КЛУБ "РОДИТЕЛИ-ЧАСТНО ОБРАЗОВАНИЕ" 9 - ВИСШЕТО ОБРАЗОВАНИЕ

  • 54 399
  • 272
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 4 877
Мама Веси, а кой басейн е най-готин? Ние преди сме ходили в един голям, с детска част с топла водя. Пада се някъде в центъра на Банкя. Но случайно попаднахме там.


За лекарствата - ами то сме си като някакви туземци направо. И да кажеш, че е нещо скъпо - не! А най-гадно е нещо да го има и изведнъж да изчезне и всеки вдига рамене. Така с едни хомеопатични преди няколко години - точно ги пием по схема и изведнъж изчезнаха. А струват 3 лв.! Купувахме от Италия - срамота!
Най-много ме кефи сега за Легото. Искаш някой голям комплект, дават ти каталог, за да ти го поръчат от чужбина, но нашенските цени.  Joy Joy Joy Обикновено отказвам тази интересна оферта. Междудругото не знам как сте с по-големите деца, но като за момче на 8 години, почти няма нищо тук. Когато купуваме играчки, гледаме да вземем и за двамата, но за големия са само боклуци или в най-добрия случай някакво Лего, но не можем да се доберем до готините компелкти, защото трябва с поръчка!!! А какви готини образователни играчки има по принцип за тази възраст. Не знам що за тесногръдие ни тресе.

Последна редакция: ср, 02 юли 2008, 14:54 от май :)

# 166
  • Мнения: 7 263
Здравейте девойки и младежи  Hug

Най-напред  Hug Hug Hug за всички ви. Много ме е яд, че не влязох повече снощи, защото съм пропуснала две-три важни неща!
На първо място съжалявам най-вече защото имам телефона на Миленка и ако знаех, че го нямате и искате да се чуете щях да съм ви полезна  Embarassed
Добрата новина е, че снощи все пак въпреки трайното си умопомрачение и се обадих да и пожелая лек път. Беше забързана в последни подготовки, но все пак Миленка си е Миленка. При първа възможност ще ни посети виртуално  Hug имате много топли прегръдки от нея всеки персонално!

mail_phone   hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha обичам те човече - в състояние си да превърнеш дори и черния понеделник в Джулай морнинг Laughing Mr. Green
Благодаря за думите, благодаря и за предложенията - за ВСИЧКОООО!!!!


Момичета наистина искам да се извиня на всички ви  Embarassed
Днес чак преди малко успях да седна да прочета полемиките от вчера и чак се засрамих от себе си!
Егати и мрънкалото  Blush Embarassed
Ще кажеш че това е последното училище на света!
Ма луда ли съм да се измъчвам за глупости и да се тормозим цялото семейство. Неизучен няма да остане малкия - все някъде ще се излъжат да го вземат - добър - лош....
Толкоз по темата!
Дори си мислех да изтрия всички постове, защото за мен темата е приключила, но няма да го направя защото смятам, че всеки запътил се натам е добре да бъде информиран какво може да се случи с детето му. И най-вече не е зле да си има едно наум, защо може да му се случи.
Alteia    аз не бях се замисляла до вчера над този факт с училищата, в които се провежда обучението и със учителите. Чак сега ми се изясни, защо има наистина родители, които са се отказали доброволно.
И ние ще сме от тези как"Сийке - доброволните  Twisted Evil hahaha hahaha
От цялата работа не знам защо ама все ми излизат думите на баба ми от едно време "Да би мирно седяло, не би чудо видяло ..." hahaha
май Simple Smile това със зъбките много гадно - милинкото - давай му Камомила - има ефект макар и преходен.

На всички една голяма  Hug Hug Hug и   bouquet от мен. Отивам да хапна, че примирам от глад и пак ще дойда  Heart Eyes да чета май Simple Smile по-подробно.
 

# 167
  • София
  • Мнения: 2 020
Здравейте, момичета!  Hug

Дъщеря ми още има температура, но по-ниска днес - 37.7 и все още се оплаква от силни болки в гърлото. Ще видим как ще се развият нещата.

Лени, май е много вярна приказката, че "утрото е по-мъдро от вечерта". Радвам се да те намеря по-спокойна и оптимистично настроена!  Hug   bouquet Ще видиш, че всичко ще завърши повече от добре!  Peace

Благодаря на Дани за систематизирането на книгата!   bouquet

Блазе им на всички малки и големи дето са на море, било то истинско или басейно-море.  Laughing

# 168
  • Мнения: 4 877
Лени и Софи звучат добре. Simple Smile

Миленка кога пристига в Канада?


и нещо полезно
http://www.google.com/translate_t?langpair=en%7Ces

гугъл преводач на разл. езици и БГ

а сега малко спам - едю-деди ще ми дърпа ушите Joy Joy Joy

ВИДЯХТЕ ЛИ - ВЕЧЕ Е - 75 % НАМАЛЕНИЕТО В ЛА РЕДУТ
http://www.laredoute.fr/achat-soldes.aspx?categoryid=46460390&am … eco=hp:zsa:soldes
А ТУК Е -90%
http://www.laredoute.fr/achat-les-aubaines.aspx?categoryid=23107224

Последна редакция: ср, 02 юли 2008, 23:26 от май :)

# 169
  • Мнения: 7 263


ПРОБЛЕМИТЕ С ДИСЦИПЛИНАТА ИЗИСКВА ДА СЕ АНГАЖИРАМЕ

Момчетата създават проблеми, за да бъдат забелязани.
Изследванията сочат, че момчета, които в училище се държат сякаш не им пука, в действителност искат да имат успех и да се впишат в средата.
Обикнове тези момчета ги наказват, а трябва да им се помогне да станат лидери.


На жизнеността на момчетата се гледа като на заплаха и нещо, което трябва да бъде смачкано.


ПРЕПОРЪЧВА:
Вместо “Ако си лош, ние ще те изолираме” по-друга тактика: “Ако имаш нужда от помощ, ние ще ти помогнем.”

ОБСТАНОВКА С ЕНЕРГИЯ

Обстановката, в която се извършва преподаването в училище, изглежда създадена за обучение на възрастни пенсионери, а не на млади хора в най-енергичния етап от живота им.

Пасивността, която се изисква в училище, противоречи на всичко, което знаем за децата и особено подрастващите. Юношеството е възрст на страстите.
Момчетата копнеят за предизвикателства.




Някои деца са по-пламенни от другите. Те жадуват да направят нещо за света, обществото. Ако никой не се заинтересува от тази тяхна жизненост, тогава тя ще се превърне в лошо поведение и създава проблеми.

Страстите у детето трябва да срешнат равностойна инвестиция от страна на родителя, учителя, наставника-ментор.

АДЪТ НА ДОМАШНИТЕ
Повечето мъже на лидерски позиции в наши дни не умеят да общуват, въпреки че са завършили обикновено в скъпи частни училища.
Прави се проучване и се установява, че всички те след 8 годишна възраст са подготвяли всяка вечер много тежки домашни и така са били изолирани от живота на семействата си.
По-добре по-малко домашни, но детето да се научи да работи самостоятелно.
Нонстоп писането на тежки домашни е разрушило много ценности в тези момчета.

ПОМОЩ ЗА МОМЧЕТАТА В ЧУВСТВИТЕЛНИ ЗА ТЯХ ОБЛАСТИ




ПОХВАЛАТА Е ПРОТИВООТРОВА

Самочувствието на момчетата е ключът към премахване на много проблеми не само в училище, но и в обществото – расизъм, сексизъм.




Само от тези цитати мога да кажа, че въпросната книга явно е дълбоко непозната за нашето вече бивше - бъдещо училище  Laughing
Купих си книгата Simple Smile

# 170
  • Мнения: 4 877
В книгата доста се обсъждат еднополовите училища - момчешки и момичешки. Посочват се плюсове - програмата е съобразена спрямо момчетата/момичетата. Как възприемате подобни у-ща?
Мери, как се приемат тези у-ща при вас? Нали са по-престижни? Но не са ли отживелица?

Аз може би съдя за момчешки у-ща спрямо южняшкия ни темперамент. Абе, не са за наш'те ширини.  Grinning

Нанчева, Едю-деди, има ли перспективи в БГ за такива у-ща?

Мами, а вие бихте ли си дали децата само в момчешко/момичешко у-ще? А ако са най-най-добрите у-ща? И ако наистина са съобразени с половите различия?




подобно изследване:
"Девическите училища гарантират по-добра кариера

Момчетата и момичетата имат повече шанс да разкрият потенциала си и да се учат по-добре, ако учат в отделни училища, показва изследване на елитна частна гимназия в Англия.
Момичетата стават „по-отговорни, независими и продуктивни“ ако са далече от погледите на момчетата, смята Клариса Фар, президент на Асоциацията на девическите училища.
Като се основава на резултатите в 200 девически училища в страната, г-жа Фар е на мнение, че момичетата от тези учебни заведения имат много по-голям успех на кандидат-студентските тестове и почти всички влизат в най-желания университет.
„Жените все още смятат амбициозността за изключително мъжко качество, което задължително трябва да се съчетава с агресия и егоизъм. Именно за това едва 3,7% от ръководните кадри в най-добрите 100 компании в света са жени“, обяснява още Фар.
Обучението в девически училища променя този стереотип, смята тя.
Друг е въпросът, че ученето в „еднополови училища“ дава негативно отражение на умението за справяне с реални житейски ситуации и затруднява комуникацията със срещуположния пол."

Последна редакция: ср, 02 юли 2008, 18:01 от май :)

# 171
  • Мнения: 111
СОФИ, да поздравиш детенце от Изи и да й пожелаеш бързо оздравяване!
И аз имам проблеми с гърлото, но при мен е хронично, имам фарингит и ларингит. Но обожавам сладолед и затова тепърва ще страдам или за сладолед или от болки в гърлото.

МАЙ, аз да си призная не обичам много да се къпя в басейни, всички ми се струват мръсни, дори и да не са. Но въпреки това с приятели ходим на басейна срещу конната база. Там ми харесва най-много, защото има и пицария и бар и детски басейн, а и басейна за възрастни не е малък. За база "Здраве" мога да спомена, че имат добри треньори по плуване и ако желаете детето ви да го занимава професионалист, докато вие си плувате или се печете, бих ви препоръчала да отидете там. А басейна на "Банкя палас" не е лош, но там площта е малка и през почивните дни е лудница. А другият басейн в центъра на Банкя, който отдавна е известен в цяла България, с това че водата му е минерална, вече не съществува. Поне от 3 години е затворен и доколкото разбрах, се водят дела. Новите инвеститори искали да строят голям хотелски комплекс, а басейна да се ползва само от  клиентите на хотела, докато общината е категорично против. И аз смятам, че този басейн винаги е бил и трябва да си остане обществен.

ЛЕНИ, радвам се, че сте се успокоили и виждате нещата и от добрата им страна. Ами те хората, затова са казали, че "всяко зло е за добро". Дано и при вас важи тази поговорка! Подкрепям те, за това, че написаното трябва да остане, за да може повече родители да са наясно какво хоро ще играят, ако държат на това сдружение.

По повод на матурите, за мен най-изненадващ е резултата на "Дорис Тенеди". Общо взето изпреварват по успех останалите ЧУ.

Потресе ме лошия резултат на Музикалното училище. А го имахме като вариант за след 5 или 7  клас. Явно, че силното профилиране на училищата не влияе добре на цялостната подготовка на ученика. Набляга се на определени предмети, а за другите ако остане време и по между другото. Но ако едно дете държи да стане музикант, все пак не е ли най-добре да се запише там, дори да не получи достатъчно знания по предметите, които не са от особена важност за тази професия?! От друга страна познавам много музиканти, завършили въпросното училище, а след това и Музикалната академия и смея да твърдя, че всички те имат много богата обща култура. Не знам, наистина е странно! А вие какво мислите?

МАЙ, току що прочетох въпроса ти, относно момчешките и момичешките училища и смятам, че хич няма да е лошо да има такива. Особено ако се отнася за основно училище, наистина би било добре. Все пак в тази ранна възраст децата обикновено общуват и се сприятеляват с деца от техния пол. Мисля, че ще е добре за едно момиче да има цяла паралелка приятелки. А и при момчетата ще е по-голямо съревнованието помежду им, ако са цяла паралелка момчета и съответно ще покажат по-добри резултати.




# 172
  • Мнения: 7 263
май Simple Smile аааа аз съм твърдо против еднополовите училища. Какво ще правят моите хиперкинетични любовчии  Flutter Flutter Flutter
Честно казано Боби в стария клас имаше 7 най-най-близки дечица и само 2 от тях бяха момчета. Тримата бяха най-добрите дружки, но другите от тайфата бяха момичета.
Децата които си играеха с Лъчи, в подгответо също бяха предимно момиченцата от групата - това защото е прекалено бесен и агресивен Crazy, и с няколко от момченцата.
Иначе ми е доста любопитно осъществима ли е подобна идея за нашите ширини.

# 173
  • Мнения: 967
Лени, значи се отказвате, ами, добре! Както са казали някой, всяко зло за добро! На мен Шилер, никога не са ми били симпатични, но това е друга тема за разговор. По-неприятното е, че основното образование е на най-обикновено ниво. Проблемът е, че 1-4 клас са доста трудни, несмилаемо поднесени и изискват допълнително занимание с децата. Какво толкова, че немският е на по-добро ниво. Имам приятелка, чието дете беше в Шилер от първите - абе, немският не беше умопомрачаващо добър. Я виж за някое нормално у-ще, а както е буен - ще му дойде много да седи на един чин чак до вечерта. Остави детето да се набесува, пък време за езикови курсове винаги има.

Сега основният въпрос е да ти помогнем да измислиш добър вариант - евентуално за Младост, нали? Защото май няма много време!

