Използвате ли различно от слънчогледовото олио?

  • 18 284
  • 170
  •   1
Отговори
# 45
  • Сливен
  • Мнения: 894
ами какво е това растително олио newsm78

# 46
  • тук
  • Мнения: 510
ами какво е това растително олио newsm78

странно, те всички са растителни; Гърците правят един салатен зехтин, който не е чист и има разни други примеси, затова понякога пише растителен общо

# 47
  • Сливен
  • Мнения: 894
ами какво е това растително олио newsm78

странно, те всички са растителни; Гърците правят един салатен зехтин, който не е чист и има разни други примеси, затова понякога пише растителен общо
и на мен ми стана интересно Thinking

# 48
  • Добрич
  • Мнения: 5 457
Използвала съм зехтин, слънчогледово и рапично олио. Зехтина го дават за по - калоричен и затова го избягвам. Когато детето беше малко за него използвах само зехтин. Рапично олио купих  веднъж. На етикета пишеше, че е смес от слънчоглед и рапица, но не останах доволна и няма да купя отново. От слънчогледовото харесвам Калиакра и купувам само такова. А някой използва ли течен маргарин за салати? Мисля, че трябва да го пробвам някой ден.

# 49
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Момичета, мъжа ми вчера е купил някакъв "италиански помас зехтин". Явно не го е догледал. Цената му е по-ниска, явно не е 100% от маслини.....  Sad  Някой да знае повече?  newsm78

# 50
  • Мнения: 22 867
Момичета, мъжа ми вчера е купил някакъв "италиански помас зехтин". Явно не го е догледал. Цената му е по-ниска, явно не е 100% от маслини.....  Sad  Някой да знае повече?  newsm78

Не знам дали става въпрос за същия, но в другата тема го препоръчват. Аз самата не съм ползвала такъв.

# 51
  • Countryside
  • Мнения: 11 632
Освен зехтин ползваме олио от гроздови семки, тиквено, ленено, сусамово и орехово(студено пресовани). Също и традиционното слънчогледово олио(рафинирано). Най-трудно намирам орехово, само в Метро  Crazy Не мога да гласувам, само с една опция  Rolling Eyes

# 52
  • Countryside
  • Мнения: 11 632
Момичета, мъжа ми вчера е купил някакъв "италиански помас зехтин". Явно не го е догледал. Цената му е по-ниска, явно не е 100% от маслини.....  Sad  Някой да знае повече?  newsm78
Помас значи че не е екстравърджин (студено пресован зехтин), а че е минал през термична обработка. По принцип го препоръчват за готвене. Иначе си е от маслини, обаче може и да има и костилки (пресовани разбира се). Общо взето е ниско качествен зехтин, понеже не съдържа полезните свойства на студенопресования.

# 53
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Камамбер, много ти благодаря!   bouquet
Е, ще трябва да го ползвам... няма как, не ми се изхвърля щом не е вреден!  Sad  Следващия път АЗ ще си купя зехтина, поне ще знам, че е Екстра върджин, мъжа ми явно не е чел много-много.....  Sad

# 54
  • Countryside
  • Мнения: 11 632
Камамбер, много ти благодаря!   bouquet
Е, ще трябва да го ползвам... няма как, не ми се изхвърля щом не е вреден!  Sad  Следващия път АЗ ще си купя зехтина, поне ще знам, че е Екстра върджин, мъжа ми явно не е чел много-много.....  Sad
Ееее, чак пък вреден  Mr. Green Нищо му няма, ползвай си го за готвене.

# 55
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
...............
Ееее, чак пък вреден  Mr. Green Нищо му няма, ползвай си го за готвене.
Ами не знаех дали няма добавени "хидрогенирани растителни мазнини" вътре, затова......... Щото ако има, веднага го изхвърлям!  Crossing Arms

# 56
  • Мнения: 8 505
... се появяват все повече видове олио...
Да,така е.Аз обаче се оказах консерва в това отношение-освен олио и захтин друго все не мога да се навия да купя.

# 57
  • Мнения: 4 447
И царевично и зехтин.  Peace

# 58
  • Мнения: 2 386
Зехтин и канола, не знам как  се казва на български.

# 59
  • тук
  • Мнения: 510
Освен зехтин ползваме олио от гроздови семки, тиквено, ленено, сусамово и орехово(студено пресовани). Също и традиционното слънчогледово олио(рафинирано). Най-трудно намирам орехово, само в Метро  Crazy Не мога да гласувам, само с една опция  Rolling Eyes
Камамбер, аз нямам много опит във форума и колко и да се опитвам да редактирам анкетата, така че да се приемат повече от една опция, промените не се запазват.  Cry

Общи условия

Активация на акаунт