НОЕМВРИйското бонбонче, вече е колкото балонче!

  • 9 851
  • 312
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 167
Добро утро!
Честити розови памперси на Сиската и Лейди! Лейди, много се радвам, че всичките ви резултати са ок!
Мишле, не се сърди вече за срещата Hug ние пак те обичаме, нищо че си правите срещи когато ние сме на работа  Mr. Green
Днес ми е предпоследния ден на тази работа и цяла седмица ми правят такава офанзива че ми изпилиха нервите.......таткото отнася обикновено вечер  нервите през деня.
Стискайте ми палци от понеделник най-накрая да съм на ново място и да съм по-спокойна. Heart Eyes

# 301
  • София
  • Мнения: 167
 sohappy

Добро утро, мами и кореми!
Как спахте? Аз - прекрасно,  като изключим подутия корем, от снощи някаки газове са се настанили в мен и имам чувството, че ще експлоадирам  ooooh!
Иначе бебата и коремата не ми пречи да спинкам. От няколко дена спя с възглавница някъде из краката и наистина е друго нещо. Пробвайте!  Peace

Все забравям да Ви питам, дали има и други като мен. Понякога докато спя и се завъртя, не знам дали е рязко, се събуждам от една пронизваща болна у коремчето Weary. Не е ниско долу, а на височината на пъпа и в дясно.   33uuСлед около 1-2 мин. равномерно дишане отминава, иначе е една режеща. Все забравям да питам доки, но ми се е случвало няколко пъти, а след това нищо ми няма.  33uu

И на мене ми се случва и то доста често. Още от около 3тия месец насам. Отначало много се стрясках, но вече толкова съм свикнала, че в просъница като се въртя механично си свивам краката и така се мятам на другата страна. Така избягвам режещото усещане. Мисля си, че може би прекалено издърпвам някоя връзка на матката, примерно  newsm78 Защото аз усещам подобно нещо и ако рязко се протегна нагоре.


Den4o не мисля, че има "абсолютни" стандарти за размери и на бебе и на корем  newsm78 То си е строго индивидуално. Сестра ми до 7-8мия месец беше все едно леко е преяла по Коледа  hahaha На мен пък ми личи още от 3тия кажи-речи. Въпрос на структура е колко ще ти щръкне корема. Не им обръщай внимание на такива "доброжелателки". Това си е чиста проба завист.  Wink

Кой каза, че си е купил количка? Браво! Каква? Peace  Ние също май се спряхме на една. Бъдещия татко няма търпение да започнем да пазаруваме и вече на няколко пъти влизаме в по-големите бебешки магазини да зяпаме и явно понеже вече ми личи и ни обръщат ужасно много внимание и ни обясняват и ни зарибяват .... Попаднахме на колички Mutsy , някой беше писал за нея и беше пуснал сайта им. Наистина изглежда страхотна на сайта, но да си призная като я видях на живо малко се разочаровах  Crossing Arms - доста мъничко ми се вижда столчето, едно такова тесничко ...   ThinkingИначе е адски лека и маневрена. На мен повече ми допанда Jane Slalom. Но има още толкова много време ... а вече нямам търпение да започнем да оборудваме малкото човече  Hug Embarassed



И така, още нещо щях да питам  newsm78 А, да!
Аз и преди бях питала, но никой нищо не ми отговори  Crossing Arms Някой ходи ли на йога или гимнастика или каквото и да е друго нещо спец. за бременни?   newsm78 На мене много ми се ходи, ама явно съм голям мързел да тръгна сама  Embarassed

И да знаете, че този път съм ЗА Софийска срещичка, че Варненки много напред дръпнаха и със срещите и със снимките  Naughty Аз предния път нещо не бях разбрала къде, кога  newsm78  Embarassed Ако не ми мине котка път, този път ме пишете и мене  Peace

Хайде лек ден на всички! Прохладен и изпълнен само с + емоции!  Hug

П.С. Вале, стискай зъби, още мъничко остана!

# 302
  • София
  • Мнения: 167
Ilka, всичко каквото имам съм го стиснала за да не изпадна в бременна истерия  #2gunfire
Аз си бях харесала MUTSY, и все още много ми харесва, но и според мен е тежка за пренасяне. На мен най-много ми харесва  от нея механизъмът по средата за да завива.  И аз си харесах Jane Carrera но не съм я виждала все още.

Аз бях намерила един сайт с гимнастика за бременни, център за деца и родители но беше по обед и няма как.

Шефът иде, чао засега  Hug

# 303
  • София
  • Мнения: 3 789
Добър ден и от мен! След едно освежаващо душче се чувствам просто нов човек! Flutter
И днес се очертава да е топло, не излизайте навън, доколкото ви е възможно, стойте повечко на сянка, пийте водичка, та и на бебоците да не им е топло Hug

Мишле, не се сърди вече за срещата Hug ние пак те обичаме, нищо че си правите срещи когато ние сме на работа  Mr. Green
Кой се сърди, маймунко ? Hug Не съм се сърдила за такива неща, като не искахте, само загубихте, като не дойдохте  Crossing Arms И тез дето ми ги разправяш, че било когато всички работели- ще имаш да взимаш smile3534 Срещата беше в петък след 18ч или в събота по обяд, така че много моля! Crossing Arms smile3521
Който иска- да организира- аз ще дойда. Peace

