Избелване на зъбите...., ама честно

  • 40 537
  • 66
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 147
уф, подбуди ми любопитството  Blush...като кариес ли боли? Thinking питам , понеже се ужасявам от болка в зъбите и ми е интересно Blush Blush

И аз така разпитвах, преди да го направя.  Laughing

Боли по-чувствително от кариес, и при мен поне, не беше постоянна болка, а внезапна и силна. По-скоро като оголен/чувствителен нерв ( като ти правят пломби, при чистенето на зъба преди това, нали се сещаш, нерва как боли, едно такова рязко и остро).. При много хора болка изобщо няма, само да кажа, зависи от чувствителността на зъбите.. Освен това съветват, да се вземе някакво болкоуспокояващо преди и след това, и не се усеща толкова. Аз лично пих.

# 31
  • Мнения: 7 914
уф, подбуди ми любопитството  Blush...като кариес ли боли? Thinking питам , понеже се ужасявам от болка в зъбите и ми е интересно Blush Blush

И аз така разпитвах, преди да го направя.  Laughing

Боли по-чувствително от кариес, и при мен поне, не беше постоянна болка, а внезапна и силна. По-скоро като оголен/чувствителен нерв ( като ти правят пломби, при чистенето на зъба преди това, нали се сещаш, нерва как боли, едно такова рязко и остро).. При много хора болка изобщо няма, само да кажа, зависи от чувствителността на зъбите.. Освен това съветват, да се вземе някакво болкоуспокояващо преди и след това, и не се усеща толкова. Аз лично пих.

малеееееееееееее Зори, добре, че не съм навита да си избелвам зъбите,че след подобно описание и на силата няма да могат да ме накарат Crossing Arms

# 32
  • Мнения: 1 147
 Laughing
То поне да имаше за какво...

# 33
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 838
bosilek в права, наистина голяма част имат страхотни зъби. Не си мисля обаче че се дължи на ген, а на корекции. Доста често виждам хора с шини за правилно подреждане на зъбите (дори и възрастни- не само деца). А предполагам и си ги избелват.

# 34
  • Мнения: 952
Много полезна тема лично за мен. Добре, че реших да надникна.
Благодаря Ви инфото. Разбрах, че ей така от собствен кеф съвсем целенасочено съм си разрушавала зъбния емайл през последните години и никой не ми е казал.   #2gunfire
От много време ползвам избелваща паста за зъби. Доволна съм от резултата, цвета на зъбите ми не е супер бял, но ме задоволява. Сега обаче разбрах откъде идва проблема с увеличената чувствителност на зъбите ми. Странно защо и зъболекарката не ми каза, че може да е от пастата ми за зъби. Поне ще знам сега да сменя пастата. Само преди час бях в магазина за козметика и си мислех дали да не си купя отново избелващата паста, но реших да отложа - старата ми още не е свършила.

# 35
  • Мнения: 4 390
Ходя на зъболекар 1-2 пъти годишно за основно почистване на зъбите. Избелващи системи не смея да ползвам, защото, освен за зъбите са бич и за венците.
Купувам си избелващи пасти за зъби Therabrite / AktivOxigen, TheraBreath PLUS/, вода TheraBreath oxygenating mouthwash или пасти и води Rembrandt - доволна съм. Peace

# 36
  • Мнения: 3 521
Ralfieta, зависи какво пише на пастата - ти четеш ли "упътването"? Има избелващи пасти, които може да се ползват постоянно. Освен това, когато споделиш на зъболекарят ти, че зъбите ти са чувствителни не ти ли ги маже с едно желе или някаква подобна флуоридна добавка? Peace

Много добър ефект при мен имаха лентичките на blend-a-med Whitestrips, ако някой иска да се "избелва" непрофесионално ги препоръчвам с 2 ръце Peace.

# 37
  • Мнения: 352
bosilek в права, наистина голяма част имат страхотни зъби. Не си мисля обаче че се дължи на ген, а на корекции. Доста често виждам хора с шини за правилно подреждане на зъбите (дори и възрастни- не само деца). А предполагам и си ги избелват.
[/quotе]
Титина, мерси за обяснението.  Wink А как са зъбите на малките канадчета? 

# 38
  • Мнения: 3 932
щастлива
аз дори не искам да го правя този тест, понеже си имам още последствия от бременността Confused....та с една дума отдавна съм за чЕнета ама още се боря и не им  се давам Flutter

Зора
 и не се завръща? Thinking

МИНЕрВАта

ще споделиш после резултата нали? може и със снимка преди и сега Flutter

За резултата може, само да се завърнем в Канада...виж, за снимките не обещавам. Особено сега съм пред слагане на корона на преден зъб и гледката не е особено лицеприятна   Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 39
  • Мнения: 107
Мацки защо не пробвате с лимони?Хапвате и изплаквате устата,а също от една китайка зная,4е карамфила(подправката)  има избелващо действие,просто се държи в устата продължително време.Ефект има но с постоянство.
Ползвала съм  ленти4ките КРЕСТ доволна бях имаше видим ефект за около 4-5 месеца,ина4еLISTERINE® WHITENING® Pre-Brush Rinse е много добро нещо само да се свикне с вкуса му,ефект има много голям ,но пак трябва постоянство.

# 40
  • Мнения: 2 786
Лимон ли? Не!  Naughty
Изобщо цитрусовите плодове са сред основните причинители на зъбната ерозия.
Една "бабина" рецепта е малко сол върху пастата за зъби и търкаш поне 5 минути здраво.
Това редовно в продължение на поне месец.
Лично аз пробвах веднъж, ама ми се стори прекалено солено и ... трудничко изтраях и 3 минути.
Ако събера смелост, ще се стегна и ще видя дали работи това.

# 41
Точно от такава тема имах нужда, както и всеки друг фен на бялото виктори Simple Smile благодаря ви много за съветите :П

# 42
  • Мнения: 6 390
Една "бабина" рецепта е малко сол върху пастата за зъби и търкаш поне 5 минути здраво...
аз това го знам със сода...

Сърфи
ще пробвам тези лентички щом с две ръце ги пробутваш  Wink

# 43
  • Мнения: 3 521
Пробвай.

# 44
  • Мнения: 2 257
И аз го знам със сода върху пастата за зъби.
Личен опит, открит случайно - зелена ябълка, гризната до "кокал" избелва и лъсва зъбите чудесно, временно.

Напълно в духа на темата, ето какво четох сега онлайн: The Best Teeth Whiteners

Общи условия

Активация на акаунт