# 174
  • Мнения: 4 877
май Simple Smile аааа аз съм твърдо против еднополовите училища. Какво ще правят моите хиперкинетични любовчии  Flutter Flutter Flutter
............

Ей, верно, бе!
Абе на тези деца в готините скъпи частни еднополови у-ща, където се учи много, кога им остава време за любов.
Поне при нашите така е измислено с чинчетата - момиче-момче, момиче-момче. Все някоя любов се завързва. А обикновено до буйно момче слагат кротко момиче, за да му повлияе. Ама това си е съветската школо. На западните психолози още не им е хрумнало това, а си правят изследване на тяхното си статукво.  hahaha hahaha hahaha
Моят син, ако не са девойките да му съдействат да си намира нещата в чина, доникъде няма да го докараме в образованието. Ужас! Embarassed

Последна редакция: ср, 02 юли 2008, 19:48 от май :)

# 175
  • Мнения: 967
Моят син, ако не са девойките да му съдействат да си намира нещата в чина, до никъде няма да го докараме в образованието. Ужас! Embarassed


 hahaha hahaha Joy Joy

на моята целия клас й помагат, и има дебел списък с тел. номера, непрекъснато звъни да пита за домашни......... направо много е разсеяна, редовно забравя всякакви неща.

# 176
  • Мнения: 7 263
Радмила относно симпатиите сме пак на едно мнение, на мен също не са ми били симпатични никога. Дразнеше ме надменността и идеята за собствена непогрешимост и величие на част от хората още в началото. Но пък госпожата ни от подгответо беше свестна - научила е детето на доста неща. Аз дадох лъчи там единствено и само заради засиленото обучение по езика. Но в клая на краищата изучаването на немски език слава богу не се ограничава само в рамките на Шилер. Има толкова много българчета прекрасно овладяващи тежкия език и по други начини Simple Smile, така че няма да открием Америка я!
Насочила съм се към 2-3 училища в квартала и започвам совалките от утре. В петък имам една среща, разчитам да е успешна Simple Smile
Естествено веднага ще докладвам  Hug

# 177
  • Мнения: 7 263
Моят син, ако не са девойките да му съдействат да си намира нещата в чина, до никъде няма да го докараме в образованието. Ужас! Embarassed


 hahaha hahaha Joy Joy

на моята целия клас й помагат, и има дебел списък с тел. номера, непрекъснато звъни да пита за домашни......... направо много е разсеяна, редовно забравя всякакви неща.

Камък ми падна от сърцето - същи Бобси!

# 178
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Идвам да се отчета - плуването е било супер, цяла вечер разказва (т.е. цикли си едно и също hahaha), сега я предадохме на баба й, и на нея веднага се похвали, само че дава малко подвеждаща информация и трябваше да доизяснявам мястото на събитието. Водата й била до ръчичката (т.е. до лакътя, но дали е така наистина  newsm78), не я било страх от водата, плискала се много и после излязла да изсъхне и пак влязла.  Laughing Кеф, направо й завиждам, на мен през това време ми се изпържи мозъка в офиса.
Не питах кога пак ще ходят, дано да е скоро!

Моят син, ако не са девойките да му съдействат да си намира нещата в чина, до никъде няма да го докараме в образованието. Ужас! Embarassed


 hahaha hahaha Joy Joy

на моята целия клас й помагат, и има дебел списък с тел. номера, непрекъснато звъни да пита за домашни......... направо много е разсеяна, редовно забравя всякакви неща.

Камък ми падна от сърцето - същи Бобси!
Моята сестра беше същата в училище. А като завършваше, класната им направила една книжка, където за всеки от класа й имаше по няколко думи от останалите ученици и МНОГО голяма част от тях бяха определени като завеяни... и всичките ......Водолеи!  Joy

Аз по-скоро не бих си пратила детето в девическо училище. Много девойки на едно място... не е на добре, ще има да си съскат...  Laughing

# 179
  • Мнения: 4 877
Идвам да се отчета - плуването е било супер, цяла вечер разказва (т.е. цикли си едно и също hahaha), сега я предадохме на баба й, и на нея веднага се похвали, само че дава малко подвеждаща информация и трябваше да доизяснявам мястото на събитието. Водата й била до ръчичката (т.е. до лакътя, но дали е така наистина  newsm78), не я било страх от водата, плискала се много и после излязла да изсъхне и пак влязла.  Laughing Кеф, направо й завиждам, на мен през това време ми се изпържи мозъка в офиса.
Не питах кога пак ще ходят, дано да е скоро!


чаках я тази информация за близкото море  Grinning Grinning Grinning
Голяма сладурана си имаш.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт