за едно дете,баба,майка,улица..и аз там

  • 2 915
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 006
Напълно е възможно родителите да не знаят как се държи детето, когато е само с бабата. Аз винаги съм била кротка и съм слушала всички възрастни, които са ме гледали. Единственото изключение беше баба ми. От малка не мога да я търпя, а нямам логично обяснение за това (не е викала, не ме е била или тормозила някак). Нашите разбраха за това, когато на около пет години избягах от стаята, където бях с бабата през прозореца. Добре, че живеехме в къща и не се нараних много.
Не се колебай да кажеш на майката. Дори и да сметне, че не е твоя работа, как би се чувствала ако стане нещо с детето, а ти не си реагирала.

# 31
  • Мнения: 2 829
Задължително кажи на майката! Живота на това детенце е в риск в момента...
Ето един случай, когато каишките за проходили деца могат да свършат добра работа.... Или пък бабата да не го взима от градина-но така не може да продължава.

# 32
  • Мнения: 252
ако аз съм на твое място задължително бих говорила с майката, просто мисля че нямаш друг избор

# 33
  • Мнения: 9 990
Кофти ситуация  Confused От една страна има буквално риск за живота на детето, от друга ...

Може би ако 2-3 майки и обясните ситуацията на жената, защото ако си сама, може да реши, че нещо ти си кривата в случая

Ми то и бабата, опитвайки се да го настигне може да инфарктира впрочем.Та-като си знаят бабите-че не могат да тичат-да взимат мерки. Thinking

# 34
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 709
Убедена съм, че родителите си знаят детето. А и казваш, че то ти се е видяло по-особено. Възможно е да е с проблем. И ако родителите са на работа и няма кой да го прибира от зор да ползват услугите на бабата. Аз миналата година работех с едно дете (с аутизъм), което правеше същите неща с баба си. Родителите работеха на смени. Майката от притеснение и зор направи бучка на гърдата и преживя и операция. Ужас ви казвам. Горките хора. Случаи и случаи. Прецени сама как да постъпиш. Има обаче и безхаберни хора, които не обичат да виждат проблемите, а да не говорим пък някой да им ги навира зорлем в лицето. Имай и подобна нагласа, че може да си останеш дълбоко неразбрана и дори да ти вменят, че нещо си се объркала.

Общи условия

Активация на акаунт