Използвате ли различно от слънчогледовото олио?

  • 18 260
  • 170
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 3 456
За готвене -олио, за салати -зехтин.
Ще използвам темата да попитам. Последният зехтин, който купих (extra virgin) нагарча леко, даже бих казала, че не е много леко. Никога не ми се е случвало досега.
Нормално ли е- или да го запращям към казана?

# 151
  • София
  • Мнения: 358
За готвене -олио, за салати -зехтин.
Ще използвам темата да попитам. Последният зехтин, който купих (extra virgin) нагарча леко, даже бих казала, че не е много леко. Никога не ми се е случвало досега.
Нормално ли е- или да го запращям към казана?
Скоро гледах в предаването на Гала една дама (специалист по хранене), която каза че олиото, независимо какво е, започва да горчи когато граняса. А гранясалото било много, ама мнооого вредно, направо опасно за здравето.
Не знам дали ти мирише на гранясало, но по принцип знам че зехтина не трябва да горчи.

# 152
  • Мнения: 914
Най- добре наистина го изхвърли, на мен не ми се е случвало зехтин да ми горчи.

# 153
  • Мнения: 3 456
За готвене -олио, за салати -зехтин.
Ще използвам темата да попитам. Последният зехтин, който купих (extra virgin) нагарча леко, даже бих казала, че не е много леко. Никога не ми се е случвало досега.
Нормално ли е- или да го запращям към казана?
Скоро гледах в предаването на Гала една дама (специалист по хранене), която каза че олиото, независимо какво е, започва да горчи когато граняса. А гранясалото било много, ама мнооого вредно, направо опасно за здравето.
Не знам дали ти мирише на гранясало, но по принцип знам че зехтина не трябва да горчи.

Не, не мирише на гранясало, мирише си на маслини- както всички качествени зехтини, които съм купувала досега.
Марката е OLITALIA, купен е от Била и си спомням, че беше с подарък малък балсамов оцет. Той за щастие е добър на вкус.

# 154
  • Мнения: 914
А друг път ползвала ли си този вид зехтин?

# 155
  • Мнения: 3 456
А друг път ползвала ли си този вид зехтин?
Не, и съжалявам, че реших да сменя марката. Ние по принцип купуваме или Costa D`oro  или Rodon.
И за двата мога да кажа само хубави неща.

# 156
  • София
  • Мнения: 358
Аз ползвам Минерва - също е много хубав  Peace

# 157
  • тук
  • Мнения: 510
... OLITALIA, купен е от Била и си спомням, че беше с подарък малък балсамов оцет. Той за щастие е добър на вкус.


Преди да започнем да си купуваме от Гърция, ползвахме този около година. Никога не съм усещала горчилка Sad 

# 158
  • Мнения: 3 456
... OLITALIA, купен е от Била и си спомням, че беше с подарък малък балсамов оцет. Той за щастие е добър на вкус.


Преди да започнем да си купуваме от Гърция, ползвахме този около година. Никога не съм усещала горчилка Sad 
Благодаря ти за включването!
Значи вече съм сигурна, че нещо му има.

# 159
  • Мнения: 405
Аз използвам зехтин навсякъде.  Казват, че е много полезен, защото се усвоява 100% от организма, също така издържало на много по-висока Т от останалите видове олио. Това си спомням само. Само за пържени картофи ползвам слънчогледово.

# 160
  • София
  • Мнения: 178
Зехтин за салатки/Родон, Минерва, Елиа/ и олио за готвене!

# 161
  • Мнения: 2 617
За салата и студени предястия - зехтин екстра върджин (сменяме марките); за готвене - т.нар. салатен зехтин.

Напоследък все повече почваме да експериментираме с други масла - най-вече ленено и от гроздови семки. Нетрадиционни са, но за салати са чудесни.

# 162
  • Мнения: 3 675
Аз веднъж в бързината от Т маркета вместо слънчогледово, взех рапично. Яд ме е, че се минах, като го отворих ми миришеше на риба и се наложи да го изхвърля на боклука.Един-два пъти сме вземали зехтин помаче, слагали сме го в салати главно.

# 163
  • Бургас
  • Мнения: 116
За готвене само олио,а за салати зехтин

# 164
  • Мнения: 9 052
да за салати зехтин , а за готвне и пържене или от гроздови семки или много пречистено от рапица

Общи условия

Активация на акаунт