Удряли ли сте някога децата си?

  • 19 087
  • 286
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 298
Удряла съм го един - два пъти и го помня много добре. После съвеста ужасно ме гризе.

# 31
  • София
  • Мнения: 7 097
Не одобрявам подобни методи и въпреки, че имах "трудно" дете, пътите, в които съм я удряла се броят на едната ръка. При това става въпрос за еднократно плясване по дупето. Казвам "имах", защото тя сега е много променена и рядко се налага да й се карам, какво остава да я удрям.
Шамари никога и изобщо по лицето и главата  Naughty

# 32
  • Мнения: 3 760
Плясвам предимно по ръката, но и на други места се е случвало (по памперса е безсмислено, тъй като го приема за игра). Целта на ударите (мале как звучи  Shocked) не е да причинят болка, а по-скоро да сепнат. Внимавам да не посягам когато съм ядосана - тогава човек трудно контролира силата си. Но когато веднъж се уплаших истниски (внезапно мятане под кола, слава Богу шофьорът извади рефлекси) ми идеше да й отвинтя главата на малката. Не го направих, но се постарах да я плясна забележимо по ръката. И не й говорих доста време. После й обясних внимателно какво, що... Предвид възрастта й и бебешкото й светоусещане единственото, което й направи впечатление беше пляскането...

# 33
  • Мнения: 19 303
Не одобрявам и винаги преди да имам дете съм смятала, че няма да удрям и ще обяснявам. Малката беше много кротко бебе, което за съжаление се превърна в изключителен инат с тръшкане, хвърляне на храна по земята и т.н. Навремена побеснявам и я удрям през ръцете или по дупето, но ефект няма абсолютно никакъв.

# 34
  • Мнения: 2 807
Не одобрявам, но съм удряла, когато думите не помагат.
Винаги след това съжалявам.
И аз така Embarassed

И аз...

Последна редакция: чт, 03 юли 2008, 02:23 от Maminka

# 35
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Гласувах с втора опция.Досега за 4 години съм пляскала ръчичките за да не пипа контактите, може би два пъти.И още толкова по дупето защото беше излезнала на пътя.На последък откакто порасна и взе да разбира, само се карам понякога и обяснявам повече.Шамарите не ги одобрявам за възпитание и послушание.

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Втора опция.Слава богу се броят на пръстите на едната ми ръка/как да не ги помня ,като още ме гризе отвътре/ и не се е случвало от месеци.

# 37
  • София
  • Мнения: 17 592
Не, не съм, надявам се никога да не ми се случи нещо подобно, не го одобрявам и не го намирам за възпитателно. Не само моето дете, никога не съм удряла дете изобщо и не бих го направила. Много по - голям ефект има детето просто да бъде затворено в стаята си - да, с всички играчки, но и с усещането, че ме е обидило / разочаровало.

Ударите могат да бъдат част от процес на дресировка, не на възпитание. Все някаква разлика между децата и кучетата трябва да има...

# 38
  • Мнения: 242
и аз много рядко го удрям,а винаги след това се чуствам като престъпник..... и гласувах за отговор 2, но миналата седмица изкочи на улицата,независимо че сме говорили толкова много пъти,че не трябва да ме пуска и тогава го плеснах по дупето,знаеше че е виновен и даже не се и разплака,а веднага ме хвана за ръката.малко след това го нагуших и нацелувах,но оттогава е много внимателен на улицата.може да не съм права,но за мен е най-важно неговата безопасност и да се научи да се пази от колите    Thinking

# 39
  • Мнения: 14 654
Много по - голям ефект има детето просто да бъде затворено в стаята си - да, с всички играчки, но и с усещането, че ме е обидило / разочаровало.
Да, много по-садистично е. Ненавиждам изолирането като възпитателен метод.

# 40
  • София
  • Мнения: 7 040
Много рядко, но се е случвало. Плескала съм го по дупето и по ръчичката. Много съжалявам, а и си дадох сметка, че няма абсолютно никакъв ефект.

# 41
  • Мнения: 8 229
При инатене по улиците и след като приказките и убежденията нямат ефект, един шамар по дупето върши чудеса. Показва му, че мама или тате не се шегуват и бързо става отново послушно момче.

# 42
  • Мнения: 4 434
Гласувах за второто Peace

# 43
  • Мнения: 6 461
Да , когато се налага ,изяждат по един шамар.
Не одобрявам това ,но инат с думи явно не може да се пречупи.
Сигурна съм обаче ,че тях не ги е заболявало ,понеже не съм ги удряла силно,но мене да ,защото не искам да го правя.

# 44
  • Мнения: 1 674
Удряла съм в моменти на афект, както и напълно неафектирана. Зависи от ситуацията.

и аз

Общи условия

Активация на акаунт