За нас-жените над 40

  • 8 668
  • 91
  •   1
Отговори
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Имаше преди тема за смелите мами над 40.Четейки за ентусиазма и оптимизма на тези мами-и аз съм една от тях,се зареждах с много сили.Предложението ми е към вас,момичета над 40,да си направим темичка,в която да споделяме нашите вълнения,радости,тревоги.
Да предложим приятелско рамо и позитивизъм.
Замислих се за това,когато приятелка на моята възраст -42 години,сподели за тревогите си,че ЕГН-то започва да й пречи в ежедневието й на забързана ,еманципирана мама,която се чувства на 20,работи с млади колежки и не иска до им се дава с нищо-в работа,отношения ,семейство,иска да изглежда,да говори като тях,въпреки че опита и мъдростта на годините е факт.
В същото време е изнервена до крайност,опитва се да съвместява кариера с малки деца,търси нещо стойностно в отношенията и не го намира.И се стига до момента,в който след консултация с лекар,е поставена диагноза-предменопауза.Как да съчетая тези състояния с малките си деца,кариерата,съпруг.И в този омагьосан кръг си сама-защото хем не искам да си призная,че възрастта е фактор,хем има мисли,състояния на духа,които са характерни за тази възраст и  искам да споделя с някого-без притенеснения.
Ако има и други като мен,които не се притесняват от възрастта и" рошавите" си мисли-моля,заповядайте,да си поговорим.

# 1
  • Мнения: 45

Ако има и други като мен,които не се притесняват от възрастта и" рошавите" си мисли-моля,заповядайте,да си поговорим.

  bouquet Браво! Ето ме и мен  bowuu. На 42 и във вихърът на живота.  Peace Кога ме носи  Heart Eyes, кога ме роши  Crazy, кога ме преобръща с главата надолу  ooooh!... но все пак го яздя.   Flutter

# 2
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Еййй, казват  ( за мъжете предимно ) " кризата на 40 -те Laughing

Ама явно и при нас е явно изразена.

Аз все още съм на 30, но си мисля, че това са някакви въображаеми граници, които сами си налагаме.

Недейте така бе момичета. Това е прекрасна възраст Flutter

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 155
Ехо и аз съм в кюпа.-42 години.Нямам вече  малки деца,но пък съм отново студентка .Тръпката не е същата като на 18 ,но е весело ,изнервящо и куп други неща.

# 4
  • Мнения: 25 685
Лелеее, колко дърти жени се навъртали наоколо!  Joy
Пу, не ви е срам, да се врете тук сред младите!  Crossing Arms

ПП На 43 съм, хайде и аз в отчетната, въпреки че имаше подобна тема в Клюкарника.   Wink Mr. Green

# 5
  • Мнения: 2 722
Като сме почнали да се броим - ето ме и мен.
Наесен ще чукна 42, ама не им се давам.
Не ми пречат нито малки деца, нито млади колежки - не правя усилия да им се равнявам, просто си живея живота и си вея остатъка от оредяващия перчем с подобаващо чувство за хумор.

# 6
  • Мнения: 19 518
Много хубава тема - и аз влизам в кюпа  Simple Smile На мен пък преди дни ми поставиха една  кофти диагноза, но не се предавам, (всъщност няколко дни бях и аз изпаднала в депресия, но реших, че трябва да се боря). Стига с оплакванията. Започнах да обръщам малко повече внимание на себе си, след вечеря не сядам пред телевизора, а излизам на разходка и тичам. Внимавам какво ям и т.н. А семейството ме подкрепя. Извинете че си изливам проблемите, просто исках да кажа че в този период като че ли е време малко самите ние да излезем на преден план и да си обърнем повече внимание, за да сме здрави и щастливи, от което пък имат нужда и нашите близки.

# 7
  • София
  • Мнения: 344
Аз само се обаждам, че съм тук и ще чета- на 41 и няколко месеца.
Няма да пиша много, защото съм от тези, които се ужасяват от ЕГН-то.
Да не съм аз приятелката, която си описала? Wink

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 1 270
Е, и аз съм над 40,с една година.
И какво страшно има? Аз сега започнах да усещам,че има и свободно време-децата са големи,оправят се и сами.Със съпруга се разбираме вече и без думи,няма бури,ревност,сцени.Мир и спокойствие. Остана време да се захвана и със собствен бизнес,не бързам с торбите след работа за детска радина,не решавам задачи до късно с ученици...
Младите майчета с малки деца могат само да ми завиждат. Laughing

# 9
  • Мнения: 3 036
Я да цопна и аз тука при младите.
Март направих 41 а имам дъщеря на 21.
Нямам криза от възрастта по точно не й се давам ,не се замислям и крача бодро напред.
И имаме нужда от такава тема че да си обменяме съвети . Peace

# 10
  • Мнения: 2 722
Belle Fleur , аз пък съм казала, че младите майчета могат да ми завиждан - наскитала се, находила се и сега с огромно търпение си гледам хлапетата.
Знам, че е различно за всеки, но лично за мен точно това беше най-подходящия момент да запълня ежедневието си с памперси и детска градина. Просто преди това вятър ме вееше на бял кон, а сега реших да се возя на каручка с впрегнато магаренце  hahaha

eddy6 , аз пък си обожавам ЕГН-то, не ми достига още една шестица, за да ме охарактеризира напълно  Wink

# 11
  • София
  • Мнения: 1 762
Айде и аз в отбора  Peace Преди месец станах на 40. Да си призная малко ми беше странно, ама само 5-6 дни  Wink После се поотърсих................. Сега ми е все тая  Laughing Понякога се чувствам супер, пълна с енергия, хвърчаща.......... друг път съм, като настъпена жаба  ooooh! Ама едва ли е свързано с това, че минах в другото деситилетие  Laughing

# 12
  • Мнения: 168
Ето ме и мен - най-стара с най-малко дете: 45год. с 8 годишна дъщеря.

# 13
  • Мнения: 9
Ами хайде и аз. Като гледам до тук май съм най "дъртата". На цели 44 години. Детенцето ми на 24 и казва, че имал най-младата майка.
Тъй де!

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 1 270
Да са ни живи и здрави децата-и порасналите,и малките.
В тази възраст всичко знаем,всичко можем,какво по-хубаво.
Пък и ако още се обръщат след нас по улиците,действа като мехлем на душицата,нали?

# 15
  • assenovgrad
  • Мнения: 254
И аз да се включа - на 18 миналия месец навърших 40, но съм вдвете групи на майки с поотраснали деца и на майки с малки деца - чисто по мой избор Simple Smile

# 16
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Все още не съм на 40. До ноември има време.
Когато навърших 30, изпаднах в криза. Отдадох се на самосъжаление. Сега се чувствам далеч по-добре от когато и да било. Според децата ми съм най-красивата майка, но според мен аз съм единственото, с което разполагат Mr. Green

# 17
  • София
  • Мнения: 1 762
shazi , хем сме наборки, хем една зодия, пък и голямите деца са ни почти на една възраст  Peace За второ детенце не се престраших. Пък и се разведох. Ще се радвам на тези на приятелките ми. Повечето гонят 40, някои ги подминаха дори, но всички са с малки дечица.  Hug Много им се радвам  Hug

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 1 270
Аз от години се каня да си родя трето,но вече май ми мина мерака.

# 19
  • Мнения: X
Хайде и аз в кюпа...На 41,ама не ми пречи... newsm44 newsm68. Като се погледна в огледалото,не виждам това,което преди 20 години,но се чувствам на 15.
Всъщност как трябва да се чувства жена на 40 и ....?

# 20
  • Мнения: 265
Eй ме на и мен  Simple Smile На 42 , е ще ги навърша края на декември ( най- малка съм от набора ) Sunglasses имам син на 18 г , неговите приятели викат "и твоита майка също "- песента на Ъпсурд  , и дъщеря на 10 г  - според целия клас съм най -хубавата и модерна майка  Rolling Eyes пък и карам джип , което хептем впечатлява децата  newsm78 Казвам си смело набора които съм и хич не ми пука , изглеждам страшно добре за възрастта си , е от към гръдна обиколка съм зле ,но не е болка за умиране  Simple Smile Работата ми е такава ,че  изисквам лична карта  , като видя някоя с 10 пък и 15 год по малка от мен как изглежда ..... направо ми е мило на мене си  Simple Smile  ( не можеш да се понасяш , чак ти идва да си посегнеш ,както се шегува колегата )
Чувствам се страхотно на 42 - с пораснали деца , хубава работа , независима ,  хубава фигура , нямам брада и мустаци  .......  какво да иска повече човек а ?

# 21
  • Мнения: 2 700
То, кажи-речи и аз при вас. Ще обърна 40-така след няма и месец. Laughing
Не знам дали съм в криза или не.  newsm78 Понякога съм преизпълнена с енергия, понякога ме обхваща меланхолия. Не го свързвам с възрастта, защото подчертано не се замислям за нея. Но загубих родителите ми, дъщеря ми порастна (не много, но вече достатъчно) и някак ми остана повече време за размисъл...

# 22
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Няма да пиша много, защото съм от тези, които се ужасяват от ЕГН-то.
Да не съм аз приятелката, която си описала? Wink
И аз съм май от тези,които се ужасяват от първите две цифри в ЕГН-то.Въпреки че не изглаждам на 42,но има моменти,в които
се питам-дали ще мога пълноценно да отгледам децата си ...ей такива глупости са ми в главата.
В последният брой на сп."Жената днес" имаше тема за жените,които са в предклимакс,климакс и се изказваше мнение,че е най-трудно една жена да си признае,че е в този етап от живота си и състоянието ,в което се намира-душевно и физическо.
Възрастта е наречена втори пуберитет.
Не искам да се оплакваме,но и не искам да си крием главите в пясъка.Браво на тези,които са заредени с оптимизъм и се чувстват добре. Peace
И аз съм много оптимистична пред колеги,ведра,с чувство за хумор,но остана ли сама със себе си се чувствам не на 42,а на 100.

# 23
  • Мнения: 461
Такаа значиии - и аз съм за тука. Mr. Green
Аз пък симулирам с най-артистичните си способности на които съм способна критическата  Mr. Green и съм ЗАБ-РА-НИ-ЛА на всеослушание да  ми се мяркат пред очите, ако някой реши да се "разболява"  пак от пуберски изцепки, или пък другия да ми се прави оттук нататък на 50-годишен плейбой с любовници на възрастта на щерката.
Кой, каквото иска да прави, ноооо ... без аз да научавам и най-важното - да се оправят сами и да не ме намесват в бъркотии!!! Laughing
Няма цял живот да вървя след тоз и след оня  Naughty
Пък и някой беше казал, че животът започва след 40-те и повече от естествено е, че трябва да започне  с привилегиите ми.
Смятам да се възползвам от това, като депутат от приватизационна сделка. Sick



# 24
  • Мнения: 532
Записвам се и аз тук! Преди дни станах на 43! И какво? все тая:)Аз съм си Аз!:).....Търпя промени ,но поносими,после им свиквам и така...до 100..най малко Joy

# 25
  • Dobrich,Mariazell/ Österreich/
  • Мнения: 10
И аз се присъединявам към мамите на 40.Може би с наи-малкото беб4е на 6 месеца и друго дете на 12.Малко ми идват нанагорни6те пубертетски вълнения и смяна на памперси но това е от друга страна страхотна лудница LaughingПросто нямам време да се замисля,4е едва преди няколко дни станах по-голяма с 1 година Simple Smile

# 26
  • Мнения: 25 685
Търпя промени ,но поносими,после им свиквам и така...до 100..най малко Joy

Аааа, 100 стигат! Naughty
 Не ща повече, че много ще се сбръчкам, пък аз съм суетна...  Flutter

# 27
  • Мнения: 761
Хайде и аз да се включа на 45 и с 7 годишна дъщеря:))

# 28
  • Мнения: 265
Браво на всички   bouquetПовечето са позитивно настроени  на тази възраст , което значи много . Така трябва . Аз лично се почувствах зле когато навърших 40г , нали не се празнува рождения ден ....близките ми знаеха ,но повечето хора не , родена съм  на 30 декември , знаете еуфория покрай празниците ,всеки пазарува , срещах познати честитяха ми и искаха да ги почерпя по едно ....а аз казвах -не мога правя 40г и не се празнува ..... повечето се изненадаха , но го приеха , аз също  Sunglasses

# 29
  • Мнения: 187
С удоволствие се включвам и аз! Скоро ще навърша 47, а синът ми 6. Доскоро бях рядка птица, но вече не е така. Все повече жени раждат след 40, а от опит ще кажа ,че децата ни подмладяват и се чувстваме супер!  supermama

# 30
  • Мнения: 184
Здравейте и от мен!
Интересна отчетна темичка.
Ще я следя Hug
Иначе, за мене какво - на 43, с две момчета - на 13 и на 19.
В къщи лудницата е пълна, постоянно се карат, бият, слушат си музиката така, както нормалните биха оглушали.
Забранила да съм да влизат в пубертета, че ако аз влезна в критическата, ще се изпотрепем у нас Simple Smile
Добре, че с мъжа ми сме си и добри приятели и се разбираме, че иначе щях да полудея.
Вечер с него си излизаме на по биричка и се наслаждаваме на спокойствието, царящо около нас в кръчмата Simple Smile
Повечето ни приятели са по-млади от нас и много ни се радват на това, как изглеждаме, сиреч не ни дават годинките Simple Smile
ПоФалих се Mr. Green

# 31
  • ...до морето..
  • Мнения: 74

Ето ме и мен - ще навърша 42 в края на годината, но не ме притеснява никак ЕГН-то Simple Smile
Имам си син на 20 години и дъщеричка на 12.Много им се радвам и много се гордея, когато искат да ме представят на приятелите си:"Виждаш ли каква млада мама имам?" Grinning
Имам много по-млади от мен приятелки, но се разбираме чудесно.Мисля си, че се чувствах много по-стара, когато бях на 30...

# 32
  • Мнения: 14
хайде и аз- 42 с дъщеря на4.  Колежката на същите години със син на 24 и снаха .Истрашно се дразни като кажат колегите- "ама вие наистина ли сте набори". Има такава книга - чела съм я "Животът започва на  40". Но имам страхотна дилема- опасно ли е да имам второ дете .

# 33
Скоро ще бъда и аз в този отбор и смятам, че животът наистина започва на 40.Всяка възраст може да се носи с достойнство и не необходимо да подражаваш на 20 годишните си колешки, особено в  начина им на говорене и мислене.

# 34
  • видин
  • Мнения: 358
привет и от мен Hug
наложи се да пресметна  (за саттистиката ) на колко съм - на 43 и септември ща започна 44. все ги забравям.
чувсвам се прекрасно, щом все още мога да тичам след бебка на висок ток - значе всичко е ОК.
на тези ,които се колебаят за дете на тази възраст, ще кажа, че е супер - подмладява, тонизира и най-важното - прави те много,ама безумно много ЩАСТЛИВА!!!

# 35
41 Peace.Важно е как се 4увстваме .

# 36
  • на село
  • Мнения: 3 958
Айде и аз в отбора  Peace Преди месец станах на 40.


И аз като abet, преди няколко месеца станах на 40 и ми беше малко странно.
Сякаш започнах да свиквам, или по -скоро не се сещам за годините  Mr. Green

Забравих да кажа за децатаSimple Smile
С две дъщери, голямата на 17, малката на 4.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 552
Здравейте, момичета! Приемате ли и по-младички, малко под 40?
През май навърших 38, имам 3 деца, дъщеря на 12 г. и 2 момчета-близнаци на 6г. Децата си гледам сама, понеже мъжът ми пътува по корабите и го няма по 6м. и стои тук по 2-3м.
За мен това е едно предизвикателство, което ме държи будна, бодра и млада. Понеже се налага да мисля за всичко- децата, къщата, колата, сметки, храната, ходя и на работа, гледам да не се изоставям. Къде нова дрешка, обувки, козметика, но преди всичко са децата.
А и като съм многодетна, да не съм за изхвърляне. С гордост си споменавам годините като ме питат и се радва, че съм ги доживяла, че не са минали напразно, имайки предвид бройката на децата. Дано имам сили да ги отгледам и възпитам и да станат добри хора.
Поживях и си походих до 26г., но истинския смислен живот започна след това и се надява да продължи и след 40г.
Живота за мен е една битка, от която определено трябва да изляза герой.Въпрос на характер.

Последна редакция: сб, 12 юли 2008, 21:28 от Илиева

# 38
  • Мнения: 265
А, то и аз съм била за тук.На 41/Здравей,Деси Минкова/.Дъщери на почти 13 и на 7.Честно казано много рядко се сещам за ЕГН-то.Научих се да се харесвам такава каквато съм,да си прощавам за малките грешки и да се обръщам към миналото без тъга.И когато започнах да живея в съгласие със себе си, установих,че връзката ми с моето семейство и приятели стана по-здрава и подкрепяща.Така че, какво значение имат годините!?Преживях сериозно заболяване и сега си давам сметка колко дребни и незначителни неща са управлявали живота ми , но отсега на татък знам  : животът е прекрасен във всяка възраст.                                 

# 39
  • Мнения: 104
Дааааааааа,и аз съм за тук:) На 43,с дъщеря на 4 и син на 24  Laughing
Май само на мен ми е трудно да си приема годините.Опитвам се,но не винаги се получава.А и енергията ми вече я няма,все не ми стига времето,а преди 20 год. "КПД" -то ми беше много по-високо.Приятелките ми казват,че е въпрос на организация и сигурно са прави,така че има над какво да работя:)
Пък дано успея някога  Wink

# 40
  • у нас
  • Мнения: 443
Ехооооооо,бройте ме и мен 42ще направя на 12.12 имам син на 21 и дъщеря на 13 всички сме родени в края на годината.Не се чувствам зле само на моменти ми е скучно свикнала съм да обгрижвам деца,а и не мога да свикна че ходим по отделно на море.Много се натъжавам когато някое от децата ми тръгва на път и винаги си плача даже и днес сина ми като тръгна студент е  и в момента работи в Русе се разплаках.

# 41
  • Мнения: 45
Здравейте горди красавици   bouquet

А какво ви харесва на това да сте "на попрището жизнено в средата"?  Simple Smile

На мен лично, това че знам какво искам, знам какво мога и най-вече знам как да го постигна. Опита, който на 20 ми е липсвал, днес го имам, силите, които може би ще ми липсват на 60, днес са в епогея си. Чувствам се силна, защото съм преживяла кризи и съм издържала. Чувствам се независима, защото знам, че няма нищо на този свят за което да си заслужава да се предава човек. Всичко е преходно, днес едно ти се струва най-важното и заслужаващо вниманието ти, утре е друго. Децата са пораснали, имаМ времеее  Party

И въобще мисля годините межди 35 и 55 да са най-прекрасните!   bouquet

# 42
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
. "КПД" -то ми беше много по-високо.Приятелките ми казват,че е въпрос на организация и сигурно са прави,така че има над какво да работя:)
Пък дано успея някога  Wink

Както се изразява съфорумката Dona  bouquet -а,анджак!
Преди 5 години къщата блестеше за 2 часа,сега за 4.Тогава , докато се погледнехме с мъжа ми и... luvbedСега,от моя страна все оправдания GrinningВярно-всичко е в главата,но и биологичният часовник се чува-цък,цък.Но ние не се предаваме-искаме дори да го надхитрим.

# 43
  • Мнения: 310
и аз- почти 41.
за сега толкова, че днес съм ужасно крива и виждам всичко в един цвят- черен.

# 44
здравейте прекрасни  и аз съм при вас пре3 декември ши стана на 40 имам две деца на 14 Ина 17 години

# 45
  • Мнения: X
На въпроса на Dona Bonbona:Сега съм непукист,от нищо не ми дреме...Не ме интересува мнението на хората за мен,живея без условности...Не се притеснявам,че някой не ме харесвал, или пък аз не харесвам...Всичко е толкова мимолетно...Научих се да приемам нещата откъм добрата им страна и да не правя трагедии от нещо,което ще е забравено след 10 минути...
Когато бях на 20,приемах нещата прекалено сериозно.Сега се усещам ,че няма смисъл.Което си има да става,ще стане и без аз да го преживявам толкова.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 2 041
Хайде и аз в отбора... Тази година ще навърша 41, синът ми скоро ще навърши 7, а дъщерята - 3.
И аз на 20 се вземах прекалено насериозно, на 30 се чувствах доста зле...
Сега като кажа 40 ми е малко чоглаво, ама мои са си...
По този повод синът ми наскоро ме разпитва кога човек е стар... Аз му обяснявам,че щом престанем да растем и почваме по малко да остаряваме... , отначало не ни личи много и т.н. Той ме пита - "ами ти почнала ли си да остаряваш?". Казвам му - "да". А пък той - 'аааааааа, ама не ти личи още, хубава си!" Joy

# 47
  • у нас
  • Мнения: 443
Здравейте днес от мен,аз съм първа понеже още не съм лягала. Тази сутрин дъщерята тръгва на море, а преди път ние силно се вълнуваме и почти не спим.Сега 10дни ще бъдем аз,мъжо и кучето -скука.
 Ето ви живот на 40годишна с пораснали деца.  Simple Smile

# 48
  • Мнения: 17 546
Ще ме вземете ли с вас Grinning ? Преди да сте казали да, тук се чувствам по-удобно! През октомври ще навърша 39, по близко е до 40, отколкото до всички останало Laughing С трима сина съм, един почти на 19 и близнаци почти на 16. Когато навърших 30 мирогледа ми и представата ми за света се промени драстично. Промених се и аз самата, много осезаемо. Какво ли ще се промени в мен след година, като навърша 40?
Приятно ми е!  bouquet

# 49
  • у нас
  • Мнения: 443
Добре дошла Хелън Hug!
Колкото до промяната при навършване на 40г. -едва ли още повече ако робуваш на предрасъдъци и не празнуваш любилея,ще усетиш нещо!

# 50
  • Мнения: 25 685
Какво ли ще се промени в мен след година, като навърша 40?


Ами, каквото ти си решиш.  Wink
Аз, като навърших 40, взех решение следващите 20 години да не пуша и спрях цигарите. Сега чакам с нетърпение да навърша 60, за да реша дали ще ги пропушвам отново или не.  Mr. Green
Леле, дано само не ми хрумне тогава да оставя и алкохола, че ще я вапцаме на стари години без нито един порок!  ooooh!
А, и като стана на 50 може да си взема една костенурка или орле, да проверя лично дали наистина живеят толкова дълго...  Joy

# 51
  • Мнения: 13 512
Хайде и аз да се запища при  вас. Миналата година навърших 40 и напук на всички предразсъдъци  го отпразнувах с голям купон. По принцип не обичам рождените си дни и не всяка година правя щури купони, но на този държах особено.  С 3 деца, както е видно от подписа ми, се чувствам страхотно. Много по-добре, отколкото на 30 например, Причините0 много от вас са ги изредили по-горе.

# 52
  • Мнения: 45
Хайде и аз да се запища при  вас. Миналата година навърших 40 и напук на всички предразсъдъци  го отпразнувах с голям купон.


 Peace Аз също! Дори и не знаех, че такава годишнина не се празнувала, научих го чак след като всичко беше организирано. Не се впечатлих особено, и празнувах като за последно  Joy

Ми то знае ли човек?!  Crazy

Та наздраве за 40-те, сега с кафе обаче


# 53
  • Мнения: 604
Ами запис и от мен аз все още съм на 35, но разликата не е много голяма мисля newsm78·
И като ви слушам за тези менопаузи и проблеми се питам за какъв ч...н ми е и на мен
да забременявам отново, ми не си гледам пашалъка ·

# 54
  • Мнения: 265
Това с празнуването на годишнината не е фатално  бях чела някъде , че човек през живота си поне веднъж не трябва да си празнува рождения ден , всеки си избира кога да го направи . При нас в България повечето не празнуват 40 тия , защото знаете ,че го свързват с други 40 (помен ) които .......не е много приятен .Така ,че ако  сте пропуснали някой друг рож.ден или мислите да пропуснете , споко  Simple Smile

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
След 3 седмици ставам на 40....Това е. Щастлива съм, чувствам се добре... Wink

# 56
  • Мнения: 843
    Я, че хубавоSimple Smile)   Покрай бебето се въртях в  Отчетните и захаросано-щастливото надхвалване,  но тава си е друго тукSimple Smile)
    42 години, 66-ти набор, момче на 23г и момиче на 3г.
     Уморява ме  работата и зацикленото и безсмислие.   Детето ме радва искрено.    Не ме уморява,  притеснявам се само Аз да не я уморявам. Чувствам се идиотски млада, още чакам да порЕсна, като Пипи.
      Днес малкото акселератче заяви, че много ме обича, но понеже нямам "Бладаци и мутаци" като тате, ще ме целуне , ама друг път.. Crossing Arms   това е положението-:-))

# 57
  • Мнения: 4 380
Имам само още 3 години до 40-те. 3 години за да променя доста неща в живота си и да взема най-сетне да започна да живея. Кой е авторът на споменатата книга? Иска ми се да я прочета защото надеждата крепи човека. Rolling Eyes Чувствам се на 100.  Sick Вярно са казали хората че не е важно на колко си, а на колко се чувстваш. Confused Имам само 3 години за да променя това усещане. Sick Ако започна да ви липсвам във форума, значи съм успяла. Докато вися пред компютъра, ще се чувствам все по-стара. Sick

# 58
  • Мнения: 13
Здравейте и от мен! В края на годината ще навърша 41. С две момичета на 20 и 17.
Не намирам кой знае каква разлика от преди и сега,освен,че от една година повече скиторя и не съм си в къщи да помагам на някой за домашни или урок.Но пак нямам време за книга или да мързелувам,но ще изчакам 50 дано там намеря време Wink

# 59
  • Мнения: 4
Е, и аз съм за тук!
Преди години някой като кажеше "тази е на 40 години" аз си виках "егати дъртата лелка",а ето че и аз, живот и здраве, през декември ще чукна 40-те и въобще не се чувствам лелка, особено пък дърта.
Имам синче на 3 години и най-прекрасния съпруг на света.

# 60
  • Мнения: X
А пък аз ,vins,така искам моят 19 годишен син да отиде сам на море,11-годишният на гости при баба си,че да си поживеем с моя мъж малко като младоженци... Simple Smile 1dating luvbed

# 61
  • Мнения: 45
Много сте готини всички с манечетата.  Hug Как така се решихте?

Моите са вече големи, 16 и 18. Понякога се заглеждам по бебоци и я някоя приятелка ме е зърнала, а веднага е почнала: ами, хайде де, какво чакаш?  Whistling ... Какво чакам ли? Внуци  Heart Eyes, ама не веднага, ако може  Stop. След поне 10-тина години  Party. Но мои, не, мерси. Мисля, че някой ден ще съм една прекрасна баба, ама защото ще гледам, и ще връщам.  Joy Отново цялата какафония, отначало  Shocked, не мерси. Бременост, раждане, памперси, безсънни нощи, шарки и диарии, училища и домашни и като достоен завършек пубертет  #Crazy, ЪпсурТ! А като стана баба, само ще се радвам на хубавите моменти. Не ме корете, че е егоистично.  Embarassed Все пак съм се отчела.  Peace

Сега ми е време да се наслаждавам на себе си  Flutter. Ваканции, почивки, поне от 2-3 години те не искат да идват с нас, ходят сами или остават в къщи. Единственото место, където не смеем сами да ги пуснем е България  Sad, но и това ще стане някой ден.  Simple Smile

# 62
  • у нас
  • Мнения: 443
А пък аз ,vins,така искам моят 19 годишен син да отиде сам на море,11-годишният на гости при баба си,че да си поживеем с моя мъж малко като младоженци... Simple Smile 1dating luvbed
то ние постоянно сме си като младоженци,дъщерята от 11годишна ходи на море от у-ще .Сина пък от преди 4-5години не иска да ходи с нас и ние двамката сами,но си ни е хубаво и си почиваме няма готвене,няма миене на вилици ..........и т.н.т.
През др. време сина в Русе студент,дъщерята на разходка и ние пак сами,даже се шегуваме дали да си родим още едно дете ,щото за внуче ни е рано  Joy Joy Joy

# 63
  • Мнения: 1 212
Разбирам ви съжденията напълно !  Peace
Макар и още "млада"  Mr. Green съм съпричастна с усещането :
"Колкото повече, толкова повече и по-добре !"
Наличието на малко дете единствено ме приближава към младите майки  Wink
Бих изкарала още 10 години на сегашните си, отколкото да се върна на 25 и да продължа от там ! Sunglasses Grinning

# 64
  • у нас
  • Мнения: 443
И сега какво преброихме се и край newsm78

# 65
  • Мнения: 160
хубава тема. Аз съм на 45 - три деца: на 16, 14 и на 5. Определено не бих искала да върна времето назад - сега се чувствам по-уверена в себе си, абстрахирам се от чуждото мнение (е, поне се старая  Mr. Green)умея повече да се радвам на малките неща, особено на малкия ми син - вече знам колко е кратко детството и се наслаждавам на всеки миг с него преди да е станал голям. В общи линии съм доволна от постигнатото, въпреки, че много от нещата за които мечтаех не се случиха (предимно в професионален план), но пък съдбата ме дари с чудесни деца. Все още имам амбиции, но се научих и да приемам живота такъв какъвто е.

Имам само още 3 години до 40-те. 3 години за да променя доста неща в живота си и да взема най-сетне да започна да живея. Кой е авторът на споменатата книга? Иска ми се да я прочета защото надеждата крепи човека. Rolling Eyes Чувствам се на 100.  Sick Вярно са казали хората че не е важно на колко си, а на колко се чувстваш. Confused Имам само 3 години за да променя това усещане. Sick Ако започна да ви липсвам във форума, значи съм успяла. Докато вися пред компютъра, ще се чувствам все по-стара. Sick

според мен точно тази възраст е критична - преди да навърша 40 бях изпаднала в ужасна депресия, трябваше ми доста време за да приема, че вече не съм първа младост, но пък си дадох сметка, че така или иначе не мога да промена този факт, че всяка възраст си има хубавото.

# 66
  • Мнения: 834
Е, хайде и за да се запиша при вас- клубчето на втората възраст Heart Eyes Нищо, че ще ги навърша през септември.
Мммм newsm78 какво да ви кажа? Ако не е малката ми Принцеса със сигурност ще се чувствам набор на Лили Иванова. Тя ми дава сили и енергия 24ч  И аз като Didi3 гледам да не изпусна миг от детството и, да и дам цялото си време и любов. Сина ми порастна като гъба и си пое по своя път, изплъзна ми се детството му неусетно. Като щракване с пръсти. Не искам това да се повтори с нея. Тя е и "поправителния изпит" във възпитанието ни. Осъзнати грешки, допуснати при сина ми, сега не ги повтарям. Не съм толкова безотговорна. Е, това не означава, че ходя по дире и като че съм и баба, а не майка Grinning Поне има режим за сън, хранене, игра. Ударили сме го на здравословен живот. Това при сина ми го нямаше- когато, както, каквото и където дойде ooooh! На училище съм го водила само първата седмица, после- сам. Явно съм била по- безотговорна.
Я, да ви питам Embarassed наистина ли 40-тия рожд.ден не се празнувал Rolling Eyes и защо?

# 67
  • Мнения: 4 380
Цитат
според мен точно тази възраст е критична - преди да навърша 40 бях изпаднала в ужасна депресия, трябваше ми доста време за да приема, че вече не съм първа младост, но пък си дадох сметка, че така или иначе не мога да промена този факт, че всяка възраст си има хубавото.

Дано да си права! Имам чувството, че няма излизане от тази дупка. Sick То не е само критична възраст, то е някакъв нескончаем кризис и бедите не идват сами. Нямам сили вече за борба, имам чувството че цял живот се боря с вятърни мелници. Егатисиму, нямам навик да хленча...По-добре нищо да не казвам...Още имам амбиции и желание, значи не всичко е загубено. Sick Дано след 40-те започне нов живот.

# 68
  • Мнения: 17 546
Изненадана съм да прочета, че ви връхлита депресия малко преди 40. Аз, както писах, ще навърша 39 през октомври, но се чувствам на 18. Може би покрай синовете ми. Даже понякога, когато е нужна малко строгост и им се скарам за нещо, в се едно се гледам отстрани и се стъписвам.  Изненадвам се, че аз всъщност съм майка им, а не техен набор, а усещането е точно такова. Още по-смешно е като кажат за някого, че е на 42 - 43 години примерно, а аз го гледам с очите на 18 годишна  и ми изглежда остарял, и някакъв такъв с много пред мен, а не е така. Хубаво е да си 20 години все на 18 Laughing

# 69
  • Мнения: 45

Я, да ви питам Embarassed наистина ли 40-тия рожд.ден не се празнувал Rolling Eyes и защо?
Това с празнуването на годишнината не е фатално  бях чела някъде , че човек през живота си поне веднъж не трябва да си празнува рождения ден , всеки си избира кога да го направи . При нас в България повечето не празнуват 40 тия , защото знаете ,че го свързват с други 40 (помен ) които .......не е много приятен .Така ,че ако  сте пропуснали някой друг рож.ден или мислите да пропуснете , споко  Simple Smile

Но аз го празнувах. Монда също. И не съжалявам, напротив. Не че съвсем съм лишена от суеверност  Blush, но все пак си мисля, че най-важна е нагласата. Ако - влизайки в 40те - или която и да е възраст, изпадне човек в "дупка", очаквайки "лоши неща", то неминуемо ще ги и предизвика. Това е моята максима: Каквото (силно!) си поискаш, това ти се случва!  Peace

# 70
  • Мнения: 106
Да се запиша и аз при Вас.Моето мнение е,че стреса при който живеем е причина за всичките ни неразположения,а не годините.Аз съм на 43 и да си призная още ми се ходи-например на дискотека.Никога не съм крила годините си.Аз се чувствам добре,е понякога ме заболява тук-там,но гледам да не обръщам внимание.Трябва да мислим за хубави неща,иначе много бързо ще"пропаднем".Усмихнете се.Живота е хубав.

# 71
  • Мнения: 843
Много сте готини всички с манечетата.  Hug Как така се решихте?

  Честно?    Нямах намерение..15 години си гледах сина сама/ с помощ от приятели и роднини/ С таткото се разделихме, когато детето беше на 5г.
     Просто ми се случи  втори брак Simple Smile) Нетърсено и  изненадващо,  но решението за дете ми дойде много бързо.    Излишно е да казвам, че това е  едно от малкото  правилни решения в живота ми.Simple Smile  Благодаря , Доне!

   Ксенич,  тъкмо  потъвах в дупката на 40-те,  / хвана ме на 37. / пък и най- добрият ми приятел - татко , си отиде/  ,  усетих, че синът ми пораства и ще си тръгне...   Губех  двамата мъже до себе си..едновременно , /еластичността на кожата си,  косата,  бързина на мозъка ,   безсмислена професия и безперспективна.., мечти, натикани на тавана... и прочие -- това няма да го  казвамSimple Smile)/
     Може би това доведе до промяната -   Някой до мен.  .   Не е търсена --  намери ме, промяната.   Като ритник отзад.
      Не, че и сега не "потъвам " в дупки,  но няма времеSimple Smile))   Пък и мечтите  - натикани на тавана  се смениха с други.  За сега ги удържам  пред очите сиSimple Smile
   Споко  - нормално е.

# 72
  • Мнения: 1 171
Всички тук, които сте писали, на 40 и 40+   bouquet. Много хубава темичка.  Peace Аз много уважавам хората, които не си крият възрастта. Аз  съм на 32 и никога не съм го крила  Simple Smile
Опитвам се все още да изглеждам на 20   Flutter, защото такава съм си по душа.


П.П. Сега се връщам да ви изчета всички  Hug

# 73
  • Мнения: 7 404
                     Привет за момичетата от ВТОРАТА ВЪЗРАСТ !!!  Hug Този привет се осмелявам да ви отправя от името на момичетата от ТРЕТАТА ВЪЗРАСТ,които също си имат темичка тук! Mr. Green
                      Я стига с тия притеснения от първите две цифри на ЕГН-то! Да се засрамите  Embarassed аз ако ви кажа моите две цифри  Mr. Green Та вие сте си направо момиченца още!
                      Момичета,я отваряйте лаф за нещо по така,не за климакси и глупости. Sick Ето ние ,пишещите в другата темичка, отдавна си живеем като младоженци с половинките,пък напоследък се сдобихме и с малки деца.Нашите големи деца са ни ги поверили напълно и сега се чувстваме като майчета   Mr. Green и то млади майчета.
                     Ето ме сега мен  Mr. Green Хойкам си из форуми,че моето дете с либето са на почивка и днес се връщат,пратих моето либе до летището да си ги прибере,а аз също като мама на 18 се чудя как да се боря с малката разбойничка щот иска да спя до нея пък аз искам да почета от тук,от там. Mr. Green
                     Лека и спокойна нощ,момичета! И помнете за автотренинга - като си повтаряте ,че сте млади и хубави такива и ще се виждате в огледалото и очите на хората около вас! Peace  bouquet

# 74
  • Мнения: 95
Привет,привет!Аз също съм в отбора-на 45 с две големи /на 25 и 23/ и една малка /на 12/ моми.Макар,че от огледалото не ме гледа 18 годишно момиче,душата май си остава на толкова.Покрай килограмите и малко житейски опит сме понатрупали,та какво тук значат някакви си цифри .Някои хора и на 20 год са си пенсионери.Радвайте се на живота даже и на 102!

# 75
  • Мнения: 3 371
Привет и от мен  bouquet!За протокола  - другият месец ще навърша 42г , имам син на 18г6м , който все още се "фука" с мен Embarassed! Чувствам се много добре , изглеждам добре и , както повчето от вас - не им се давам на по- младите! Е , вярно е , че полагам вече малко повече усилия да "залича" пораженията на природата , но си струва усилията Peace! И да ви  кажа , направо се изкушавам да си махна спиралата и да взема да си родя една девойка , че душата ми "плаче" за момиченце , а виждам колко много мами са се престрашили  bouquet.Ама , като се знам , че съм малко нерешителна , май ще чакам да гледам внуците Hug!
Темата е чудесна! Peace

# 76
  • Пловдив
  • Мнения: 869
И аз съм с вас! На 37г. съм, имам син на 19г...какво да ви кажа, чувствам се като сестра му, макар, че мен житейският опит ме е научил и много често го коря за това и онова, но пък иначе тези които не ни познават, никога не могат да предположат, че сме майка и син. Готино е, и на мен така ми се вдига самучувствието. Поддържам се и се чувствам като на 18г. има и моменти в които се сещам на колко съм, но пък поне знам какво искам ...И съм много по-търпелива и уравновесена отпреди...

# 77
  • Мнения: 161
Здравейте.Да се запиша и аз,през октомври ще навърша 41 год.Като се изпишат изглеждат много,но всъщност не са.Дядо ми казва-лошото е,че душата не остарява с тялото,иначе щеше да има някакъв баланс.За сведение милият ми дядо започна 92 год. и само работата го крепи,но пък самотата му тежи много.Затова мили момичета на 40+, животът ни тепърва започва,радвайте се на всеки миг с любимите на сърцето ви хора и се чувствайте на толкова на колкото е душата ви,а не тялото Hug  bouquet Hug

# 78
Здравейте и от мен! И аз се записвам при вас.През май навърших 40 и въпреки суеверията че не се празнува аз го отпразнувах.Ами ако не дай си Боже до другата година ми се случи нещо ще ме е яд че не съм отбелязала това събитие.Беше страхотен празник.
Имам 2 малки деца на 5 и 3 години.Гледаме ги сами с таткото.Страхотно се изморяваме.Нямаме тази сила и енергия отпреди 10 години например.ЕГН то е от голямо значение.Освен това акъла ни е друг.Връзваме се на всичките им глупости.Притесняваме се за всичко.Когато човек е на 20 по-лесно се гледат деца.Някак всичко минава по-леко.
А за депресията -и при мен я има за жалост.Напьлнях .Почувствах се стара вьпреки малките деца и неуверена че ще се справя.Мсьлта че когато те бьдат на 20 аз ще бьда почти на 60 просто ме подлудява и се отчайвам още повече.Имам чувството че половината ми живот е минал напразно.Кажете ми моля откьде да намеря сили да се радвам на това което имам когато сьм изтощена до крайност психически и физически.

# 79
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
Здравейте горди красавици   bouquet

А какво ви харесва на това да сте "на попрището жизнено в средата"?  Simple Smile

На мен лично, това че знам какво искам, знам какво мога и най-вече знам как да го постигна. Опита, който на 20 ми е липсвал, днес го имам, силите, които може би ще ми липсват на 60, днес са в епогея си. Чувствам се силна, защото съм преживяла кризи и съм издържала. Чувствам се независима, защото знам, че няма нищо на този свят за което да си заслужава да се предава човек. Всичко е преходно, днес едно ти се струва най-важното и заслужаващо вниманието ти, утре е друго. Децата са пораснали, имаМ времеее  Party



И въобще мисля годините межди 35 и 55 да са най-прекрасните!   bouquet

И защо е това  ограничение????? Имам дъщеря на 32, а от там нататък ....съм си забравила годините!!Чувствам се прекрасно, ходя по пътешествия и ескурзии,!!!Катеря се където мога и върху когото мога! Дай боже да съм здрава и децата също, а оттук нататък.......пази се-е-е-е-е, че ида!!!!Последното ми приключение беше, че се покачих пак на кон да яздя!! Еми много ми е кеф!! Другата седмица мисля да се покатеря и спусна по една стена/не, че ще лепя хидроизолации newsm78, ама знае ли човек/?Сега време бол!Важното е да имам мечти, желания и бавно и полека да си ги осъществявам!! Това ме държи будна и млада!!Ами, така е като сме раждали млади Joy, сега ще  живеем!!!!!! smile3540 bye

# 80
  • Мнения: X
didai.loze,всичко е въпрос на самовнушение.И аз последната година се отдадох на някакви такива размисли...за старостта,за смъртта.../но си имах конкретен повод,майка ми почина миналата година,само на 59 години/, и след консултация с психолог се оказа,че е нормално да ме спохождат такива мисли.Но трябва да се опитваме да ги загърбваме,доколкото можем,защото сами ще се побъркаме.
А ти имаш толкова много поводи да мислиш позитивно:две малки деца,което означава,поне за мен: много наброй и забавни рождени дни,Нови години,Коледи,първи учебен ден ,много почивки и забавления заедно...И не знам защо си се вторачила в това,на колко ще бъдеш след 10-20 години... Забавлявай се сега,бъдещето и да го мислим и да не го мислим,то ще си дойде...
А е по-добре да има какво да си спомняме,не да се чудим къде са се дянали годините а ние не сме ги усетили...

# 81
  • БЪЛГАРИЯ
  • Мнения: 340
      Хоооп и...цоп!На 40г./навърших ги преди дни/ съм,с деца на 14 и 10г.Не мога,не искам и не приемам да съм стара!Казвам на колко съм,само защото изглеждам добре!Иначе се ужасявам от цифрите!Откачам при вида на немощни възрастни жени-представям си каква ще съм след време!Страхувам се от бръчките,от болките в костите,от среброто в буйната ми грива,от факта,че съпругът ми е по-млад от мен,от това,че децата започват да се справят сами/все още само понякога/...От много неща се страхувам!Обаче трая,стискам зъби и рева по нощите!Защото най-големият ми страх е някой да не разбере колко слаба и безпомощна се чувствам!Нали съм ЛЪВ-гордостта ми е порок!
       Ей,разревах се чак!Ама какво да се прави-старост-нерадост!

# 82
  • Мнения: 265
didai.loze   ей , я се стегни какви са тия депресий? Имаш 2 малки ангелчета за които трябва да се грижиш . Напълняла си била -голяма работа , не е задължително да си слаба 
dianivo- браво на теб . Аз също доста скитам по екскурзий и се забавлявам , и нямам време да изпадам в депресий .

# 83
  • Мнения: 265
Аааа,момичета!Какви са тези депресии.Я чуйте една хубава песен  http://www.vbox7.com/play:35d8d632

# 84
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
много стимулиращо да намериш съотборници в битките с годините! за портокола-на 44 г, мама на трима -големият на  19 г, най-малката на по4ти 5! преди няколко дни трябваше да ги закръгля на 4етворка- разубедиха ме финансовите при4ини и риска от ново секцио- за себе си бих поела риска, но както и да е! ве4е с пове4е мъдрост и преживяла не малко, много по-млада се усещам от като бях на 32, загърбих комплексите, добих увереност, 4е колкото -толкова, не мога да надско4а себе си и реших да съм си аз, но загубих от амбициите си, загърбих кариерата рано и май така ще я карам до конец!здраве да е, 4овешкото и хуморът ме крепят и даже моите ми казват "яка мама"! пак си е признание и ме топли!

# 85
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 704
Я едно записче и от мен Peace На 45 съм, ама хич не ми дреме. Никога не съм имала толкова много време само зе себе си, как да не се чувства човек добре Hug Мога да правя всичко, което искам. Мога да изляза по всяко време, мога да се прибера, а мога и да не го направя  Mr. Green
Детенце е на 25 (и половина), вече голям мъж и не го ангажирам със себе си Mr. Green Чакам с нетърпение да стана свеки, че тогава малииии .... ще видим кой кого  Mr. Green Внуци не се каня да гледам и млади семейства при себе си не искам Mr. Green искам да си живея на спокойствие само с половинката и с кучето. То само кучето не ме ядосва милото, ама това е друга тема.
Животът може да е приятен на всяка една възраст. Обявила съм война на скуката.
Никакви депресии не съм имала нито преди 40, нито след това.

# 86
  • Мнения: 592
Unknown_lady - това е рецептата според мен. На авторката само ще кажа, че това което може и както може една дама на 40, тези на 20 могат само да сънуват. Да не ви пука, животът започва сега! Peace

# 87
  • Мнения: 160
не е само самовнушение. didai.loze - провери си щитовидната жлеза. Депресията и умората са нормални - това е преди критическата, за някои започва по-рано. Иначе съм съгласна, че много е важно как гледаме на нещата, но трябва да започнем да обръщаме и повече внимание на здравето си, да се грижим повече за себе си: храна, витамини, спорт и т.н.

# 88
  • Мнения: 1 849
Ето че и аз врътнах 41. Някакси не ми се вярва, но така излиза. Нищо не ми пречи да се катеря по дърветата, да тичам след автобуса наравно с големия и да нося на конче малкия.
Единствено ме стряска факта че няма на кого да кажа: Мамо, как си? и Баща ми, върви ли? Няма ги вече и двамата. Чувствам една огромна празнина, която се опитвам да запълня с тичане и работа (а тя няма край). Няма кой да ме попита, аз как съм и да ме поглези, да ме отмени...
Децата са единствената ми радост и удовлетворение. Да са живи и здрави! А и аз, че трябва да ги отгледам, а помощ много-много няма...
Иначе сили имам, даже да викам и крещя в излишък... Дали и това е от ЕГН-то Thinking

# 89
  • Мнения: 607

      На 43 съм. Чувствам се по-добре от всякога- помъдряла и уравновесена, в  силно , здраво и женствено тяло.
      Децата ми са вече големи и съм свободна да правя каквото пожелая.

# 90
  • Мнения: 50
На 42. Мисля помъдряла.Научих се да се радвам на малките неща, че амбициите на работното място са смешка, че най-ценното е семейството... С дъщеря само на 13. Искам само да сме живи и здрави да я гледаме и да гледаме внуци/дай боже да сме си с акъла и да ни ги дават Simple Smile/
Обичам да пътувам зад граница, не съм била на толкова много места, но това страшно ме зарежда...

# 91
  • Мнения: 2 199
Ехо, ето ме и мен една вечно усмихната жена на 40, със син на 21   bouquet
Сега отивам да прочета темата, че бързах да се запиша  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт