Инсеминация - ИНВИТРО

  • 7 393
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
здравейте момичета, аз за правих безброй инсеминации повече от 10 и все неставаше. бях твърдо решена че инвитро няма да правя. и така направих една диагностична лапароскопия,където се потвърди отново че всичко е наред като по учебник.и няма причина да не става . и така изведнъж забременях в цикъла след лапарото чрез инсеминация.сега съм  щастлива мама на една принцеска на 2г.3м. успех и не се отказвайте успеха ще настъпи и при вас.

# 16
имам три неуспешни инсета, по точно третото успешно - но за кратко  Cry.
сега съм пред дилема да направя ли още две инсета или директно инвитро, но септември ще решим с доктора.
успех на всички. Praynig

# 17
  • Мнения: 20
jam, ние живеем в САЩ, така че името на докторът едва ли ще представлява интерес. При средна успеваемост на ИНВИТРО - 45% на първия цикъл (данните са отново за САЩ), той ми дава толкова висок по две причини - нямаме проблеми нито при мен, нито при съпругът ми, и годините на които съм - 25. При добри показатели, като нашите успеваемостта била по-голяма, пак според докторът.
Та така или иначе вече си пия кломифена и правим инсето, след това една хубава почивка в БГ, а като се върнем ще реша дали ще скочим на ИНВИТРО или ще правим още една инсеминация.
Успех момичета, а виждам че някой вече го имат. tusana да ти е живо и момиченцето!

# 18
  • Мнения: 1 091
И аз живея в САЩ. Моите години са 26 и точно поради тази причина ми дадоха 55-60%. Само да ти кажа, че високия процент е в случай, че ембрионите се разделят идеално и ти върнат бластоцисти на 5-и ден. При мен не се получи точно така, въпреки увереността им в успеха и младостта ми. Надцениха ме. Ембриончетата се развиха по-слабо и веднага попаднах в категория 30%, които се оказаха недостатъчни за успеха ми. И аз се доверих на високи цифри и при негативния тест изпаднах в чуденка. Починете си в България, а после ще измислите нещо. Успех в начинанието.

# 19
  • Мнения: 20
И аз живея в САЩ. Моите години са 26 и точно поради тази причина ми дадоха 55-60%. Само да ти кажа, че високия процент е в случай, че ембрионите се разделят идеално и ти върнат бластоцисти на 5-и ден. При мен не се получи точно така, въпреки увереността им в успеха и младостта ми. Надцениха ме. Ембриончетата се развиха по-слабо и веднага попаднах в категория 30%, които се оказаха недостатъчни за успеха ми. И аз се доверих на високи цифри и при негативния тест изпаднах в чуденка. Починете си в България, а после ще измислите нещо. Успех в начинанието.
Благодаря за тази информация newsm51! Аз винаги съм се чудила, ако с инсиминация не става, значи проблема е в следващата фаза - или не се развива добре, или пък не може да се закрепи както трябва newsm78. Но това си е моя интерпретация. Радвам се, че има къде да споделим опит, защато докторите обичат да са оптимисти в началото и ако нещо се обърка, казват, че вече процентите не са същите и т.н.
Успех и на вас! newsm10

# 20
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
3

# 21
  • Мнения: 1 224
При бебеправене #1 и ние бяхме без проблем и с неизяснен стерилитет - стана от първо инсе (бях правила всички изследвания и лапаро включително).
При опитите за бебе #2 вече си бяхме с мъжки фактор, който доста варираше - ту задоволителни, ту добри, ту ужасни спермограми.Направихме 5 инсета, док беше казал не повече от 6.За инвитро също ми даваше добри шансове - 60-70% за двойки с показатели за инсе.Общата статистика и индивидулания шанс на всяка двойка са различни.Аз успях от първия път (ИКСИ, мъжо така се беше шашнал че едвам успя да даде материал и не стигнаха за класическо инвитро, иначе плана беше да се разделят и оплодят инвитро-ИКСИ 40-60%).Сега съжалявам за петте опита, може би още след третия неуспех трябваше да мина на следващия етап.Все пак инвитрото дава поглед върху качеството на самите ембриони и насочва към по-нататъчно лечение.
При мен от общо 9 оплодени още на втори ден замразиха 5 и 4 отгледаха до бластоцисти, върнаха двата най-добри, един спря да се развива и един стана бластоцист на 6ти ден- него също го замразиха.И двечките се имплантираха, но в девета седмица едното сърчице спря, сега чакам едно момченце.
Успех!  bouquet

# 22
  • Мнения: 4 589
На мен още от първия преглед ми казаха, че сме за ИКСИ/ин-витро заради мъжки фактор. Ние не повярвахме и правихме 2 инсеминации, неуспешни за съжаление. Тогава за пореден път сменихме доктора и бяхме на път да направим 3 инсе, когато 3ч. след като ме извикаха в болницата ми казаха,  че нещата не са се развили добре.
Минахме на ИКСИ заради мъжкия фактор.

Аз също не вярвам много в инсеминацията.

Успех.

# 23
  • Мнения: 313
моето мнение е, че когато нямаш намерени причини за стерилитет трябва да се прави филикулометрия и инсеминация на естествен цикъл, пък ако трябва и 10 цикъла подред.ПОВЯРВАЙ МИ ЩЕ ИМАШ ПО-ГОЛЯМ УСПЕХ!!!
аз съм като твоя случай, без проблеми със забременяването, мъжа ми има малко антиспермални, а аз по принцип имам 2 спонтанни аборта.
от инат си наумих и правих 2 инсеминации /стимулирани/ после инвитро и икси и без бременност.
В крайна сметка като си дадох сметка за двете инвитро процедури съм изгубила 10 месеца /знаете процедурата противозачатъчни за подготовка, после стимулации после възстановяването към 2-3 месеца/ и похарчих 12000лв.
ами да ти кажа ако бях правила 10 инсеминации за 2500 щях да си пощадя яйчниците и може би щях да имам повече шанс за бременност!!!!
за момичета, които НЯМАТ НИКАКЪВ ДРУГ ШАНС е оправдано, но когато нямаш открити причини по-скоро си правиш лоша услуга!
Стимулираните яйцеклетки са по-крехки и по-трудно завършват с бременност от тези, които организмът сам си отглежда./това е моето мнение/ и го четох някъде

# 24
  • Мнения: 339
Правили сме 1 инсеминация-неуспешна.
Сега имам записан час за д-р Владимиров и мислим да пристъпим към ИКСИ заради мъжки фактор.
Колко време минава докато се направи самото ИКСИ?Много ми се иска всичко да започва и да сваршва по-бързо Simple Smile.Проблема е само мъжки ако това е от значение.

# 25
  • Мнения: 547
2 инсеминации - неуспешни,1 инвитро -успешно

# 26
  • София
  • Мнения: 725
2 инсеминации на спонтанен цикъл - неуспешни, сега дока иска да потретим през септември с лека стимулация пак инсе, въпреки, че на мен ми се щеше направо за икси, защото и при нас е мъжки фактор

# 27
  • Мнения: 390
току-що се регистрирах и аз!
имам въпрос и моля за помощ! след лапароскопия съм и резултатите са добри - нямам никакъв проблем, яйчниците ми са "нацепени" /не знам точния медицински термин/ и се чудя дали веднага да пристъпя към инсеминация? какви са шансовете да стане по естествения начин след лапарото?

Общи условия

Активация на акаунт