Отговори
# 15
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Не може стопаните да ги затворят принудително в лудница. По закон не може, освен ако не са извършили някакво доказано престъпление и са опасни за околните.

# 16
  • Мнения: 2 099
Aз съм на път да избия котките които се отглеждат и в нашия вход!!!!!!Честно да ви кажа вече не издържам бълхи,воня,лайна.Разваляща се храна сложена из мърляви панички навсякъде.Досега да съм сложила отрова и да съм ги изтровила мръсните котки,само ме е страх да не я намери малко дете и да пострада.С тези хора котколюби на глава не се излиза.Сега моля да заповядат природозащитниците,с удоволствие ще ги пратя на майната им.Писна ми от безотговорни природолюбители хранещи помияри навън,като толкова обичат животни да си ги гледат вкъщи.Казвам ви ще полудея,бебето и то нахапано от бълхи,каката,аз.Пръскам пред входната врата за бълхи и пак има.Чаршафи се перат през ден,немога да вляза във входа без да ме накачи някоя бълха.Накрая ще взема един чувал и ще събера де що котка хвана в този вход и ще ги изхвърля някъде!
Писах жалби,събирахме събрания и нищо не се промени,котките стоят още и раждат котенца и така..Звънях на ХЕИ,идваха пръскаха за бълхи,немога да им завъня всеки месец.Препоръчаха да се махнат котките,да се махнат ама къде.Честно на път съм да ги избия брутално с нещо.
Бебето направи дерматит от нещо,предполагам от нахапванията от бълхи и мазната мърлява съседка ще отказва да разкара котките,те били толкова мили и имали малки котенца нененене ще полудея с такива хора.Бясна съм бясна!

Преди месец съседа полицай застреля едно от бездомните кучета пред входа,беше захапало едно детенце за ръката,с мъжа ми бяхме там и едва успяха да извадят ръчичката на детето от устата на това псе.Аз лично видях как е ухапано до кокал,детето на 4 ри годинки.Кръв,свалих си ризата и завихме ръката и с мойте двете деца и мъжа ми търчахме до болницата да видят раната.Майката пристигна и едва си седеше на краката жената от уплаха.В това време съседа застрелял кучето.Природозащитничката дни след това писка за кучето и ни нарича и до сега изроди,идва ми да и забия един право в лицето честно.Ухапаното детенце сега не излиза само и понякога заеква,тая откачалка ще ми говори за горкото кученце!

Последна редакция: пн, 07 юли 2008, 09:32 от nelipyxo

# 17
  • Мнения: 191
А пробва ли да говориш със съседката? Тя явно вече не усеща миризмата, защото в апартамента и е страшна смрад. Не че ще изхвърли котките, но да им намери някакви нови собственици, не в същата сграда. Иначе държавните органи не реагират адекватно и си прдставям колко има да чакаш... и пак няма гаранция, че ще направят нещо.

Аз не мисля, че съседката е психо, както бяха писали някои по-горе. Има самотни хора, които си мислят, че когато полагат грижи за някого (било то и 30 котки) ще компенсират тази самота. Аз лично бих подходила с добро в началото. Дано се вразуми, защото не е никак здравословно съжителството с 30 животни - нито за самите тях, нито за собственика, нито за съседите и околните.

Последна редакция: пн, 07 юли 2008, 11:17 от little_lulu

# 18
  • Под липата
  • Мнения: 620
А пробва ли да говориш със съседката? Тя явно вече не усеща миризмата, защото в апартамента и е страшна смрад. Не че ще изхвърли котките, но да им намери някакви нови собственици, не в същата сграда. Иначе държавните органи не реагират адекватно и си прдставям колко има да чакаш... и пак няма гаранция, че ще направят нещо.

Аз не мисля, че съседката е психо, както бяха писали някои по-горе. Има самотни хора, които си мислят, че когато полагат грижи за някого (било то и 30 котки) ще компенсират тази самота. Аз лично бих подходила с добро в началото. Дано се вразуми, защото не е никак здравословно съжителството с 30 животни - нито за самите тях, нито за собственика, нито за съседите и околните.
По принцип си права. Тези хора компенсират самотата си в грижи за отхвърлени животни.
На мен отначало ми беше жал за старицата и я защитавах, когато някой съсед се изказваше твърде остро по нейн адрес, но когато я видях да замерва със саксии играещите пред блока деца, когато я чух да кълне хората, които кротко се опитваха да оправят проблема...е, вече не  я смятам за нормална. Тази жена има внучета, които не и гостуват, защото и тях нарича изроди. Опита се да отрови моето куче ( а се пише за любител на животните) Определено е психо и няма разумен и човешки начин да си разрешим проблемите с нея. Чувствам се ужасно безсилна... Днес, когато отивах до магазина се разминахме и я чух да ме псува на майка. Възпитанието ми ме възпря и белите и коси да не я настигна с два скока и да я нокаутирам... Не издържам на кучешкия лай, на миризмите, на вечните спорове за пари, на рояците бълхи и дефакто  - НИЩО не мога да направя  Confused

# 19
  • Мнения: 191
Леле, сълзичка, тази женица вече е много крайна! Да псува и на майка  ooooh! тц тц тц Дам, с някои хора няма оправия за съжаление.

# 20
Има едно решение. Малко е крайно, но щом сте опитали всичко друго - ще подейства. Нарича се питбул. Вече може да се намери и от хора, които ги подаряват. Просто го изчакайте да порасне достатъчно и го пускайте за няколко минути да се поразходи из входа, когато бабата разхожда кучета и котки. Само пазате от деца и хора в това време. Бързо ще ги изчисти тварите. Изтребва ги до крак.

# 21
  • Мнения: 1 289
Ква е тази съседка - клошарка! Shocked

Има едно решение. Малко е крайно, но щом сте опитали всичко друго - ще подейства. Нарича се питбул.... Бързо ще ги изчисти тварите. Изтребва ги до крак.

Ти чуваш ли се?! Животните не са виновни, виновни са хората - в случая някаква луда. Ако събереш 30 питбула на едно място да не мислиш, че ще мирише по-хубаво.

# 22
  • Мнения: 212
Ква е тази съседка - клошарка! Shocked

Има едно решение. Малко е крайно, но щом сте опитали всичко друго - ще подейства. Нарича се питбул.... Бързо ще ги изчисти тварите. Изтребва ги до крак.

Ти чуваш ли се?! Животните не са виновни, виновни са хората - в случая някаква луда. Ако събереш 30 питбула на едно място да не мислиш, че ще мирише по-хубаво.

Е сега какво - ти още малко ще изкараш че е по-добре да убият бабата вместо котките.

# 23
  • Мнения: 1 289
Защо трябва някой да се убива? Бабата явно е нещо изкуфяла. Нормален човек ще гледа ли 30 котки, кучета и т.н. Ако не се вземат мерки срещу лудата, и да и ги вземат (или убият - както някои разбирачи съветат), тя пак ще си ги събере толкова, че даже и повече. Защо авторката реагира чак на 30-тата котка?

# 24
  • Мнения: 30
Здравейте!

За моя огромна жалост знам какво точно изпитвате, живейки близо до подобни инициативи. Съвсем до скоро бях част от организация за защита на животните и преди година бяхме извикани по подобен случаи. По-късно се запознахме с още такива болни личности, техните домове и животни. Това нещо си е болест, синдром, има развити теории на запад за него, както и лечение. По-долу ще сложа снимки на дома на една от жените. За тях не ми е жал, жал ми е за животните. Защото тези хора (сред тях има и мъже) сами избират да живеят по този начин, докато животните не. Те са затворени сред мръсотия, болести и глад. От въпросната жена с цената на много нерви измъкнахме 12 котки (жената не искаше да ни ги дава, за една щеще да ме съди, че съм я била взела), а друга организация кучета. Костваше ни много средства и емоции. Всички животни бяха болни от поне 1 нещо. Слава Богу, сега те са осиновени тук и в Швейцария. Оказаха се невероятни животни. Може би заради мизерията, боя и глада, които бяха търпяли години наред.

Та, мисълта ми е, действайте законно - има Закон за защита на животните, според който това е недопустимо. И не само от гледна точка на квадратите, в които ще живее животното. Пуснете жалби в РВМС и полицията.

И някак си помислете за животните. На нито едно същество, било коте, куче, маймуна, не му е приятно да живее хапано от паразити, сред собствените си урина и изпражнения. Повярвайте, те не биха избрали да живеят така. И не смятам, че е честно да плащат с живота си, заради нечий болен мозък.

"Нашата жена" живееше близо до Дондуков. Може би е една от вашите...Ето "хубави" снимки:





# 25
  • Мнения: 1 289
deni_avr, добре е, че се намеси. За съжаление потърпевшите често изкарват агресията си върху животните, а не върху въпросните болни. Ако прочетеш малко по-нагоре даже някои препоръчват да ги убиват.  ooooh!

За такива случаи съм гледала по Анимал Планет доста често - животни в окаяно състояние, изобщо - трагедия отвсякъде. Но там за такова нещо или бой над животно арестуват и осъждат. У нас не знам кога ще се случи...

# 26
  • Мнения: 30
Точно затова писах, макар че, повярвай ми, предпочитам да избягвам подобни теми. Не заради друго, ами защото ми писна да виждам как животните плащат грешките на стопаните си и хората/обществото като цяло. Уж ние сме венецът на цивилизацията, а някак си този акъл, с който много се гордеем не ни стига, за да взимаме наистина цивилизовани решения.

Мисълта ми беше, че хората трябва да знаят, че Законът за защита на животните е създаден и в полза на последните, и в полза на обществото. В него са написани ясно правилата, според които се отглеждат домашни любимци. 30 котки и толкова кучета в апартамент или където и да било другаде не са любимци, а мъченици. Ако в един такъв апартамент живеят 30 човека съм сигурна, че условията ще са горе долу същите.

Аз Анимал Планет не гледам. Много неща не показват по нея, които са брутална част от американската "защита" на животните. Но знам практиките в Германия, Швейцария и др. страни от Европа. Един мъдър човек е казал, че развитието на една държава се познава по отношението и грижата й към възрастните хора, инвалидите и животните. И по трите показателя държавата ни не прави нищо.

А по случая, призовавам хората да действат законово. Има решение, невключващо смърт на същества, неизбрали да живеят така.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 23 715
deni_avr, добре е, че се намеси. За съжаление потърпевшите често изкарват агресията си върху животните, а не върху въпросните болни. Ако прочетеш малко по-нагоре даже някои препоръчват да ги убиват.  ooooh!

За такива случаи съм гледала по Анимал Планет доста често - животни в окаяно състояние, изобщо - трагедия отвсякъде. Но там за такова нещо или бой над животно арестуват и осъждат. У нас не знам кога ще се случи...
По Анимал планет също така обясняват как тези животни понякога! не подлежат на социализация, не са свикнали с хора и ако не могат да свикнат ги умъртвяват хуманно. Т.е. пак ги убиват.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 25 260
Поредният случай, в който държавата доказва, че никаква я няма! Нали има Закон за защита на животните, има наредби, а никой не си мърда гъза да озапти подобни луди. Нямали право, дрън дрън ярина. Ей затова сме на тоя хал, защото се бълват закони, а няма институции, които да следят за спазването им и да налагат санкции. И затова толкова хора се озлобяват и си го изкарват на животинките, които изобщо не са виновни и никой не ги е питал дали искат да се озоват в това положение.

Янтра, вярно е това, което казваш, ама съгласи се, че озверял питбул вилнеещ сред беззащитни животни не е много хуманна гледка.

# 29
Извинявай, че така нахално се намесвам, но ти ли си тази, която ще реши кой да живее и кой не.Не съм човек, който е способен да прибере толкова много животинчета в дома си, но съм човек способен на уважение към такива хора.Във случая може и да си напълно права, за факта, че тази жена има психически проблеми, но ти нямаш право да съдиш, който и да било за проблемите му.Разбирам колко ти е неприятно, като се има предвид, че се разнасят зарази и т.н. Но погледни от друга страна на нещата.
Направи нещо по - разумно за да разрешиш проблема и понеже до тук прочетеното разбирам, че се смяташ за разумна и здравомислеща жена изключи от възможностите убийството на който и да било, по каквато и да било причина.Ето как те съветвам на постъпиш, защото вярвай ми и аз съм имала подобен проблем:
1.Поговори с жената, защото в каквото и състояние да се намира, тя е способна да разговаря с теб, така че се възползвай и се помъчи да разрешиш нещата спокойно.
Кажи й, че обичаш животните не по- малко от  нея (доколкото разбрах си имала куче, можеби все още имаш).Но спокойно и покажи фактите, които те тревожат.Непременно дай за пример нахапаното дете и колко болка е изпитало то.Продължи да говориш със спокоен тон, дори жената да крещи.Уверявам те, че щом е намерила място в сърцето и в дома си за тези животни, тя ще намери и капка състрадание и съчувствие към хората на които наврежда и на които по някакъв начин пречи.
2.Помисли за децата си.Не те познавам добре, но предполагам не си нацистка и не изпитваш удоволствие от безпричинно насилие и т.н.Предполагам също, че искаш да дадеш добър урок и пример на децата си, и те уверявам, че върху  тях начина по който ще разрешиш проблема влиае много.Научи ги на добродушие, толерантност и разбиране.
3.Опитай да изслушаш жената и да разбереш нейните виждания за нещата.Дори те да се различават от твойте, не повишавай тон и не спори, само още веднъж напомни вредата от тези животни.
4.Напомни й, че те също не се чувстват добре, затворени в такова малко пространство.Предполагам тя ги еприютила от улицата и това е много великодушно, напомни и отново, че намираш делото и за грижоно и достойно за уважение.Така тя ще е предразположена за по-тежки новини, от рода, че трябва да се погрижи нейните любимци да получат по-добър живот.Опитай да я увериш, че разбираш колко много обича тези животинки и напълно я разираш, но я накарай да разбере и повярва, че по-добре за тях е да намерят дом, където ще може да им се обръща специялно внимание.

 Тези методи действат безотказно, не са измама, а просто проява на човечност.Убедена съм на 100%, че въпросната старица ще разбере позицията ти на притезняваща се майка, щом види в теб добродушно и състрадателно лице.Обясни и нежно и внимателно, че макар да обичаш всичките и животни, дори можеби колкото нея, искаш да се овериш, че както твойте деца няма да боледуват и да бъдат хапани, така и нейните котета и кучета (които вероятно тя възприема като свои деца) ще бъдат по-добре някъде другаде, където 6те могат да ги гледат по-добре и да полагат  грижи за всяко от тях поотделно.Изпъкни също факт, че тя много ги обича и ти я разбираш, но ще й помогнеш да се раздели с тях и ще бъдеш до нея през цялото време.Предполагам(не мога да съм напълно сигурна, защото не познавам нито теб, нито съседката ти), че ще стигнете до разумно и устройващо и двете ви решение по мирен и цевилизован път.
1.Тя ще трябва да се раздели с животните си, но ти ще я подкрепяш през цялото време, като неин приятел и можеби ще и позволиш да запази поне едно от животинчетата, ще и помогнеш да разчисти в тях, ще настаните заедно новият й домашен лю'бимец, ще викнете отново да обезпаризитят входа и апартамента на жената по възможност и така тя ще се преърне в един любящ и спокоен съсед, който не е заплаха за никого и има ЕДНО или най-много ДВЕ безобидни обезпаразитени и здрави животинчета, дори може да й предложиш помощ, за тяхното ежемесечно посещение при доктора.Защото до колкото разбрах тя е стара жена и няма дълго да може да се справя с животинчето/ките.И още нещо, тази жена изпитва силна обич към тези животни, постъпи човешки и помогни да им намери добър дом, който да бъде на близо и от време на време тя да ги посещава.Ако това е невъзможно, помогни и поне да им намери подходящ дом и се увери, че жената е игурна, че поверява един по един любимците си на подходящи и любящи хора.
П.С. Така ти ще имаш добра съседка и здрави и защитени деца, само в замяна на малко човечност, разбиране и взаимна помощ!

Общи условия

Активация на акаунт