Пуснах оплакване в господари на ефира .......

  • 4 333
  • 65
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 068
Разбира се, че може да смени гинеколога. Аз го направих.
Просто казах на докторката си, че не съм доволна от нея и искам да ми даде направление за друг гинеколог. Не могат да откажат. Само че второто направление вече се взима от гинеколога, а не от личния лекар. Аз дори се обърнах към управата на ДКЦ-то понеже направлението от личния ми лекар беш за диспансеризация, а гадната докторка не искаше да ме диспансеризира. Даже личния ми лекар се качи при нея и и каза, че ако не ми даде направление за нов гинеколог ще се оплаче лично в ЗК. Сега имам нова докторка и съм адски доволна. Всеки път си ме гледа на ехограф и даже се оказа, че с нея в момента си бременеем заедно.
Абе стига да искаме начин има. Имаме си права като здравноосигурени и трябва да си ги търсим и пазим. Иначе постоянно ще ни тъпчат. Това е.

# 61
  • София
  • Мнения: 2 300
...
При нормална бременност всяка жена има право на 3 ехографски прегледа през цялата бременност. Ако бременността се води рискова прегледите стават 5, а ако бременната е диспансеризирана то тогава ехограф се прави при всяко посещение.
това не е така...с талона от ОПЛ, проследяващият бременността гинеколог диспансеризира бременната...точно 3 ехографски прегледа са включени в рамките на диспансеризацията...

# 62
  • Мнения: 144
Здравейте всички,
СПИН-тестът се поема от здравната каса. Аз си го направих в столичното ХЕИ на бул. Сливница с направление от наблюдаващият ме гинеколог и платих 0,90 лв. на касата само за манипулацията. За кръвната група и резус фактора ми казаха от ЖК, че не се поема от ЗК. Но дали е така или не, един Бог знае. Надяват се, че нямаме много време да се ровим и да проверяваме.
Но за СПИН-теста съм сигурна.
Успех  Laughing

# 63
  • Мнения: 248
Стандартните изследвания се поемат от здравната каса - СПИН, Васерман, кръвна картина, кръвна група, кръвна захар и т.н. И на мен гинекологът се опита да ми каже да си ги платя, даде ми направление само за кръвна картина първия път. В лабораторията обаче ми казаха, че на бременните касата ги плаща и ме посъветваха да си търся правата (а ходих в частна лаборатория). Върнах се при доктора и му казах, че не мога да си позволя да платя тези изследвания и няма да ги правя! И да видите колко бързо ми написа направления за всичко, което трябваше. И с тези направления не е нужно да ходите в ДКЦ-то или ХЕИ, всяка частна лаборатория може да ви извърши тези изследвания, без да плащате.
Аз ходих в лаборатория Кандиларов - работят с най-добрите реактиви, много е чисто, лаборантките са любезни, а резултатите са готови същия ден следобед. Могат даже да ти ги пратят по мейл или факс.

# 64
  • Мнения: 5 299
Аз не съм плащала ниШШШШШШШШШШШто-освен осигуровките си на камара smile3511

# 65
  • Варна
  • Мнения: 632
Още една птичка се присъединява към ятото на възмутените!
Браво Ели! smile3501
Аз не мога да се присъединя относно заплащането на изследванията по време на бременност,защото не съм платила и стотинка,нито потребителска такса,нито за консумативи или за каквото и да е друго.НО те подкрепям напълно в начинанието ти!Аз също мисля да напиша писмо до тях,но за това,че не се обяснява на родилките с Rh (-) дали трябва да им се инжектира антиДгама глобулин, и за това,че много родилки са принудени да си я закупуват неправомерно.Но в момента тече дело по подадени жалби от много майки в НЗОК и ми предстои да давам показания,та след като мине всичко може би и аз ще пиша на "господарите".
Като чета постингите на различните майки ми става хем тъжно,хем яростно. Каква е тази здравна реформа като в крайна сметка никой не е доволен.(а може би само някой "предприемчиви" доктори).
Желая ти успех!

Общи условия

Активация на акаунт