Гласувайте в 4-те анкети, пуснати по повод Световната седмица на кърменето

  • 2 750
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 256
Глас и от мен, въпреки че още нямам никакъв опит, само 55 прекрасни дни, които може би не биха били така приятни, ако не ми вдъхвахте увереност в кризисните моменти, кото се надявам отшумяха!   bouquet

# 31
  • Мнения: 1 725
И аз гласувах, моето бебче не е качвало вече месец нито грамче, че май и надолу малко падна, но аз нали съм инат, ще си я кърмя изключително (само първите месеци и давах чайче против ужасните колики) още малко докато навърши 6м, а след това ще ускоря захранването, за да си навакса малко (към 300 г е под нормата, макар че има различни норми). Е, разбира се, от нея си зависи дали ще яде, дай боже!
Искам да благодаря на всички, които са ми помогнали за кърменето, дори и тези, които не го знаят, но са публикували информация за това във все по-достъпното място за всички - ИНТЕРНЕТ! Не е за пренебрегване и специализираната литература. Хубаво е, човек да се информира от разнообразни източници, а не да разчита на "опита" на роднини и други хора, които само, защото са отгледали дете, си мислят, че знаят всичко и не искат да признаят, че може би не са направили най-доброто за детето си, дори и без вина.

# 32
  • Мнения: 305
И аз гласувах. Peace
ето ни и нас-успешно се кърмим все още по няколко пъти на ден преди сън и за десерт и за без нищо понякога...просто иска да си сукне за 2 мин Peace Hug Flutter

# 33
  • Мнения: 376
   Ясно, Бу. Аз помислих, че ще има някаква статистика-стъкмистика, но сигурно после ще има коментари на блога ти? Simple Smile
Ще има статистика-стъкмистика, която ще се покаже на пресконференцията на 1-ви за ССК на журналистите Simple Smile
Отделно - ще има коментари в списания и вестници след пресконференцията - макар че обичайно журналистите избират да цитират изключително едностранчиво и извън контекста Rolling Eyes и надявам се, адекватни - в блогЪ Simple Smile

Бу, много се интересувам от всичко това.  Може ли да ни оставите линкове към тези коментари или поне да кажете в кои вестници ще бъде писано, че извън БГ трудно се следи преса.  Благодаря!

# 34
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Бу, много се интересувам от всичко това.  Може ли да ни оставите линкове към тези коментари или поне да кажете в кои вестници ще бъде писано, че извън БГ трудно се следи преса.  Благодаря!
Мартани, както и предни години, ще се пусне тема 'ССК в медиите', където ще се пуснат всички линкове към он-лайн статии, снимки на статии в хартиена преса и линкове към телевизионни предавания, когато същите са достъпни в нета Peace

# 35
  • Варна
  • Мнения: 932
Гласувах.  Peace
Аз пък преди да родя , винаги съм си мислила , че няма да кърмя и никога не съм разсъждавала над въпроси как , кога , колко и т.н. Но след раждането нещата добиха друг вид , някак ми се видя същинско кощунство на това малко същество да му тикам в устата някакъв изкуствен прах , разтворен с вода . И си се кърмихме и кърмихме.

# 36
  • Мнения: 376
Мартани, както и предни години, ще се пусне тема 'ССК в медиите', където ще се пуснат всички линкове към он-лайн статии, снимки на статии в хартиена преса и линкове към телевизионни предавания, когато същите са достъпни в нета Peace
super!  Hug Peace

# 37
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
При мен и мързел, и инат и стиснатост - не ми се мислеше колко пари трябва да давам за адапте. И не на последно място - това е най-полезното нещо за моето дете (май това беше първото и основно нещо Mr. Green)!!!

 Peace

# 38
  • Мнения: 298
baby_neutral
Гласувах и аз.
Кърменето е най-страхотното нещо за една майка.Аз кърмих дъщеря си 9 месеца,въпреки проблемите със засукването .
КЪРМЕТЕ СИ ДЕЦАТА  Hug

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 834
И аз гласувах най-накрая,че все не ми оставаше време.Благодаря на бг-мамма и на Мери за нейните безценни съвети(Слава Богу,че бяхме в една отчетна тема.  bouquet

# 40
Здравейте!
Аз също отговорих на анкетата и твърдо съм ЗА кърменето на децата.Имам двама сина,големият си син го кърмих 10месеца и съжалявам че го отбих толкова рано.Докато малкият ми е вече на 3 години и 7 месеца и продължавам да го кърмя.Мисля да го кърмя до 4години,защото знам колко е полезна кърмата за него и макар че вече е достатъчно голямо момченце,аз мисля,че не му вреди,а само му помага за едно по добро развитие.От страни някои хора като съседки,познати и приятели започнаха вече упорито да ме карат да го отбия.Но това неможе да промени мнението ми.Не мисля,че чуждото мнение е миродавно в собствените ти решения.Бих посъветвала и съветвам всички маики - КЪРМЕТЕ ДЕЦАТА СИ!Те имат нужда от това,и вие също.Това е мигът в който майката и детето живеят в собствения си свят,показват любовта си един към друг и си доставят радост взаимно.
Нищо по-необходимо не е на децата от това да им показваме че ги обичаме и да ги даряваме с любов.Любовта и обичта ни към тях ще ги направи по-добри,по-човечни и по-истински и след време,тези деца ще покажат тази любов която са получили на своите собствени деца.Първите 7 години са най-важни.През този преиод освен,че децата израстват те започват да копират и да ни подръжават.Това което видят и усетят във тези години,това ще е критерият и за отношение към другите за в бъдеще.Показвайте на децата си че ги обичате,за да ви обичат и те.
Това е снимката на моето малко момченце.Казва се Гого.
http://img.data.bg/i.php?id=1082929&ctrl_id=w4h24a

Общи условия

Активация на акаунт