Има ли мами работили по време на майчинството?

  • 1 426
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 531
Аз съм със свободна професия- нямам шефове Laughing и започнах да ходя на работа по няколко часа след третия месец. Сега пак мисля да е така. Но е много трудно... Няколко часа си на работа/то си беше като почивка/ и после пак с бебето, а след безсънните нощи - нямам думи. Нагласях си работата така, че да е по време на неговия сън така че не съм му липсвала.

# 16
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Аз все още работя.
Бах на работа до една седмица преди да родя. Отидох за първи път на работа една седмица след като излязох от родилния дом.

# 17
  • София
  • Мнения: 726
На въпроса на мамите питащи за прехвърлянето на майчинството - майчинството може да се прехвърли на таткото или на някоя от бабите или дядовците, като условието за това е този на когото го прехвърляш да работи по трудов договор. Ако не го прехвърлиш при връщането си на работа ще получаваш половината от майчинството или 65 лв. към момента. Ние нашата баба пенсионерка я назначихме за месец и половина на трудов договор и й прехвърлихме майчинството - от НОИ мрънкаха, възмущаваха се как можело такова нещо и колок сми били нахални ама го изплащат. Та мъжа ми им затворил устата с туй, че аз години наред внасям големи суми за осигуровки /винаги са ме осигурявали на пълната ми заплата/ така че аз това майчинство стократно съм си го платила!!!!! Е, много са нахални, нагли и некомпетентни тия то НОИ....

# 18
  • Мнения: 3 116
Макар че още си чакаме бебка ще споделя Simple Smile

При нас седи много сериозно финансовия въпрос и като ми свърши болничния ще се върна на работа. Просто нямам избор. И тогава се надявам да си взема поне половината майчински, особено като знам какви данъци плащам всеки месец Thinking

# 19
  • София
  • Мнения: 203
И аз смятам да тръгна на работа след болничните, но ще си взема отпуската за 2 години, така ще гледам бебето до към 6 м. След това прехвърлям майчинството на майка ми. И аз бях изпаднала в дълбок размисъл по въпроса, но все пак е важно детето да живее добре осигурено и с майка със самочувствие.

# 20
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Ами, аз работя от вкъщи и намирам това за идеален вариант в настоящата ситуация (беб на месец и половина). Доволна и благодарна съм, че има такъв вариант, защото е несравнимо по-лесно от излизането. Започнах, отпреди  седмица-две, натоварено е, но пък аз чувствам полезна, а и финансите не отказваме.

# 21
ако не прехвърлиш майчинството на друг работещ човек, ти сама ще получаваш половината сума до навършване на 2 годинике на детето.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 901
Работих до деня преди раждането, а пренасях вече седмица! На работа съм откакто Бибката навърши месец и половина, нямаше вариант да работя от офиса (което е голяма глупост, защото въобще не е вярно!!!). Не чувствах угризения, защото не го правя по желяние, а по принуда - въпросът е финансов, но като намеря детегледачка от септември ще видя как ще е - да не се окаже, че с доплащането на детегледачката заради мои закъснения от работа, работя за 100-200 лева, щото моята работа е такъв стрес и не си струва яко бачкане и нерви по 10-12 часа за толкова пари! Живот и здраве - ще видим. Иначе, казах вече - финасов е въпроса от гледна точка на това, че има опасност да няма къде да се върна, ако изляза в отпуска... Е, разбряхме се да поизляза за 2 месеца в отпуска до септември и пак да си говорим после. Егати, ако нещо не се доразберем, язък за този месец сега дето работя, компромисът хич не ми е малък...

# 23
  • Мнения: 92
здравейте, мили, притесненеи майчета! Искам да ви разкажа за моята мишка. Имам чувсвото, че разбира какво съм си наумила (за връщането на работа) и все гледа да е до мен. По принцип е по- привързана към баба си, но от няколко дни се е апликирала за мен. Снощи с баща й водихме каката на концерт- прибрахме се в 23ч., а бебата още не беше заспала.  Twisted Evil и не само това- не беше искала да яде, а като започнах аз да я храня си изяде всичко.  Wink Проблемът е, че вече е голяма- на 1г.3м. и започва да разбира всичко. Голяма хитруша е, но дано да свикне- не знам, от понеделник ще се разбере Grinning

# 24
  • Мнения: 967
И аз се върнах на работа преди 2 седмици - за сега на половин ден, но след месец ще почна по цял ден. Като не съм в къщи го гледа майка ми и той се чувства добре, а пък аз съм спокойна. Но от есен ще трябва да търсим бавачка и още от сега ми е притеснено как ще се справим. Мисля, че всяка майка най-добре усеща кога е настъпил момента да се върне на работа и за всяко дете този момент е различен. Мисля, че моят дечко вече е достатъчно самостоятелен, за да не страда, когато ме няма пък и по този начин като си дойда и на двамата ни е много по-хубаво заедно и си играем и се гушкаме така, както преди май не сме правили.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 298
питам защото не мога да се оттърся от  глупавото чувство че го изоставям. Sad Confused
И мене ме чака завръщане на работа от следващия понеделник, а бебка ще е на 3 месеца и 15 дни.
Но няма как да отсъствам повече, ако искам да си запазя добрите отношения с работодателя и точно тази работа. А и за 130 лева цели 2 години не знам как ще бъде...
Та гледам сега да наваксваме с бебка, че после ще са ни само вечерите и уикендите ...

# 26
  • Мнения: 55
И при нас положението е подобно. Жена ми започна да идва на работа още 3-4 седмици след раждането.В началото за по час, два колкото да контролира нещата, а скоро след това и за по цял ден.На Габи й направихме кътче в офиса ми- легло, малко шкафче и т.н. Дори ако се налага да излезем тук все се намира кой да я гледа- а баба й, я дядо й.В началото и ние се терзаехме , но после си казахме че така можем да я осигурим по-добре.С жена ми се сменяме около нея и много рядко е с някой друг. Мисля че не й липсваме много защото гледам е да ни няма докато спи. Ако имате възможност да направите като нас - кътче в офиса, мисля че е добро решение.

# 27
  • Мнения: 137
И аз съм от работещите мами .Спрях даходя на работа 15 дни преди да родя и се върнах преди Мартин да е навършил 1 месец/сега е на 42 дни.Но се разбрахме да работя само от 13 до 16 часа,а той тогава спи и го гледа свекървата.Не го кърмя.

Общи условия

Активация на акаунт