91 НЕГ или 73 СОУ

  • 122 204
  • 599
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 567
Пиша тук вече със спокойна душа.Днес най-накрая записахме девойката.
Така силите вкъщи се изравниха 2:2 за МГ:ЕГ. Thinking,като девойката тепърва я чака голямото учене!

# 511
  • Мнения: 594
Здравейте, не знам дали мястото е тук, но искам да попитам родители, чийто деца учат в 91НЕГ, дали са пускали децата си на екскурзия с господина по география и как са организирани в смисъл мога ли спокойно да пусна детето или по добре да не го пускам.

# 512
  • София
  • Мнения: 4 285
Грегъри организира екскурзии от години, така че не му липсва опит.  Peace
Аз съм пускала дъщеря си без притеснения, но си познавам и детето, де. Simple Smile

# 513
  • Мнения: 594
Грегъри организира екскурзии от години, така че не му липсва опит.  Peace
Аз съм пускала дъщеря си без притеснения, но си познавам и детето, де. Simple Smile
Благодаря за отговора. Аз също си познавам детето, но малко се притесних с кого го пускам. Само да попитам т.к. нямаме още 18г. и ще трябва да дадем пълномощно, трябва да бъде , че го пускаме сам или че го пускаме с Грегъри / което го предпочитам/. Вие давали ли сте пълномощно?

# 514
  • София
  • Мнения: 944
Грегъри организира екскурзии от години, така че не му липсва опит.  Peace
Аз съм пускала дъщеря си без притеснения, но си познавам и детето, де. Simple Smile
Благодаря за отговора. Аз също си познавам детето, но малко се притесних с кого го пускам. Само да попитам т.к. нямаме още 18г. и ще трябва да дадем пълномощно, трябва да бъде , че го пускаме сам или че го пускаме с Грегъри / което го предпочитам/. Вие давали ли сте пълномощно?

Моето дете ходи в Истанбул с Грегъри, преди да е навършил 18. Двамата родители заверяват нотариално декларация, че детето може да напусне само границата. Не беше пълномощно, оторизиращо възрастен да го придружава. Ето примерен текст: http://www.tourchance-bg.eu/pdocs/doc_33.pdf, като се пишат данните на двамата родители.

# 515
  • Мнения: 594
Грегъри организира екскурзии от години, така че не му липсва опит.  Peace
Аз съм пускала дъщеря си без притеснения, но си познавам и детето, де. Simple Smile
Благодаря за отговора. Аз също си познавам детето, но малко се притесних с кого го пускам. Само да попитам т.к. нямаме още 18г. и ще трябва да дадем пълномощно, трябва да бъде , че го пускаме сам или че го пускаме с Грегъри / което го предпочитам/. Вие давали ли сте пълномощно?

Моето дете ходи в Истанбул с Грегъри, преди да е навършил 18. Двамата родители заверяват нотариално декларация, че детето може да напусне само границата. Не беше пълномощно, оторизиращо възрастен да го придружава. Ето примерен текст: http://www.tourchance-bg.eu/pdocs/doc_33.pdf, като се пишат данните на двамата родители.
Да в тази декларация пише, че ще ходят сами, а аз си мисля, че щом се организира от учител трябва той да поеме отговорността за тези деца. Може и варианта че го пускаш само с определен човек стига той да го желае. В случая имам чувството и това ме притеснява /вече съвсем малко/, че Грегъри хем организира екскурзии, хем иска да стои по настрана. Надявам се всичко да е наред.

# 516
  • София
  • Мнения: 944
Грегъри организира екскурзии от години, така че не му липсва опит.  Peace
Аз съм пускала дъщеря си без притеснения, но си познавам и детето, де. Simple Smile
Благодаря за отговора. Аз също си познавам детето, но малко се притесних с кого го пускам. Само да попитам т.к. нямаме още 18г. и ще трябва да дадем пълномощно, трябва да бъде , че го пускаме сам или че го пускаме с Грегъри / което го предпочитам/. Вие давали ли сте пълномощно?

Моето дете ходи в Истанбул с Грегъри, преди да е навършил 18. Двамата родители заверяват нотариално декларация, че детето може да напусне само границата. Не беше пълномощно, оторизиращо възрастен да го придружава. Ето примерен текст: http://www.tourchance-bg.eu/pdocs/doc_33.pdf, като се пишат данните на двамата родители.
Да в тази декларация пише, че ще ходят сами, а аз си мисля, че щом се организира от учител трябва той да поеме отговорността за тези деца. Може и варианта че го пускаш само с определен човек стига той да го желае. В случая имам чувството и това ме притеснява /вече съвсем малко/, че Грегъри хем организира екскурзии, хем иска да стои по настрана. Надявам се всичко да е наред.

То и физически е невъзможно да отговаря за няколко непълнолетни.
Родителите сами преценяват стиска ли им да пуснат детето без категоричния ангажимент на възрастен или не. При нас не е имало проблем, но както каза Ironic, човек си познава детето и знае дали да му има доверие.

# 517
  • Мнения: 332
О, не може с пълномощно, което е едностранна сделка или  още повече с декларация да се вменява задължение на трето лице. Тази декларация не вменява задължение изобщо на Грегъри, дори да пише вътре неговото име, че е придружител. Смисъла на тази декларация е само и единствено непълнолетен гражданин да не напуска пределите на страната, без знанието и изричното съгласие и на двамата си родители, с оглед защитата на непълнолетния и правата и на двамата му родители (а не напр. единия родител отива да живее в Австралия и си грабва и детето без да уведоми дори другия родител или пък някой си да отвлече дете и да го изведе извън страната с цел трафик на хора-с оглед на такава защита се изисква въпросната декларация). Не пишете изобщо придружител а напишете да напуска сам пределите на страната и че декларацията е валидна до навършването на пълнолетие е моя съвет, защото на границата се оставя копие от декларацията, а оригинала макар че и той се носи задължително и се показва на граничните власти си остава в детето. И после ако до навършване на пълнолетието се налага пак да пътува в чужбина си я пазете и направо си ползвате пак същата декларация, а не се юркате да ходите пак по нотариуси за нова...Но тава е съвет, ние сме го правили точно така, вие както си прецените.

# 518
  • Мнения: 30
Здравейте! И аз съм в душевно терзание да пусна ли моята дъщеря на въпросната екскурзия или не. Знае ли някой какви отговорности носи фирмата-организатор, защото оставам с впечатление, че преподавателят е освободен от всякакви отговорности и е само един придружител на добра воля? И изобщо някой познава ли тази фирма?

# 519
  • Мнения: 1 120
Питането ми е за 91нег. Някой има ли представа кой преподавател поддържа училищния имейл? Благодаря! newsm78

# 520
  • Мнения: 186
Питането ми е за 91нег. Някой има ли представа кой преподавател поддържа училищния имейл? Благодаря! newsm78

Аз съм пращала два пъти e-mail  на 91 НЕГ и никой не ми е отговарял. Сайта на училището въобще не се актуализира. Няма никаква информация. Няма електронен дневник. Чудя се как е възможно най-желаното училище да е толкова зле в това отношение! Една от майките на ученик в класа на сина ми подготви писмо с искане за актуализиране на сайта и въвеждане на електронен дневник, което беше подписано от родителите и беше входирано до директорката, но резултат никакъв.

Последна редакция: сб, 08 фев 2014, 21:06 от darinaa83

# 521
  • Мнения: 4 270
Нищо ново под небето, жалко наистина за най-желаната ЕГ Sunglasses

# 522
  • Мнения: 207
Здравейте, предстои ни избор на училище с немски език и след като изчетох темата и познавам 2, 3 родители и деца от 91 и 73 пак съм в колебание - къде???
Много ме смущават недобрите отзиви от 91. Има ги и в темата за у-щето. Знам и от родители, че проблемите с математиката в 8 кл ги има, а  един от класовете е с нова г-жа по немски от втория срок. Виждам, че от тази година липсват немци в 8 кл. Направо се налага заключението, че училището запада от към ръководство, въпреки че децата влизат с ужасно високи резултати, което си е подигравка с тях.
За 73 всички отзиви са прекрасни, от което започва да ми свети червената лампа, че е прекалено захаросано. Дали защото очакванията към самото у-ще са били по-ниски, или ......
Незнам дали въобще има немци в 73. Твърди се, че всички предмети се учат на немски ез.

# 523
  • Мнения: 594
Oсвен това, нали в 91 лайстунг е само една паралелка или греша?
2 лайстунг, 3 шпрахдиплом и 2 обикновени, ако не се лъжа и ако няма промяна.

Освен двете паралелки лайстунг, всички други са шпрахдиплом е разбира се на изпита трябва да изкараш определена оценка за да получиш дипломата.

# 524
  • Мнения: 4 270
Здравейте, предстои ни избор на училище с немски език и след като изчетох темата и познавам 2, 3 родители и деца от 91 и 73 пак съм в колебание - къде???
Много ме смущават недобрите отзиви от 91. Има ги и в темата за у-щето. Знам и от родители, че проблемите с математиката в 8 кл ги има, а  един от класовете е с нова г-жа по немски от втория срок. Виждам, че от тази година липсват немци в 8 кл. Направо се налага заключението, че училището запада от към ръководство, въпреки че децата влизат с ужасно високи резултати, което си е подигравка с тях.
За 73 всички отзиви са прекрасни, от което започва да ми свети червената лампа, че е прекалено захаросано. Дали защото очакванията към самото у-ще са били по-ниски, или ......
Незнам дали въобще има немци в 73. Твърди се, че всички предмети се учат на немски ез.


В какъв смисъл има проблеми с математиката в 8-ми клас? Не знам какви немци очаквате в 8-ми клас, това все пак е подготвителен клас. Немците са в Leistungsklasse и то след 8 клас. Училището като база е под всякаква критика, но като образование смело твърдя, че не може да се сравнява с никое друго.

Общи условия

Активация на акаунт