Патладжанена тема

  • 27 454
  • 114
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 9 108
предлагам моето изпитано Кьопоолу

# 106
  • София
  • Мнения: 5 605
Пепчо, благодоаря. Аз твоята рецепта я търся от 5 дни, ама не можех да я намеря. Peace Момичета, дайте и такива с домати, за да направя и двата варианта.

# 107
  • Мнения: 1 461
Благодарение на всички вас успях да приготвя кьопоолу

# 108
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Чудна тема,жалко че чак сега я открих.така е като не се ровя много в Готварския.. ooooh!
Аз нямам рецепта която да споделя с вас.всичко което правя,вече го има написано.открих обаче много интересни рецепти,ще ги пробвам задължително Peace

# 109
  • София
  • Мнения: 4 294
една измишльотина от мен с патладжани  Laughing



# 110
  • София
  • Мнения: 570
Стархотна тема  Peace
искам да попитам обаче,как се прави маринатата за пържения патладжан ,дето се хапва веднага-с олио ,оцет,чесън-но какви пропорции и колко време  newsm78

 благодаря предварително!
Ето какъв сос правя за пържените падладжани:
Счуквам много хубаво една глава чесън. Сипвам съвсем малко олио и  с чукалото за чесъна бъркам енергично, докато чесъна поеме олиото, после сипвам пак малко олио и пак бъркам докато поеме. Получава се кашичка (чеснов хайвер му казваме в къщи)Така продължавам докато кашичката започне да люти по-малко. После сипвам оцет на око и пак бъркам - кашичката ще побелее, пак опитвам, ако ноки още оцет досипвам. Добавям наситно нарязан магданоз - порядъчно количество. Разреждам с мъничко вода, като внимавам да не се разреди много и заливам изпържените патладжани.

# 111
  • Мнения: 774
Цитат
    Отговори с цитат
Баща ми приготвя мариновани патладжани за директна консумация. Ето как:

Патладжаните нарязва на мнооого тънки кръгчета. Обработва ги, както си му е редът да пуснат гочивия си сок и ги изпържва във фритюрник. След това приготвя марината от сол, оцет, олио,  вода, пресован чесън  и много нарязан магданоз. Стават невероятно вкусни!

 благодаря Пепи,но имах предвид този вид марината,за директна консумация.Мисля,че Ягодка е мамата,която беше писала   chef ако я знае някой друг как става,ще съм му мноооого благодарна,че патладжана ми е нарязан и осолен и си чака реда  Heart Eyes

Маринатата не е нищо особено. Приготвя се като за печени чушки. Разбъркват се оцет, олио(малко, защото патладжаните са пържени и  са поели много мазнина, но също така са нарязани на много тънко; а може и никакво да не се сложи), сол, слага се мнооого магданоз, счукан чесън и малко водичка. Да ви е сладко! Ние с мъжа ми ги обожаваме така!

# 112
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Вчера вечеряхме патладжан ветрило със сирене. а днес кьополу.

# 113
  • Варна
  • Мнения: 939
Момичета вчера правих рататуй по рецепта на Иван Звездев - чудно стана.  Crazy

Ама познайте на кого най-много се хареса  Mr. Green Малките ми капризчета със сума ти кандърми хапнаха по една, две хапки, а мъжо каза че можел да го хапва само като разядка - който ме знае, аз мислех да разнообразявам с тази манджа  Mr. Green
Иначе и двамата с него сме големи фенове на патладжана, само че кьопоолуто на пеп-4o го правя в по-мързелив вариант - затварям отделно пипер, и отделно патладжан - и след това кеф ти кьопоолу, кеф ти салатка с майонезка. Или пък само патладжанец с подправки или салатка от домати, краставици, лук, печен пипер и патладжан и естествено по една студена ракийка Crazy
И други вкусотийки спретвам от време на време, на скоро ми казаха рецепта за пържен такъв - нарязва се, оцежда се от горчивината, подсушава се и след това се пържи като първо се овалва в брашно, след това яйце и след това в галета - въобще не става мазен както като се пържи само с брашно и става страшно вкусно, че и с кисело млекце  Grinning

# 114
  • Мнения: 503
Днес спретнах една много вкусна салата с пържен патладжан и пържен пипер/предварително изпечен и обелен-4 по едрички пипера.Един патладжан се нарязва на едри кубчета.Престоява осолен 1 час ,да си пусне горчивото.Измива се, оцежда се и се изпържва.В същата мазнина се изпържва нарязания на едри парчета пипер.Смесват  се,овкусява се с оцет и сол,прибавя се и ситно нарязан магданоз и пресован чесън.
Желателно е да се консумира охладена ,но моите хора не издържаха и бързо и видяха сметката. Peace Laughing

Общи условия

Активация на акаунт