А ти, Валя, щом вече няма да бачкаш- освен да се видим из квартала, а? smile3521

Айде толкоз за сега от мен Hug Хубав и спокоен ден на всички ви желая! Hug

# 304
  • Мнения: 7
Здравейте и от мен,Дано всичко е наред с Тонеска ,силно се надявам да се опъва някъде - я при мама на гости,я в някоя прохладна вила  Peace
за състоянието ни - бременност какво да се прави,аз все така имам контракции особено от два дни,но все си мисля че си е нормално,не са болезнени,макар че е рано за подготвителните ,но знае ли човек,като ме стегне яко пия но-шпа,а и за постоянно съм си на магнерич 2 х 1. За съжаление ми се налага да излизам в жегите,но няма как.
За коремите Денчо и аз чувам такива приказки,но всичко е строго индивидуално и зависещо от структурата на бъдещата мама.Не им обръщай внимание! Hug

# 305
  • Мнения: 33
 ooooh! Гледам Тонеса не се е мяркала от събота и май  newsm78не е споменала да ходи на почивка, та  newsm17 всичко да е наред. Praynig

А за болките и аз така си мислех, че ще е май от рязкото обръщане  newsm78 Иначе за възглавницата между краката, отдавна я слагам и така спя по-удоно. Ама и милУто нещо се оплаква, че нощно време му бягам по тъч линията и неща да се гушкам. А то е несъзнателно,  newsm78 май да си пазя коремчето.

Рози, опитай се да намалиш тези обиколки по жегите. Нали с бебчо трябва да се пазите Hug

# 306
  • София
  • Мнения: 191
Здравейте, мамчета Hug!
Мишле, за срещичката стига да нямам друга работа, винаги бих дошла да си побъбрим bouquet.
Гледам за болки говорите - ами и на мен често ми се случва една прорязваща болка (като опъване) и понякога ми се втвърдява корема, ама все си мисля, че е от растежа и разтягането на матката newsm78. Аз пия 3 X1 но шпа и магнерич - по предписание и така се оправям. Момичета, кажете и вие - втвърдява ли ви се корема (за кратко разбира се) и имате ли такива кратки прорязващи болки newsm78.

# 307
  • Мнения: 916
Привет,

Момичета, кажете и вие - втвърдява ли ви се корема (за кратко разбира се) и имате ли такива кратки прорязващи болки newsm78.

Аз имах такива болки при преумора. Обаче често-често, цяла вечер и понякога и сутринта и много си изкарвах акъла. Даже първия път ходих в бърза помощ, та се оказаха контракции и ме проснаха да лежа цяла седмица. Втория път, слава богу, не се преуморих чак толкова, та не беше чак толкова силно. Но пак се шашнах, че мъжът ми го нямаше и бях сама и такъв рев и самообвиняване му ударих, че няма накъде. Оттогава не се преуморявам и освен нормалното леко стягане за кратко, друго нямам.

Мая пак ли нанякъде е хукнала, че не пише? И тонеска никаква я няма...

# 308
  • София
  • Мнения: 167
...
Аз си бях харесала MUTSY, и все още много ми харесва, но и според мен е тежка за пренасяне. На мен най-много ми харесва  от нея механизъмът по средата за да завива.  И аз си харесах Jane Carrera но не съм я виждала все още.
...

Хич не е тежка Mutsy-то  Naughty Аз и аз като гледах сайта си викам брей, 12кг, но вчера като я пипнах - с едно пръстче се бута, страшно маневрена, а и тя си е с алуминиева рамка и изглежда доста лека - по разбираеми причини не се пробвах да я вдигам  Wink Колелата са страхотни, помпащи се, което за паветата из София е чудесно! И дръжката става доста висока, на повечето колички дръжките са толкова ниски, а ние и двамата с таткото сме високи и това си е жива мъка да буташ ниска количка.  ooooh!
Но наистина отчитам за минус това, че самото столче е с ширина не повече от 30см  Naughty А в крайна сметка важното е на бебчето да му е удобно, нали  Hug

И Mutsy и Jane ги има в Premaman, цените са им почти еднакви - за любопитните Mr. Green

# 309
  • Мнения: 3
Здравейте момичета ,  Hug
Май това с болките е нормално ! Особено вечер вече трудно спя , като се завъртам и на мен ми се опъва корема , дори ме приболява . През деня също ми се втърдява но бързо отминава , това са контракции , които са били напълно нормални на този етап , така ми каза лекарката ..... защото имало два вида контракции , точно това втърдяване опъване
 потрепване  Grinning и вторите вече когато ще раждаме ..... но не мога да ги обесня  Embarassed
Малко тъпо го казах , но не съм много в час ..... Confused Embarassed newsm78 Joy
Д ави кажа това с възглавница между краката иам невероятен ефект ..... пробвайте го !! newsm10 .....................

# 310
  • София
  • Мнения: 587
Момичета спрете да пишете и отворете нова тема - ще ни набият на края!

# 311
  • Мнения: 1
НОВАТа ТЕМА

Последна редакция: пт, 04 юли 2008, 11:47 от TatkoBarba

# 312
  • Бургас
  • Мнения: 130
Здравейте мами!
Den4o - лек и безпроблемен одит!Моят мина преди 2 седмици Simple Smile! Какво да ти кажа за теглото на бебчо смятам, че има някакъв ориентировъчен стандарт, който обаче не е задължителен! Като видиш 2 дечица на една възраст, но с различни ръст и килограми да не е ненормално? Защо при бебоците да е различно? Нали доки не ти е казал, че има проблем - тогава от какво де притесняваш? Айде пускай ги да пътуват с вятъра твоите колежки и го давай спокойно! Относно това, че не ти расте корема - просто бебето е разположено навътре в таза, но не виждам какъв е проблема?
Слушай мила какво щети кажа, гледай си бременното коремче, радвай се на живота и хич не се занимавай с такива "бъркачки", от които нито акъл си искала нито съвет!

Общи условия

Активация на акаунт