Жега е голяма, но ще стана ЮЛСКА мама (тема 76)

  • 13 826
  • 283
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 142
. Нямах против, защото щях да раждам с упойка, иначе надали бих се навила да ме набутат с хормони и после да не знам на кой свят съм от болка ooooh!
Права си , Белинда, ама никой не ме е питал, а и едва ли бих могла да взема компетентно мнение. Болката наистина е ужасна.

belinda, да, и аз не издържах без упойка след подобно предизвикване на раждането...
Е, ако това може да ме успокои, явно съм издържала геройски. една позната търсела отворен прозорец, искала да скочи от болка Shocked
Леле, недейте така че изтръпнах от ужас  Shocked Ако бебчо не си тръгне сам и ми се наложи, ще се панирам тотално  Cry

# 226
  • Мнения: 69
И аз ще изляза. След цял следобед опити да заспя, се отказах. Толкова съм станала чувствителна към шума, че просто не мога да заспя на фона на дрелките и детските писъци. Ще се пробвам да поспя на плажа, дано си е тръгнал народа вече.... ooooh!
Ками, как учиш с толкова малко бебе? Аз се притеснявам как ще оправя един изпит през септември. Или не е чак толкова трудно, колкото си го представям, или ти си много упорит човек.
Колкото до астмите и секциото, според мен, наследствения фактор и много по-силен. Всички знаем, че няма нищо по-хубаво от естественото, ама няма идеални положения. Кой каквото му било писано.
Само да добавя нещо - хайде да не се плашим с истории за упойки, раждания и т.н. На всички вече ни е достатъчно тежко, нетърпеливо и напрегнато, за да си изпитваме силицата на крехката нервна система.  Само ще дам за пример Астарта и Кети - сигурна съм, че никак не им е било леко, но и двете разказаха за раждането си с други акценти - стана ми ясно, че са се сблъскали с неприятни моменти, но не съм се травмирала.

# 227
  • София
  • Мнения: 18 679
Тити, не ми казвай, че за сефте четеш подобни изследвания Wink Писах в онази тема, ще го кажа и тук - дори и да повишава риска, мисля, че има други фактори, които го повишават в пъти повече. Ето, както Дуци е написала - наследството...Средата...Храната...Толкова са много, че просто няма начин да знаеш кое точно ще отключи...
Aelia, споко бе, душа, един куп народ ражда предизвикано и без упойка. Ако се наложи - ще се справиш, разбира се Hug По-добре не се панирай, защото от страх май най-много боли, повече отколкото от окситоцина Simple Smile

# 228
  • Мнения: 142
По-добре не се панирай, защото от страх май най-много боли, повече отколкото от окситоцина Simple Smile
Знам че е така, затова искам само положителни неща да чувам Whistling Даже и да са лъжа Crazy С такова нетърпение си чакам вече родилните контракции, че сигурно ще вдигна купон, колкото и да ме боли  Tired Поне да не се стига до предизвикване, че май от упойката повече ме е страх, отколкото от болките на естествените контракции.

# 229
  • Мнения: 2 028
aelia, споко, миличка, съвсем не е толкова страшно   action032

продължавам с чистенето на играчките... белким получа някоя и друга контракция  Crazy




# 230
  • Мнения: 367
Аз нещо май съм се сбъркала,на всички им се ражда аз мога да изкарам още 9 месеца Joy точно сега накрая тонуса ми е макс

# 231
  • Мнения: 690
Аелиа, мерси  Hug Нещо май съм прегряла и съм зле с ориентацията Wink Мерси за помощта. И аз се зачудих защо Сисони два пъти ще плаща тоя Булсатком  Laughing.

Някой беше питал, но май нямаше отговори - мамчетата, които родиха с колко килограма останаха след раждането?

