Спрях кърменето заради атопичен дерматит при бебо

  • 2 294
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 18
Ваксините ги отложиха заради АД.Сега, като върна лентата назад се сещам ,че при първия обрив му биха първата ваксина и след това много се влоши състоянието му.Бяха ми казали че обрива е от изпотяване и замърсяване.Чак сега си давам сметка защо толкова зле беше тогава малкия ми.Колики отдавна няма,но понякога с дни не ходи по голяма нужда. вече трети ден не е акъл.Точно се беше нормализирал стомаха му и започнах да го храня с НА.Покрай  притеснението ми за бебо и това ,че ми казаха да не го кърмя ми намаля кърмата,даже си помислих ,че ми спира.Сега го кърмя и му давам добавка.Тази вечер ,слава Богу ,при последното хранене изобщо не се наложи да му давам добавката Grinning Надявам се от утре вечер да сме пак изцяло на кърма.

А относно хомеопатията много бих искала да го заведа на такъв специалист,но нямам идея къде и при кого.
petia_tag би ли ми казала къде си водела твоето бебче на хомеопат .

# 31
  • Мнения: 121
Стискам ти палци idia да преминете по- скоро през този туден период. Peace
Не спирай да кърмиш Naughty-това не е решението на проблема, както вече надявам се са те убедили всички майчета преди мен.

Само да споделя и аз големият ми син съм го кърмила два месеца- сега наскоро ми се наложи да посетя алерголог,който постави диагноза- АД.Shocked Тогава разбрах,че е грешка да се спира кърменето при АД, въпреки че при нас това не бе свързано с АД.Sad  Правиха му проби с 20 алергена- слава Богу оказаха се отрицателни.Simple Smile  Кожата му винаги е била много чувствителна- дори и сега... Във връзка с потенето-винаги много се е потил.Rolling Eyes  Като бебе се бях побъркала от притеснения. Всеки път като заспиваше му обръщах възглавницата на другата страна, защото бе плувнала в пот....
Сега и за  малкият ми син педито каза-АД, но ме посъветва да не спирам кърменето и да захраня по възможност по- късно- около шестия месец. За измиване използвам сапун за АД на ЛА РОШ - има го в аптеките. И последно- аз лично не спазвам никаква диета, но това е по съвет пак на педито.Simple Smile   Естествено наблюдавам бебо как реагира към всяка поета от мен храна. До момента съм установила, че Стефчо се изрива единствено, ако прекаля с кайсии.Mr. Green   А относно млечните произведеия ще споделя, че просто не мога да живея без тях и те са основната ми храна. Така че всичко е строго индивидуално.
Трябва да намериш добър лекар, който да те напътства, за да  облекчите състоянието на бебчето ти. Успех! Peace

Последна редакция: нд, 13 юли 2008, 15:21 от hiksita

# 32
  • Мнения: 22
Продължавай да си кърмиш детенцето. GrinningМоят съвет е да го къпеш с немският Докторски сапун,да му переш дрешките с прах без ароматизатори,да намалиш консумацията на цитрусови плодове и грах/може,но без шлюпките/.Но все пак се консултирай с алерголог,защото при всяко дете диагнозата е отделна.Ако се окаже алергия към белтъка да знаеш,че тя се преодолява,като се спазва определена диета.Желая ти успех. Hug

# 33
  • Мнения: 254
И аз да се включа, за да споделя ситуацията при нас. Пък авторката на темата да реши как да постъпи. Сигурна ли си, че това наистина е атопичен дерматит? Все пка говориш само за пъпчици, дори и толкова много?Но ето моят случай:
Бебка я кърмих до края на 4 месец, след диагноза АБКМ и АД спрях по препоръка на педиатър и минахме на Фризопеп. (след ходене по мъките, алерголози, педиатри и гастроентеролози). Естествено се изчисти цялата. Сега захранвам. Поддържам я с козметика А-дерма и линола фет олио за вана.  Искам само да кажа, че за една кърмеща жена, с още едно голямо бебе (виж лентичката) е ужасно трудно да спазва строга диета и при мен си беше цяло мъчение. Накрая се чудех даже дали обикновени бисквити мога да ям (защото съдържат глутен). От края на първия месец след обрива на 40 ден бях на диета без краве продукти, шоколад, бобеви изделия и т.н. и т.н. Само да кажа, че от време на време дохранвах с НАН ХА (според мен и от него много се влошаваше положението). Беше непрекъснато дране, обриви и т.н. Някой алерголози твърдят, че няма нищо общо между атопичния дерматит и храненето на майката кърмачка. Тогава защо се изчисти след като мина на лечебно мляко? Естествено, че има връзка. Това е моето мнение. Предпочитам да мине на лечебно мляко, отколкото да давам противоалергични капки през устата и да мажа с кортикостероиди. Ами спри пък да я кърмиш наистина поне за 15 дена изцеждай се да поддържаш лактацията, изчисти си бебето и пак почни да кърмиш, със строга диета и от твоя страна. Но просто не мога да те посъветвам какво да ядеш и какво не. В крайна сметка не е токова пък фатално да мине и на адаптирано мляко. (знам, че ще ме атакуват върлите защитнички на кърменето, но аз съм хранена изкуствено и ето ме жива и здрава, да чукна на дърво без особени здравословни проблеми Wink) Вече малко се прекалява с това кърмене на всяка цена. Казвам ти тези неща, за да не се чувстваш виновна (аз се чувствах много зле, когато спрях да кърмя). А и пери дрешките с прах за пране без фосфати и други гадости. (има такъв Бамбино мио, малко скъп, но е добър за проблемни бебенца)
И друго ще кажа, събери мнения, но намери твоят вариант, на никого не се доверявай на 100 % и следвай интуицията и майчиния си инстинкт. Знам, че периода е труден, защото има най-малко сто изхода от твоята ситуация,а ти трябва да направиш избора. Това е отговорността, тепърва предстоят още много такива ситуации със много компетентни мнения и ужким доказани лекарски тези.
Извинявайте, че стана дълго, но по чудо децата кротуват та се отпуснах. Дано да не ме нападнете сега много много. Лек ден и успех!

# 34
  • Мнения: 585
за лекари хомеопати има такава подтема в здравния форум там има много информация

Общи условия

Активация на акаунт