Жегата при нас си е голяма - АВГУСТ аз ще ставам мама!

  • 13 398
  • 282
  •   1
Отговори
# 255
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Малкия Мони такъв голям сладур е.
Аз в сряда съм на преглед и ще се отчета после.
Сега казвам лека нощ и се отнасям към кревата. Simple Smile

# 256
  • Мнения: 104
Честита годишнина на Ел!!!!!

Вчера си правих изследвания заради подуването-всичко е ОК, заради жегите е.Аз никак не бързам бебето да излиза, че е много горещо в нашия край и без климатик вътре минава 30, а от тези климатици се събуждаме с пресъхнали гърла.Иначе гледам да си подготвя всичко предварително, за да имам повече време като се роди беб,.

Мамадона Shocked, не го пускай според мен, та той още не ги познава, нито пък ти. Има време кога да свиква на самостоятелност.

# 257
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
Сутринта бяхме в Токуда, чукнахме дата за секцио 13-ти август, ама на мен ми е нещо чоглаво.
Коте Марта, много си е хубава датата, аз също съм родена на 13 Август, че и петък е било даже Grinning Смятам, че съм щастив човек, роден с късмет Grinning И освен това познавам още няколко души, родени на 13-ти, все готини хора и с много късмет.

# 258
  • Мнения: 1 266
Сутринта бяхме в Токуда, чукнахме дата за секцио 13-ти август, ама на мен ми е нещо чоглаво.
Коте Марта, много си е хубава датата, аз също съм родена на 13 Август, че и петък е било даже Grinning Смятам, че съм щастив човек, роден с късмет Grinning И освен това познавам още няколко души, родени на 13-ти, все готини хора и с много късмет.

Ама на мен не заради датата, 13-ти ми харесва Simple Smile
Просто започнаха да се сипят съвети отвсякъде, всеки започна да разбира от номерология, Кабала и един Господ знае к'во и аз откачих. Не мога така да подбирам ден според разбиранията на другите хора.
Здраве да е Simple Smile Ако девойката има друго мнение по въпроса - да бъде така добра да тръгне преди това, Иначе я вадим на 13-ти и приемаме, че е съгласна  Grinning

# 259
  • Мнения: 38
Добро утро Laughing!
Аз днес ще ви се оплаквам. Снощи в продължение на 2 часа и половина имах контракции през 5 до 10 минути. Възможно ли е (явно е че - да) толкова начесто подготвителни контракции. По едно време вече тъкмо си мислех да го събуждам мъжо че да ходя в болницата и ми се доспа. Аз затова реших, че сигурно ще се размине и ако ще раждам няма да е докато спя. Така полека ме отпуснаха и заспах. Явно е щом съм си тук и пиша, че пак са били подготвителни, но толкова на често  newsm78? Аз тогава кога да ходя към болницата  Thinking ? Единственото нещо, което будеше съмнение у мен снощи беше, че не бяха последователни на абсолютно равни интервали: редуваха се на 5 мин., на 3 мин., на 7 мин., на 5 мин., на 10 мин. Това ли е разликата между родилните и подготвителните?
При миналото раждане ми изтекоха водите без абсолютно никакви контракции. Че и отгоре на всичко не ми изтекоха от раз, а по малко. И пак нощес ставам през 2 минути до тоалетната и питам моя мъж ( Crazy щото много разбира Rolling Eyes) това сега води ли са или не са. На докторката не се обаждах щото не мислех да я викам в болницата да й плащам, на майки знам че не се казва като се ражда, на познати посред нощ не става... И след около 3 часа чудене и питане накрая реших да отидем в болницата, пък те ще кажат.
А сега как, аджаба, да разбера с толкова много подготвителни контракции, че е време да тръгвам за болницата. Планувах да не ходя много рано предварително - да е на 5 минути. Оказа се, че и на 5 мин. пак може да са лъжливи. Ако си сложа нова граница на 3 минути, дали е късно? Кажете вие какво мислите!

# 260
  • Мнения: 10
Добро утро. Още една безсънна, ужасно гореща нощ. Нямаше полъх, а отворени врати и прозорци навсякъде. Най-накрая със зверски отекли крака с мъжа ми се преместихме на дивана под климатика и гледахме филм от 3 до 4 часа, като лудите....После се върнахме да си доспим. Ауу дано днес наистина да завали.
Валени и аз незнам кога? Всеки по различно време ходи, ето и ти казваш, че миналия път са ти изтекли водите първо...и аз не знам кога да тръгна. Сигурно нещо ще трябва да ми подскаже, но нали има разлика между подготвителни и същински контракции. Все ми се струва, че нещо ще подксаже кога трябва да се тръгне...i hope so...

# 261
  • Бургас
  • Мнения: 129
А добро утро! И аз след 3-4ч. чак успях да заспя пак, голямо въртене. Аз също се надявам нещо да ми подскаже че е време да раждам. Ама предполагам, че родилните контракции все пак трябва да са на равни интервали и да се скъсяват(поне така съм чувала  Embarassed)
И аз да ви питам нещо. Някоя купила ли си е вече колан за след раждане?
Ани ти откъде купи еднократните гащи? Днес това трябва да правя и аз Simple Smile

ПП хехе Ани, същата нощница си купих вчера, но зелена Grinning

Последна редакция: вт, 15 юли 2008, 09:20 от Poppi

# 262
  • Мнения: 229
Добро Утро!
Валени, ти поне с опит вече, можеш да различаваш кое е контракция кое не, защо не се обадиш на акушерката или гинеколога ти просто да попиташ какво е?
ако е фалшиво голям праз, важното е да се успокоиш.

момичета аз вече не мога да спя нито на ляво нито на дясно, имам чувството че се задушавам. натискам бебо и тн. мога да спя единствено по гръб.
и като спя по гръб в действително си поспивам, но бебчо се вкопчва в лявата страна на корема ми и прави една огроомна бабуна, която през нощта като реши да се поразмести си е цяло изпитание като усещане.
между другото аз нещо изкуфявам, взех си една от неговите мечоци и си спя с нея ..като се поразлудее и почна да прави с корема ми акробатични фигури му казвам че ще взема мечо мечо и като че ли ме чува това дете бре -.. упирам мечо до корема и му говоря и той за минутка спира .. може би аз се успокоявам и то усеща това и спира да ме разпъва .. хм, може и да е лудост вече! от чакането да изкуфявам  newsm78 #Crazy

чета си сайта на естествено, попаднах на много позитивни истории за естествено раждане, към което съм се насочила и аз. след последният преглед установих че кръста ми най-вероятно няма да издържи на раждане в леглото в седнало или легнало положение и си мисля че кучешката или права или легнала или във въната ще ми е къде къде по-удобно. иначе искам задължително да пробвам ваната, да видя какво е усещането там .. в родилната където ще съм има такава. искам да изпробвам всички пози, които биха ми били удобни, в рамките на 5-6 см разкритие ..и ако е ужасно умиращо и стресиращо ще си поискам епидурална анестезия.
също четох и за слинга, малко трудно ми се видя, но толкова го искам, тук е нещо супер нормално и конфортно да го използваш от самото раждане до 1-2 годинки.  в болницата щяли да ми показват, да видим, защото много искам и ще си взема слинг .. 100 франка са тук без значение за размерите май ..трябва да проуча ..

страхотен сайт! много ми хареса наистина   bouquet

# 263
  • Мнения: 1 410
Ето ме и мен!
Марта,аз също страдам от мисълта ,че ние избираме дата или докторите ,а не когато бебето си тръгне.Миналата година си избрахме една дата - обадиха се да ми кажат ,че са ме изтеглили един ден по-рано.Действието се развива две седмици преди термин.И представяте ли си - бебето си стои вътре спокойно и си знае ,че има още време - в един момент щрак и го вадят.Дано да не нанася сериозно травми това грубо вмешателство в работата на Господ.И сега - пак - само това ми е в акъла.Как ми плануват операцията и и го вадят, не когато то си тръгне.И аз се надявам да си тръгне преди датата за секцио,която все още не е определена.Предполагам,че могат набързо да свикат екип за секцио по спешност?

Бобито,добре,че покрай твоя аватар ям диня.Открих ,че нямам киселини от нея.А когато получа такива от нещо друго - ям диня и ми минават.И на мен ми е кофти на краката - обливам ги с хладка вода.

Уфф,много ми е задушно и горещо.

Граци,аз много танцувах с фъндъците на ръце.Каката заспиваше на рок-н-рол.Сега ми е голяма танцьорка.Така.,че не се притеснявай - реве ли бебо - вземайте се и си танцувайте - от валс до кючек.Има ефект.Сега, след секциото не се отпусках много на денс.Но този път - само да минат 3-4 месеца и гле'й какъв купон ще става у дома. Joy


# 264
  • Мнения: 2 376
Добро утро момичета, аз днес пък май повечко спах и по-малко се въртях. На мен наляво каточели ми е най-удобно, обаче бебчо виси отляво и отвреме на време впива крачета под ребрата и няма такава болка. Това което ми е тежко е обръщането, например отляво по гръб.
Poppi , на мен колан ми даде една една колежка, която роди миналата година. http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=24_219&products_id=1814
Носи се преди раздането, след раздането се обръща. Аз сега не го нося, че беби не обича да го притягат, но се чудя дали и след рраздането да го слагам, тъй като четох, че правел мускулите лениви и по-трудно се прибирал шкембака  newsm78 .

Миши, доколкото знам, ако се наложи бебо може да го извадят за по-малко от минута. (Поне когато съм се раждала аз е било така.) И не е имало планово секцио. Като изтекът водите отиваш и те режат. Майка ми е отишла с контракции и изтекли води, бтв на 13 ти Simple Smile в петък Simple Smile.

# 265
  • Мнения: 2 376
Добро утро момичета, аз днес пък май повечко спах и по-малко се въртях. На мен наляво каточели ми е най-удобно, обаче бебчо виси отляво и отвреме на време впива крачета под ребрата и няма такава болка. Това което ми е тежко е обръщането, например отляво по гръб.
Poppi , на мен колан ми даде една една колежка, която роди миналата година. http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=24_219&products_id=1814
Носи се преди раздането, след раздането се обръща. Аз сега не го нося, че беби не обича да го притягат, но се чудя дали и след рраздането да го слагам, тъй като четох, че правел мускулите лениви и по-трудно се прибирал шкембака  newsm78 .

Миши, доколкото знам, ако се наложи бебо може да го извадят за по-малко от минута. (Поне когато съм се раждала аз е било така.) И не е имало планово секцио ( ако е имало аз съм им развлила плана  Mr. Green ). Като изтекът водите отиваш и те режат. Майка ми е отишла с контракции и изтекли води, бтв на 13 ти Simple Smile в петък Simple Smile.

# 266
  • Мнения: 2 376
Добро утро момичета, аз днес пък май повечко спах и по-малко се въртях. На мен наляво каточели ми е най-удобно, обаче бебчо виси отляво и отвреме на време впива крачета под ребрата и няма такава болка. Това което ми е тежко е обръщането, например отляво по гръб.
Poppi , на мен колан ми даде една една колежка, която роди миналата година. http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=24_219&products_id=1814
Носи се преди раждането, след раждането се обръща. Аз сега не го нося, че беби не обича да го притягат, но се чудя дали и след рраздането да го слагам, тъй като четох, че правел мускулите лениви и по-трудно се прибирал шкембака  newsm78 .

Миши, доколкото знам, ако се наложи бебо може да го извадят за по-малко от минута. (Поне когато съм се раждала аз е било така.) И не е имало планово секцио ( ако е имало аз съм им развлила плана  Mr. Green ). Като изтекът водите отиваш и те режат. Майка ми е отишла с контракции и изтекли води, бтв на 13 ти Simple Smile в петък Simple Smile. Според мен планират, за да им е по-лесно, и нарочно слагат дата преди , която е малко вероятно да тръгне бебо, че да не ги изненадаш.

# 267
  • Мнения: 1 266
Предполагам,че могат набързо да свикат екип за секцио по спешност.

Колко хубаво, че някой споделя терзанията ми  Mr. Green
За секцио по спешност принципно няма проблем, една нова мама ми каза, че в Токуда това ставало за 15 минути. Тя се опитвала 12 часа нормално, ама нещо не се получило и вечерта извадили бебето.
Аз като първескиня не мисля, че ще родя за два часа и се надявам да има време за всичко. Че от нас до Токуда е 1 час път с камили в натоварен трафик. Ама на теб ти е номер 4, та гледай да си избереш болница по-наблизо до вас. Решила ли си вече?

# 268
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 491
Ани ти откъде купи еднократните гащи? Днес това трябва да правя и аз Simple Smile

Поли, гледах ги в ПолиЕм - магазина на Бозориди. Мисля че са на Jane. Имаше обаче само 1 и 3 размер, но казаха че другата седмица ще получат и втори.

# 269
  • Мнения: 1 410
Решила съм аз?Само се моткам - мислех "Тина Киркова", ама то за да тръгна натам ще ми трябва  храна за из път,а ако е и в пиков час -  ooooh!Втора градска и Шейново са ми по-близо.А дали няма да стане така - В "Тина К"да си ме плануват,а ако раждането тръгне по-рано - отиваме в най -близката.То"Токуда" няма нищо общо с БГ-болниците.Аз много исках да съм там,но като им видях ценоразписа и се кротнах.Марта,да ти кажа ,ако трябва и естествено ще си го родя ,ако видя зор за стигане до болницата.Риск има ,разбира се!

След бебетата на Феб и мама Жанет - моя мъж каза ,че ще изхвърли компютъра през прозореца ,ако родя през юли. newsm62 и каза още "-Не са никакви августинки,щом раждат през юли.Кажи им и да се отписват от август!" newsm62

Общи условия

Активация на акаунт