# 232
  • Мнения: 142
Ray  Hug
Mamaivi, толкова по-добре щом се чувстваш супер. По-добре е отколкото да изтрещиш като мен и да забраниш на всички да се обаждат по телефона  Rolling Eyes
И аз се зачудих защо Сисони два пъти ще плаща тоя Булсатком  Laughing.
Joy  Joy

# 233
  • Варна
  • Мнения: 289


Някой беше питал, но май нямаше отговори - мамчетата, които родиха с колко килограма останаха след раждането?
и мен ме интересува, въпреки,че е индивидуално пак сигурно .... Rolling Eyes

# 234
  • София
  • Мнения: 18 679
Някой беше питал, но май нямаше отговори - мамчетата, които родиха с колко килограма останаха след раждането?
Аз останах със 7 от 13, но първия месец след раждането качих още малко Blush
Сега съм качила 16 кг., та като си представя после какво отслабване ме чака и ми става лошо Tired

# 235
  • Варна
  • Мнения: 289
Някой беше питал, но май нямаше отговори - мамчетата, които родиха с колко килограма останаха след раждането?
Аз останах със 7 от 13, но първия месец след раждането качих още малко Blush
Сега съм качила 16 кг., та като си представя после какво отслабване ме чака и ми става лошо Tired
А такива качили по 23-25 кг. ???? Joy Joy Joy

# 236
  • София
  • Мнения: 320
Донка, ами то бебето сега почти през цялото време спи. Друг е въпроса, че ума ми хич го няма в това , което чета , все се въртя около детето.  Grinning
И ме е яд , че точно сега ми се случва , но ще стискам още малко. Другата събота е последния изпит, но наесен имам още 2. Така че ще ти правя компания.  Mr. Green Само че тогава децата ще са по-големи и ще искат повече внимание . Мисля , че ще е по-трудно.
За килограмите - за цялата бременост напълнях с 9 кг, сега останаха само 2 за смъкване. Но отделно от това имам програма минимум да смъкна поне още 7. Mr. Green

# 237
  • Мнения: 2 028
mamaivi, благородно ти завиждам  Hug

ками, стискаме палци за изпита  Peace

за килограмите, с първата бременност бях наддала много, ама мноооого, над 20 кг  Embarassed бях като кораба-майка... със самото раждане бях чела, че се хвърлят между 7-10 кг, но пак си бях дебеличка, после не успях да отслабна веднага заради кърменето, но половин година по-късно бях на старите килограми, а година и половина по-късно бях по-слаба от преди бременността... няма по-добър фитнес от прохождащо малко човече  Laughing

с тази бременност ме е срам да кажа колко съм наддала  Whistling

# 238
  • Мнения: 1 828
Здравейте мами,

Да се похваля, на 27 юни се роди моята малка принцеса Ива (3,450кг, 51см), а от вчера сме си вече у дома.
С тати се чувстваме най-щастливите хора на света.

Пожелавам леко раждане на всички   bouquet

# 239
  • София
  • Мнения: 553
ЧЕСТИТО ДОЛИЕТА ! ДА ТИ Е ЖИВО И ЗДРАВО БЕБЧЕТО И САМО РАДОСТИ ДА ВИ НОСИ.

Относно килограмите - при първата ми бременност качих 35 кг. В родилното оставих 8, които после пак си ги върнах. Кърмих до десетия месец и все се успокоявах, че докато кърмя не се и надявам да отслабна - при много мами е точно обратното. Първата година отслабнах с 20 кг. без особени усилия, но чак като стана детето на 2 г. си върнах моите килограми и бях 57 кг. - 171 см., като отслабването ми беше по-бързо и драстично с определен хранителен режим. Съвсем малко след това забременях за втори път и добре, че бях вече отслабнала. Много си похапвах просто и се надявам и моля този път, когато пак качих около 30 кг., предвид това, че вече съм се пренаситила със всичко, да не ям толкова и да се вразумя и не ям, за да се възстановя по от рано.

Общи условия

Активация на акаунт