Паразити! В свободен превод: пари взети

  • 5 902
  • 95
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 46 562
И да не ми говорят. че и в другите страни е така. В Белгия например само наемодателя, плаща комисионна, ама защото тои само дава ключовете на имота и агентът води хората на огледи. Наемателят не плаща нищо на агенцията. А тука ако може и от двете страни да доят. #Cussing out

Затова казвам, че трябва да се регламентира, просто защото във всяка държава има различни правила, Белгия е на една крачка от Франция, но там плащат и двете страни и то забележи - по 1 месечен наем, за сравение при нас е 50%.

Всъщност агенциите от кого вземат комисионна? ...

От този, с когото имат договор.
Ако са страна на наемателя - от него, ако са страна на немателя - от него, ако и двете страни са клиенти на агенцията - от двете.


Ако погледнете обявите във всички сайтове ще видите, че и за търсене и за предлагане обявите са едни и същи по дни от седмицата. В района на Медицинска академия двама лекари без деца търсят двустаен ...


Да. Едва 10% от тях са реални и за съжаление заради такива набирателни, никой не звъни да обявява, когато наистина ти трябва Twisted Evil колкото и да е смешно, в момента ми трябва точно за лекар и лекарка и точно в МА, е, за 3 седмици, никой още не е реагирал на обявата, така че, не си мисли, че подобни обяви имат смисъл ...

Принципно е така, но все пак аз/клиентът плащам/е 3% комисионна върху сумата на сделката, така че честно казано въобще не ме интересуват тревогите, неволите и несгодите на АНИ. Щото на финала какво се оказва - плащаш само за някакъв оглед, а за всичко останало трабва сам да си трошиш главата или да вземеш адвокат, на който също плащаш.
Ако АНИ ще ме крънка за пари, аз ще я крънкам да си изпълни задълженията - а те са осигуряване на огледи, снабдяване с документи, координация на действията между страните.  Peace

Ами врънкай я като подписваш Комисионния договор, изискай си към задълженията й да влиза осигуряване на пълния комплект документи още преди огледа, но се съмнявам, че някой ще се ангажира, просто защото не зависи от него. Има документи със срок, които могат да се извадят само от собственика, например Данъчна оценка и ако той не даде пълномощно на агнецията (да не казвам силна дума, ама е изключено, освен, ако не са познати), то тогава брокера не може да направи нищо. Т.е. това е задължение на собственика и друг (в случая брокера), не може да се ангажира.

%-тът при повечето агенции е 2.5%, а вие и 7 може да дадете, щом имате желание  Peace

# 76
  • Мнения: 150
Омръзнало ми е от клиенти, които не знаят какво искат! Когато се въведе такса за огледите ще ги питам тогава дали ще работят с по 10 агенции. Евала на чужденците, хора с друг МАНТАЛИТЕТ и поведение, хора които наистина знаят какво искат, точни са и принцпни. Добре че ми се налага да работя по-често с тях ... Grinning

# 77
  • Мнения: 592
Като въведеш такса за оглед и ще те отсвирят и ще фалираш - те и без това по морето започнаха да се тръшката колегите ти. А чужденците са ви добре дошли - дерете ги като за последно. Като обясних на един англичанин, дето си купи имот в Етрополе, как са го изсмукали, му се зави свят и беше много възмутен . Но аз пак ще попитам един въпрос, който преди го зададох - дали тези приходи ги отчитате реално - аз лично знам че не и много ще се съмнявам в обратния отговор! Жалко че данъчните са пуяци и тях ги лъжат както си искат!

# 78
  • Мнения: 150
Важното е, че аз не се тръшкам, чужденци бол, пари бол...няма от какво да се оплача Simple Smile А ти дали си плащаш данъците в което искренно се съмнявам   bouquet

# 79
  • Мнения: 5 370
Омръзнало ми е от клиенти, които не знаят какво искат! Когато се въведе такса за огледите ще ги питам тогава дали ще работят с по 10 агенции. Евала на чужденците, хора с друг МАНТАЛИТЕТ и поведение, хора които наистина знаят какво искат, точни са и принцпни. Добре че ми се налага да работя по-често с тях ... Grinning
Ама , разбира се, евала, как не. Щото могат да бъдат по-лесно извръткани. Mr. Green

П.С. Целият ни вход най-редовно бива заливан с разни флаерчета от сорта на "испанско представителство търси апартаменти", или "семейство нам си какви чужденци се интересува от апартамент във вашия район".
Да ми ги разправят на шапката тия. Mr. Green

# 80
  • Мнения: 2 018
Важното е, че аз не се тръшкам, чужденци бол, пари бол...няма от какво да се оплача Simple Smile А ти дали си плащаш данъците в което искренно се съмнявам   bouquet

Много ме ядосва такова изказване! Аз си ги плащам. Но ти явно, не.  Tired
Сега плюеш по клиентите си, утре по кого ще плюеш - по държавата ли?
Аман от такива като теб!

# 81
  • Мнения: 150
Ама моля ти се, по кои клиенти плюя я ми прочети поста по-внимателно  Sunglasses И не се ядосвай много, живота е толкова кратък а пък ще ти се образуват и бръчки   bouquet

# 82
  • Мнения: 592
Данъци определено плащам, няма да се хваля, но съм на едно от предните места в града ни за физически лица. Професията е такава че няма криене. От ДДС ме боли задника! И там ми е проблема, че всички ми се смеят и ме мислят за балък, но поне си лягам спокоен! А ти граби, щото малко остана!

# 83
  • Мнения: 150
аууу какви честни хора имало, грабя си аз грабя, щом така реши така да е... Joy

# 84
  • Мнения: 2 018
Омръзнало ми е от клиенти, които не знаят какво искат! Когато се въведе такса за огледите ще ги питам тогава дали ще работят с по 10 агенции. Евала на чужденците, хора с друг МАНТАЛИТЕТ и поведение, хора които наистина знаят какво искат, точни са и принцпни. Добре че ми се налага да работя по-често с тях ...

Ама моля ти се, по кои клиенти плюя я ми прочети поста по-внимателно  Sunglasses И не се ядосвай много, живота е толкова кратък а пък ще ти се образуват и бръчки   bouquet

Нагла си!

# 85
  • Мнения: 150
ама къде видя обида, нагла съм...как не ме е срам newsm24 newsm24

# 86
  • Мнения: 940
Има и друг начин-като те заведат в имота и евентуално ти хареса, просто се връщаш и се разбирате сами със собственика! К,во му мислиш???Чиста работа! А ако ти трябва адвокат си вземи сам някой! Пито-платено!! И после си сядате със собственика , пиете по една ракия, стискате си ръцете и...теглите една дълга и тънка на АНИ!!! smile3532

Ние направихме точно това. Собственика ни потърси сам. На агенция АЗ пари за нищо няма да дам.

# 87
  • Мнения: 4 076
Ние направихме точно това. Собственика ни потърси сам. На агенция АЗ пари за нищо няма да дам.
Аз бих дала,но в някакви рамки.3 000-3 500 евро няма да им дам каквото ще да става.А разбрах,че някои агенции и от продавачите взимали.
Аз си бях харесала няколко сгради,отидох,поразпитах продават ли се апартаменти в тях,сложих малки обяви с мобилен.Обадиха ми се,разбрахме се много по-лесно,отколкото чрез агенция и така стана работата.

# 88
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 721
Ние направихме точно това. Собственика ни потърси сам. На агенция АЗ пари за нищо няма да дам.
Аз бих дала,но в някакви рамки.3 000-3 500 евро няма да им дам каквото ще да става.А разбрах,че някои агенции и от продавачите взимали.
Аз си бях харесала няколко сгради,отидох,поразпитах продават ли се апартаменти в тях,сложих малки обяви с мобилен.Обадиха ми се,разбрахме се много по-лесно,отколкото чрез агенция и така стана работата.

Вземат и от двете страни.
А за стари сгради или за ново строителство сгради става въпрос?

# 89
  • Мнения: 940
Ние купихме нова къща, и трябваше да дадем на агенцията 3500 евро ние, и още толкова продавача. Той сам ни потърси, за да прескочим агенцията.
Той използал АНИ защото не можел да си продаде къщата, заради странната архитектура. Както и да е.
Лично аз незнам какво точно прави агенцията. Чувала съм, че някой помагат при ипотечния кредит, подготвят документи. Аз си ги приготвих сама за няколко дена.
А направихме консултация с адвокат, която ни струваше 25 лева. Тя ни направи проверка за тежести два пъти. И това беше.

Общи условия

Активация на акаунт