Използвате ли различно от слънчогледовото олио?

  • 18 260
  • 170
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 63
главно олио, рядко за салати зехтин

# 136
  • Добрич
  • Мнения: 5 455
Наскоро разглеждах етикетите на различни бутилки с олио. Направи ми впечатление, че на повечето шишета /но не на всички/ пишеше колко полиненаситени мазнини съдържат. Някой виждал ли е олио, на чийто етикет са посочени количеството омега 3 мастни киселини?

# 137
  • Мнения: X
Сега си прегледах бутилките...На лешниковото и на тиквеното има посочени Омега-З мазнините. 

# 138
  • Добрич
  • Мнения: 5 455
Благодаря за бързия отговор. А каква марка са тези бутилки олио?

# 139
  • Мнения: X
Лешниковото е на EKO BUL PRODUCT, а тиквеното -на BALCHO ltd.
Има ги в здравословните магазини.Те са салатни ,не стават за готвене. 

# 140
  • Добрич
  • Мнения: 5 455
Точно за такива се интересувах, които да използвам за салати и и да зная колко омега 3 мастни киселини съдържат. Намерих една справочна информация, според която 100г. от лененото олио съдържат 54 г., а от тиквеното олио 15 г. омега 3 мастни киселини .

# 141
  • Мнения: 37
Аз използвам само зехтин  Peace

# 142
  • Мнения: 1 197
Използвам освен олио и зехтин и сусамено олио,много е приятно за салати,невероятен вкус.

# 143
До сега само четох из такива форумчета , но тук се пише за някъкви продукти АЛТЪН  newsm78
Грабна ме това , че само добри отзиви има за продуктите .Къде се пройзвежда ?От къде мога да си купя?Не съм го виждала или просто не съм търсила.Веднъж чух  някъкви жени на спирката си говориха за зехтина . но до там.........
  chef  chef  chef

# 144
  • Мнения: 49
За готвене олио, за салати - EXTRA VIRGIN  зехтин, от дъжд на вятър и сусамово олио за салатките.

# 145
До сега само четох из такива форумчета , но тук се пише за някъкви продукти АЛТЪН  newsm78
Грабна ме това , че само добри отзиви има за продуктите .Къде се пройзвежда ?От къде мога да си купя?Не съм го виждала или просто не съм търсила.Веднъж чух  някъкви жени на спирката си говориха за зехтина . но до там.........
  chef  chef  chef
И аз като теб съм новаче. Но тук можеш да научиш много полезни неща.Преди всичко тук сме да си помагаме и даваме съвети. HugНезнам нищо за Алтън, но мацките които са писали за него могат да ти помогнат.За да се пише толкова много за него сигурно е хубаво.

# 146
  • Мнения: 120
Харесвам вкуса на царевичното олио и го ползвам,когато намеря за готвене,в останалите случай-ползвам слънчодледово. За салати винаги ползвам зехтин или сусамово. Миналото лято ми бяха донесли две бутилки Червено Палмово Масло-Златна палма. Peace Беше много интересно, защото то е с наситено оранжев цвят и доста плътно като консистенция. На мен ми беше малко тежичко,но мъжът ми си го хапваше с удоволствие.Най-странен беше таратора с оранжеви малки капчици. LaughingНо тази година ня-я-ма Cry

# 147
  • София
  • Мнения: 358
Ползвам от известно време за всичко (салати и готвене) само зехтин Екстра Върджин. Слънчогледово олио ползвам само ако пържа картофи или тиквички и после се изхвърля.
Честно казано дори не знаех, Embarassed че се предлагат толкова много видове олио

# 148
  • Мнения: 767
Използвала съм N- на брой бутилки оризово олио за готвене и салати и ако не беше скъпичко, щях да забравя за слънчогледовото(купувам само Златна тракия). За салатки използвам и екстра върджин зехтин пак на Олиталия. Мисля да пробвам и от гроздови семки. Купих си преди време, повлияна от някои писания соево олио, но ми дъха малко и съм го игнорирала.

# 149
  • Мнения: 6
Аз освен слънчогледовото използвам още масло, зехтин, царевично, зеленчуково и фастъчено олио

особено фАстъчено

Общи условия

Активация на акаунт