, че говоря леко нахалос, защото никога не съм разглеждала такива. Говоря повече на базата на опита си - и аз, и съпругът ми сме тръгнали на училище на 6 години, и поне аз не съм имала никакви затруднения, даже напротив. А ако тогава ми бяха правили такива тестове, кой знае какво щеше да излезе. В гимназията (елитна) няколко човека от класа ми бяха следващия набор, дори едно момче, от най-умните, беше родено през април. Струва ми се, че едно дете с възможности все ще "влезе в крак", дори и с леко закъснение...

Последна редакция: чт, 03 юли 2008, 13:10 от rumche

# 201
  • Мнения: 4 877
Румче, препоръчай ми нещо в твоята сфера - за повишаване на музикална култура на детето. Simple Smile))

Чели сме за Моцарт и по-известни композитори, но търсим нещо повече - за произведенията или за музиката, муз. инструменти, композиторите - готини неща за деца.
Или пък какво ти се иска ми препоръчай - за свиренето на пиано, за др. инструменти - кога, къде...
Как да се поддържа интереса на детето към инструмента? По колко време да свири на ден?

# 202
  • Мнения: 4 877
Абе, хора, вие нищо ли не усещате? Преди 5 минути така се разтресе тук. Ужас!
Подскочи ми стола.

Дарик потвърдиха.

# 203
  • Мнения: 4 877
Хм, егати денят!!!

"Земетресение бе усетено в София
03 юли 2008 | 15:22 | Агенция "Фокус"
София. Земетресение е било усетено на територията на град София - съобщиха за Агенция “Фокус” от секция "Сеизмология" към Геофизичния институт към БАН. В момента данните се обработват. Няма данни за магнитуда и за епицентъра на земетресението, каза Васил Константинов, оперативен дежурен в секция "Сеизмология".
Константинов бе категоричен, че няма гръм и няма експлозия. "Не е нищо друго, освен земетресение" подчерта той."

 Земетресението е с епицентър София, с магнитуд 3,2 по Рихтер
03 юли 2008 | 15:29 | Агенция "Фокус"
София. Епицентърът на земетресението е бил на 15 километъра от центъра на столицата, в рамките на София. Магнитудът му е 3,2 степен по Рихтер - това съобщиха за Агенция "Фокус" от Гражданска защита. Няма данни за разрушения и жертви към този момент.

Последна редакция: чт, 03 юли 2008, 15:35 от май :)

# 204
  • Мнения: 7 263
май Simple Smile нищо чудно!
Подобни насилствени трусове /като експлозията сутринта/ са в състояние да отключат някоя заспала сеизмична област  Tired...
Добре, че не го усетих ooooh!

rumche в тези тестове може и да има смисъл. Особено ако се провеждат и разчитат от компетентни хора.
Но когато дявола чете евангелието...
Всяко нещо свързано с дете, е само и единствено в подхода и желанието!
Ако те липсват.... и вълшебна да е дадена програма - шанса е 50 на 50 дадено дете да успее или не.
Липсва ли добронамереност, или още повече когато е налице явна недобронамереност - не смятам че има такова мъниче, което има шанс.

# 205
  • Мнения: 111
Хм, какви са тези новини от София?! В Банкя нямаше нито гърмежи, нито пък съм усетила земетресение. Чак по обяд разбрах защо на кафето беше пълно с майки с деца от София. Всички бяха избягали от прашния въздух, но по телевизията категорично отрекоха, че има каквото й да е замърсяване.

Исках да попитам онези от вас, които са на морето, как се борят с изгарянето? С какво да намажа малкия след слънчево изгаряне? Вчера го оставих за 1 час на двора между 11 и 12 часа, докато приготвя обяда и след следобедния сън открих, че е изгорял жестоко. Просто не мога да си обясня как е станало, при условие че го бях намазала с 25 фактор, беше със слънчева шапка и бях разгънала тентата. Т.е. почти през цялото време е бил на сянка, а сега е целия червен и със ситни пъпчици. Освен това тази сутрин очите и лицето му се бяха подули, сигурно е направил алергия, та му дадох алергозан и оттока спадна. Притесненията ми с Крис край нямат.

МИЛЕНКА сигурно е пристигнала вече.

РУМЧЕ,   смятам че си абсолютно права за муз. училище. Ние затова и решихме да не записваме дъщеря ни там, поне засега. Но директорката упорито настоява, че мястото на детето ни е в това у-ще, че е много талантлива, да не похабяваме таланта й. Малката и тя много искаше да учи там, а и мечтата й е да стане музикант. Аз и съпругът ми не сме музиканти, но имаме близък, който е наистина много успял в музикалното поприще, известен е по целия свят и е доволен от пътя, който сам си е избрал. В семейството му няма музиканти, но той е имал талант, който е развил и най-важното е, че никой не му се е противопоставил да гони мечтите си. Не знам дали покрай него, но детето ни още от сега иска да е на сцена. Има желанието и волята да го направи и мисля, че не е редно да я спираме. А иначе обкръжението ни, покрай нашия роднина са все успели музиканти, които пътуват по цял свят и може би това е определящия фактор за широката им обща култура. Ясно ми е разбира се, че в България това не е добре платена професия, че има и посредствени музиканти и че не всеки може да се реализира навън, но все пак не искам да се намесвам прекалено много в живота на детето и да го тласкам в посока, която то не желае.
А да не пропусна да спомена, че на мъжа ми зъболекарката е бивша музикантка, а сега се справя чудесно със зъбите на хората. На дъщеря ни учителката й по английски има завършени три висши - Консерваторията, английска филология и немска филология и в момента е преподавател по английски и немски език. Слави Трифонов също е бивш музикант, а сега е успешен шоумен и водещ.
От друга страна смятам, че ако едно дете не е завършило муз.училище, дори и да има много добър частен учител няма как да се реализира като музикант за в бъдеще. Така че ние трябва много внимателно да поставим плюсовете и минусите на кантар и да решим кое е най-добре за  детето. Риск от провал има, но повече ще ме е яд ако не опита. Така, че засега сме в процес на размисъл, а след време ще решаваме как да постъпим.

# 206
  • Мнения: 967
Леле, чак включих българската телевизия, за да видя за какво става въпрос. Взрив и земетресение, малко много идва, а?

Мама Веси, по принцип Пантенол се маже, но при малки деца не знам. За алергията, доколкото знам не се дава алергозан (особено на малки),  ние като бяхме малки при слънчеви алергии - сироп Кларитин. При всички положения, бих завела малкия на лекар, алергиите трябва да се третират веднага и правилно, защото могат да се усложнят за в бъдеще.

Ако искаш да е по-природно го намажи с изцедено кисело мляко и след 1-2 часа го изкъпи - много помага.

Айде, бягайте от София, чакам ви тук на морето - без взривове и земетресения, само купон  Hug.

# 207
  • Мнения: 7 263
мама Веси можеш да напръскаш с пентанол или да намажеш с кисело мляко, както е предложила Радмила. След това аз мажа и дефламол, който е незаменим при изгаряния. И много, ама много ис пазете децата от слънцето, защото Боби направи страхотна слънчева алергия миналата година  Tired
Само да ви кажа, че "Рай" нямат училище вече - имат само детска градина, сега звънях да питам. Tired
радмилкааа, ако изпушим още малко  Wink Wink - чакай ни  Hug

# 208
  • Мнения: 4 877
Аз съм превърнала целия дом в информационна агенция. Всякакви ТВ, Дарик - основно + интернет агенции. Такава каша, леле!
Цял ден слушам Дарик. Доста работи научих. Най-големият майтап, че аха се отрекат взривове и от Дарик обявяват, че пак се усетили. От високите етажи на Дружба 1, предавали какво става и се вижда. След толкова инфо не стана ясно дали все пак да отворя тъпите прозорци - вsеки си "връзва гащите". То няма нищо, ама ако сте алергични и имате малки деца, по-добре не излизайте, не отваряйте.

Мама Веси, има за малки деца спрейчета след изгаряне. В аптеките ги има.

Лени, ама вашата сграда значи е бая яка, щом не си усетила.

Радмила, ужасно се усети - наистина! А не сме чак толкова близо до това място. Какво ли е било там. Прозорците ни бяха отворени суринта, но здравата се тряснаха. Отвори се и вратата на стая и се тръшна. А после това земетресение - уж само с магнитут 3.2, но столът ми подскочи. За един ден - множко идва. А точно течеше поредното успокоение по радиото и хоп водещият коментира нещо от сорта - а, пак взривче, а то било земетресенийце.
Ей такива работи стават при нас. Simple Smile

Последна редакция: чт, 03 юли 2008, 17:19 от май :)

# 209
  • Мнения: 7 263
Че е яка - яка е, но аз точно тогава се утешавах с едни колеги и с едни сладоледчета и бяхме в движение из коридорите. Шефа понеже си работеше съвестно на бюрото го беше усетил.
И мен сега отвътре си ме люлее  Flutter Crazy Crazy Crazy та външните въздействия са ми притъпени  Twisted Evil Blush

Общи условия

Активация на акаунт