Кърмене и жълтеница

  • 2 606
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 277
никола беше с жълтеница 2 месеца. бях се шашнала в началото, влизахме в болница за фототерапия, после мъжът ми направи специална лампа и го пекохме у дома, но беше трудно да поддържаме 30 градуса, в стаята, я която спим, че не се спеше (беше зимата). детето трябва да е голо. мисля, че ви е късно за това, защото никола като стана на 3 седмици, не търпеше очилата (непременно очичките трябва да са покрити и то със специални очила) и мисията стана невъзможна
не съм спирала кърменето нито за миг, напротив, кърмех много начесто. билирубините се изхвърлят с изпражненията, а не с урината, та даването на вода (която измества потребността на детето от кърма, защото е течност), не помага в никакъв случай. ако спреш кърменето и детето се поизчисти, по - скоро ще се разбере, че е кърмаческа жълтеница, но нищо повече. а тя сигурно е такава
много изчетох по това време, говорих и с няколко лекаря и те съветвам да си продължиш да кърмиш. щом детето е жизнено и наддава добре, всичко е наред. на 2 месеца, никола още не се беше изчистил на 100%, но вече видимо по-бели очни орбити и тогава ударихме ваксината (бяхме я поотложили)
не се притеснявай и дано продължите да се кърмите успешно

# 16
  • Мнения: 236
Здравейте мамчета Hug Hug Hug
Идвам да ви се похваля че вече жълтеницата ни мина...толкова е беличък ..и очичките му....а беше толкова жълт......
Та както бях казала аз спрях кърменето за 72 часа по препоръка на една педиатърка,на която имам доверие..и давах АМ...но през това време постоянно се цедях ..за да не ми намалее кърмата.Е и въпреки всичко малко сякаш понамаля ...и се бях поуплашила че няма да стига на бебчо....но с много усилия....и хранене на поискване....приемане на лактогенни чайове...сега се кърмим отново успешно Peace,за което искам да благодаря на всички ви за съветите които получих ...  bouquet  bouquet  bouquet,незнам какво щях да правя без вас Hug
Сложиха ни преди 2 дена и първата ваксина - хепатитната ,която бяхме отлагали дълго време...та нали ни държа пустата жълтеница 2 месеца.....

# 17
  • Мнения: 695
Супер, браво на вас, чудесно е че сте преодолели жълтеничката и пак се кърмите успешно:)  Hug Продължавайте така:)  Peace

Общи условия

Активация на акаунт