Като ми пееш Пенке ле, кой ли те слуша... Чешката компания - 8.ма тема

  • 25 760
  • 288
  •   1
Отговори
# 45
  • Чехия
  • Мнения: 97
Моми4ета тук е една жега,децата не искат да папат и е една гадост-така 4е се радвайте,като е студено можеш да се обле4еш,но като е топло как да махнеш и кожата си.
Аз Рая е изведох на вън веднага след като ни изписаха,беше топли4ко и хубаво.Ве4е имаме 6 зъба и ходим хванати за два пръста.Живот и здраве малко ни остава  да тръгне сама
Е това е др.не се сещам,приатна ве4ер

# 46
zdraveite momicheta, ot dosta vreme ne sum se vklu4vala, 4e kakvo li nebe6e pri nas ........Simple Smile izkarahme s Ivan po4ti 3 meseca v BG-  s nenormalna jegasega i eto me otnovo sum na linija! kato vidjah kolko temi ima ve4e..... nemoga da vlezna v 4as tolkova burzo kakvo s kogo se slu4va Simple Smile

Eli, da ti e jiva i zdrava malkata sladurana i mnogo da vi radva! (za moi sram, za posledno kogato vlizah vuv foruma, ti be6e gore-dolu v na4aloto na bremeneeneto Simple Smile)

moja munik ve4e stana na po4ti 9 meseca (napravo nemoga da povjarvam kak minaha taka neusetno) i e neudarjim, lazi, opitva se vse po-dulgo da stoi izpraven, projavajava ve4e harakter i t.n.

# 47
Здравейте мами, ние ве4е сме добре от дългата и мъ4ителна шарка, после в последствие от нея и бронхит, абе ужасни работи. сега се подготвяме активно за кръщавката. Много подаръци ,много разправии, но няма как. Към средата на юли ще ходим до морето и после се прибираме в 4ехия, за да се подготвим за 1 клас.
 Е, това е от мен за сега, много усмивки на вси4ки.

# 48
  • София
  • Мнения: 2 857
 Hug Поздрави на всички!

Извинявам се имам едно конкретно питане и за да не пускам цяла тема, моля някой да даде едно рамо за Прага. Как се стига с най-малко ходене пеш и транспорт от автогара Florenc до гара Holesovice. Имам някаква метро карта от нет-а, на която се вижда, че отстоят една от друга на 2 спирки с метрото по линия С, но да питам тъй като ще съм с 25 кила раница и в неделя сутрин, прибираща се за Б-я.  Blush Благодаря ви много. Живи и здрави!   bouquet

п.п. ще пътувам за Чехия след 20 дена, но планирам  Sunglasses

Последна редакция: чт, 24 юли 2008, 15:29 от Dragon's Bride

# 49
  • Мнения: 6 390
Драгонче
най-лесно и бързо е с метрото - за 2.спирки до Холешовице, там излез на пред, или гледай и чети табелките - на къде е гарата, защото има изход и на зад, който с 25.кг не ти пожелавам да объркаш  Wink Grinning

Къде сте бе банда
чакаме голямото затопляне... ама пак цял ден дъжд... прогнозата нещо са объркали май  Crazy

# 50
  • София
  • Мнения: 2 857
Благодаря за отговора! Grinning Ако имам още питанки нали може да ви подосаждам тук в темата!  Rolling Eyes  Embarassed

# 51
  • Мнения: 55
Привет и от нас,

Ние вече сме пред стартова треска или по-точно май мен ме тресе. Стягам куфарите за БГ. Днес редуцирах 1/3 от багажа, че май се бях престарала. На всичкото отгоре пак ми се запуши канал на гърдата този следобяд и половината ми гърда е твърда като камък, а да не казвам как боли. Пробвах да се цедя, давах и на София да суче, но за сега без резултат. Просто ми омръзнаха тези истории - мине се не мине 2-3 седмици и дясната гърда блокира. Уж внимавам, повече от 4 часа не я оставям неизцедена и въпреки това... Явно каналите са ми тесни  newsm78 Просто нямам си на идея защо се получава така  Thinking . Ох, ами ето, оплаках ви се. А сега искам да ви пожелая весело лято. Ако намеря време ще ви чатна от БГ  Party

Поздрави на всички. На малките бебоци да ядат, растат и спинкат сладко  Hug

# 52
  • Мнения: 6 390
Здрасти банда
аз пък съм в родичовска треска, 3х ходя на соц за тоя родичовски, все нещо  не е на ред.. ама в понеделник май всичко ще имам.
Имате ли идея по време на родичовксата доволена дали може да си работиш на главен працовни помер...
По разни форуми чета че да, ама по закон никъде не можах да го прочета...
еййй най-после слънце изгря и на нашата улица... май ще има затопляне  Sunglasses

Ирка
кога пътувате??

# 53
  • Мнения: 64
Момичета, благодаря за съветите относно капките против колики. Ще пробваме наред - Инфакол, Колиф, Еспумизан, Пробиотицки капки и т.н., защото чайчето от копър ни помогна бързо, но временно.  ooooh!
Ели, ето пропорцията - 1 супена лъжица листа от копър се запарват с 200 мл вода в керамичен съд. След 15-ина минути, когато изстине, се дава на бебока. Аз използвам керамика за всички запарки, които приготвям, защото тя запазва етеричните масла на билките. Явно при всяко бебе срещу коликите помагат различни неща... Дано при вас копърът има дълготраен ефект. Simple Smile

# 54
  • София
  • Мнения: 2 857
 Embarassed Момичета, имам нужда пак от малко чешко инфо!

Едно питане още: на автогара Флоренц в Прага има ли място, където да се оставя багажа - нещо като кабинки с монети за определен или неопределен интервал от време /това най-добре ще да е  Laughing/, багажно или вече не помня как се казваше едно време тук? Ако има то каква табела на чешки трябва да търся? А ако няма, то би трябвало да има такова нещо на близката централна жп гара - нали? Важно ми е! Ще имам няколко часа из Прага и трябва да оставя багажа някъде. Благодаря предварително! Heart Eyes

# 55
  • Мнения: 7
Здравейте момичета,
Ангелинка Сладуранкова става на една година на 09 август - събота Simple Smile
Това ми се стори хубав повод за събиране в някоя детска площадка,
където хем ще се запознаем - с който дойде, хем ще почерпя за Ангелинка.
С помоща на мама Валя /ninha/  избрах Кампа детската площадка- в парка Кампа Simple Smile
Ако някой не го знае или не знае как да стигне до там, а има възможност да дойде
да ми пише на личен - всичко обяснявам!!!
Само ще ви помоля, ако можете да дойдете да ми потвърдите до сряда Simple Smile)

Ще се радвам да се видим - аз сравнително от скоро съм тук и освен с Валя - друг не познавам така че ...
ОЧАКВАМ ВИ Simple Smile)

Поздрави и спорна седмица Simple Smile

# 56
  • Мнения: 4 717
здравейте момичета,

не съм писала отдавна, но нямам интернет у дома и докато оправим нещата с ваерлесса сигурно ще мине време

Честито и на Галето - да ти е жив и здрав малкия мъж, много радости да ти носи и да те слушка Hug Hug
Дано бързо отшумят коликите, че гадно като неможеш да помогнеш, а детенцето плачка Tired

Ние сме добре, имахме баба(свекърва ми) на гости, ама вместо да си почина го ударихме на обиколки по слевите и сега релаксираме вече. Несито расте, направо се учудвам как ни омаляват дрехите, още не ходиме, само за ръчичка, но пък много стабилно стои права и постоянно е хваната за някоя мебел Heart Eyes

Делийли - честито за Ангелинка, да си изкарате страхотен рожден ден и много снимки да направите за да ви се порадваме  bouquet

Ами това е от мен, друго не се сещам, целувки на всички ви  bouquet Heart Eyes

# 57
  • Мнения: 7
Ехо-ехо,

Само да добавя 2 неща, че в бързината съм пропуснала най-важното! newsm78

1. ще сме в детската градинка между 4 и 7 следобеда (събота 9-ти август)
2. става въпрос за детската градинка на Капма, която е на едно хълмче над една тоалетна в парка... че днес видях и една друга в района

И пак да си напиша, ще се радвам да се съберем повечко мами (е и татковците са добре дошли Simple Smile)

# 58
  • Мнения: 6 390
deilydi
страшно примамливо е предложението ти за моята скитническа душа  Hug Mr. Green но си запазвам правото за участие за догодина - ако има такова Sunglasses не ми се търкаля по влакове с месечно бебе, а мъж ми заминава за Моравия от пътк до неделя...
Иначе сърдечни поздрави на Валя и фамилия  Grinning
Всъщност я похвали малко и твоето хлапе, ходи ли, говори ли ...

Миленке
хайде скоро да се похвалите с ходещи крачета

Гали
как сте?

# 59
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Здравейте и от мен,
ние вече една седмица сме тук и дори мъжът ми днес беше първи ден на работа.Засега ни харесва - тихо и спокойно, че последно време във Варна не смеехме да излезем с количката и баткото, че ако не ни блъсне кола то количката ще се разпадне из дупките по улиците Confused
Засега сме при майка ми и ни е малко тясно, че апартамента е малък, но пък мислим за взимане на къща , живот и здраве, стига мъжо да вземе поне няколко заплати та да видим как ще тръгнат нещата.
Искам да попитам от кога са тук детските градини и училищата.Синът ми е роден краят на октомври и сега ще стане на 5, кога трябва да тръгне на училище?Има ли тука предучилищна като в БГ?Вече ни записаха тука , останаха утре здравните карти да направят, и в тази връзка искам да попитам ако знаете дали ваксините тук са задължителни, и и ако да има ли някакъв начин да откажем?
Затрупах ви с въпроси , извинявам се за което но толкова изведнъж взехме решението да дойдем тук и всичко стана толкова бързо, че ми е пълна каша.
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт