За нас-жените над 40

  • 8 671
  • 91
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
А пък аз ,vins,така искам моят 19 годишен син да отиде сам на море,11-годишният на гости при баба си,че да си поживеем с моя мъж малко като младоженци... Simple Smile 1dating luvbed

# 61
  • Мнения: 45
Много сте готини всички с манечетата.  Hug Как така се решихте?

Моите са вече големи, 16 и 18. Понякога се заглеждам по бебоци и я някоя приятелка ме е зърнала, а веднага е почнала: ами, хайде де, какво чакаш?  Whistling ... Какво чакам ли? Внуци  Heart Eyes, ама не веднага, ако може  Stop. След поне 10-тина години  Party. Но мои, не, мерси. Мисля, че някой ден ще съм една прекрасна баба, ама защото ще гледам, и ще връщам.  Joy Отново цялата какафония, отначало  Shocked, не мерси. Бременост, раждане, памперси, безсънни нощи, шарки и диарии, училища и домашни и като достоен завършек пубертет  #Crazy, ЪпсурТ! А като стана баба, само ще се радвам на хубавите моменти. Не ме корете, че е егоистично.  Embarassed Все пак съм се отчела.  Peace

Сега ми е време да се наслаждавам на себе си  Flutter. Ваканции, почивки, поне от 2-3 години те не искат да идват с нас, ходят сами или остават в къщи. Единственото место, където не смеем сами да ги пуснем е България  Sad, но и това ще стане някой ден.  Simple Smile

# 62
  • у нас
  • Мнения: 443
А пък аз ,vins,така искам моят 19 годишен син да отиде сам на море,11-годишният на гости при баба си,че да си поживеем с моя мъж малко като младоженци... Simple Smile 1dating luvbed
то ние постоянно сме си като младоженци,дъщерята от 11годишна ходи на море от у-ще .Сина пък от преди 4-5години не иска да ходи с нас и ние двамката сами,но си ни е хубаво и си почиваме няма готвене,няма миене на вилици ..........и т.н.т.
През др. време сина в Русе студент,дъщерята на разходка и ние пак сами,даже се шегуваме дали да си родим още едно дете ,щото за внуче ни е рано  Joy Joy Joy

# 63
  • Мнения: 1 212
Разбирам ви съжденията напълно !  Peace
Макар и още "млада"  Mr. Green съм съпричастна с усещането :
"Колкото повече, толкова повече и по-добре !"
Наличието на малко дете единствено ме приближава към младите майки  Wink
Бих изкарала още 10 години на сегашните си, отколкото да се върна на 25 и да продължа от там ! Sunglasses Grinning

# 64
  • у нас
  • Мнения: 443
И сега какво преброихме се и край newsm78

# 65
  • Мнения: 160
хубава тема. Аз съм на 45 - три деца: на 16, 14 и на 5. Определено не бих искала да върна времето назад - сега се чувствам по-уверена в себе си, абстрахирам се от чуждото мнение (е, поне се старая  Mr. Green)умея повече да се радвам на малките неща, особено на малкия ми син - вече знам колко е кратко детството и се наслаждавам на всеки миг с него преди да е станал голям. В общи линии съм доволна от постигнатото, въпреки, че много от нещата за които мечтаех не се случиха (предимно в професионален план), но пък съдбата ме дари с чудесни деца. Все още имам амбиции, но се научих и да приемам живота такъв какъвто е.

Имам само още 3 години до 40-те. 3 години за да променя доста неща в живота си и да взема най-сетне да започна да живея. Кой е авторът на споменатата книга? Иска ми се да я прочета защото надеждата крепи човека. Rolling Eyes Чувствам се на 100.  Sick Вярно са казали хората че не е важно на колко си, а на колко се чувстваш. Confused Имам само 3 години за да променя това усещане. Sick Ако започна да ви липсвам във форума, значи съм успяла. Докато вися пред компютъра, ще се чувствам все по-стара. Sick

според мен точно тази възраст е критична - преди да навърша 40 бях изпаднала в ужасна депресия, трябваше ми доста време за да приема, че вече не съм първа младост, но пък си дадох сметка, че така или иначе не мога да промена този факт, че всяка възраст си има хубавото.

# 66
  • Мнения: 834
Е, хайде и за да се запиша при вас- клубчето на втората възраст Heart Eyes Нищо, че ще ги навърша през септември.
Мммм newsm78 какво да ви кажа? Ако не е малката ми Принцеса със сигурност ще се чувствам набор на Лили Иванова. Тя ми дава сили и енергия 24ч  И аз като Didi3 гледам да не изпусна миг от детството и, да и дам цялото си време и любов. Сина ми порастна като гъба и си пое по своя път, изплъзна ми се детството му неусетно. Като щракване с пръсти. Не искам това да се повтори с нея. Тя е и "поправителния изпит" във възпитанието ни. Осъзнати грешки, допуснати при сина ми, сега не ги повтарям. Не съм толкова безотговорна. Е, това не означава, че ходя по дире и като че съм и баба, а не майка Grinning Поне има режим за сън, хранене, игра. Ударили сме го на здравословен живот. Това при сина ми го нямаше- когато, както, каквото и където дойде ooooh! На училище съм го водила само първата седмица, после- сам. Явно съм била по- безотговорна.
Я, да ви питам Embarassed наистина ли 40-тия рожд.ден не се празнувал Rolling Eyes и защо?

# 67
  • Мнения: 4 380
Цитат
според мен точно тази възраст е критична - преди да навърша 40 бях изпаднала в ужасна депресия, трябваше ми доста време за да приема, че вече не съм първа младост, но пък си дадох сметка, че така или иначе не мога да промена този факт, че всяка възраст си има хубавото.

Дано да си права! Имам чувството, че няма излизане от тази дупка. Sick То не е само критична възраст, то е някакъв нескончаем кризис и бедите не идват сами. Нямам сили вече за борба, имам чувството че цял живот се боря с вятърни мелници. Егатисиму, нямам навик да хленча...По-добре нищо да не казвам...Още имам амбиции и желание, значи не всичко е загубено. Sick Дано след 40-те започне нов живот.

# 68
  • Мнения: 17 546
Изненадана съм да прочета, че ви връхлита депресия малко преди 40. Аз, както писах, ще навърша 39 през октомври, но се чувствам на 18. Може би покрай синовете ми. Даже понякога, когато е нужна малко строгост и им се скарам за нещо, в се едно се гледам отстрани и се стъписвам.  Изненадвам се, че аз всъщност съм майка им, а не техен набор, а усещането е точно такова. Още по-смешно е като кажат за някого, че е на 42 - 43 години примерно, а аз го гледам с очите на 18 годишна  и ми изглежда остарял, и някакъв такъв с много пред мен, а не е така. Хубаво е да си 20 години все на 18 Laughing

# 69
  • Мнения: 45

Я, да ви питам Embarassed наистина ли 40-тия рожд.ден не се празнувал Rolling Eyes и защо?
Това с празнуването на годишнината не е фатално  бях чела някъде , че човек през живота си поне веднъж не трябва да си празнува рождения ден , всеки си избира кога да го направи . При нас в България повечето не празнуват 40 тия , защото знаете ,че го свързват с други 40 (помен ) които .......не е много приятен .Така ,че ако  сте пропуснали някой друг рож.ден или мислите да пропуснете , споко  Simple Smile

Но аз го празнувах. Монда също. И не съжалявам, напротив. Не че съвсем съм лишена от суеверност  Blush, но все пак си мисля, че най-важна е нагласата. Ако - влизайки в 40те - или която и да е възраст, изпадне човек в "дупка", очаквайки "лоши неща", то неминуемо ще ги и предизвика. Това е моята максима: Каквото (силно!) си поискаш, това ти се случва!  Peace

# 70
  • Мнения: 106
Да се запиша и аз при Вас.Моето мнение е,че стреса при който живеем е причина за всичките ни неразположения,а не годините.Аз съм на 43 и да си призная още ми се ходи-например на дискотека.Никога не съм крила годините си.Аз се чувствам добре,е понякога ме заболява тук-там,но гледам да не обръщам внимание.Трябва да мислим за хубави неща,иначе много бързо ще"пропаднем".Усмихнете се.Живота е хубав.

# 71
  • Мнения: 843
Много сте готини всички с манечетата.  Hug Как така се решихте?

  Честно?    Нямах намерение..15 години си гледах сина сама/ с помощ от приятели и роднини/ С таткото се разделихме, когато детето беше на 5г.
     Просто ми се случи  втори брак Simple Smile) Нетърсено и  изненадващо,  но решението за дете ми дойде много бързо.    Излишно е да казвам, че това е  едно от малкото  правилни решения в живота ми.Simple Smile  Благодаря , Доне!

   Ксенич,  тъкмо  потъвах в дупката на 40-те,  / хвана ме на 37. / пък и най- добрият ми приятел - татко , си отиде/  ,  усетих, че синът ми пораства и ще си тръгне...   Губех  двамата мъже до себе си..едновременно , /еластичността на кожата си,  косата,  бързина на мозъка ,   безсмислена професия и безперспективна.., мечти, натикани на тавана... и прочие -- това няма да го  казвамSimple Smile)/
     Може би това доведе до промяната -   Някой до мен.  .   Не е търсена --  намери ме, промяната.   Като ритник отзад.
      Не, че и сега не "потъвам " в дупки,  но няма времеSimple Smile))   Пък и мечтите  - натикани на тавана  се смениха с други.  За сега ги удържам  пред очите сиSimple Smile
   Споко  - нормално е.

# 72
  • Мнения: 1 171
Всички тук, които сте писали, на 40 и 40+   bouquet. Много хубава темичка.  Peace Аз много уважавам хората, които не си крият възрастта. Аз  съм на 32 и никога не съм го крила  Simple Smile
Опитвам се все още да изглеждам на 20   Flutter, защото такава съм си по душа.


П.П. Сега се връщам да ви изчета всички  Hug

# 73
  • Мнения: 7 435
                     Привет за момичетата от ВТОРАТА ВЪЗРАСТ !!!  Hug Този привет се осмелявам да ви отправя от името на момичетата от ТРЕТАТА ВЪЗРАСТ,които също си имат темичка тук! Mr. Green
                      Я стига с тия притеснения от първите две цифри на ЕГН-то! Да се засрамите  Embarassed аз ако ви кажа моите две цифри  Mr. Green Та вие сте си направо момиченца още!
                      Момичета,я отваряйте лаф за нещо по така,не за климакси и глупости. Sick Ето ние ,пишещите в другата темичка, отдавна си живеем като младоженци с половинките,пък напоследък се сдобихме и с малки деца.Нашите големи деца са ни ги поверили напълно и сега се чувстваме като майчета   Mr. Green и то млади майчета.
                     Ето ме сега мен  Mr. Green Хойкам си из форуми,че моето дете с либето са на почивка и днес се връщат,пратих моето либе до летището да си ги прибере,а аз също като мама на 18 се чудя как да се боря с малката разбойничка щот иска да спя до нея пък аз искам да почета от тук,от там. Mr. Green
                     Лека и спокойна нощ,момичета! И помнете за автотренинга - като си повтаряте ,че сте млади и хубави такива и ще се виждате в огледалото и очите на хората около вас! Peace  bouquet

# 74
  • Мнения: 95
Привет,привет!Аз също съм в отбора-на 45 с две големи /на 25 и 23/ и една малка /на 12/ моми.Макар,че от огледалото не ме гледа 18 годишно момиче,душата май си остава на толкова.Покрай килограмите и малко житейски опит сме понатрупали,та какво тук значат някакви си цифри .Някои хора и на 20 год са си пенсионери.Радвайте се на живота даже и на 102!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт