Депресия и бременност ... ?

  • 5 472
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Анонимен, казваш следното:

"Изобщо не се предавам, боря се по всякакви начини с нея, но само химията ми помогна."

Е, значи все пак полагаш усилия, не си легнал на легло и да чакаш само на химията и да се тръшкаш. Това имах предвид. Не само химията ти помага, ти също си помагаш.

# 16
  • Мнения: X
Така е, но ако не беше тя кел файда от излизането с приятели, като ще съм на ръба да се разплача. "Ох всичко е много хубаво, но ми се циври", ей така съм когато съм без деанксита. Laughing Реално нямам никаква причина за реване, като знам колко повече проблеми имат другите, но ми иде отвътре. Rolling Eyes А при авторката може самата бременност да влияе на хормоните й и затова да се чувства така.

# 17
  • Мнения: 13 591
Консултирай се с друг психиатър. Без лекарства няма да се справиш. Не отлагай повече.

# 18
  • Мнения: 2 156
Така е. По-хубаво от това да е здрава и да не пие нищо, няма. Но явно нещата не са добре. Трябва си психиатър и медикамент. Особено щом това не е новост за нея. Бременността може да утежни нещата, ако не вземе мерки.

# 19
  • Мнения: 30 802
"То не бяха когнитивни терапии, позитивно мислене, излизане, книжки, купони, забавления с приятели. И нищо. Дори получих ПР от постоянното насилване да съм като другите. "

Интересно защо на хора, на които не им достигат невромедиаторите, им се препоръчват активни и динамични дейности, които хабят невромедиатори и искат да си в топ форма.

Понякога депресията е знак, че трябва да изключиш и да си починеш. Не може във всеки момент да си на 6 като емоции и активност. А може да пробваш просто да приемеш, че ти е кофти и да намалиш оборотите, докато мозъкът и тялото сами съберат необходимата енергия. През това време гледаш да си максимално функционален, без изсилване.

# 20
  • Мнения: 237
Има едни такива моменти на хормонални въртележки - бременност, следродилен период.... сигурно и менопаузата е така..., в които се появяват депресивни състояния. При мен се случи следродилно без преди това да съм имала каквито и да е пси-проблеми. Просто те удря и сварва тотално неподготвен и няма никакво значение кой колко позитивен е бил преди това, какви източни мъдрости и мантри си е нижел по цял ден, нито колко чист въздух е дишал... Преди да ми се случи, също си мислех, че това са глезотии на хора без смислени занимания.
Ако лекарите не ти препоръчват лекарства, на твое място бих потърсила хомеопат без никакво колебание.

# 21
  • Мнения: 760
хора според вас мога ли да се побъркам .... понякога ми идват такива нелогични мисли че ужасно се страхувам ... психиатъра ми каза че няма начин това да стане но много ме е страх .....  Cry Cry Cry

# 22
  • Мнения: X
Няма такава опасност. Нервите са заради мислите. Искам да попитам дали и другите с депресия или ПР са забелязали че като са във фаза сякаш привличат кофти късмет и ситуации? Забелязах, че когато съм вън от депресия същите хора които са се държали гадно с мен без причина докато бях в депресия се държат доста по-добре. Сякаш и без да правиш нищо околните усещат. newsm78

# 23
  • Мнения: 2 156
хора според вас мога ли да се побъркам .... понякога ми идват такива нелогични мисли че ужасно се страхувам ... психиатъра ми каза че няма начин това да стане но много ме е страх .....  Cry Cry Cry
А ти каза ли му, че ти минават мисли за самоубийство, самонараняване и други подобни?
Има го в постовете ти. Не знам ще пиеш ли нещо, или не, но във всеки случай, той не ти ли каза нещо от сорта, че трябва лекар да следи състоянието ти?

# 24
  • Мнения: 760
аз нямам такива мисли или по скоро АЗ ИМАМ СТРАХ ОТ ТЕЗИ МИСЛИ да не го направя ... да не нараня някой да не го убия или да се самоубия ... състоянието се нарича ОКР   Cry Cry Cry Cry

# 25
  • Мнения: X
А можеш ли да понасяш околните? Моята депресия ми дава мисли "Всички са тъпанари" за съвсем случайни минувачи на улиците. Не го искам, но така се получава. Не знам защо тя ме кара да се чувствам сякаш съм по-долу от другите и като се разминавам с тях ако ме игнорират го приемам за кръвна обида и ги намразвам. Като някой ме погледне пък смятам, че ме мрази. Ни така ни така - ако ме погледнат лошо, ако не ме поглеждат пак лошо. Добре, че е антидепресанта.

# 26
  • Мнения: 760
аз по скоро се чувствам супер гадно че ги гледам че те са щастливи и намират смисъл а аз въпреки че очаквам най голямото чудо на света не намирам смисъл ... дразни ме че се усмихват и им е леко и кой знае къде ще излязат довечера ... не казвам че нямат проблеми ... просто понякога когато гледаш от страни е много по лесно ....

# 27
  • Мнения: X
Вие вместо наистина да се опитате някакси да се отърсите от тези мисли, още повече задълбавате и задълбавате. Еми успех. Форума няма да ви помогне, съмнявам се и за лекарите. Та вие не искате да си помогнете а напротив, опиянявате се от проблемите си и не искате да ги разрешите.

# 28
  • България
  • Мнения: 3 621
Няма да се побъркаш, няма да нараниш детето си, близките си или себе си. Самия факт , че осъзнаваш нещата и търсиш помощ  е показателен.Знам колко са гадни тези мисли.  Това е болестно състояние на мозъка, което ги кара да идват отново и отново.  Аз споменах вече за книгата "Обсебен мозък" Там всичко е описано много добре  Peace
 В кой месец си и откога е  това състояние? Имала ли си и преди? Много често ОКР започва в детството и обикновено е съпроводено с депресия.
 И няма смисъл от изказвания " Сам не искаш да си помогнеш" Слушала съм ги и съм страдала още повече. Че кой не иска да си помогне   Shocked Shocked Shocked Кой иска да живее с този кошмар!

# 29
  • Мнения: 2 156
Тя не е виновна  Stop Но й трябва помощ.
Miss_JT , вероятно в Бургас има и други лекари (психиатри), както и психолози.
Набележи си цел - да вземеш координати на друг лекар, и да отидеш да те види. ОКР и депресивните настроения не са някаква новост в медицината, срещат се сравнително често.
Но хората са прави, форумът, сам по себе си, няма да те излекува.

Общи условия

Активация на акаунт