локална пречиствателна станция

  • 21 449
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 41
За тая първата мога да ти дам само този линк,пък ти си прави изводите: http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=17221
За другата не знам нищо,но имай предвид,че тази цена е само на станцията , а после като се почне.... и става много по-солено. Освен това много е важно какво е пречистването - анаеробно или аеробно,защото при анаеробното се изисква захранване с разни бактерии и тази технология много мирише, а при аеробните(особено ако са качествени със сертификати) няма миризма и не е нужна поддръжка. Задължително проверете дали има сертификат на технологията и то точно на нея ,защото има фирми ,които представят сертификати,но те са на разни детайли от станцията( компресор,полипропилен и т.н).Знам ги тия неща,защото мъжа ми работи 2 год. в подобна фирма и ги коментираше .
Абсолютно съм съгласна с mimi7645. Моят съвет е ако слагаш пречиствателна станция,сложи си от тия http://www.hg-sons.com/  Ние сме много доволни от нашата.

# 46
  • Мнения: 6
Имам въпрос към ползващите локални пречиствателни станции.
 Използвате ли  пречистената вода за поливане на земеделски култури.Имам предвид ,че освен трева и цветя смятам да имам лехичка с подравки-магданоз,копър и др.От разговори с фирми ,предлагащи такива съоражения ми стана ясно,че се пречистват само биологични замърсявания,а химични -не.По този начин цялата битова химия,която употребяваме си остава в пречистената вода .При напояване с нея си отравяме салатките и доматките и замърсяваме почвата,което е голям проблем според мен.

# 47
  • Мнения: 41
Не знам с кои фирми си разговаряла..... но аз също много съм се интересувала точно за тези неща и стигнах до извода ,че е много важно каква станция ще купиме,защото всичко се свежда до самата технология . Затова трябва да се внимава какви сертификати има фирмата ,от която купуваш станцията и то сертификати за технология , а не за компресора или други детайли. Ако технологията има сертификат издаден от  Европейските институции,то пречистената вода е с качества,които не замърсяват нито почвата ,нито продуктите ,които произвеждаш на тази почва.
Истината е че има много от пречиствателните станции,които просто заменят една септична яма , а и са на цена горе-долу колкото нея.
Те само се наричат пречиствателни станции,но са на светлинни години от същината.Проблема е ,че пречиствателната станция ,която наистина пречиства  е доста по-скъпа от тази ,която само се нарича такава.А в България хората нямат пари и затова на пазара се предлагат по-евтини ,но с тях наистина е рисково да поливаш.

# 48
  • Мнения: 6
Благодаря за бързия отговор!Аз също съм чела доста-всичко писано във форума ,разговаряла съм с фирми по строителни изложения.....Чешката фирма препоръчана пред един пост,тук във форума подчертава,че пречистената вода става за поливане на паркове.Фирмата има европейски сертификат за технологията.Ето защо  имам въпроси и притеснения.

# 49
  • Мнения: 41
"Благодарение на високото си качество, пречистената вода може да се отведе в канал, река или да се използва за напояване на градини, паркови площи или измиване на пътища."
Погледнах в документите на нашата станция и горното е цитат от тях.Изрично пише напояване на градини.
Ние все още не сме стигнали до този етап да поливаме зеленчуци,но преди като ходихме да гледаме и питахме хората и те казаха ,че си поливат градината с водата.

# 50
  • Мнения: 11
Ние си поливаме. Бях насадила това лято наколко корена домати и ги поливах спокойно. Но пък и аз избягвам да използвам много химия в домакинството.Много ясно ,че ако сипваш някакви силни отрови ще си има рискове,но обикновените веро и прахове за пране,не влияят,защото казаха,че е изчислено така ,че да пречиства обикновените препарати- битова химия.Има някакви показатели там- БПК, ХПК (много не им разбирам),които са много добри.
За тая първата мога да ти дам само този линк,пък ти си прави изводите: http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=17221
За другата не знам нищо,но имай предвид,че тази цена е само на станцията , а после като се почне.... и става много по-солено. Освен това много е важно какво е пречистването - анаеробно или аеробно,защото при анаеробното се изисква захранване с разни бактерии и тази технология много мирише, а при аеробните(особено ако са качествени със сертификати) няма миризма и не е нужна поддръжка. Задължително проверете дали има сертификат на технологията и то точно на нея ,защото има фирми ,които представят сертификати,но те са на разни детайли от станцията( компресор,полипропилен и т.н).Знам ги тия неща,защото мъжа ми работи 2 год. в подобна фирма и ги коментираше .
Абсолютно съм съгласна с mimi7645. Моят съвет е ако слагаш пречиствателна станция,сложи си от тия http://www.hg-sons.com/  Ние сме много доволни от нашата.
И аз съм на същото мнение! Peace

Общи условия

Активация на акаунт