Право на обезщетение от борсата?

  • 285 297
  • 759
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 728
здравейте на всички Hugще може ли някой да ми обясни кога ще имам право на платена борса отново?Знам,че трябва да са минали 3 години от преди6ната платена борса и през последните 15 месеца да съм осигурена за временна нетрудоспособност-това вярно ли е ?В моя случай-през 2006 г.ползвах само 3мес.платена борса от отпуснати 4мес.,,от август 2009г.до февруари2010г. си използвах цялата отпусната платена борса от 6 мес. и мислим вече за второ бебенце,така че след още една бременност,изкарана в болничен и след това двете години майчинство мисля че пак ще имам право отново да се запиша на борсата и да имам отпуснато някакво обящетение newsm78.По мои сметки това ще дойде към 2013 пролетта -правилно ли мисля или греша някаде newsm78Моля някой компетентен по тези въпроси свързани с платената борса да ми отговори

А до "към 2013 пролетта" знаеш ли колко пъти още ще сменят закона? Иначе мислиш правилно, но за сметка на това доста безперспективно.

# 616
  • Добрич
  • Мнения: 795
Последния път когато съм на подпис,няма да мога да отида,защото ще пътувам в чужбина?Какво да правя?

# 617
  • Мнения: 48 023
Ще имаш право на обезщетение от НОИ, не от БТ, ако имаш мин. 9 месеца в осигуряване, но ще бъде в минимален размер като сума и в минимален период, демек 6лв/ дневно за 4 месеца! Peace
По-добре изчакай да минат 3 години от предходното отпускане на ПОБ!
Това з амен ли беше или за живолинка?

# 618
  • Мнения: 168
Последния път когато съм на подпис,няма да мога да отида,защото ще пътувам в чужбина?Какво да правя?

Иди преди това и им обясни. Аз ходих с 2 дена по-рано.

# 619
  • Добрич
  • Мнения: 795
Последния път когато съм на подпис,няма да мога да отида,защото ще пътувам в чужбина?Какво да правя?

Иди преди това и им обясни. Аз ходих с 2 дена по-рано.
Само че,аз ще трябва да отида 15 дни по-рано,и няма да ме има 1 месец.

# 620
  • Мнения: 534
Ами отиваш и казваш, че няма да те има 2 седмици, възпрепятствана си и толкоз...питаш колко възможно по-рано можеш да се подпишеш и така...

LOST, отговора ми е към теб! Peace

# 621
  • Мнения: 48 023
Благодаря ти...е, аз не съм в позиция да избирам Simple Smile, каквото стане, такова, дано не се налага, но както казах, аз тоогава не съм получила нито лев обезщетение от НОИ...явно това няма значение обаче

# 622
  • София
  • Мнения: 315
Здравейте!Интересува ме какво обезщетение ще получа,ако съм работила 5 год.и са ме осигурявали на половин работен ден,на мин.работна заплата?И ако се регистрирам в бюрото губя ли си правото да участвам в програмата"Аз мога"?

# 623
  • Мнения: 1
Здравейте- имам едно питане. В майчинство съм от 08.04.2009г , детето ми започна да посещава ясла на 04.10.2010г. В момента от фирмта ме водятв  платен отпуск, но няма да мога да се върна на работа там, тъй като фирмата е пред фалит. Искам да се запиша на бюрото по труда- интересува ме колко месеца ще мога да съм там и какво обезщетение ще получавам? Кой доход ще вземат предвид-- докато съм била  в майчинство или от преди това?

# 624
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
ако напуснеш сама-4 м по 120 лв

ако те съкратят-60 процента от дохода ти 9 м назад /за месеците в майчинство ти взимат 240 лв/,месеците за получаване са според стажа ти през целия ти живот

# 625
  • Мнения: 140
здравейте-може би ще започна работа на 4 часови осигуровки-моля ви обяснете ми-при евентуално майчинство другата година <понеже планираме детенце вече Peace>-какжи болнични и майчинство ще получавам newsm78.Никога досега не съм на 4 часови осигуровки и въобще не съм наясно с тях,затова искам малко повече обяснение от по-компетентни от мен.... PraynigБлагодаря на всички Hug

# 626
  • Варна
  • Мнения: 956
Да помоля и аз за съвет и отговор, макар въпроса ми да не  е свързан с майчинство.
Преди няколко дни започнах работа и ми направи впечатление, че в договора ми пише трудов стаж,който не съответства на действителния. Разликата е 4 месеца. Обясниха ми, че времето, през което съм била записана в Бюрото по труда и съм получавала обезщетение, не се зачита за трудов стаж... Вярно ли е ?
Преди 2г. наистина изкарах 4м на борсата след напускане по взаимно съгласие.

# 627
  • Мнения: 534
Зачита се за трудов стаж при пенсиониране, но не и за клас! Peace

# 628
  • Варна
  • Мнения: 956
Зачита се за трудов стаж при пенсиониране, но не и за клас! Peace

Благодаря, но аз прочетох това - http://magazine.askana.com/ver_05/article.php?art_id=280 и останах с впечатление, че се признава И за клас (чл.354 т.7 от КТ)  Rolling Eyes

# 629
  • Мнения: 534
Това обяснение, както виждам по времето - 1999г., е дадено много отдавна. В Наредбата за структурата и организацията на работната заплата, чл. 12, е посочено кое време са зачита за трудов стаж при клас. Преди го пишеше, както пишеше и за военната служба, но от 01.07.2007г. вече не се зачита при определяне на клас - става въпрос за периода на обезщетение при безработица, както и военната служба. Зачитат се само за пенсия. Peace

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт