Депресия и бременност ... ?

  • 5 470
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 760
Мами моля ви помагайте имало ли е сред вас мами с депресия .... по принцип имах страхова невроза която прерасна в  натрапливи мисли  и панически страхове... но напоседък не ме напуска чувството че ще полудея или че вече съм луда и не съм разбрала и всякакви такива но най гадното е че нищо не ме радва всичко ми тежи всичко ми пречи няма място на което да се чувствам щастлива  сякаш няма къде да ида ида се почуствам добре и имам ужасен страх че ще се самоубия... гледам хората и си казвам че са щастливи а аз никога няма да бъда като тях че съм много зле че няма да съм способна да си гледам бебенцето а то е желано и исках само да си го видя и гушна а сега само се страхувам че ще полудея и то няма да има майка ....  Cry много ми е зле от известно време не ме интересува нищо друго освен това че не ми е добре и че ще полудея да не ме интересува че наранявам близките ми хора ... изобщо нищо не правя само се самосъжалявам .... и най гадното е че си представям как ще нараня бебето как няма да съм способна да го гледам и ще го нараня или убия .... изобщо най лошия сценарии .... не пия абсолютно нищо и не знам какво да правя  моля ви дайте ми съвет и не ме обиждайте защото е човешко и на всеки може да се случи ....

# 1
  • Мнения: 2 755
Защо стоиш и не отиваш на психиатър? Трябват ти лекарства и лечение, има и такива, които не пречат на бременността. Само лекар ще ти помогне.

# 2
  • Мнения: 760
психиятъра ми не иска да ми дава да пия хапчета личната ми лекарка е невролог тя също не иска да ми изпише нищо ....  Cry

# 3
  • Мнения: X
Момиче, престани по цял ден да висиш във форума и да пускаш теми за психически и панически разтройства, депресии и тем подобни. Предполагам такива и четеш основно. Така не си помагаш, ама никак. И помощ няма да намериш по този начин. Излез навън, разведри се, времето е чудесно. Намери си приятно занимание, чети нещо положително. Ако сама не се стегнеш и не искаш да си помогнеш, как очакваш някой от форума да го направи  ooooh!

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Кой ти е психиатърът?

# 5
  • Мнения: 760
Момиче, престани по цял ден да висиш във форума и да пускаш теми за психически и панически разтройства, депресии и тем подобни. Предполагам такива и четеш основно. Така не си помагаш, ама никак. И помощ няма да намериш по този начин. Излез навън, разведри се, времето е чудесно. Намери си приятно занимание, чети нещо положително. Ако сама не се стегнеш и не искаш да си помогнеш, как очакваш някой от форума да го направи  ooooh!


знам че е така права си това което казваш но настина нямам желание да го правя ... животами се струва много тъмен много страшен дори не мога да го обесня..... ужасно е сякаш всичко е мрачно и страшно ....
а единственото което исках е да имам възможност да си гледам бебенцето .....

# 6
  • Мнения: 2 156
Това е регистрация на човек, който крещи за помощ и не може да се справи. Страхотна здравна система имаме  Tired Жената съвсем правилно отива да се лекува, а оттам я връщат.
Психиатърът е отбил номера.

# 7
  • България
  • Мнения: 3 621
Момиче, престани по цял ден да висиш във форума и да пускаш теми за психически и панически разтройства, депресии и тем подобни. Предполагам такива и четеш основно. Така не си помагаш, ама никак. И помощ няма да намериш по този начин. Излез навън, разведри се, времето е чудесно. Намери си приятно занимание, чети нещо положително. Ако сама не се стегнеш и не искаш да си помогнеш, как очакваш някой от форума да го направи  ooooh!
Това може  да каже само някой, който не познава Ада на депресията. Не , че не е вярно, това което пишеш, напротив, но един човек в депресия няма как да се оправи с разходки и хубава книга, въпреки че 2-то може да помогне, стига да е Правилната за нея книга.
 Мило момиче наистина ние тук не можем да ти помогнем. Потърси добър психотерапевт в твоя град. Peace Успех  Hug
Сега като прочетох пак: Твоето са мисли на ОКР -обсесивно-компулсивно разстройство. Намери си веднага книгата "обсебен мозък" и сядай да четеш. На мен много ми помогна. Стои до главата ми в спалнята. Там е описан подобен на твоя случай  Peace Тука има само началото на книгата http://iztok-zapad.eu/uploads/materials/Obseben-01-new.pdf  
Пожелавам ти успех и кураж да надвиеш себе си - там се състои истината. Прегръщам те силно  Hug ,  знам през какво минаваш  Peace

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Момиче, престани по цял ден да висиш във форума и да пускаш теми за психически и панически разтройства, депресии и тем подобни. Предполагам такива и четеш основно. Така не си помагаш, ама никак. И помощ няма да намериш по този начин. Излез навън, разведри се, времето е чудесно. Намери си приятно занимание, чети нещо положително. Ако сама не се стегнеш и не искаш да си помогнеш, как очакваш някой от форума да го направи  ooooh!
Ако човек в депресия може да се "стегне" психиатрите нямаше да съществуват.
Аз точно за него щях да ти кажа,толкова съм доволна от него,вече година и нещо съм много добре и го дължа на него...
Другия,който признават и има доволни е доктор Деян Стоянов,той си е в Психодиспансера,можеш да видиш телефоните  в сайта им и ако решиш да отидеш и при него.

# 9
  • Тук... някъде
  • Мнения: 926
Хомеопатия - на мен ми помогна при паник атаки и натрапчиви мисли.
Добър класически хомеопат!!!  Peace

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Miss_JT, ти за пръв път ли имаш епизод  на депресия,или и преди си имала?

# 11
  • Мнения: X
Иди при друг. Имам позната, която е бременна и пие антидепресанти. Лекувай се!

# 12
  • Мнения: X
Момиче, престани по цял ден да висиш във форума и да пускаш теми за психически и панически разтройства, депресии и тем подобни. Предполагам такива и четеш основно. Така не си помагаш, ама никак. И помощ няма да намериш по този начин. Излез навън, разведри се, времето е чудесно. Намери си приятно занимание, чети нещо положително. Ако сама не се стегнеш и не искаш да си помогнеш, как очакваш някой от форума да го направи  ooooh!

Абе хора чета ви коментарите и се чудя вие май никога не сте имали истинска депресия. Как може на депресиран човек да кажете разходи се, спортувай, усмихни се и ще ти мине? Истинската депресия е такава, че и всеки ден да си навън с часове и да забелязваш хубавото просто не можеш да го почувстваш така. Колкото и да ти е идален живота ти не можеш да го чувстваш добре и се чувстваш зле.

Това си е болест, а не просто лошо настроение което може да отмине с едно щракане на пръстите. Аман от хора, които никога не са имали истинска депресия и дават съвети! Аз лично ям здравословно, спортувам и всеки ден съм навън, но проблемът е, че в главата има едни неща наречени серотонин, допамин и ендорфин и само едно то тях да не ти функционира правилно се чувстваш напълно празен. И да ти е идеален живота не може да се зарадваш, защото този проблем те тласка към невъзможност да чувстваш радост и позитивни емоции, а само негативни. Само билките помагат и хапчетата когато проблемът е на биохимична основа. Аз иначе съм си оптимист когато химията ми е наред, но когато не е колкото и да се опитам да мисля позитивно не се получава, защото го няма чувството на радост от живота. Усмихвам се, но е някак кухо, защото го няма чувството. И психолозите не ми помогнаха, защото имам идеалното семейство и никакви проблеми за решаване, о чудо, не са ме изнасилвали, никой не ме е пребивал. Депресията не е въпрос на избор и доста често дори не е предизвикана от грешен модел на мислене!!!!!!! Ще ми се да беше така, тогава лесно щях да се отърва. Аз лично не мисля никакви негативни неща, просто имам чувство на празнота ако не пия нищо и не мога да се радвам на живота. За онази радост от живота говоря, която трябва да идва естествено. Е при мен идва само с антидепресант.

Последна редакция: пт, 18 сеп 2015, 12:12 от Анонимен

# 13
  • Мнения: X
Абе хора, не мислите ли, че и сами трябва да положите поне минимални усилия. Не можете да се тръшнете и да чакате само на лекари. Поне малко от малко трябва човек и сам да се опита, един вид, да надигне глава. А не да се предава - КРАЙ. Първият Анонимен съм, не си мислете, че не съм се сблъсквал с депресията.

П.П Целодневното ровене в теми за депресии и разтройства само влошава нещата. Поне това човек може да си наложи да спре да прави.

# 14
  • Мнения: X
Е опитвам се и какво от това? Всеки ден съм навън, но каква е моята вина, че не произвеждам достатъчно хормон на щастието и не мога да се зарадвам на иначе лекия живот, който живея? В същото време хора с много повече проблеми от мен са щастливи и усмихнати. Децата в Африка са по-щастливи от мен, въпреки мизерния живот, който водят.

По принцип не ровя по теми за депресии, но истината е че за много хора депресията не е въпрос на избор. Четенето на хахо хихи книжки с позитивни мисли изобщо не ми помага когато съм без антидепресанта. За първи път се почувствах човек когато го започнах, направо ме върна в детството. Моята депресия е от 13 годишна възраст и е доказано че при такива хронични депресии позитивното мислене и книжчиците не помагат. Колко пъти да кажа че аз виждам красивите неща, но не мога да ги почувствам ако не пия нищо? Изобщо не се предавам, боря се по всякакви начини с нея, но само химията ми помогна. Повече от 10 години се борих с депресията без да пия нищо, нито билки, нито хапчета. То не бяха когнитивни терапии, позитивно мислене, излизане, книжки, купони, забавления с приятели. И нищо. Дори получих ПР от постоянното насилване да съм като другите. Само се мъчих с години вярвайки, че ще отмине. Когато започнах антидепресанта сякаш камък ми падна от плещите.

Общи условия

Активация на акаунт