Я сега кажете - влязъл прилеп у дома,

  • 26 483
  • 82
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 505
ама че романтична темичка стана  Heart Eyes

# 31
  • Мнения: 1 418
И у нас беше влязъл.Брат ми го помисли за врабче.
Майка ми го хвана и го пусна.Незнам дали е на
късмет.Поне за нищо интересно не се сещам.

# 32
  • Мнения: 467
Нямам представа, но са мили животинки, напук на лошата слава. Преди да сменим дограмата си "отглеждахме" едно такова. Живееше от външната страна на прозореца между касата и стената ( в стара кооперация сме) Вечер си излиташе по някое време и аз си му се радвах. Мирно съжителство, дет се викаSimple Smile)

Последна редакция: нд, 29 юни 2008, 01:21 от Winny

# 33
  • Мнения: 385
За мен лично е на смях! Съпругът ми изпитва панически страх от прилепи, а един ни беше нагостил в ателието, в което живеехме преди да станем семейство! Скри се буквално под полата ми и не излезна от там, докато не останахме сами, амъжът ми е над 100 кг! Голям смях, още го подигравам!

# 34
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Щом е на късмет ние трябва да сме големи късметлии, щото редовно ни посещават на 16-тия етаж.  Mr. Green

# 35
  • София
  • Мнения: 1 891
Ау колко сте безстрашни,как спокойно си разказвате за прилепите,а мен тръпки ме побиват,чак почнах да се оглеждам...Една съседка,както си седяла кротко на терасата и едно прилепче така й беше разкъсало клепача,че я шиха и кроиха доста време.Явно агресивно е било  Mr. Green . Между другото в болницата я изследваха за бяс.Иначе по темата не знам на какво е прилепът.  Simple Smile

# 36
  • София
  • Мнения: 1 223
Прилепите са сред основните преносители на БЯС, така че не изпадайте в умиление и  не правете опити да ги хващате! В повечето случаи не се разболяват и няма как да се познае, дали са заразени. Ваксинирайте си котките...
Ако влезе прилеп през прозореца, гасете лампи, ТВ - отворете широко прозорците и отидете в друга стая. След като излезе, почистете основно помешението с белина, защото и екскрементите им са заразни!!!

# 37
  • Мнения: 2 161
Който не чете български класици,така е.Режеш главата на прилепа със златна монета,зашиваш я във възглавницата си и това ти носи щастие.

# 38
  • Мнения: 606
Прилепът мъжки ли е или женски?   smile3506
Как ще познае? Едва ли му висят макаричките.

# 39
  • Мнения: 342
какво означава това?
Моя колежка  току-що сподели,че снощи у  тях през вратата на терасата влязло малко прилепче,леко разтревожена е,защото се страхува
Ако се беше случило един месец по рано щях да си помисля,че става въпрос и за моята приятелка,а тя каквато е паника изпаднала в шок.Ами...случва се сега,особено ако живееш на по висок етаж и координатните  са му развалени. Mr. Green
Ще те разочаровам- и у нас веднъж беше влязъл прилеп и ми се случи голяма неприятност. Котката ми го хвана и докато не го разкъса на парченца и не го разнесе из целия апартамент, не разреши да и го вземем. После цяла вечер чистих кръв и парчета прилеп. Малко като филм на ужасите стана, но си е самата истина.
Егати ужаса. Shocked
В нас има много мравки  и това адски много ме притеснява. Какво значи ?
Значи,че тр. да викнеш онези с бутилките да попръскат. Laughing

# 40
  • Мнения: 14 654
Прилепите са сред основните преносители на БЯС, така че не изпадайте в умиление и  не правете опити да ги хващате!
Не знаех, в нас е влизал 2 пъти прилеп. Единия път баща ми донесе , втория път се шмугна през прозореца. И двата пъти никой не е чистил след тях, струва ми се прекалено.

# 41
  • Мнения: 4 585

Егати докъде може да стигне една тема.
Прилепът е бозейник, и макаричките му се виждат.
Дали висят, зависи. От възрастта.
Може да пренасят бяс, ако става въпрос за кръвосмучещи и кръвопиещи
прилепи, каквито у нас все още няма. Нашите се хранят с насекоми.

# 42
  • Мнения: 335
Драстично направо!

Има много други смешки за прилепите.
Аз знам само, че не са "летящи мишки".
Както се казва - роднини са повече на таралежа и къртицата (които са баш-насекомоядите), отколкото на гризачите.
Цял собствен разред заради тях са измислили - ръкокрили.

Понеже темата има и сексуален уклон - прилепите-многоженци добре си преживяват в хареми (изключваме самотниците, естествено, каквито също има).

От всички странни суеверия за тях, много по-интересно ми беше като разбрах, че женските можели да си живеят бременни години наред (с оплодена, но "изчакваща" яйцеклетка) и да подновят бременността, когато им е по-комфортно.
Има го и при други животни това, но от съвсем други разреди.

Колко ли жени-кариеристки им завиждат  Laughing

# 43
  • Мнения: 4 585

В Обединеното кралство са под закрила на закона. Те и у нас са защитен вид,
но в кралството е защитен и сънят им, има глоби за обезпокояване на спящ прилеп.
Така, че ако ще ходите в кралството, стъпвайте тихо. Шшшшт, прилеп спи!
Има поверие, че ако някоя кака не ви връзва, ако опечете част от крилце на прилеп
и й го пробутате стрито в напитка или храна, ще ви върже. Ако сте наблизо, естествено.
Може би някои от вас са яли. По-добре бъдете дащни.

# 44
  • Мнения: 335
...ако някоя кака не ви връзва, ако опечете част от крилце на прилеп
и й го пробутате стрито в напитка или храна, ще ви върже...

Ако знаеш каква е истинската "магия" за връзване според поверието, един мъж да върже на една кака, никога не би отказал на кака.
Хич не й трябва прилеп - "специалната съставка" дето трябва да ти я забърка в някоя манджа си я носи всеки месец по 3-4 дена, може и седмица (при всяка кака - индивидуално)

Има изключително гадни поверия.
Направо настръхвам като си помисля какво може да изяде един нищо-неподозиращ, невинен  мъж от някаква пренавита кака.

Последна редакция: нд, 29 юни 2008, 11:54 от Холограма

Общи условия

Активация на акаунт