Деца с диабет - тема 4

  • 43 188
  • 468
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 80
Мария77,сметни колко ХЕ плодове си използвала за сока ,а с подсладителя не прекалявай.От малините 130 г са 1 ХЕ,а от боровинките 90 г. Peace

# 16
  • Мнения: 42
Здравейте момичета, аз също не съм писала от доста време, а и нямах възможност да чета редовно. Относно темата за търсене на съдействие от медиите за проблемите на нашите деца имам възможност да се свържа с репортер на БТВ Антон Хекимян имала съм служебни контакти с него и мисля, че ще може да ни съдейства за излагане на нашите проблеми, с това мога да помогна аз.
Миналият месец ходихме на преглед при Коприварова, писахме нов протокол за инсулина. Ние си оставаме на човешкия инсулин, защото все още не сме за аналогов, защото все още сме в ремисия. Тя каза, че събират ендокринолозите от страна за обучение за поставяне на исулиновите помпи за да не се поставят само в София, а и в другите по-големи градов. Каза също че ще има и други фирми в България, които да предлагат инсулинавите помпи, а не както до сега само една.
В петък сме пак на преглед, ако разбара нещо ново ще пиша.
Ние също ще ходим на море от асоциацията ще сме от 22.08

# 17
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Всички отивате от 22.08. яд ме че можеше да се запознаем, но докато се решим дали да ходим и вече нямаше места.
тази фирма, която внася помпи в българия има ли сайт, защото само по телефона не  е работа. Крайно време е тези ендокринолози да понаучат нещо новичко, с което да ни помогнат.

Преди време ви бях споменала за една позната, която си е купила само трансмитер и вече го пробва от месец. Много е доволна че знае по всяко време захарта си. Само че на всички трансмитери пише че са за деца на 7г. Каква е логиката помпа да може на бебе, а трансмитер не?

# 18
  • Мнения: 1 698
Дари е на 3г и е с трансмитер. Не виждам причина да не може да се ползва от деца. Нито веднъж никой не ни каза, че сме малки за това. Вече доста време го ползваме и виждам само положителните неща от него. Не мисля, че има от какво да се притесняваш Спинки. Говори все пак с Д-р Константинова.

# 19
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Аз също не виждам логика и попитах Константинова, а тя ме препрати към вносителя. Confused Вашата помпа каква беше?

# 20
  • Мнения: 1 698
Paradigm 722 Мисля, че само тя може да работи с трансмитера, предните модели не.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 193
Здравейте и от мен. Айде и аз да се разпиша в новата темичка. Нямам много време да пиша, защото с бебе на ръце е трудно да се добера до компютъра. А и преди 2 дни се върнахме от морето.
Пожелавам на всички, които ще ходят на лагера да си изкарат страхотно и децата наистина да се забавляват. Мен ме беше много яд, че тази година не можахме да отидем , но догодина...............живот и здраве сме там.
По въпроса, който коментирате ще кажа че Ели, като представител на Асоциацията е писала протесно писмо до НЗОК. Само че незнам дали има отговор.

# 22
  • Мнения: 1 934
 Тъй като за някои вероятно представлява интерес, пускам писмото, което получих от Вардан Торосян:
   "Здравейте, г-жо!
Целта ни е да създадем организация, която чрез търговия на произведения и предмети на изкуството, както и чрез директни дарения да набираме средства за подпомагане деца с диабет в България и по-специално да осигуряваме безплатни диабетични помпи за децата и консумативи към тях.В момента е в процес на разработване интернет галерията ни, която е с интернет адрес www.exdeus.org . Ще се радвам да ни се доверите и да заедно да помогнем на детето Ви. Искам да уточня, че ние не търсим абсолютно никаква изгода от Вас и детето Ви и помоща ни ще е напълно безвъзмездна. Единственото, което бих искал от Вас, е съгласието Ви да поместим историята на детето Ви, както и тези на другите деца, в сайта ни, за да покажем на партньорите ни и всички, готови да помогнат, за кого търсим помощ.
Ако сте съгласни, ще Ви бъде изпратен формуляр за регистрация, който да попълните.

Ще очакваме отговора Ви."

    Самата аз наскоро посетих сайта Спаси, дари на.... и там наистина много силно ми въздействаха снимките и историите на децата, за които в момента се набират пари, освен това се дава строга отчетност и прозрачност-също много важно!!! 
    Мисля,че е добра идеята на Торосян да има галерия със снимки и истории на децата, защото повече хора биха откликнали на конкретни хора и конкретни цели. Остава и да заработи и първото дете наистина да получи помпа

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 193
Здравейте майчета, незнам дали ще ме послушате, но само ще ви кажа да не вярвате на този господин. От сигурен източник знам, че тази организация не съществува и всичко е една голяма лъжа.

# 24
  • Мнения: 112
Привет на всички!
Мamaan, би ли дала подробности за информацията ти от "сигурен източник".
Само моля, да не пускате непроверена и неактуална информация!
Благодаря предварително.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 677
И Елена каза за този господин,че не е особено почтен.Ако искате повече информация,пишете й на нея,а тя на свой ред ще ви отговори.За съжаление има хора,които все намират с кого да се гаврят. #Cussing out

# 26
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Нека всеки сам да си решава от кого да търси помощ. Понякога целта оправдава средствата.

# 27
  • Мнения: 3 743
И Елена каза за този господин,че не е особено почтен.Ако искате повече информация,пишете й на нея,а тя на свой ред ще ви отговори.За съжаление има хора,които все намират с кого да се гаврят. #Cussing out

А защо да не се пише тук, ако има някакъв проблем?

# 28
  • Мнения: 1 934
Абе и аз това искам да попитам: Ако наистина знаете нещо важно за този господин, споделете го тук с всички , а не само да лични съобщения!!! Нали затова е форумът да си помогаме взаимно!
   

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 193
Здравейте на всички, значи цялата информация за този господин можете да я получите от Ели Котова. Обадете и се и тя ще ви разкаже за цялата история около този т.нар. "помощник". Съжалявам, ако съм засегнала някой, но истината е, че този човек с нищо не помага. А той си предлага помощта от 2 години.

Общи условия

Активация на акаунт