Паразити! В свободен превод: пари взети

  • 5 896
  • 95
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 799
Омръзнало ми е от клиенти, които не знаят какво искат! Когато се въведе такса за огледите ще ги питам тогава дали ще работят с по 10 агенции. Евала на чужденците, хора с друг МАНТАЛИТЕТ и поведение, хора които наистина знаят какво искат, точни са и принцпни. Добре че ми се налага да работя по-често с тях ...
[/quote]
И на мен ми е омръзнало от брокери, на които поставям ясни критерии за желания от мен имот, а те ме водят във всякакви дупки и гробници.
Такса за оглед ли? Представям си тогава какво разхождане ще настане...

# 91
  • Мнения: 592
Няма ли някъде място в нета, както си имат антиглобалистите, да си обменяме инфо за АНИ-та и да организираме някакви акции за вразумяването им? Тия са скъсали синджира отвсякъде!

# 92
  • Мнения: 2 759
...Такса за оглед ли? Представям си тогава какво разхождане ще настане...
                     Няма какво да си представяш - има АНИ-та, които карат на този принцип от много години... Водят те във всяка една възможна дупка, нищо чудно да развеждат и из собствените си апартаменти чат-пат - ей тъй, да има оборот.. Не ти намират нищо, тъй като показаните имоти нямат нищо общо с твоите критерии, и в крайна сметка като се усетиш, просто хващат следващия... Разбира се, ако си сключил договор с тях, са ти взели някаква предплата  Shocked, която си остава за твоя сметка... И така...

# 93
  • Мнения: 4 076
Вземат и от двете страни.
А за стари сгради или за ново строителство сгради става въпрос?
Търсих и в двете,намерих в блок на 7-8 години,доволни сме.Квадратурата е реална,има акт 16.
Да платиш,но разумно и на посредник,не на съучастник в измама.Опитаха се да ми пробутат апартамент изцяло над тунел,на практика нестопляем октомври-април на цените на останалите апартаменти.И ако аз случайно нямах приятели с подобен проблем,можеше и да се хвана.А трябва ли да знам всичко за строителството и така ли работят за моята комисионна?Защо не убедят продавача,че този имот следва да бъде по-евтин от другите?И че може буренясалото парче земя,към което гледа спалнята,да бъде оплевено за 10 лв.и превърнато в радваща окото градинка?Искат да взимат пари-нормално е-но много лъжат и нищо не правят,освен да пресмятат комисионната си.Окупирали са всички обяви за продажби да минават през тях и пак няма да стане така,както я мислят.Добър вариант е също да се свържеш директно със строителна фирма и да купиш без комисионна,може дори и с техен лизинг.

# 94
  • Мнения: 109
Много интересна тема. МИсля, че някак си няма да стане без Ани-тата, но може би те трябва да отговарят на някакви критерии и да спазват определени граници.
Мира не ми дава обаче  как се пише комисиона. Чувството ми подсказва, че е с едно н, не знам защо. А това е от тълковен речник:
комисиона - Възнаграждение за посредничество при търговски сделки. Получавам комисиона. Давам комисиона. // прил. комисионен, комисионна, комисионно, мн. комисионни. • Комисионна търговия. Продажба срещу комисиона.

# 95
  • Мнения: 592
Много интересна тема. МИсля, че някак си няма да стане без Ани-тата, но може би те трябва да отговарят на някакви критерии и да спазват определени граници.
Късно е либе за китка! АНИ-та така се наядоха досега, че имат достатъчно сили и ресурси, че и лоби в парламента /те повечето силни са депутатски/ да парират всякаква нормативна намеса в дейността им. Дори обратното - има примери, че те правят намеса в другите сфери за своя изгода. Кога се направиха, а какви дейности развиват - ума ти не го побира.  А това с две или с едно Н, най-малкото им влияе на гепането! Този въпрос е за интелектуалци с фас в ръка и три дни преди смъртта от цироза - ако схващаш! Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт