смуче си палеца

  • 1 905
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Мисля, че ще отмине или поне при нас беше така.
Махаше залъгалката, за да си яде ръцете.
Вече нито залъгалка иска, нито си лапа ръцете.
И аз в началото се бях притеснила как ще го отучвам, но си мина от само себе си този период.

# 16
  • Мнения: 254
Ами не му лапай ръцете, не е хигиенично. И не го карай да си смуче палеца, по-добре е да ползва залъгалка.
нямам спомени да съм споменавала че му лапам ръцете,нито пък го карам да си смуче палеца

Последна редакция: ср, 09 юли 2008, 17:54 от anakondas

# 17
  • Мнения: 411
И ние сме така от едно известно време насам.
Като видя му махам ръчичката,но не мога нонстоп да го правя.
Така,че го оставям.Нямам намерение да го мажа с нищо.
Интересно се получава като се срещнем с някой познат казва :"Ама той е гладен,виж как си лапа ръчичките"
Нищо,че преди половин час сме папкали  hahaha ръцете пак са му в устата. Rolling Eyes

# 18
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами не му лапай ръцете, не е хигиенично. И не го карай да си смуче палеца, по-добре е да ползва залъгалка.
нямам спомени да съм споменавала че му лапам ръцете,нито пък го карам да си смуче палеца

Първо в заглавието на темата се казва, че го караш да си смуче палеца, а после обясняваш как ръцете ви са постоянно в устите ви... Общо взето, може да се случи детето да налапа ръката на майката, може и своите ръчички да се опита да напъха в устата на майка си - но това определено не трябва да се насърчава. Частта, в която и двамата ползвате една и съща биба дори отказвам да я коментирам.

# 19
  • Мнения: 254
извинявам се за грешката Embarassed

# 20
  • Мнения: 78
Мисля че е нормално и голяма полза постоянно да му махаш ръчичката не виждам, а и то може би се ядосва на това. Бебка например си захапва юмручето като се напъва да ака. Ще отмине все някой ден - за мен знам от майка ми, а и аз си спомням, че съм си смукала пръста до 4-5г възраст и един ден след като съм го порязала и ме е боляло съм се отучила иначе те какво ли не са пробвали преди това да ме отучват. Не му отдавай толкова голяма значение! Peace

# 21
  • Мнения: 991
Даже като се храни и между лъжиците пак си го пъха в устата или като я кърмя плюе гърдата, за сметка на палеца - просто кошмар. 

И ние сме така! Беба е на изкуствено хранене за съжаление, но прави подобен номер - напоследък си тика някой от пръстите (засега няма фаворит - всички са страшно вкусни и колкото повече от тях успее да си навре в устата, толкова по-добре) докато си пие млякото заедно с биберона! Имам чувството, че ще имаме сериозен проблем с тия нейни вкусни ръчички...

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 857

Първо в заглавието на темата се казва, че го караш да си смуче палеца, а после обясняваш как ръцете ви са постоянно в устите ви... Общо взето, може да се случи детето да налапа ръката на майката, може и своите ръчички да се опита да напъха в устата на майка си - но това определено не трябва да се насърчава. Частта, в която и двамата ползвате една и съща биба дори отказвам да я коментирам.
И аз говорих в началото в мн.ч. за всичко, което правеше сина ми. Толкова ли е лошо, че всеки път трябва да се иронизира  Naughty Повече от ясно е, че става въпрос само за детето. Старая се да не забелязвам подобни за мен незначителни и напълно нормални грешки, които с времето вече не се допускат.

# 23
  • Мнения: 3 034
смуче си го. целите юмруци се опитва да си държи в устата. очаквам скоро да открие, че и краката може да си напъха в устата. вадя ги като го водя и му давам биберона.

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И моята дъщеря си смучеше ръката-беше период

Общи условия

Активация на акаунт