Кандидат- студенти 2008год.

  • 19 406
  • 240
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 277
При положение, че от колежа (ако вляза) излизам бакалавър.

Павче, бакалавър от колежа не е равносилно на бакалавър от университета. Аз бих се присъединила към съвета на Аиша. Все пак- ти си решаваш. А ако наистина искаш да учиш в Колежа- успех на изпитите!

# 181
# 182
  • Мнения: 270
Получавам бакалавърска степен, но се води професионален бакалавър, а след това се учи 1 година в университета и получаваш академичен бакалавър. А също така след колежа може да се запише направо магистър. Иначе туризъм съм учила 4 години. Завърших паралелка "Организация на хотелиерството". И като гледам предметите, които се учат се препокриват с някои, които съм учила в гимназията. Записвам в университета..пък ще видим какво ще стане.. Simple Smile

# 183
  • Мнения: 1 354
Здравейте и от мен  Grinning

честито на приетите   bouquet

И аз се присъединявам към вас.
Записах се в медицинския в Стара Загора със специалност Социални дейности.Гледах учебната програма и гледма,че ще уча изцяло и само медицина,затова след първия семестър или ще се преместя в друг вуз или ако ми хареса направо специалност медицина.Така и така ще я уча поне лекар да стана.  Laughing

Някой има ли идея защо уча такива неща като социални дейности не се занимава с медицина по принцип?  Rolling Eyes

# 184
  • Мнения: 6 057
Днес се записап в Ту Варна, специалност Корабни машини и механизми, като след първи курс ще се изместя, защото много не ми харесва.
Казаха ми, че след втори курс мога да запиша второ исше в същият университет, което ще ми излези по евтино. Естествено ако мога да се справям с всичкото това учене.
Много ме разкарваха неска. Ходих до транспортна болница, после до психичната...Взеха ми 60лв. за едно медицинско...Въпреки че си носих от тук. То трябвало да е от Транспортна болница... ooooh!
Вече официално съм първокурсничка. Държавният ми изпит ще е по Английски език, от това си мисля, че ще се набляга много на него.
Очните ми започват на 8 септември...
Радвам се, че вече съм студентка. Въпреки че продължава да ме плаши тая математика.  Sad

# 185
  • София
  • Мнения: 16 180
Честито, студентке! Математиката - ще се справиш. Все пак изпита е върху това, което учите.
а не дава Господ, но има и поправителна сесия, все ще го избуташ.
DKNY, фубаво ще запишеш медицина. Но помисли ли за упражненията и практиката - дари ще издържиш да гледаш кръв, операции, аутопсии в моргата? Имах съседка, учи 2 год. медицина и накрая кацна н Търново и започва  история от първи курс. Учеше момичето, но упражненията и бяха смърт. Сега работи в  националния исторически музей.

# 186
  • Мнения: 1 354
Абе аз захвана ли се с нещо няма начин да не го изкарам.Тука въпроса е дали ще ми хареса или не.Никога не съм мислила да се занимавам с медицина.Те за това хората са казали,че не знаеш какво ще ти поднесе живота.Гледах тази специалност в Софийския съвсем други неща се учат,затова се надявам да не е това,което прочетох в сайта на Тракийския.Е,другата седмица ще стане ясно с точност. Laughing
Ама както казах доволна съм,че съм в играта.От тук нататък вече е по-лесно мисля.Пак ще има трудности най-вероятно де.Не съм видяла нещо в този живот дето да става по мед и масло,но все пак си мисля,че ще е по-лесно.Ако не ме устройва като цяло нито медицината,нито социалните дейности ще се преместя в друга специалност,в друг университет дори ако искам.Мога да изгубя една година,но съм вътре.А не отвън и молейки се да имам 5 на изпита.Този кошмар не искам да го преживявам пак. Laughing

# 187
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 861
DKNY`, отдавна не те бях засичала. радвам се за теб! успех и късмет занапред! дано имаш най-безгрижните и щастливи студентски години!!!

# 188
  • Мнения: 1 354
прасунчо права си.Много време не съм влизала.Ама нали 20 дни имам очни и си ги изработвам в аванс,защото искам да си взема заплата и за двата месеца.А тук не ми е удобно да отварям и да пиша,въпреки,че компютъра си е само за мен.Като имам клиенти се вижда,защото е до мен всъщност,а не срещу мен самия монитор и само когато нямам хора(като сега)си позволявам да пиша.

Никоя студентка не се похвали започна ли работа,не започна ли?С какво ще се занимава през студентските години или само ще учи.... Whistling

# 189
  • Мнения: 165
И аз вече съм студентка-История  Simple Smile

# 190
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 183
Честито на всички приети! Heart Eyes
Ех, много преживяхте, момичета!
donatella_, ти къде си приета?

# 191
  • Мнения: 165
Нов български  Heart Eyes

# 192
  • Мнения: 270
Днес се записах във ВИНС-а, т.е. и аз съм вече студентка. Също така мина и изпита в Колежа по Туризъм и утре излизат резултатите. Изпита беше точно 5 мин и ме разпитаха за мен и за града ми и как не съм влязла с оценка 5.50 по английски във ВИНС-а Simple Smile Това от мен за днес. Другия петък е изпита по английски в колежа... Simple Smile

# 193
  • Мнения: 270
От изпита вчера имам 6.00 Simple Smile

# 194
  • Мнения: 165
 smile3501 браво на теб

Общи условия

Активация на акаунт